Skocz do zawartości

Poszukiwanie następcy Panasonic TX-L55WT60E


Bogusław 66

Recommended Posts

No tak ... ale jak mam oskubać konto z 9,5k to musze trochę ponarzekać ...

Przeszkadza mi ponad wymiarowy pilot, konkurencja zredukowała klawiaturę cyfrowa i pomniejszyła pilota, a to jest krok w dobra stronę.

Inna sprawa to stały kabel zasilający .... nie pisałem nigdy wcześniej, ale mój TV dostał AQ ósemkę i była widoczna poprawa na tyle że gdybym dysponował odpowiednim sprzętem pomiarowym bez trudu udowodnił bym różnice.

No i ten mocno refleksyjny panel .. w moim jasnym pokoju będzie jak lustro.

 

Przegadam temat z żoną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

Boguś testowałeś dużo kabli zasilających do TV?

Jakieś linki z kablami godnymi polecenia poproszę?

Nie testowałem, bo to ósemkowy (mało jest taki potrzebny) ... kiedyś tak na chwile podpiąłem AQ 1m który zasilał suba  Bowers i lekko się zdziwiłem widzianym obrazem, pojechałem do Topka i kupiłem taki sam AQ 2m

Pożyczyć na chwile?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2022 o 22:41, Kraft napisał:

A ja mam już trzeci TV Samsunga i pewnie kupię i kolejny. Nie wszystko mi się w nich podoba, ale przy oglądaniu filmów oferują najbardziej "filmowy" obraz. Moim zdaniem cena do jakości obrazu jest w modelach ze średniej półki tego producenta najlepsza na rynku.

Jak zwykle błędne wnioski i to bardzo.

Obecnie wśród OLEDów prym wiodą LG, najlepiej seria Evo.

Moja plazemka Samsungi wciąga noskiem, zatem ewidentnie wprowadzasz w błąd potencjalnych nabywców. 

Póki co wrzucam ranking , hmmm czy ktoś tu widział Samsunga na liście? 

Ojoj, chyba uciekł. 

https://jakitelewizorkupic.pl/najlepsze-telewizory-oled/

A tak naprawdę każdy TV, czy to za 3tys, czy za5, czy za 30tys należy i warto skalibrować, nie każdy pewno się da tak dobrze jak plazmy, ale warto.

Wtedy można mówić, że jest cacy, a nie bawić się gotowymi presetami z doopy.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Póki co wrzucam ranking , hmmm czy ktoś tj widział Samsunga na liście? 

Ranking w stylu kto więcej posmaruje, ten się tam znajdzie? Do tego reflinki przy każdym produkcie do Ceneo, żeby kupić „z polecenia” i żeby wpadło trochę grosza. Przecież ta stronka niczym nie różni się od innych scamów pokroju rtvmaniak.

I nie bronię tu absolutnie Samsunga. To co odwalili w przypadku swoich oledów i to do jakich programowych oszustw się posuwają, żeby telewizory (ale i telefony) wypadały jak najlepiej w benchmarkach jest karygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie testowałem, bo to ósemkowy (mało jest taki potrzebny) ... kiedyś tak na chwile podpiąłem AQ 1m który zasilał suba  Bowers i lekko się zdziwiłem widzianym obrazem, pojechałem do Topka i kupiłem taki sam AQ 2m

Pożyczyć na chwile?

Na razie dziękuję za propozycję, aczkolwiek będę to miał na uwadze.

Powiedz mi czy to któryś z poniższych modeli, bo jest droższy i tańszy:

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/audioquest-nrg-y2-1m.html

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/audioquest-nrg-z2-1m.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Ranking w stylu kto więcej posmaruje, ten się tam znajdzie?

Czy każdą recenzję i rankingi oceniacie w ten sposób, że są posmarowane?

To po co w takim  razie taki wątek, skoro najpierw pada zapytanie, a później, gdy pojawia się wpis o ocenach, testach i rankingach, kwitujesz twierdzeniem, że są posmarowane.

Wystarczy trochę posiedzieć w temacie, czy w stosownych wątkach na innych forach tematycznych.

Wszem i wobec wiadomo, że dzisiaj pod względem jakości obrazu, również technologicznie najlepszy wybór to LG z serii Evo.

To nie przypadek, że akurat TV z tej serii jest na 1szym miejscu w rankingu.

Zawsze można do topów iść po Loewe 😁

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lpomis napisał:

Piszesz o poprawie po zmianie przewodu zasilającego w TV. Ale co się konkretnie poprawiło?

Było to dawno, ale z tego co pamiętam to AQ poprawił nasycenie kolorów, oczywiscie ..... wystarczy to zmienić-poprawić w ustawieniach TV i będzie to samo. Ale ja postanowiłem dać mu kabel AQ i już.

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Na razie dziękuję za propozycję, aczkolwiek będę to miał na uwadze.

Powiedz mi czy to któryś z poniższych modeli, bo jest droższy i tańszy:

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/audioquest-nrg-y2-1m.html

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-zasilajace/audioquest-nrg-z2-1m.html

Mój to seria "x" pewnie już ich nie ma, bo troche czasu upłynęło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2022 o 17:50, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No i ten mocno refleksyjny panel .. w moim jasnym pokoju będzie jak lustro.

Również powoli przymierzam się do zmiany TV i śledzę ten rynek od miesiąca. Jako jedno ze źródeł informacji traktuję opinie klientów kilku największych sklepów internetowych USA, tj opinie zamieszczane po zakupie na tych portalach. Często w opiniach dotyczących telewizorów LED jest informacja, że dany klient wcześniej kupił OLED i niezadowolony po kilku dniach oddał go z powrotem do sklepu, kupił LED i jest z tej zmiany bardzo zadowolony, żeby nie powiedzieć euforyczne - w jasnym pomieszczeniu OLED wydawał się ciemny i nieciekawy. Jak widać pomieszczenie w jakim oglądamy ma istotny wpływ na wybór. Tak czy inaczej kolejne generacje TV są coraz jaśniejsze i widać, że to robi robotę. Niemniej wciąż LEDy mają tutaj sporą przewagę.

Pomijając temat LED vs OLED to faktycznie ceny zeszłorocznych modeli kuszą, z drugiej strony widać krok do przodu w tegorocznych modelach... chyba pozostanie poczekać aż ceny nowości spadną w czwartym kwartale. Pewnie panele QD-OLED też namieszają na rynku i zmuszą LG do obniżki cen ich paneli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

chyba pozostanie poczekać aż ceny nowości spadną w czwartym kwartale. Pewnie panele QD-OLED też namieszają na rynku i zmuszą LG do obniżki cen ich paneli.

Albo do całkowitego usuniecia z rynku (Zwłaszcza jesli różnica bedzie "głównie" w cenie i nazwie) ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Albo do całkowitego usuniecia z rynku (Zwłaszcza jesli różnica bedzie "głównie" w cenie i nazwie) ;)

 

Z biznesem nigdy nie wiadomo, ale Samsung Display postawił już wszystko na jedną kartę - kończy z produkcją paneli LCD i skupia się właśnie na QD-OLED. Co do samego panelu - recenzje, które oglądałem/czytałem sugerują, że jest to zdecydowanie kolejny poziom w rozwoju matryc TV. Podobno 'nowe' kolory, których dotychczas nie dało się uzyskać w innych technologiach robią wrażenie, zwłaszcza odcienie czerwonego.

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mijają kolejne dni a o Panasonic w sklepach .... cisza. Troche to irytujące.

Mam pozwolenie na ubiegłoroczny 65 cali (pieniądz jest), ale ciągle czekam na ten nowszy by ocenić/porównać.

Jest wielce prawdopodobne, że z dostępnością na rynku TV będzie podobna sytuacja jak na rynku audio w poprzednim i obecnym roku. Niedawno oglądałem materiał na ten temat na jednym z amerykańskich kanałów youtube specjalizującym się w recenzjach TV. O ile we wcześniejszych latach producenci sprzętu zasypywali recenzentów sprzętem do testów, to w tym roku pula na potrzeby wewnętrzne i do testów jest minimalna -  wszystko co jest idzie do sklepów. Autor skarżył się, że w wielu przypadkach jedyna opcja to jeżdżenie na oficjalne prezentacje po całych stanach, gdzie można dostać sprzęt na 30 minut do własnej dyspozycji. I mówimy o kanale, który ma milion subskrybentów... Konkluzja była taka, że kiedy w handlu wyschną zapasy z poprzedniego rocznika to nowego sprzętu może zacząć brakować. I mowa była o rynku amerykańskim, czyli priorytetowym dla producentów.
Druga sprawa to ceny tegorocznych modeli, na start są znacznie wyższe niż ubiegłoroczne i jeżeli te przepowiedni się spełnią to wielkich promocji na black friday nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test TV Samsung, który miał szanse zagrozić Panasonic, a jednak tak się nie stało.

https://www.avforums.com/reviews/samsung-s95b-qd-oled-tv-review.19923/

jest też u nich test Panasa 1500 ...

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-jz1500-tx-65jz1500-4k-oled-tv-review.19063/

po prawej są też testy LG na nowej matrycy "evo"

==========

 

Dziś nie ... bo 13, ale jak nie wyskoczy żadna niespodzianka to jutro zamawiam Panasonic 65 cali bez czekania na tegoroczny model i pomimo ze pilot jest za duży i kabel sieciowy na stałe.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski - i jak pierwsze wrażenia z Oledzika?

Polecam w pełni wykorzystać zalety przycisku "Picture" na przycisku Panasa, który służy do szybkiego przeskakiwania między trybami obrazu. Ja rozwiązałem to u siebie tak, że stworzyłem 3 profile bazujące na trybie THX Cinema lub Filmmaker. Z pierwszego korzystam w ciągu dnia przy mocniejszym oświetleniu pokoju, drugi jest do nocnych seansów, trzeci z obniżonym całkowicie podświetleniem gdy mam podłączony PC/Laptop i przeglądam Internet.

Gdybyś chciał korzystać z opcji Inteligent Frame Creation (upłynniacz) to zalecam jednak nie przesadzać i wybrać opcję "minimum" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .... , Oled działa, no! niestety jest analogicznie jak ze sprzętem, czyli ważne ZRÓDŁO. Wszystko co współcześnie nagrywane w TV czy starsze, ale dobre realizacje (analogia do płyt CD) jak najbardziej oki a im dalej wstecz tym bardziej widoczny wiek taśmy/materiału.

Obecnie spiąłem się na krótko, sieciowy pod listwę Gigawatta i tylko HDMI Wireworld Island 7(bez logo 4K) do dekoder Canal+

Zapoznaje się z obsługa i możliwościami konfiguracji (poszczególnych wejść także). 

Jasność? daje rade, tryb inteligentny w TV ustawił na 100% tak ogólnie to obecnie na standardowych ustawieniach.

Żonka smuci ze za duży ten ekran, ale przywyknie.

Pilot? nie specjalny. Panas zawsze miał takie chociaż do poprzednika miałem dwa, bo jeden był z touchpad do używania z przeglądarką www. - był przydatny, no .. ale to już historia.

Przywiozę sobie jakieś kable od Top-ka no i odblokuje kanał 4k w canal+/ jak to ogarnę zajmie sie Twoimi sugestiami. Dziękować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...