Skocz do zawartości

Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.


Recommended Posts

23 godziny temu, audiowit napisał:

Piotrek zakładaj kolejny temat. Jeśli to będzie dłuższą relacją, to warto. Ciekaw jestem czy podzielasz moje odczucia.

Nowy temat? Nie zjedzą mnie?

Juz widze że podzielam w kilku kwestiach :)

21 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

ale wtedy nie miałem jeszcze kolumn FM 15 i grałem na Canto Two od studio 16HZ...

One i Grand kojarze ale Two nie. To było coś pośrodku?

20 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Masz rację, nie nie moje video, szkoda że nikt nie był z jakiejś redakcji hiend  i nie nagrał tego dla innych nie mogących tam być, z dobrym dźwiękiem i obrazem,. Pozdrawiam 

Juz jest wiele filmów na YT wszystkie raczej mierne.

Ale wejścia nabijają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ROBIXXX napisał:

Ile to kosztuje z kanału Audio Szkoła A ile to kosztuje

Ceny niektórych sprzętów zwalają z nóg, wstawiam bo nie wiem czy ktoś widział ten materiał, a jeżeli widział to pominie. 

Oglądam właśnie. Jeden Pan mówi że sprzedał 9 par kolumn przez ileś tam lat. O to chyba chodzi żeby sobie ustalić cenę np 80 tys euro za monobloki gdzie wkład materiału jest w granicy kilku tysięcy zł no może kilkunastu. Znaleźć tych kilku jele...gości co kupią i każdy zadowolony. 

Może to źle o mnie świadczy, ale kurcze jeszcze jakieś marki z renomą które w audio są od 40 lat mają potężne zaplecze produkcyjne, testowe, badawcze oki, ale jakieś manufakturki które są kilka lat w branży dowalają ceny z tyłka całkiem (pomijam w tym wpisie jakość użytych elementów kupionych jako półprodukty...)

Im dłużej w tym siedzę tym bardziej zastanawiałem się o co tu kurcze chodzi... Dobrze że jest sprzęt używany.

I jeszcze ta kobieta... Producent kabli audio...kable to sobie można w ziemi zakopać, PRZEWODY kobieto przewody :)))

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Wing0 napisał:

Oglądam właśnie. Jeden Pan mówi że sprzedał 9 par kolumn przez ileś tam lat. O to chyba chodzi żeby sobie ustalić cenę np 80 tys euro za monobloki gdzie wkład materiału jest w granicy kilku tysięcy zł no może kilkunastu. Znaleźć tych kilku jele...gości co kupią i każdy zadowolony. 

Mówił,że system kosztuje 2 miliony...kolumny specjalne, impedancja specjalna etc....także szacuję ,ze kolumienki wyceniają na kilkaset tysięcy zł za parę.

I te kilkaset tysięcy razy 9 par daje nam kilka milionów zł. No i za te kilka milionów zł przytulonych w kilka lat, można sobie siedzieć na pupie i kolejne projekciki robić.... :)

25 minut temu, Wing0 napisał:

I jeszcze ta kobieta... Producent kabli audio...

ALe projektant KABLI jest też architektem, więc.....kable musza być świetne :) takie....kompunujące się z lokalną zabudową.....

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio kompletnie mnie nie boli ile ktoś wydaje kasy na zachciewajki, ale skąd takie ceny heheh skąd? :) Kiedyś pracowałem w firmie sprowadzającej właśnie muszle klozetowe po kilkanaście- kilkadziesiąt tysięcy zł zaprojektowane we Włoszech z tamtejszego marmuru,  może ten zimny kamień na zadku robił jakąś różnicę nic mi do tego że ktoś to kupuje. Dziwią mnie tak zwyczajnie te kwoty 30 tyś euro, 200 tyś zł za co hehe za co? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja przejoł taki brand ( nie markę) to nie bazowałby na sciemach o polskiej elektronice z lat 70tych. 

Pierwsze co bym zrobił, to odciąłbym się gruba kreską. Nawet potraktował bym to jako chwyt reklamowy.

" Nie wracajmy do lat smuty"

" Tym razem na światowym poziomie"

" Unitra XXI century"

Oglądając ten filmik aż się otrząsnołem. Meblościanka, pawlacz, bylejakość, szarość, nijakość. Jeszcze te podpowiedzi, żeby zmieniać kolor podświetlenia z pilota... 

Mamy kilka znakomitych marek i jestem pewien, że Unitra do nich nie dołączy. A już napewno nie w takim wydaniu. Brak nowoczesnego podejścia, pozwolenie na publikowanie takich żenujących filmików, powrót do komuny.

Do czego wracać? do jednego przyzwoitego gramofonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie powiem ze ta rozmowa wyglądała jak dyskusja 3 magister, Inżynier, docent na temat budowy nowego bloku z płyty równie dobrze jak w latach 70 tylko płyty będą innego koloru. Nie jasnoszare, tylko ciemnoszare.

Michał, ja rozumiem. To trzeba wrócić do lat 60tych a najlepiej 30tych. Ewentualnie jakiś Jubilat ale to już tranzystor chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niewyczynowcy nie mogą wymagać choćby minimum dobrego brzmienia? No przecież też placà i często są to ciężej zarobione pieniądze niż tych co mają kasę. Może czas trochę bardziej krytycznie spojzec na to co się nam chce wcisnąć?

Oczywiście, nie wiemy co to za brzmienie bo pokazano nam obudowy... z radośnie poruszającymi się wycieraczkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2022 o 09:27, ROBIXXX napisał:

Wdziałam na Audio Video Show tą Unitrę na żywo. Wygląda to nieźle (tak w stylu vintage). Ale jak to gra to się dopiero okaże. W sumie fajnie, że ktoś chce reanimować starą polską markę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...