Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

7 minut temu, Asia napisał:

Z radością, ale chyba w następnym wcieleniu.

Kurna , kogo bym nie zapytał mówi to samo. Uczą tego na jakiś kursach ? :) 

33 minuty temu, misiekx napisał:

Jaką masz firmę? W sensie co robicie? 

Nie , nie mam firmy. Jestem pracownikiem. A co robimy ? Okna , drzwi zewn. i wewn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Asia napisał:

I jeszcze by mi za to płacili 🙂

No teraz to już trochę przesadziłaś :)

39 minut temu, Asia napisał:

O ile samomyjące.

Innych nie robimy. Do każdego dołączamy szmatkę. Już od klienta zależy sposób w jaki namówi okienko by się umyło :)

40 minut temu, Asia napisał:

Płatność w petrodolarach?

Nie. W rupiach , a co ? :)

Pracuje też takim:

20220704_105413.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Chodzi Ci o salkę? Że już dawno o tym pisałem? Najpierw są marzenia, to chyba normalne? Przynajmniej dla mnie. Pisałem też o tym, że budowa takiego pomieszczenia jest połączona z budową domu. Nie mam skończonego domu, żebym mógł się w to bawić. Wszystko musi iść w parze. Budowę zacząłem 1,5 roku temu, tempo nie jest najgorsze, przy czym i tak dużo rzeczy zostało spowolnionych, głównie przez tynkarzy. Buduję za gotówkę, to też ma znaczenie, choć zarobki przyzwoite.

Z salonu i sypialni zrezygnowałem, i bardzo się z tego cieszę. Będą chociaż normalnie wyglądać. Nie twierdzę, że nie da się pogodzić dobrej adaptacji akustycznej z wyglądem, ale wątpię, żebym był w 100% zadowolony. Zresztą, coś na pewno będzie grało w tych pomieszczeniach, ale to na później. Coś jeszcze? O czymś jeszcze pisałem, czego nie zrealizowałem? Panie nieprzeciętny? 🙂

Poza tym, mam czas i nigdzie mi się nie spieszy. Dobrze mi się żyje i mieszka w Holandii. Ładny, zadbany kraj, stała praca i dobre pieniądze, dach nad głową, wyremontowany pokoik. Tyle mi na razie wystarczy.

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

Za 400 zł dziennie dla pomocnika montażysty, nie znalazłem nikogo do tej kamienicy :) 

To chyba przyzwoita stawka? 8 godzin? Za 10 zresztą też. 40 zł za godzinę dla pomocnika? Nawet nie wiedziałem, że tyle można dostać. 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor słuchawkowy ma mi spełniać potrzebę, której nie uzyskam z „normalnego”. Słuchawki-otwarte planary  dają ukojenie, okazję na  wzruszenie, przyjrzenie się sobie, myślom, uczuciom. W ciszy, w srodku nocy, w niskich poziomach głośności.

A audio to koncert. Głośno, nóżka tupie, drive, punch, wszystko słyszę, adrenalina, jazda bez trzymanki a potem spać i do roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ugoszczenie mnie w przyjemnym pomieszczeniu odsłuchowym w domu pana Rudo Meijera z AudioSense.

Podobało mi się. Żałuję, że nie byłem dłużej. Chyba najprzyjemniejsze z moich dotychczasowych doświadczeń audio. Nie chcę pisać, że system lepszy niż Beolab 90, nie będę też porównywał z wiadomych względów, ale kurczę, naprawdę zapłaciłbym niemałe pieniądze za sesję odsłuchową w tym pomieszczeniu tych dwóch par kolumn. 

Konstrukcja Open Baffle, dwa woofery SB Acoustics 15 cali, dwa midwoofery Purify Audio i tweeter Bliesma.

Kolumny aktywne, ale wzmacniacz oddzielony od kolumn - sześciokanałowa końcówka mocy w klasie D na bazie Hypexa Nilai - na zdjęciu to to srebrne z niebieską diodą. Trzy daki Mytek. Trzy. Każdy pod oddzielne tony. Streamer dCS, odtwarzacz CD T+A - kawał maszyny, jakieś ustrojstwo od PS Audio, i na dole w centrum - DEQX - aktywny crossover.

Jest jeszcze czarno-białe pudełko po lewej, ale nie pamiętam, co to i po co 🤭

Mój standardowy zestaw utworów:

Dominique Fils-Aimé - Birds

Death - Symbolic

Michael Nyman - The Scent of Love

Dave Holland - Conference of the Birds

Flight to LAPD - Blade Runner 2049 Soundtrack

Hans Zimmer - Light

Ennio Morricone - C'era una volta il West - Titoli

Howard Shore - The Bridge of Khazad-Dûm

Wojciech Kilar - Vocalise from „The Ninth Gate''

Jesper Kyd - Night Time in New Orleans

Eberhard Weber - More Colours

Edward Shearmur - New Mexico

King Crimson - Easy Money

Gentle Giant - Peel the Paint

Jeremy Soule - Frostfall

Alexandre Desplat - Colours in the Sky

Eno, Moebius, Roedelius - Old Land

Rory Gallagher - I Fall Apart

 

Przy Death miałem ochotę wyrwać tableta z rąk gospodarza i podgłośnić co nieco  😁

Dave Holland i tytułówka z Konferencji Ptaków. Słodki Panie, jak cudownie to zabrzmiało. Oczywiście utwór sam w sobie jest genialny i piękny, ale na tym zestawie mógłbym tego słuchać i słuchać.

Rory jakby całkowicie odmiennie niż na Beolabach, tutaj było okej.

Flight to LAPD już spokojniej niż na B&O, mniej efektownie, ale tam było głośniej słuchane, więc to pewnie też miało znaczenie. Niemniej, wydaje mi się, że możliwości basowe Beolaby mają większe. Patrząc na cenę, a raczej konstrukcję, to w sumie nie ma co się dziwić.

Widziałem też pomiary pomieszczenia, całkiem dobrze to wyglądało. Wprowadzona korekta na niskich częstotliwościach. Bardzo pozytywne wrażenia. 

20231021_122041.jpg

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...