Skocz do zawartości

Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.


Recommended Posts

48 minut temu, tomek4446 napisał:

@MarcKrawczyk Marcin nie ma pomarańczowych , nie liczy się 😂

Poważnie ? 😂

Sorry , nie mogłem się powstrzymać :) 

@Palmos i jeszcze jedno , założymy się , po tym jak Agnieszka @Agnieszka Zabłocka - Gasek założyła ten wątek to do tamtego / 30 str./ już pies z kulawą nogą nie zawita :) I mówią , że kobiety są słabe ? Prawda @Asia ?

Dlaczego mnie to nie dziwi ? :) 

Grały z McIntoshem.

https://sklep.e-benefit.com.pl/podlogowe/1692-rockport-technologies-avior.html

IMG_3429.JPG

To źle, założyłam ten wątek czy dobrze ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

Bo Gato dobre jest…

@MariuszZ lub @Redakcja AUDIO pomożecie to przenieść we właściwe miejsce?

No właśnie Panowie muszę się odezwać, bo cały czas piszecie o Gato i nie jesteście jedynymi.

Nie słyszycie tego jak mocno usrednia ten zestaw?. Jakiekolwiek różnicowania płyt trudno się doszukać nie mówiąc już o rozdzielczości która kuleje. Do tego cały czas o tym basie. To że jest podbity wyższy bas.m nie znaczy że jest dobry, bo basu to tam nie ma.

To taki miś umilacz. Włączysz Ac piorun dece i gra tak samo jak Sara K

Nazywanie Gato Hiendem jest w/g mnie przesadą.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam podziękować za przeniesienie tego wątku we właściwe miejsce. No cóż. Mój wątek jest już kolejnym na temat AVS 2022, ale czy to w czymś przeszkadza ? 

Ja po prostu chciałam się podzielić z Wami swoimi wrażeniami.  Są też różne gusta. Dla mnie zestaw Gryphona z kolumnami Wilson Audio był najlepszy, a dla kogoś może być najgorszy. I świat się nie kończy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audiowit napisał:

No właśnie Panowie muszę się odezwać, bo cały czas piszecie o Gato i nie jesteście jedynymi.

Nie słyszycie tego jak mocno usrednia ten zestaw?. Jakiekolwiek różnicowania płyt trudno się doszukać nie mówiąc już o rozdzielczości która kuleje. Do tego cały czas o tym basie. To że jest podbity wyższy bas.m nie znaczy że jest dobry, bo basu to tam nie ma.

To taki miś umilacz. Włączysz Ac piorun dece i gra tak samo jak Sara K

Nazywanie Gato Hiendem jest w/g mnie przesadą.

Ale może przeciętny słuchacz muzyki tego właśnie potrzebuje. Weź pod uwagę, że przeciętny odbiorca, słucha zarówno metalu jak i Sary K i chciałby, żeby i jedno i drugie brzmiało ok. Witold, większość z nas nie osiągnęło jeszcze Twojego poziomu i nigdy nie osiagnie. Zrozum nas 🙂!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A dlaczego mam kogokolwiek ignorować ? Jak na razie nie widzę powodu.

To taki żart był , znaczy się miał by .... no dobra , nie wyszło.

23 minuty temu, audiowit napisał:

Nie słyszycie tego jak mocno usrednia ten zestaw?

Owszem , zauważyłem to już w 2018 , ale jak dla mnie jest to w pełni akceptowalne. Osobiście wolę taką prezentację, niż granie skrajami ,a w zasadzie górą jakie prezentuje większość nowych konstrukcji / szczególnie kolumny / . Witek , nie było różnicowania ,ale nie było wg. mnie efekciarstwa. Tego ostatniego nie trawię.

Gato gra przyjemnie , może nie nadaję się do rozbijania na akordy muzyki symfonicznej ,ale dobrze radzi się ze wszystkimi gatunkami. Jednym słowem to nie ideał , ale też nie średniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

Byłem ciekaw konstruktywnej krytyki, a nie tylko zachwytów.

Ilu utworów słuchałeś na tym systemie? 

Ja teraz nie dopchalem się do sweet spotu ale 3 lata temu było mi to dane. Leciało wtedy Get Lucky, daft punk. Brzmiało to po prostu fajnie. Może sekretem wystawców Gato jest też odpowiedni dobór repertuaru.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Byłem ciekaw konstruktywnej krytyki, a nie tylko zachwytów.

Głos rozsądku jest wskazany. Przyznam , że na AVS nie jestem w stanie wyłapać niuansów. Działam na zasadzie " tak " , " nie ". Nadal nie jestem też w stanie zdefiniować co to " HI END "  , a w warunkach jakie są na AVS w szczególności. Gryphon z Wilson Audio - " tak" ; Dan d'Agostino z Wilson Audio - " nie". i co tu hi end ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, seba3002 napisał:

Ilu utworów słuchałeś na tym systemie? 

Ja teraz nie dopchalem się do sweet spotu ale 3 lata temu było mi to dane. Leciało wtedy Get Lucky, daft punk. Brzmiało to po prostu fajnie. Może sekretem wystawców Gato jest też odpowiedni dobór repertuaru.

W tym, 3 lata temu i 4 lata temu z godzinę w sumie lub więcej. Pozatym wielokrotnie gdzie indziej. 400, 250 i tych z tego roku. Zresztą ich nie rozróżniam.

Myślę, że sukcesem jest ustawienie kolumn w poprzek. Tak kiedyś ustawili i tego się trzymają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Gato gra przyjemnie , może nie nadaję się do rozbijania na akordy muzyki symfonicznej ,ale dobrze radzi się ze wszystkimi gatunkami. Jednym słowem to nie ideał , ale też nie średniak.

Tomek, czy one naprawdę dobrze grają wszystkie gatunki? Pamiętam, jak po jednym z pierwszych zlotów (może po pierwszym?) pisaliście, że właśnie nie do końca radzą sobie z cięższym rockiem i metalem. Niektórzy chyba nawet skreślili je z tego powodu. W podobnym duchu wypowiadają się recenzenci w sieci. Że to świetne kolumny do kameralnej, akustycznej muzyki, ewentualnie lżejszego rocka. Dalej już nie, bo za bardzo zmiękczają i zaokrąglają, mają za słaby atak itd.

https://www.hfc.com.pl/test/4179,gato-audio-fm-15.html

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/1229-gato-audio-fm-15

Zimą tego roku bardzo się interesowałem podstawkowymi FM15 (męczyłem nawet Marcina pytaniami na priva), ale nie udało mi się wypożyczyć ich lokalnie i w końcu odpuściłem. Wciąż chodzi po mnie, jak by u mnie zagrały. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S FM-15 to naprawdę ciepłe, gęste kolumny, z bardzo plastycznym brzmieniem. Wygładzone i zaokrąglone praktycznie w całym paśmie. Powiedziałbym, że przez ich charakter wysokich tonów nawet lekko przyciemnione, z ubitą detalicznością. Kuleje na nich mikro i makrodynamika, ale tak naprawdę to nie ma jakiegoś większego znaczenia. Jeżeli ktoś z nimi trafi to po prostu przepadnie i rozkocha się w tym dźwięku. Jak dla mnie muza pokroju Malia - Celestial Echo brzmi na nich zjawiskowo! Przyjemność i relaks od początku do końca! Ludziska po prostu lubią taką prezentację i nie ma w tym nic złego.

Wg mnie te małe Gato z AVS to FM-8. Te ponoć bardziej potrafią szarżować. Postaram się je wypożyczyć w najbliższych dniach. Nawet jeśli zabraknie im uderzenia, to Rega je szybciutko naprostuje ;)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dorzucę dwa grosze od siebie. 

Calkowicie zgodzie się z @tomek4446 - tez nie przepadam za jazgotliwymi i efekciarskim kolumnami z poziomu „high-end”. Tez na audio show podchodziłem do zestawów na zasadzie tak-nie. Jeśli chodzi o wrażenia z samego audio show - zgadzam się w 100% z autorka tematu. 
 

Jak tam byłem to, aż głupio było mi się przyznać, ale ze wszystkiego co słyszałem najbardziej podobał mi się system Wilsona oraz sala T+A, a po nich te gato. Gdybym został przeprowadzony przez wszystkie pomieszczenia z opaska na oczach nie wiedząc co ile kosztuje, jak wyglada itd to tak bym tez wybrał. Mówię zupełnie szczerze, ze bardziej mi się podobały te maluchy gato od większości highendowych konstrukcji za setki tysięcy czy miliony. Może to czyni mnie ignorantem i „nieprawdziwym” audiofilem. Ale coś w tym musi być skoro wszędzie za plecami na audioshow się to słyszało, były tam ciagle tłumy ich posłuchac jak focali utopii, a potem na forach i relacjach wszyscy je wskazują jako jedne z najprzyjemniej grających systemów tam. Ja jak ich posłuchałem (nie znając kompletnie marki) strzelałem, ze kosztują około 8 000 €.

w kwestii ustawienia bokiem - pytałem przedstawicieli gato. Na początku ustawili tak jak wszyscy, ale było za mało basu. Może to ustawienie było po prostu jakimś asem w rekawie, nie wiem.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mateolo2 napisał:

tez nie przepadam za jazgotliwymi i efekciarskim kolumnami z poziomu „high-end”.

Kolumny z poziomu High END nie grają efekciarsko i jazgotliwie.

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Może to czyni mnie ignorantem i „nieprawdziwym” audiofilem.

Nie.

Może czas zacząć AVS traktować w innych kategoriach, czyli jako wystawę  ciekawostek i nowości,  a nie jak jakikolwiek punkt odniesienia pod względem brzmieniowym jakiś konkretnych systemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ changed the title to Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.
  • Redakcja AUDIO unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...