Skocz do zawartości

Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.


Recommended Posts

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Kolumny z poziomu High END nie grają efekciarsko i jazgotliwie.

Nie napisałem ze wszystkie. Nie przepadam za tymi, które tak grają ;) A na AV było ich kilka. Np te - byłem w stanie wysiedzieć tylko kilka minut bo zaczęły mnie bolec uszy od wysokich tonów. 

Jak gadałem z chłopakiem który obsługiwał te sale to tez powiedział, ze się ze mną zgadza. W porównaniu do tego system gato wybrałbym w ciemno. Tutaj taka efekciarskosc, ze ło jezuu - jazgotliwe jak cholera. I co z tego, ze niesamowita scena, separacja, rozdzielczość, jak zwyczajnie nie mogłem wysiedzieć do końca utworu bo mnie to fizycznie bolało (a jestem z osób, które chodza na koncerty i słuchają głośność muzyki) 

450318C7-8E8B-412D-B612-45D2C3E6038E.jpeg

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lpomis napisał:

Wg mnie te małe Gato z AVS to FM-8. Te ponoć bardziej potrafią szarżować. Postaram się je wypożyczyć w najbliższych dniach. Nawet jeśli zabraknie im uderzenia, to Rega je szybciutko naprostuje ;)

Myślę, że sytuacja może być podobna do tej z dynaudio x18 i x14. Mniejsze monitirki są dużo żywsze od swoich większych braci. 

Inna sprawa, że zarówno dynaudio x18 jak i FM-15 to nie są kolumny do małych klitek. Pisałem już kilkakrotnie, że dane mi było słuchać większych gato w bardzo małym pokoju, przyklejone do bocznych ścian i nawet super wzmacniacz leema nic nie poradził na wzbudzający się bas.

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

Calkowicie zgodzie się z @tomek4446 - tez nie przepadam za jazgotliwymi i efekciarskim kolumnami z poziomu „high-end”. Tez na audio show podchodziłem do zestawów na zasadzie tak-nie. Jeśli chodzi o wrażenia z samego audio show - zgadzam się w 100% z autorka tematu. 

Myślę, że nie tylko wy mieliście takie podejście. Ja z kolegami, poszliśmy tak skrótowo, że jeśli na "dzień dobry" coś było nie tak, wychodziliśmy od razu 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

 A na AV było ich kilka. Np te - byłem w stanie wysiedzieć tylko kilka minut bo zaczęły mnie bolec uszy od wysokich tonów. 

No dzięki , znowu krytyka Rockportów :)  @MMarek zaczynam też chować sznurki , teraz wiem już jak się czułeś ....... :) 

Te kolumny / Rockporty/ grają referencyjnie , tylko nie w tej salce , nie ten repertuar , nie ta wilgotność ..... :) 

Kurna , nie znacie się i już ! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

@Rafał S FM-15 to naprawdę ciepłe, gęste kolumny, z bardzo plastycznym brzmieniem. Wygładzone i zaokrąglone praktycznie w całym paśmie. Powiedziałbym, że przez ich charakter wysokich tonów nawet lekko przyciemnione, z ubitą detalicznością. Kuleje na nich mikro i makrodynamika, ale tak naprawdę to nie ma jakiegoś większego znaczenia. Jeżeli ktoś z nimi trafi to po prostu przepadnie i rozkocha się w tym dźwięku. Jak dla mnie muza pokroju Malia - Celestial Echo brzmi na nich zjawiskowo! Przyjemność i relaks od początku do końca! Ludziska po prostu lubią taką prezentację i nie ma w tym nic złego.

Wg mnie te małe Gato z AVS to FM-8. Te ponoć bardziej potrafią szarżować. Postaram się je wypożyczyć w najbliższych dniach. Nawet jeśli zabraknie im uderzenia, to Rega je szybciutko naprostuje ;)

Pełna zgoda, chociaż czy mikro i makrodynamika "kuleje"...? Ja aż tak tego bym nie ujął... Zależy to od danej płyty. Kolumny nie męczą, chce się ich słuchać więcej i więcej... Mnie na myśl przychodzi czasem określenie "dźwięk koncertowy". Miałem już różne zestawy, może nawet wierniej grające, bardziej różnicujące nagrania, ale z tym mógłbym zostać do końca. Kto wie czy tak nie będzie... Co bym nie włączył, a słucham różnej muzyki, brzmi bardzo dobrze... I o to mi chodziło. Ponadto Gato dobrze wygląda i jest wykonane wzorowo. Niektórzy zastanawiają się czy Gato to hi-end... A jakie to ma znaczenie...? Może jakby było 2x droższe (oby nie!) tego "problemu" by nie było...

P.S.: FM-8... podobno są bardziej wymagające od FM-15... rzeczywiście jak na takie maleństwa dźwięk może być spektakularny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2022 o 18:22, MMarek napisał:

Dla mnie Gato, od pewnego czasu =  MarcKrawczyk :) 

O tym samym pomyślałem 😃

Dnia 1.11.2022 o 19:17, Wing0 napisał:

Seba i dobrze że zrobiłeś Sonusy piękne. Znam dobrze granie pierwszej wersji. Jeden z lepszych monitorów mógłbym takie mieć na stałe, ale obecne ceny to kosmos...

Akurat byłem w tym pokoju z właścicielem sonus faber electa amator i wg niego właśnie jedynki znacznie lepsze.

22 godziny temu, Rafał S napisał:

Tomek, czy one naprawdę dobrze grają wszystkie gatunki? Pamiętam, jak po jednym z pierwszych zlotów (może po pierwszym?) pisaliście, że właśnie nie do końca radzą sobie z cięższym rockiem i metalem. Niektórzy chyba nawet skreślili je z tego powodu.

 

No tak bywa, dla mnie one były odkryciem zlotu 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Czy teraz jak ja bym chciał coś napisać to też w osobnym wątku?

:)

Duzo co prawda powiedzieliście. Z Masą opinii na przestrzeni dwóch wątków się zgadzam.

Mam jeszcze dokładkę :)

Chyba trzeci temat o tym samym jest raczej niepotrzebny. Chyba że ktoś lubi.

Wspomniałeś że napiszesz jakieś podsumowanko od Siebie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ changed the title to Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.
10 godzin temu, Chilli napisał:

 

Akurat byłem w tym pokoju z właścicielem sonus faber electa amator i wg niego właśnie jedynki znacznie lepsze.

Ja słyszałem bezpośrednie porównanie starych Extrem z EA2 i znam dobrze EA1.

Extremy są bezkonkurencyjne. Natomiast ea2 są chyba łatwiejsze od 1 dla wzmacniaczy. Ea2 są bardziej równe 1 bardziej czarują.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No dlatego pytam dlaczego pojawił się kolejny temat o tym.

Tak napiszę.

To nie jest relacja tylko jakieś wycinki słabej jakości dźwiękiem.

Ale można sobie przypomnieć co z czym było zestawione.

To Twoje?

Piotr

 

Piotrek zakładaj kolejny temat. Jeśli to będzie dłuższą relacją, to warto. Ciekaw jestem czy podzielasz moje odczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2022 o 06:50, seba3002 napisał:

Myślę, że nie tylko wy mieliście takie podejście. Ja z kolegami, poszliśmy tak skrótowo, że jeśli na "dzień dobry" coś było nie tak, wychodziliśmy od razu 🙂

Dnia 2.11.2022 o 07:25, tomek4446 napisał:

Te kolumny / Rockporty/ grają referencyjnie , tylko nie w tej salce , nie ten repertuar , nie ta wilgotność ..... :) 

i tu może być istota problemu z oceną systemu, jakbym tak podszedł jak Seba, to bym od razu wyszedł z pokoju electrocompaniet z rockportami avior bo puszczany Joe Cocker brzmiał brzęcząco jakby to grał cambridge z ma bronze..., ale wytrzymałem i dotrwałem do następnego utworu, potem poprosiłem o Marca Almonda, który nie jest jakoś specjalnie dobrze nagrany i zagrało to z emocjami i dynamiką jakiej nie mogłem się dosłuchać na zestawie dandagostino z wilsonami alexia, ale tam z kolei zachwyciła mnie scena.... i bądź tu mądry? 

11 godzin temu, Chilli napisał:
Dnia 1.11.2022 o 18:22, MMarek napisał:

Dla mnie Gato, od pewnego czasu =  MarcKrawczyk :) 

O tym samym pomyślałem 😃

rany, stawiacie mnie chłopaki pod ścianą, a co będzie jak mi się znudzi gato? 

Dnia 1.11.2022 o 19:52, audiowit napisał:

To taki miś umilacz. Włączysz Ac piorun dece i gra tak samo jak Sara K

i o tym pisałem w wątku gato audio czy tylko design jak testowałem DIA 250, ale wtedy nie miałem jeszcze kolumn FM 15 i grałem na Canto Two od studio 16HZ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No dlatego pytam dlaczego pojawił się kolejny temat o tym.

Tak napiszę.

To nie jest relacja tylko jakieś wycinki słabej jakości dźwiękiem.

Ale można sobie przypomnieć co z czym było zestawione.

To Twoje?

Piotr

 

Masz rację, nie nie moje video, szkoda że nikt nie był z jakiejś redakcji hiend  i nie nagrał tego dla innych nie mogących tam być, z dobrym dźwiękiem i obrazem,. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

A może te Edifiery to wcale nie są złe kolumny, tylko obrosły złą legendą jak marantz 🙂

Większość z nich to nic więcej jak kolumny do PC :). Mam jedne, miałem kiedyś drugie od nich i słuchałem trzecich heheh, a jeszcze ojcu chyba kupię do kompa bo mu się Creativy psują 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

A to dużo za parę nowych kolumn? Może i komuś do PC by pasowały :). Ja wolę od nich takie za 300 zł używane 😋

A ja, jeśli tylko będę miało okazję, chętnie ich posłucham 🙂. W innym wątku pisałem, że na AVS grały też krytykowane genelaci i mi się podobały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

A ja, jeśli tylko będę miało okazję, chętnie ich posłucham 🙂. W innym wątku pisałem, że na AVS grały też krytykowane genelaci i mi się podobały. 

Co kto lubi :). Geneleci nie są raczej krytykowane tylko są to kolumny nie koniecznie do słuchania przy whisky i nie dla każdego. Co do Edifierów nawet się kiedyś bawiłem w ich ustawianie w pokoju na standach no niestety cudów nie było, ale to starsze modele. Może te nowy by mnie z butów wysadziły, kto wie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...