Skocz do zawartości

Audiofilski switch - czyli jak nabijać ludzi w butelkę.


Recommended Posts

12 minut temu, terracan1929 napisał:

Mogę przytoczyć Ci przykład z innej dziedziny życia. Są tacy, którzy wierzą w gościa chodzącego po jeziorze i w to, że zamieniał wodę w wino.

Heheh porównywanie audiofilskich dodatków do Chrześcijaństwa to dopiero rozmach... Wiary w Boga nie mieszajmy w takie tematy to religia jest, audiofilstwo to hobby ewentualnie czasem choroba ;).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wing0 napisał:

Heheh porównywanie audiofilskich dodatków do Chrześcijaństwa to dopiero rozmach... Wiary w Boga nie mieszajmy w takie tematy to religia jest, audiofilstwo to hobby ewentualnie czasem choroba ;).

 

Zarówno jedno jak i drugie to wiara ...i zarówno jedno jak i drugie może być a niekiedy jest "chorobą" bez znaczenia czy to są kable itp czy też latające aniołki itp ale jedno jest pewne tak jak napisał @terracan1929 to sprawa indywidualna i niech sobie każdy wierzy w to co chce a innym ..uj do tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Aprox napisał:

Zarówno jedno jak i drugie to wiara ...i zarówno jedno jak i drugie może być a niekiedy jest "chorobą" bez znaczenia czy to są kable itp czy też latające aniołki itp ale jedno jest pewne tak jak napisał @terracan1929 to sprawa indywidualna i niech sobie każdy wierzy w to co chce a innym ..uj do tego

Wiara w kable nie jest oficjalną religią. 

Też jestem za tym żeby każdy wierzył sobie w co tam chce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

@terracan1929 , @Rega, @Wito76 Panowie jak już robić OT to po całości :) Piszemy często o wpływie naszych Pań na nasze hobby. A co powiecie na taką sytuację. Z życia wzięte , czyli dzisiejszy dzień w robocie. Finalizuję Umowę na okna z bardzo sympatyczną młodą parą inwestorów , ostatnie sprawdzenie z rzutem , czy wszystko się zgadza. Jedziemy pozycja , po pozycji , jesteśmy przy salonie. Wg. załącznika do umowy mamy tam duże drzwi przesuwne HS , a tam gdzie wrysowany jest stół w jadalni tak samo wielki fix / witryna/. Sympatyczna Pani pyta mnie " co to jest ? ". Mąż się wtrąca , że to takie duże nie otwierane okno ,i że będzie piękny widok przy posiłkach. Pani na to , że widzi i nie jest idiotką i że trzeba to zmienić. Dlaczego ? Pytam razem z facetem. Pada odpowiedź , " jak to dlaczego ?  Jak będę chciała , strzepnąć okruszki z obrusu to przecież nie będę dymać przez cały salon, do tamtego otwieranego ! Przy stole musi być identyczne ! " Widziałem jak facet zielenieje :) 

Cena okna fix z projektu to 9 500 zł , cena HS-a o tych samych wymiarach to 29 000 zł . Gość próbował coś mówić , że za tą różnicę to kupi tyle obrusów , że nie trzeba będzie strząsać tych cholernych okruszków do końca życia :) Jak myślicie jaki był rezultat ? Podpowiem , wystarczyło jedno spojrzenie sympatycznej Pani na męża. :) 

A my się tu czaimy z jakimiś prawie niezauważalnymi dyfuzorami czy pochłaniaczami :) 

A co na to nasze forumowe koleżanki ? @Asia , @Agnieszka Zabłocka - Gasek

 

Ja napiszę tak. W jednym z zestawów na AVS 2022 wdziałam profesjonalne audiofilskie podpórki pod przewody głośnikowe, które były grubości prawie takiej jak przegub mojej ręki. Wywołało to u mnie uśmiech i politowanie. Dla mnie to zdecydowanie przesada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dedal75 napisał:

A nie wystarczył by bezpiecznik C w normalnej cenie 😊 

 

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Albo Legrand

Nie kopie się leżącego :) 

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

dałem ten C zwłoczny ale na żadnej instalacji mi Atoll nie wywalał korków

Ja nie mam softstartu w monoblokach , jak odpalam to lampy na ulicy przygasają :) 

42 minuty temu, Wing0 napisał:

Wiara w kable nie jest oficjalną religią. 

A nie da się zarejestrować ? Widziałeś jaką / naszą/ kasę trzepie niejaki Rydzyk ? :) 

3 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

W jednym z zestawów na AVS 2022 wdziałam profesjonalne audiofilskie podpórki pod przewody głośnikowe, które były grubości prawie takiej jak przegub mojej ręki. Wywołało to u mnie uśmiech i politowanie. Dla mnie to zdecydowanie przesada. 

To ja zadam pytanie. Pomijając jakikolwiek dźwiękowy wpływ lub nie tych podstawek ,co sądzisz o aspekcie estetycznym tak ułożonych kabli ?

Mam monobloki na podstawkach ze sprężynami. Różnicy z nimi i bez nie słyszę żadnej. Ale walory użytkowe to już zupełnie co innego. Dzięki tym podstawką monobloki i pre są na tyle uniesione nad blat szafeczki , że ścierka wchodzi idealnie. Poprzednio dźwiganie tych 30 kg. sprzętów by wytrzeć kurz było delikatnie mówiąc uciążliwe.

Może trzeba w ten sposób patrzeć na różne wynalazki ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2022 o 20:58, tomek4446 napisał:

Widziałem jak facet zielenieje :) 

Super historyjka. Ale na obronę gościa powiem, że każdy z nas (nie singli) spotkał się z takimi sytuacjami. Jest mnóstwo artykułów, konferencji na YT i gdzie tam jeszcze, jak bardzo my faceci różnimy się od kobiet i jaką sztuką jest nauczyć się radzić w takich sytuacjach. Pamiętam swoje pierwsze podejście do paneli akustycznych. Myślałem, że jestem cwaniak i dyplomatycznie podszedłem do tematu, poprosiłem żonę, by pomogła mi wybrać tkaninę na front paneli. Że co? Jaka tkanina? Jakich paneli? Co to w ogóle jest? Widziałeś u ludzi takie badziewie stojące w salonie? Żona raczej spokojna jest, nie grzeje się zbyt szybko i z byle powodu, ale tym razem przez chwilę miałem wrażenie że zobaczyłem jej dwunastnicę, tak szeroko buzię otwierała. Musiałem więc wkroczyć na wyższy level dyplomacji i symbiozy. Przy każdej okazji pokazywałem, że "u ludzi" są takie rzeczy, oglądaliśmy pewnego dnia jakiś film i tam w salonie też były panele, oczywiście nie omieszkałem pokazać palcem. Żeby nie przegadać, "kupuję czy tam raczej robię sobie panele" to był dla niej szok i przekroczenie kobiecej wrażliwości na estetykę. Okazało się, że trzeba było rozłożyć temat w czasie, oswoić dziką zwierzynę, małymi krokami osiągać cel a nie w formie gwałtu na jej poczuciu piękna. Zresztą jak to w małżeństwie, są kompromisy, ona chce malowanie w sypialni, ja się nie zgadzam, no chyba że... :), niedawno rozmawialiśmy o panelach, pamiętasz? 

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

 

Nie kopie się leżącego :) 

Ja nie mam softstartu w monoblokach , jak odpalam to lampy na ulicy przygasają :) 

A nie da się zarejestrować ? Widziałeś jaką / naszą/ kasę trzepie niejaki Rydzyk ? :) 

To ja zadam pytanie. Pomijając jakikolwiek dźwiękowy wpływ lub nie tych podstawek ,co sądzisz o aspekcie estetycznym tak ułożonych kabli ?

Mam monobloki na podstawkach ze sprężynami. Różnicy z nimi i bez nie słyszę żadnej. Ale walory użytkowe to już zupełnie co innego. Dzięki tym podstawką monobloki i pre są na tyle uniesione nad blat szafeczki , że ścierka wchodzi idealnie. Poprzednio dźwiganie tych 30 kg. sprzętów by wytrzeć kurz było delikatnie mówiąc uciążliwe.

Może trzeba w ten sposób patrzeć na różne wynalazki ? :) 

Pomijając aspekt dźwiękowy walory estetyczne na pewno są na plus. Tak ułożone kable na pewno ładniej wyglądają. I to chyba jedyna zaleta jaką widzę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Pomijając aspekt dźwiękowy walory estetyczne na pewno są na plus. Tak ułożone kable na pewno ładniej wyglądają. I to chyba jedyna zaleta jaką widzę

Agnieszko , może właśnie taki jest cel. Ta cała dobudowa ideologii o poprawie czegokolwiek przez podstawki jest drugorzędna. Ja tak to odbieram. Wiem , że ktoś może mi zaraz powiedzieć " ok. a absurdalne ceny tych cudów techniki ? " . Cóż , nie jest to produkt dla przysłowiowego Kowalskiego , który zacznie zadawać pytania jak wychodzi w wykresach lub ślepym teście. Nie spotkałem ludzi ,którzy ładują sobie podstawki pod kable Melodiki / z całym szacunkiem dla posiadaczy , bez urazy :) /. Cena kształtuje odbiorcę. A że są takie osoby ? Są i będą. A wytłumaczycie mi jak moja znajoma mogła wydać 16k zł na dwie lampki nocne wyglądające jak sto innych które widziałem?  Ponoć mają sygnaturę pewnego ponoć uznanego designera zza wielkiej wody. Albo 2 500 zł za stołek niejakiego Zięty , który jak zobaczyłem to zadeklarowałem pomoc w naprawie ? :) 

O taki 

zięta.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie jak dobrze że mam kable po 1.5 mb i wiszą całkowicie w powietrzu 😀. Chyba że by zrobić mini drony żeby podtrzymywały kable i chroniły od drgań powietrza jak ktoś się przemieszcza w pokoju ;)

25 minut temu, tomek4446 napisał:

Albo 2 500 zł za stołek niejakiego Zięty , który jak zobaczyłem to zadeklarowałem pomoc w naprawie ? :) 

Jak zobaczyłem ten stołek jak Boga kocham myślałem że to jakaś podstawka pod kable bez czytania posta heheh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest doskonałe rozwiązanie = skracać kable do tego stopnia, aby nie stykały się z podłożem. Ile kasy się zaoszczędzi na podstawkach!

A podobnych do tych https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwj5zpev2Jf7AhWKR5EFHQFICM4YABANGgJscg&ohost=www.google.com&cid=CAASJORoZZ7uOpUksq4eZZGsqAKrowbXD4X76E0vdK3SiQcVxQiyzw&sig=AOD64_2F6xu3OgMI2N8SeOi120J7a7r0ng&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwiywJGv2Jf7AhWMAxAIHZ1oDa8Q9aACKAB6BQgHEIIB&adurl=

mogę wykonac dla każdego kto chce setki lub tysiące za połowę ceny i ... lepsze bo z twardszego drewna, no chyba że ktoś woli polską jodłę, to równiez. Oczywiście bez znaku firmowego Cardasa (dlatego tańsze, ale gwarantuję, że działające równie dobrze)

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Jak zobaczyłem ten stołek jak Boga kocham myślałem że to jakaś podstawka pod kable bez czytania posta heheh

Michał , wiele widziałeś domów tak jak ja. Od pewnego pułapu finansowego logika nie ma już znaczenia , liczy się się wyjątkowość. Widziałem obudowy kominków za 60 k. zł. Obecnie mam na biurku projekt domu, gdzie wewnątrz będą trzy podświetlane fontanny :) 

Jak ktoś jedzie na AVS i kupuje klocki za 350 tys. zł . z życia wzięte/ to jak myślicie nie weźmie podstawek za marne 1700 zł ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Michał , wiele widziałeś domów tak jak ja. Od pewnego pułapu finansowego logika nie ma już znaczenia , liczy się się wyjątkowość. Widziałem obudowy kominków za 60 k. zł. Obecnie mam na biurku projekt domu, gdzie wewnątrz będą trzy podświetlane fontanny :) 

Jak ktoś jedzie na AVS i kupuje klocki za 350 tys. zł . z życia wzięte/ to jak myślicie nie weźmie podstawek za marne 1700 zł ? :) 

Masz rację Tomku. Zawsze tak było i będzie jedni nie mają co do gara włożyć, a drudzy grzeją tyłek na toalecie za 40 tysięcy. :) Świat jest piękny. Kabel za 30 tysięcy zasługuje bezwzględne na odpowiednie podparcie sam bym chyba kupił żeby kurzu nie zbierał w oplot ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Rega napisał:

mogę wykonac dla każdego kto chce setki lub tysiące za połowę ceny i ... lepsze bo z twardszego drewna, no chyba że ktoś woli polską jodłę, to równiez. Oczywiście bez znaku firmowego Cardasa (dlatego tańsze, ale gwarantuję, że działające równie dobrze)

Nie wiem czy polska jodła posiada takie właściwości :

Podstawki Cardas Multi Blocks wykonane są z drzewa jodły Oregon Douglas, które bardzo dobrze nadaje się do tłumienia rezonansów.

Podstawki tłumią drgania przewodów podczas przewodzenia prądu, przewód swobodnie spoczywa na nich i nie ulega niepożądanym naprężeniom.

Głównym celem stosowania podstawek jest odsunięcie przewodów od dużych płaskich powierzchni (np. podłogi) i tym samym zabezpieczenie przewodów przed absorpcją szkodliwego promieniowania RFI i EMI, które zawsze kumuluje się przy powierzchniach.

 

A te wcześniej linkowane podstawki furutecha po 1645 zł/sztukę chyba jednak warte są swojej ceny.

W komentarzach na stronie ktoś zapisał :skuteczne i wyraźnie po prostu działają

Także tego...

Wróć. Korekta.Komentarz tyczy się jednak tych drewnianych.....

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

mogę wykonac dla każdego kto chce setki lub tysiące za połowę ceny i ... lepsze bo z twardszego drewna, no chyba że ktoś woli polską jodłę, to równiez. Oczywiście bez znaku firmowego Cardasa (dlatego tańsze, ale gwarantuję, że działające równie dobrze)

Dobra biere za te połowę ceny.

6 szt starczy, tysięcy klocków nie potrzebuję. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega Tak sobie pomyślałem , że też sobie walnę takie podstawki jak Cardasa. Mam do dyspozycji : dąb, sosnę , meranti . Ni cholery nie wiem , jakie te gatunki drewna mają właściwości anty drganiowe ale czemu nie. Mam taki patent. Biorę kawałek krawędziaka , wiercę w środku dziurę wiertłem np. fi.15 . Tne go na pół wzdłuż osi otworu , następnie na plasterki i po oszlifowaniu uzyskuje podstawki pod kable. Znasz Roman jakiś prostszy sposób ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Prostszym sposobem jest kupno i pewnie na to liczą sprzedający. Zamawiasz, klikając, robisz przelew klikając i później już tylko czekasz na dostawę. Nie bez powodu piszemy to w TYM temacie, a w szczególności uwzgledniając  drugą część tytułu TEGO tematu.

Mam spory kawał blatu z PINII grubości 5 cm. Jak na polskie warunki to dość egzotyczne drewno. Zrobię trochę takich podstawek. Przy kolezeńskich odwiedzinach w piwnicy będę rozdawał w kompletach po 6 szt. Większym problemem będzie wykonanie wystarczająco ekskluzywnych opakowań z pluszowymi wytłoczkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

Prostszym sposobem jest kupno

Kurna , że ja na to nie wpadłem ! 😂

5 minut temu, Rega napisał:

Większym problemem będzie wykonanie wystarczająco ekskluzywnych opakowań z pluszowymi wytłoczkami.

A to akurat jestem w stanie załatwić. Firma która wycinała mi gąbeczki do horna wyfrezuje każdy kształt w gąbce. Będzie ekskluzywnie i na bogato. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek po wywierceniu dziury może neo centralnie tylko wyżej przewlecz kable przez to i tyle. Wielkość otworu dostosuj do grubości kabla będzie siedziało stabilnie bez cięć, frezów itp. 

Meranti chyba ze względu na rurkowatą strukturę po odciągnięciu żywicy może mieć dobry współczynnik tłumienia, dąb najtwardszy, najgęstszy też może być oki sądzę że różnic wielkich nie ma jedynie ujawniają się po wrzuceniu do pieca ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 , @Rega Panowie , szukając dzisiaj prezentu dla córki natknąłem się na takie cóś . Zamówiłem , we wtorek przyślą. Jak sądzicie bambus się nada ? Wypalą wszystko co chcecie , każdy napis. Za 30 zł można mieć spersonalizowane podstawki pod kabel. Można ? :) 

https://mygiftdna.pl/stojak-na-telefon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...