Skocz do zawartości

Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.


Recommended Posts

Witam Was

      Wystawa Audio Video Show 2022 już za nami. Postanowiłam napisać króciutką relację z tego wydarzenia.

Ja byłam tylko jeden dzień 29 października na Stadionie Narodowym. Na wystawie AVS byłam po raz pierwszy.  

Zacznę od tego co mnie urzekło najbardziej. To zestaw Gryphon wraz z kolumnami Wilson Audio Alexx. To absolutny numer 1.

Jedyna wada tego zestawu to cena: 4 000 000 zł. Jako źródło były streaming oraz gramofon. Zestaw jest zaprezentowany na ostatnim

zdjęciu. Dodam, że w sali Gryphona spędziłam prawie 20 min. 

Bardzo duże zaskoczenie wywołał zestaw Gato Audio (na przedostatnim zdjęciu). No jak te maleńkie kolumienki potrafiły grać. Potężny dźwięk. 

Ale to już klasa D. Tak więc Gato Audio jest u mnie zdecydowanie numerem dwa. Nie dało się uniknąć stwierdzenia, że Duńczycy wiodą prym 

w zestawach stereo klasy high end.

Moje trzecie miejsce to zestaw Classe Audio wraz z kolumnami Raidho Acoustic. Bardzo przyjemne, spójne granie.

Nie będą się tu rozwodzić nad charakterami brzmień poszczególnych zestawów, ponieważ wyszła by z tego relacja rzeka, a nie to jest moim celem. 

Wielcy nieobecni na wystawie: Heco, Magnat, Yamaha. 

Moje największe rozczarowania: 

1) Zestawy McIntosha - wszystkie brzmiały dla mnie bez wyrazu.

2) Zestaw Rotela + kolumny Bowers & Wilkins z serii 700 - nic mnie tu nie zachwyciło. 

Podsumowując warto było się wybrać na AVS. To bardzo cenne doświadczenie. 

Dziękuję za uwagę :) 

Aha. Nie wiem w jaki sposób podwiesić tego posta, ale może warto ?

 

 

20221029_105811.jpg

20221029_111213.jpg

20221029_111224.jpg

20221029_111236.jpg

20221029_112437.jpg

20221029_114157.jpg

20221029_114204.jpg

20221029_123629.jpg

20221029_133949.jpg

20221029_172946.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MMarek napisał:

Cos musi być niesamowitego w tych Gato, ponieważ kolejna osoba jest nimi zachwycona. Czekam aż kolega Wojtek @lpomis je wypożyczy, a mieszka ode mnie tylko 60 km :) 

Dodam jeszcze, że wartość tego zestawu Gato zaprezentowanego na przedostatnim zdjęciu to jakieś 60 - 70 tysięcy złotych. W tej cenie są: kolumny przedwzmacniacz, końcówki mocy i streamer (odtwarzacz sieciowy). Nie ma więc totalnego drążenia portfela, a granie przecudne.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Dodam jeszcze, że wartość tego zestawu Gato zaprezentowanego na przedostatnim zdjęciu to jakieś 60 - 70 tysięcy złotych. W tej cenie są: kolumny przedwzmacniacz, końcówki mocy i streamer (odtwarzacz sieciowy). Nie ma więc totalnego drążenia portfela, a granie przecudne.   

I o to chodzi. Jednocześnie sprzęt i wygląda i jest zrobiony fajnie, niesztampowo. 

 

53 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Bardzo duże zaskoczenie wywołał zestaw Gato Audio (na przedostatnim zdjęciu). No jak te maleńkie kolumienki potrafiły grać. Potężny dźwięk. 

Ale to już klasa D.

"Klasa D"? Co miałaś na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Chodziło mi o temat oczywiście.

No cóż ja nie pomogę , dopiero co odkryłem jak się iPhona włącza :) Ale zaraz kogoś zawołamy do pomocy. O już wiem @MariuszZ !!! :) 

Dzięki za relację , jeszcze jedna cenna cegiełka do układanki. 

46 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Ja byłam tylko jeden dzień 29 października na Stadionie Narodowym.

Na przyszłość proszę się zapowiedzieć wcześniej , było sporo osób z Forum , zawsze to możliwość osobistego kontaktu.

47 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Bardzo duże zaskoczenie wywołał zestaw Gato Audio

Gato zawsze robi wrażenie , podzielam opinię.

20 minut temu, MMarek napisał:

Czekam aż kolega Wojtek @lpomis je wypożyczy,

Marek nie czekam a czekamy i zapewne masz na myśli komplecik. Agnieszka jak to było , a już znalazłem :

12 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

wartość tego zestawu Gato zaprezentowanego na przedostatnim zdjęciu to jakieś 60 - 70 tysięcy złotych. W tej cenie są: kolumny przedwzmacniacz, końcówki mocy i streamer (odtwarzacz sieciowy). Nie ma więc totalnego drążenia portfela, a granie przecudne.   

no @lpomis Wojtek teraz się już nie wymigasz :) 

53 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

1) Zestawy McIntosha - wszystkie brzmiały dla mnie bez wyrazu.

No , ten , tego , właśnie moje wymarzone Rockporty poległy :) 

54 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

2) Zestaw Rotela + kolumny Bowers & Wilkins z serii 700 - nic mnie tu nie zachwyciło. 

@MMarek jak widzisz , czarna seria jeszcze się nie skończyła :) 

56 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Podsumowując warto było się wybrać na AVS. To bardzo cenne doświadczenie. 

Świetne zdjęcia , nie wiem jak Ci się udało je zrobić bez ludzi w kadrze.

Zapewne będziesz miała specjalne podziękowania za fotki Marantza , prawda @seba3002 , @Kraft ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Dodam jeszcze, że wartość tego zestawu Gato zaprezentowanego na przedostatnim zdjęciu to jakieś 60 - 70 tysięcy złotych. W tej cenie są: kolumny przedwzmacniacz, końcówki mocy i streamer (odtwarzacz sieciowy). Nie ma więc totalnego drążenia portfela, a granie przecudne.   

Znam system bo ma go mój kolega i bardzo go sobie ceni. Ja również nie powiem o nim złego słowa. No może poza jednym, design Gato nie trafia w mój gust.

Aczkolwiek uważam, że warto się zainteresować czymś takim jak Waversa System. Nie drogie, mało popularne ale bardzo mi się podobała jego prezentacja w Sobieskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwalajcie tak bo Marcin ,,w piórka za bardzo obrośnie,,😉. Swoją drogą to dobre kolumny. A jeśli ktoś chce kupić starsze za niewielką cenę to tu są dostepne za równowartość niecałych 4 tys zł. Netto (bez przesyłki). Do wyboru podłogówki i monitory.

https://www.dba.dk/hoejttaler-gato-audio-pm-6/id-1095806172/

https://www.dba.dk/hoejttaler-gato-audio-pm-2/id-1095729507/

Do niedawna dostępny był wzmacniacz w przystępnej cenie (ok 6 tys zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

No cóż ja nie pomogę , dopiero co odkryłem jak się iPhona włącza :) Ale zaraz kogoś zawołamy do pomocy. O już wiem @MariuszZ !!! :) 

Dzięki za relację , jeszcze jedna cenna cegiełka do układanki. 

Na przyszłość proszę się zapowiedzieć wcześniej , było sporo osób z Forum , zawsze to możliwość osobistego kontaktu.

Gato zawsze robi wrażenie , podzielam opinię.

Marek nie czekam a czekamy i zapewne masz na myśli komplecik. Agnieszka jak to było , a już znalazłem :

no @lpomis Wojtek teraz się już nie wymigasz :) 

No , ten , tego , właśnie moje wymarzone Rockporty poległy :) 

@MMarek jak widzisz , czarna seria jeszcze się nie skończyła :) 

Świetne zdjęcia , nie wiem jak Ci się udało je zrobić bez ludzi w kadrze.

Zapewne będziesz miała specjalne podziękowania za fotki Marantza , prawda @seba3002 , @Kraft ? :) 

To było pierwsze zdjęcie, jakie zrobiłem. A zestaw grał wg mnie całkiem przyzwoicie 🙂

20221029_112142.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MMarek napisał:

Dla mnie Gato, od pewnego czasu =  MarcKrawczyk

@MarcKrawczyk Marcin nie ma pomarańczowych , nie liczy się 😂

12 minut temu, Palmos napisał:

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to o avs2022 jest już tematw dziale: Audiofile dyskutują

Poważnie ? 😂

Sorry , nie mogłem się powstrzymać :) 

@Palmos i jeszcze jedno , założymy się , po tym jak Agnieszka @Agnieszka Zabłocka - Gasek założyła ten wątek to do tamtego / 30 str./ już pies z kulawą nogą nie zawita :) I mówią , że kobiety są słabe ? Prawda @Asia ?

27 minut temu, seba3002 napisał:

To było pierwsze zdjęcie, jakie zrobiłem.

Dlaczego mnie to nie dziwi ? :) 

19 minut temu, Adi777 napisał:

Które to?

Grały z McIntoshem.

https://sklep.e-benefit.com.pl/podlogowe/1692-rockport-technologies-avior.html

IMG_3429.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

 

Dlaczego mnie to nie dziwi ? :) 

Tak naprawdę to był zupełny przypadek. Zdaje się, że ten system był ulokowany gdzieś przy wejściu, a ja wpadłem na pomysł, że będę robił zdjęcia tylko tym systemom, które w jakiś sposób mnie zainteresowały. 

Tak czy siak, takim zestawem też bym nie pogardził 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ changed the title to Wystawa Audio Video Show 2022 krótka relacja.
  • MariuszZ pinned this topic
  • Redakcja AUDIO unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...