Skocz do zawartości

Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.


Recommended Posts

Na pewno będzie ciężko wepchnąć Unitrę na rynek, który jest wymagający i co tu dużo pisać - nieźle nasycony.

Ten epizod pierwszej i nieudanej reaktywacji najlepiej pominąć milczeniem. Przyklejanie polskiej etykietki 

do chińszczyzny to na pewno nie był dobry pomysł.  

Ja jednak trzymam kciuki za to żeby tym razem reaktywacja się udała :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2022 o 20:57, Kraft napisał:

Kolumny reaktywowanej Unitry nie były chińskie. Robił je Pylon Audio. Fajne kolumny na dobrych przetwornikach.

Ja się bardziej martwię o chińskie podzespoły w elektronice Unitry. Chociaż zarzekają się, że wszystko będzie produkowane w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wing0 napisał:

Na bank pójdą w Chiny przecież to pewne jak nic. Nie zrobią z Unity sprzętu high endowego cenowo bo nikt by nie kupił, a takie ceny by osiągał na komponentach polskich czy zachodnich. 

 

A ja zapytam przekornie. Dlaczego nikt by nie kupił ? Jeśli Unitra pójdzie w chińszczyznę to wtopią się w tłum i wtedy marne szanse na sukces. Właśnie półka high end i komponenty najwyższej jakości to jest ten kierunek. A wziął się teraz za to jeden z najbogatszych Polaków, więc dlaczego nie ? 

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A ja zapytam przekornie. Dlaczego nikt by nie kupił ? Jeśli Unitra pójdzie w chińszczyznę to wtopią się w tłum i wtedy marne szanse na sukces. Właśnie półka high end i komponenty najwyższej jakości to jest ten kierunek. A wziął się teraz za to jeden z najbogatszych Polaków, więc dlaczego nie ? 

Uważam że UNITRA ma niezbyt pochlebną opinie wyrobioną przez lata. Nikomu nie kojarzy się z high endem. Jak dowalą cenę 30-40 tysięcy zł za wzmacniacz to jest bardzoooo mała szansa że ktoś kupi. 

Bazowanie na chińskich elementach nie jest niczym złym kluczowe kondensatory (o ile ktoś wierzy w ich wpływ) mogą być lepszej klasy, sprzęt zrobić solidnie i znajdzie nabywców w cenie przystępnej. Powyżej pewnego pułapu będą zbieraczami kurzu w salonach audio. 

Oczywiście można też zrobić model wysokiej klasy ale sprzedanie kilku sztuk na rok może nie wystarczyć ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agnieszka Zabłocka - Gasek Agnieszko jeśli chcesz to po przeglądzie mogę Ci tę Unitrę wysłać żebyś sobie posłuchała jak to gra. Bez odsyłania z powrotem. Gratis. Na częściach oryginalnych. Porównasz sobie to brzmienie i wtedy stwierdzisz czy jest szansa na podbicie rynku przez tę firmę. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rega napisał:

@Agnieszka Zabłocka - Gasek Agnieszko jeśli chcesz to po przeglądzie mogę Ci tę Unitrę wysłać żebyś sobie posłuchała jak to gra. Bez odsyłania z powrotem. Gratis. Na częściach oryginalnych. Porównasz sobie to brzmienie i wtedy stwierdzisz czy jest szansa na podbicie rynku przez tę firmę. Pozdrawiam.

Jest aż tak kiepsko ? Twoim zdaniem ten projekt nie ma żadnych szans powodzenia ?

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie przekreslam. Proponuję jedynie posłuchanie brzmienia. Bez żadnych uprzedzeń zobowiązań i na oryginalnych (żeby nie było że chińskie) podzespołach.

Myslę jednak , że ta firma zatrzymała się na brzmieniu lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia i to w tym gorszym wydaniu.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęty spod znaku U były dość długo pod strzechą i niedawno zadano mi pytanie w czym Altusy 75 są gorsze od innych kolumn. Niestety ówczesne produkty nie były rozpatrywane pod kątem szerokości sceny czy analitycznego brzmienia, one miały grać podczas prywatek i to w przystępnej cenie więc takie są te klocki. Nie znaczy to, że nie potrafiono, z łódzkiej Foniki wyszły takie produkty jak gramofony Adam czy Daniel które były całkiem innowacyjnymi rozwiązaniami. Innym dobrym przykładem jest wzmacniacz Fonica PA 428 niestety wtedy niedostępny praktycznie na naszym rynku, bo wszystko szło na export.

Polak potrafi, więc może tym razem zaskoczy 😃

PS a swoją drogą to zastanawia mnie sens prezentacji wzmacniaczy które nie grają, no chyba, że chodziło o to byśmy pisali😃

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadzieję , że nie będzie to kolejny " Altus ". Temat ekonomicznie jest ciężki do ugryzienia. Tak jak pisali przedmówcy , w trudnych czasach najlepiej sprzedaje się hi end , towary luksusowe , bo tylko ten target może sobie pozwolić na produkty nie pierwszej potrzeby. nie znamy polityki firmy , Polska to nie cały świat , jak postawią na taniznę na chińskich podzespołach eksportowaną do krajów rozwijających projekt się może się udać.

i tak co by nie było , życzę im powodzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2022 o 17:02, tomek4446 napisał:

Ja tylko mam nadzieję , że nie będzie to kolejny " Altus ". Temat ekonomicznie jest ciężki do ugryzienia. Tak jak pisali przedmówcy , w trudnych czasach najlepiej sprzedaje się hi end , towary luksusowe , bo tylko ten target może sobie pozwolić na produkty nie pierwszej potrzeby. nie znamy polityki firmy , Polska to nie cały świat , jak postawią na taniznę na chińskich podzespołach eksportowaną do krajów rozwijających projekt się może się udać.

i tak co by nie było , życzę im powodzenia.

 

Ja również mocno trzymam kciuki za powodzenie tego projektu. 

Mam nadzieję, że niedługo się przekonamy co z tego wyjdzie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2022 o 17:02, tomek4446 napisał:

Ja tylko mam nadzieję , że nie będzie to kolejny " Altus ". Temat ekonomicznie jest ciężki do ugryzienia. Tak jak pisali przedmówcy , w trudnych czasach najlepiej sprzedaje się hi end , towary luksusowe , bo tylko ten target może sobie pozwolić na produkty nie pierwszej potrzeby. nie znamy polityki firmy , Polska to nie cały świat , jak postawią na taniznę na chińskich podzespołach eksportowaną do krajów rozwijających projekt się może się udać.

i tak co by nie było , życzę im powodzenia.

 

Szkoda właśnie że ta Polska jest wiecznie pomijana. Żeby sobie pozwolić na nowe sprzęty nie takie wybitne ale dobre trzeba by nie mieć dzieci i zarabiać z 3 średnie krajowe. Można by wtedy odłożyć za parę lat na jakieś kolumny ze średniej półki takiej bardzo średniej cenowo :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wing0 napisał:

Żeby sobie pozwolić na nowe sprzęty nie takie wybitne ale dobre trzeba by nie mieć dzieci i zarabiać z 3 średnie krajowe.

Mnie to mówisz. Właśnie doczytałem co fajnie zagrało by z moimi paczkami. Ucieszyłem się , że konkret , masa właścicieli Alteców zza oceanu potwierdza , że gra taki zestawik wybitnie. Tak o tym piszą / właściciele / jak by chodziło o zakup Kruger & Martz w markecie . Ogólnie dostępne i tanio i jeszcze fajnie gra , kup sobie chłopie co Ci stoi na przeszkodzie sprawdzić 😂

A chodzi o :

https://www.usaudiomart.com/details/649851194-shindo-labs-cortese-f2a-power-amp/

+

https://www.canuckaudiomart.com/details/649864991-shindo-aurieges-mm/

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wing0 napisał:

Chociaż dzięki tej bidzie podtrzymujemy rynek wtórny i na rzecz ekologii

Michał , sporo czytam teraz amerykańskich i kanadyjskich for , odkryłem , że tam stosunek do audio jest trochę inny . Fakt , że jest inne nagromadzenie sprzętu . , Mają go więcej od lat, a więc dostępność używek lepsza i siła nabywcza większa. McIntosh nie robi na nikim wrażenia. W czym widzę różnicę ? Jest większe parcie na sprzęt używany i vintage.  Spójrz na wątek "wasze systemy" , zauważ jaka jest dysproporcja między prezentowanym tam  sprzętem / używki , vintage/ a pytaniami o dobór i sztampowymi propozycjami nowych konstrukcji. Często się zastanawiam , dlaczego Ci ludzie jak już nabędą , to jakoś się nie chwalą 😃 Ale koniec OT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

zauważ jaka jest dysproporcja między prezentowanym tam  sprzętem / używki , vintage/ a pytaniami o dobór i sztampowymi propozycjami nowych konstrukcji. 

W audio sprzęt sztampowy może być (i często jest) lepszy od niesztampowego. No to skoro najważniejsza jest ponoć jakość dźwięku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...