Skocz do zawartości

Hegel H190


lpomis

Recommended Posts

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Bo to dwie różne rzeczy.

Oczywiście, ale tak jak pisze Ardian dla każdego te przymiotniki oznaczają co innego. Dla mnie osobiście nie mają żadnego znaczenia. Ale zawodowi audiofile pewnie pożądają tych cech systemu. 

 

1 godzinę temu, J4Z napisał:

 

@Rafał S  Muszę przyznać że ja już trochę zmęczony jestem i chyba niedługo wysiadam. 😀

Nie poddawaj się 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2022 o 09:40, seba3002 napisał:

Rafał, a można wiedzieć jakimi kryteriami (oczywiście poza budżetem) kierujesz się przy wyborze wzmacniacza?

Główny cel to sprawić, żeby cięższy rock wreszcie dobrze zagrał, nie psując przy tym reszty. Cele techniczne (w stosunku do Sola II) były następujące:

- trochę otworzyć soprany - rozruszać tweetery moich Canto ( @Fafniak - przepraszam: głośniki wysokotonowe ;) ),

- lekko utwardzić średnicę,

- odrobinę (ale naprawdę minimalnie) zmniejszyć źródła pozorne i oddalić wokale,

- opcjonalnie: jeszcze trochę poprawić kontrolę basu (choć już wcześniej było nieźle),

- nie schrzanić tego, co już było dobrze, tzn. zachować odpowiednie uderzenie na dole,  gęstość, nasyconą barwę i na tyle długie wybrzmienia, żeby scena była budowana również w głąb.

 W końcu udało mi się osiągnąć to wszystko i to znacząco poniżej 15k. Do tego poprawiła się dynamika. Oczywiście, troszkę średnicy i ogólnie masy dźwięku ubyło, ale miałem rezerwę, więc było z czego zdejmować. To wciąż nie jest szczegółowo grający system (detale wypadały lepiej z Trigonem Exxceedem), a wybrany wzmacniacz nie jest dla każdego. Wynikiem jest silnie analogowe brzmienie i duży dźwięk, niektórzy powiedzieliby może, że mam ilość kosztem dokładności, no ale to też trochę cecha Canto i w tym budżecie właśnie na to postawiłem. W każdym razie jestem bardzo zadowolony, że szukałem do skutku i dlatego innym doradzam to samo. Aż mi się nie chciało na urlop wyjeżdżać. :)

Teraz jestem na Kaszubach, internet nie zawsze wskakuje, za to woda w jeziorze ma 23 stopnie, więc wybaczcie dłuższą zwłokę w odpowiedziach. ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S - cóż. Pozostaje życzyć powodzenia :)

To ja się pochwalę - w tym i poprzednim tygodniu przewaliłem u siebie 6 różnych piecyków. Tu lepiej, tam gorzej. Rockowiec nie radzi sobie z elektroniką, tu za ciepło, tam za gęsto lub za jasno. Za miękko, za twardo i tak bez końca. Co nagranie to inaczej. Plan na przyszły tydzień - mainstream totalny i Denon PMA-1700NE. Nie mam już pomysłów. Jak nie przypasuje, a nadziei nie mam żadnych to zostaję z tym co mam lub uszczuplam trochę kolekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

@Rafał S - cóż. Pozostaje życzyć powodzenia :)

To ja się pochwalę - w tym i poprzednim tygodniu przewaliłem u siebie 6 różnych piecyków. Tu lepiej, tam gorzej. Rockowiec nie radzi sobie z elektroniką, tu za ciepło, tam za gęsto lub za jasno. Za miękko, za twardo i tak bez końca. Co nagranie to inaczej. Plan na przyszły tydzień - mainstream totalny i Denon PMA-1700NE. Nie mam już pomysłów. Jak nie przypasuje, a nadziei nie mam żadnych to zostaję z tym co mam lub uszczuplam trochę kolekcję.

A próbowałeś u siebie przetestować jakąś dzielonkę? Oczywiście w dopuszczalnym budżecie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DiBatonio napisał:

W tygodniu 6 wzmacniaczy?

6 w dwa tygodnie. Ale słuchając czasem po 10 godzin dziennie to nie problem dla mnie :)

33 minuty temu, mkk napisał:

W przyszły weekend wezmę podrasowanego icepowera.

O. O. O. Jaram się! 🤩

5 minut temu, muzofan napisał:

A próbowałeś u siebie przetestować jakąś dzielonkę?

Z dzielonek miałem tylko zestaw od Nuprime. Okropieństwo. No ale może kiedyś nadrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcinmarcin napisał:

A może kolumny jeszcze jakieś potestowac? 

Jeszcze tego mi trzeba ;)

13 minut temu, seba3002 napisał:

Albo znaleźć mniej stresogenne hobby 😉

I z kogo się będziesz śmiał?

5 minut temu, MMarek napisał:

nowego telewizora :)

O. I to jest myśl. Obstawiam Soniaka. Z przyjemnością wpadnę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, J4Z napisał:

A mamy już ogólnodostępną informację co to za wzmak, @Rafał S? 🤨😏

No dobra. Zostałem najprawdopodobniej pierwszym w Polsce (czyli też na świecie) nabywcą wzmacniacza Haiku SOL Indigo, który ukazał się oficjalnie na rynku na początku sierpnia. Bodaj w kwietniu słuchałem jego prototypu i czekałem na oficjalną premierę, którą miała nastąpić w maju - czerwcu - lipcu... Potem straciłem wiarę i prawie już kupiłem inny piecyk, zresztą świetny, kiedy nowy SOL Indigo wreszcie u mnie zagościł. Okazał się lepszy od prototypu (kontrola średnicy) i podbił mnie od razu. Wprawdzie zarówno moja Asia, jak  i mój kumpel, którzy ze mną słuchali, głosowali za tym drugim wzmacniaczem, ale poziom emocji przy słuchaniu rocka z Indigo był zbyt wysoki, żebym mógł wybrać cokolwiek innego. W zasadzie, jak go usłyszałem, to już nawet nie brałem pod uwagę odsłuchów kolejnych wzmacniaczy z listy (Heed Lagrange, Rega Aethos, Bladelius Tyr III).

Wojtek - sorry za offtop. Pozdrawiam pełen podziwu dla tempa Twoich poszukiwań. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał a możesz dać ładne fotki gorącej nowości od Haiku Audio.  Ostatnio wyczytałem,  że są również dostępne Haiku ze srebrnym frontem. Mi się ocznie podobają ich wzmacniacze lampowe ale..., że mój barani łeb nie chce lampy to tylko podziwiam te piecyki. 

Oczywiście gratulacje,  masz już spokój z wyborem swojego serca systemu.  

Ps.  A ja najbardziej zazdraszczam Ci transportu Cyrusa. Tak bym chciał go mieć u boku mojego "daka".  No ale nie można mieć wszystkich rarytasów :)

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seba3002 napisał:

A co ma kuźwa być? Snopowiązałka? 

Seba nie wiesz jak to jest?

Niektórzy jadą po Heglach i takich innych, a prawdziwego HiEndu nawet nie macali, co najwyżej w internetach na zdjęciach widzieli.

Taki HiEndowy HiEnd zaczyna się od kilkuset PLN w górę,  a to że jakiś recenzent sobie napisał co chciał to później tak jest. 

Wiele bardzo drogich systemów nawet za 30-40 tys za urządzenie nadal jest tylko sprzętem klasy hi-fi, ja to mam alergię na te określenia HiEnd co poniektórych sprzętów. 

Mam i ja co nieco, gdzie recenzent określał jako HiEnd 😆

Nie podniecam się tym wcale, bo i po co, słyszałem to i owo i siedzę pokornie, nie obnoszę się moimi hajendami, bo jakiś recenzent wykrzyczał w swoim słowotoku HI END😁

 

P.S.

Słyszałem kilka Hegli i podobał mi się ich sznyt, akurat H190 najmniej mi przypadł do gustu 😉, ale Hegle to dobre zestawy, jak się wie z czym łączyć i jak.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...