Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

Robie to jedynie z obawy o nowicjuszy którzy przypadkiem mogą wejść tu w pierwszej kolejnosci, przeczytać temat i wyciągnąć pochopne wnioski, narażając się na twoja wersję prawdy o zasilaniu. 

Repetitio est mater studiorum

Wierz mi ze zmienia, naprawdę zmienia. Kiedys też nie wierzylem, dopóki nie zmieniłem sprzętu i nie sprawdziłem iluś tam kabli i zasilaczy. 

To zmieniaj dalej sprzet i kable i nawet żone jak zechcesz😁.Jestem juz za stary na takie głupoty.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Robie to jedynie z obawy o nowicjuszy którzy przypadkiem mogą wejść tu w pierwszej kolejnosci, przeczytać temat i wyciągnąć pochopne wnioski, narażając się na twoja wersję prawdy o zasilaniu. 

Repetitio est mater studiorum

I w mysl "Eine Lüge muss nur oft genug wiederholt werden. Dann wird sie geglaubt." bedziesz powtarzal az do znudzenia? Ok, ok, jakom rzekl, udanego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Felix1 napisał:

Wiem, że to nie cytat z @Adi777, ale nie chce mi się szukać tej wypowiedzi na wcześniejszych stronach :)

Odniosłem wrażenie, że Mikelas76 chciał prawdopodobnie dać subtelnie do zrozumienia, że elektronicy, informatycy, czy pomiarowcy nie słuchają muzyki, tylko mierzą i sprawdzają, czy dane urządzenie jest poprawnie skonstruowane xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adi777 napisał:

Odniosłem wrażenie, że Mikelas76 chciał prawdopodobnie dać subtelnie do zrozumienia, że elektronicy, informatycy, czy pomiarowcy nie słuchają muzyki, tylko mierzą i sprawdzają, czy dane urządzenie jest poprawnie skonstruowane

No, tak właśnie jest 😁

Oni nie piszą o tym co słyszą w muzyce, tylko o poprawności wykonania sekcji zasilającej 😆, o bitperfekcie 🤭, o ślepym teście koniecznie powtórzonym 10 razy z trafnością 100% 😆, o pełnym unfoldzie 🤣, o eliminacji niepożądanych zmiennych, 😂 o jitter rejection DACa itp itd. 

Generalnie czytam i śmiać się chce z tego. Muzyka i odsluch schodzi na drugi plan. Dlatego napisałem że rozmowa z nimi nie ma za bardzo sensu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej w tą stronę, wystarczy kupic zwykly playerek za 800zl, ba nawet za 300zl się znajdzie, i będzie super, bo też jest poprawnie zbudowany. Po co się ograniczać do Wiima Pro za 800zl?

Taki też będzie poprawnie zbudowany i 4 stówki w kieszeni 😆😆😆

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-sieciowy-streamer-multiroom-arylic-s10-12792114905

2 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

krasnoludkow

Widze ze krasnoludki są na tym forum ostatnio popularne, to twój wymysł, czy zaczerpnięty od kogoś? Gdzieś tu ktoś już pisał o krasnoludkach 🤭🤭🤭

Trzeba Batona spytac, bo on komuś już z tymi krasnalami coś odpowiadał. 

Baton!!!!!!!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Idąc dalej w tą stronę, wystarczy kupic zwykly playerek za 800zl, ba nawet za 300zl się znajdzie, i będzie super, bo też jest poprawnie zbudowany. Po co się ograniczać do Wiima Pro za 800zl?

Taki też będzie poprawnie zbudowany i 4 stówki w kieszeni 😆😆😆

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-sieciowy-streamer-multiroom-arylic-s10-12792114905

Widze ze krasnoludki są na tym forum ostatnio popularne, to twój wymysł, czy zaczerpnięty od kogoś? Gdzieś tu ktoś już pisał o krasnoludkach 🤭🤭🤭

Nie, ten konkretnie nie bedzie. Ale serio, nie frasuj sie, nie obciazaj sobie glowki zbednymi detalami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

 

Jacku kto tak namiętnie pisze o krasnoludkach na tym forum? 

znowu wyskakują z kapelusza 😆😆😆

4 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie, ten konkretnie nie bedzie. Ale serio, nie frasuj sie, nie obciazaj sobie glowki zbednymi detalami

Oooooo, zabolało? Pomysły się skończyły? 

Moze popatrzymy na forum Wiim, czy ktoś czasem nie wpadł aby nakarmić to urządzenie liniowo?

Hmm, pozwolisz ze odpowiem za Ciebie.

Tak, nawet tam są takie Antychrysty które chcą gwałcić to urządzenie poprzez LPS 🤣🤣🤣

 

Poza tym nie mam absolutnie nic do tego urządzenia. Poraża mnie tylko zacietrzewienie tych dwóch użytkowników tego urzadzenia. 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

No, tak właśnie jest 😁

Oni nie piszą o tym co słyszą w muzyce, tylko o poprawności wykonania sekcji zasilającej

Yyyhmmmmm....

😉

 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Hmm, a jakby tak odbić piłeczkę?

Audiofile nie słuchają muzyki, tylko czarnego tła, planktonu, i podstawek pod kable 😉 To tak rzecz jasna humorystycznie.

A ja bez odbijania półeczki napiszę:

Oni słuchają muzyki i poprawiają jej odbiór za pomocą tychże właśnie podstawek pod kable.

😛

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Widze ze krasnoludki są na tym forum ostatnio popularne, to twój wymysł, czy zaczerpnięty od kogoś? Gdzieś tu ktoś już pisał o krasnoludkach 🤭🤭🤭

Trzeba Batona spytac, bo on komuś już z tymi krasnalami coś odpowiadał

Idę włączyć Disney + 😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Jacku kto tak namiętnie pisze o krasnoludkach na tym forum? 

znowu wyskakują z kapelusza 😆😆😆

Mnie dzisiaj wyskoczyły z zasilacza z racji tego, ze rozbebeszam MuzgAudio i cały czas  mam ciekawe doświadczenia, nie spodziewałem się, a jednak.

A no i wspomnę tylko, na tenczas wróciłem do impulsowki, mówię qrwa, może naprawdę nie warto liniowe stosować.

No i.... efekt, z impulsowki pewno wielu by się spodobał:

niby konturowo, ale kanciasto i szorstko, niby dźwięcznie na górze  jednak bez wypelnienia i dłuższych wybrzmień, niby bas jest, jeno spierd...ły jego faktury,  pewno za krasnoludkami gdzieś ganiają. 

Niby scena jest, jeno jakoś tak wszystko na siebie włazi.

Dobra, teraz to już na pewno włączę Disney +, a nuż jakieś krasnale.....

 

 

6 minut temu, Felix1 napisał:

posmarowałeś podstawki pod kable olejem z węża? Bo dopiero wtedy znika kocyk i pojawia się scena, zamiast buły między kolumnami ;)

Nie, a ty kiedyś smarowałeś, że takie rzeczy wiesz?

Teraz na topie do drewna wosk pszczeli, nie jesteś na czasie i w temacie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felix1 myslisz, ze nawiedzeni sa w stanie pojac, ze nie ma tu negacji mozliwosci wplywu zasilania na efekt koncowy? Ze rzecz w tym, ze nie ma prostych rownosci LPS = pieknie, SMPS = beznadziejnie, ze wplyw jest zalezny od komponentow i ich wrazliwosci na zasilanie, i ze to, ze jakis komponent nie lubi sie z takim czy innym zasilaczem wpietym w tor nie upowaznia do stwierdzenia, ze zasilane tym zasilaczem urzadzenie gra z nim lepiej / gorzej, gdy w istocie na to, co z owego urzadzenia "wychodzi" wplywu nie ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Kopacki @Felix1

Koledzy, to se ne da. Na tym forum banują za takie posty. Było kilku, którzy próbowali pisać wbrew narracji tu obowiązującej i polecieli. Szkoda kruszyć kopi. Zresztą rozmawiamy o medium tak ulotnym jak słuchanie muzyki (o ile ktoś jeszcze jej słucha). Nie ma sensu. Naprawdę. To już jest czwarta iteracja tego typu dyskusji na tym forum. Każdy poprzednik wasz dostał bana, prędzej czy później. Taka jest linia obowiązująca tego forum: kable grają, prąd gra, podstawki grają, olej z węża gra, nawet rj45 i usb gra. 

Generalnie czytając posty elity tego forum, odnosi się wrażenie, że kolumny i wzmacniacz można pominąć. Najważniejsze jest: zasilanie (i kable w zasilaniu!), przewody głośnikowe i całe didaskalia dookoła. Nawet muzyka bywa zbędna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bahzell napisał:

@Mariusz Kopacki @Felix1

Koledzy, to se ne da. Na tym forum banują za takie posty. Było kilku, którzy próbowali pisać wbrew narracji tu obowiązującej i polecieli. Szkoda kruszyć kopi. Zresztą rozmawiamy o medium tak ulotnym jak słuchanie muzyki (o ile ktoś jeszcze jej słucha). Nie ma sensu. Naprawdę. To już jest czwarta iteracja tego typu dyskusji na tym forum. Każdy poprzednik wasz dostał bana, prędzej czy później. Taka jest linia obowiązująca tego forum: kable grają, prąd gra, podstawki grają, olej z węża gra, nawet rj45 i usb gra. 

Generalnie czytając posty elity tego forum, odnosi się wrażenie, że kolumny i wzmacniacz można pominąć. Najważniejsze jest: zasilanie (i kable w zasilaniu!), przewody głośnikowe i całe didaskalia dookoła. Nawet muzyka bywa zbędna. 

Mowi sie trudno. Nie bede pisal czegos, czego nie uwazam, tylko dlatego, ze moje poglady moga byc nie po mysli kogos, kto tu "sprawuje wladze". Szczesliwie to forum do zycia niezbedne nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bahzell napisał:

@Mariusz Kopacki @Felix1

Koledzy, to se ne da. Na tym forum banują za takie posty. Było kilku, którzy próbowali pisać wbrew narracji tu obowiązującej i polecieli. Szkoda kruszyć kopi. Zresztą rozmawiamy o medium tak ulotnym jak słuchanie muzyki (o ile ktoś jeszcze jej słucha). Nie ma sensu. Naprawdę. To już jest czwarta iteracja tego typu dyskusji na tym forum. Każdy poprzednik wasz dostał bana, prędzej czy później. Taka jest linia obowiązująca tego forum: kable grają, prąd gra, podstawki grają, olej z węża gra, nawet rj45 i usb gra. 

Generalnie czytając posty elity tego forum, odnosi się wrażenie, że kolumny i wzmacniacz można pominąć. Najważniejsze jest: zasilanie (i kable w zasilaniu!), przewody głośnikowe i całe didaskalia dookoła. Nawet muzyka bywa zbędna. 

Ale fantazję masz 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bahzell napisał:

@Mariusz Kopacki @Felix1

Koledzy, to se ne da. Na tym forum banują za takie posty. Było kilku, którzy próbowali pisać wbrew narracji tu obowiązującej i polecieli. Szkoda kruszyć kopi. Zresztą rozmawiamy o medium tak ulotnym jak słuchanie muzyki (o ile ktoś jeszcze jej słucha). Nie ma sensu. Naprawdę. To już jest czwarta iteracja tego typu dyskusji na tym forum. Każdy poprzednik wasz dostał bana, prędzej czy później. Taka jest linia obowiązująca tego forum: kable grają, prąd gra, podstawki grają, olej z węża gra, nawet rj45 i usb gra. 

Generalnie czytając posty elity tego forum, odnosi się wrażenie, że kolumny i wzmacniacz można pominąć. Najważniejsze jest: zasilanie (i kable w zasilaniu!), przewody głośnikowe i całe didaskalia dookoła. Nawet muzyka bywa zbędna. 

Zapomniałeś o pomiarach, kto ma lepsze temu gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-sieciowy-streamer-multiroom-arylic-s10-12792114905

13 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie, ten konkretnie nie bedzie.

A co mu dolega i czym różni się od Wiima ?

3 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

wplyw jest zalezny od komponentow i ich wrazliwosci na zasilanie, i ze to, ze jakis komponent nie lubi sie z takim czy innym zasilaczem wpietym w tor nie upowaznia do stwierdzenia, ze zasilane tym zasilaczem urzadzenie gra z nim lepiej / gorzej, gdy w istocie na to, co z owego urzadzenia "wychodzi" wplywu nie ma?

Zgadzam się , tylko jedno pytanie , skąd do diabła mam wiedzieć , że urządzenie z danym zasilaczem to szczyt możliwości ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...