Skocz do zawartości

Wrażenia z odsłuchu zestawu Pawła oraz transportu I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB


Arko55

Recommended Posts

39 minut temu, Adi777 napisał:

kable i bezpieczniki, czemu nie, sam się będę bawił, ale po akustyce, porządnych kolumnach, wszystko po kolei...

To jest zdrowe podejście do tematu wg mnie. Jako przykład 2 obrazki z akustycznych pomiarów. Patrzymy na D50 "clarity" czyli parametr opisujący "czystość", zrozumiałość, czytelność mowy i muzyki poniekąd. Opisuje on ile energii błąkającej się po pokoju w procentach mamy poniżej 50ms od czasu zaistnienia dźwięku. Idealnie to 100%. Można teoretyzować czy D50 wynoszący 90% czy 80% to jeszcze dobrze ale jest pewne, że jeżeli w okienku 50ms zaistnieje kilka dźwięków i ich czas podtrzymania czy wybrzmiewania będzie dłuższy od tego okna to każde odstępstwo od 100% powie nam, że dźwięki mogą się w pewnym stopniu maskować. Szukając różnic dźwiękowych na przykład w fazach dźwięków zwanych "wybrzmienia" może się okazać, że łatwiej dostrzec różnice tam gdzie D50 jest w okolicach 98% niż tam gdzie wynosi 62%.

Czy ten sam sprzęt będący bazą do jakichś porównań w jednym i drugim pomieszczeniu odda te same muzyczne szczegóły i detale? Raczej nie.

Pozdrawiam.

 

clarity1 (Large).jpg

clarity2 (Large).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Adi777 napisał:

Można się bawić w streamery, kable i bezpieczniki, czemu nie, sam się będę bawił, ale po akustyce, porządnych kolumnach, wszystko po kolei...

Bez bezpieczników i kabli 🤣 Kable byle byłyby solidnie wykonane i pasowały kolorystycznie do reszty, i tyle.

Ale na razie tylko  czytasz  i  filozofujesz 😎.

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi777 napisał:

To jakie porównanie jest poważne?

No pytaj Krafta on jest specem od testów ślepych, jawnych i niejawnych. :)

3 godziny temu, Kraft napisał:

Widzę, że wpis Wojtka został uznany za niebezpieczny. Wymagający natychmiastowego spacyfikowania zanim zaraza się rozpanoszy;)

Raczej twój tekst. To że kolega zmian nie słyszała nic nikomu złego nie robi. Gorzej jak się przyklaskuje wybiórczo tylko jednemu z dwóch subiektywnych testów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

Gorzej jak się przyklaskuje wybiórczo tylko jednemu z dwóch subiektywnych testów. 

Gorzej? Bez jaj. Przyklaskuję temu, który ze względu na zastosowaną procedurę miał większe szanse na uzyskanie obiektywnego wyniku. Tak. Uważam go za bardziej wiarygodny i nie zamierzam się z tym kryć;). Czy promowanie pozytywnych wzorców jest naganne? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DiBatonio napisał:

Otoż, żeby wyłapać różnice nigdy się nie robi tego przełączając w locie, jak już to właśnie z opóźnieniem np. 15-30s.

Przewody USB pewno zwykłe od drukarki..

Wtedy jest łatwiej. 
Jak tak ktoś robi ślepe testy w ten sposób, to nie dziwota, że różnic ludziska nie wychwytują , tyczy się to wszelkiej maści porównań od kabelków, przez źródła i inne przełączane w locie.

A spróbuj do tego samego układu (mózg) wprowadzić inny rodzaj porownania np. Kolory. Czerwony i czerwienszy. Porownaj szybko, a nastepnie obcuj z kazdym nieco dłużej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Przyklaskuję temu, który ze względu na zastosowaną procedurę miał większe szanse na uzyskanie obiektywnego wyniku.

Jarek, procedura to jedno, a tor - drugie. Mariusz miał rację. Dobrze, że są dwie opinie. Dzięki temu wiemy, że różnice mogą, ale nie muszą być słyszalne i trzeba (jak zawsze) samemu posłuchać, żeby wiedzieć, czy warto wydać pieniądze. Znamienne jest to, że ani Wojtek ani Arko nie podważają wartości odsłuchu i wniosków tego drugiego. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

procedura to jedno, a tor - drugie. 

Jak Wojtek słyszał, a testów popełnił już na forum mnóstwo, to jakość jego toru nie była podważana. A teraz bęc. Tor do kitu;). 

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Dobrze, że są dwie opinie. Dzięki temu wiemy, że różnice mogą, ale nie muszą być słyszalne.

Ja zaistniały dualizm interpretuję nieco inaczej.

Ale nie o to chodzi. Odezwałem się, bo uważałem, że warto żeby Wojtek dokładnie opisał swoją procedurę (np. jak ustawiał głośność). Może się to przydać innym. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Jak Wojtek słyszał, a testów popełnił już na forum mnóstwo, to jakość jego toru nie była podważana. A teraz bęc. Tor do kitu;). 

Nic takiego nie napisałem. Natomiast różne tory mogą mieć różną wrażliwość na jakość sygnału wejściowego. (Przykładem niektóre daki, które dzięki dodatkowemu wewnętrznemu buforowaniu i taktowaniu na wejściu mogą poprawić sygnał. Są równie dobre, a mniej wrażliwe.) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał S napisał:

Nic takiego nie napisałem.

Napisałeś, że Mariusz ma rację. A Mariusz napisał tak:

5 godzin temu, MariuszZ napisał:

Po pierwsze "szukane" różnice mogły być poniżej progu percepcji Wojtka. Po drugie mogły być "przykryte" jakimś wąskim gardłem w systemie Wojtka...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

Mam wybierać teraz kogo bardziej lubię. I na podstawie tego stanąć po jakiejś stronie.

A wiec na tym polega zabawa... 😳

Ja np. Potrafię z jednym użytkownikiem przybyć piątkę bo sie zgadzam by w innym temacie z tym samym uzytkownikiem wejść w dyskusje z kontrargumentem. A jesli chodzi o kolezenstwo... to wszystkich Was lubie jednakowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Napisałeś, że Mariusz ma rację. A Mariusz napisał tak:

Czepiasz się. Chodziło mi o to, ze Mariusz ma racje co do zasady: nie ma sensu drążyć tematu, brak wykrytych różnic w konkretnym teście nie znaczy jeszcze, że ich w ogólności nie ma. Jestem ostatnia osobą, która podważałaby którykolwiek z powyższych testów. 

Nawiasem mówiąc, istotny jest jeszcze materiał muzyczny i jego jakość dźwiękowa. Ja niektóre zmiany w swoim torze słyszę tylko na wybranych płytach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A wiec na tym polega zabawa... 😳

Ja np. Potrafię z jednym użytkownikiem przybyć piątkę bo sie zgadzam by w innym temacie z tym samym uzytkownikiem wejść w dyskusje z kontrargumentem. A jesli chodzi o kolezenstwo... to wszystkich Was lubie jednakowo. 

Tak .Podobno śmiech to zdrowie , czytałem o tym ostatnio. Czujesz ? 

Dlaczego końcówki nie cytujesz ? 

Manipulujesz moja wypowiedzią .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

Otoż, żeby wyłapać różnice nigdy się nie robi tego przełączając w locie, jak już to właśnie z opóźnieniem np. 15-30s.

Czemu  tak ?
Kiedyś podpiąłem cd chinchami oraz przez dac optykiem , we wzmaku mam bezzwłoczne przełączanie wejść , także nie słychać pstryknięcia czy czegokolwiek - przyznam ,że grało tak samo , a jeśli były jakieś różnice to na tyle małe ,że żal tracić czas na nasłuchiwanie jakiegoś wybrzmienia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Tak .Podobno śmiech to zdrowie , czytałem o tym ostatnio. Czujesz ? 

Dlaczego końcówki nie cytujesz ? 

Manipulujesz moja wypowiedzią .

Nie manipuluje! Po prostu nie wiedziałem ze Nie można cytować, a jesli juz... to całość.

Ps: ja na jakikolwiek cytat i tak przechodze do całości by złapać kontekst. No ale to Ja... ;)

Szkoda że innych użytkowników sie nie czepiasz że nie cytuja za kazdym razem całości🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

A spróbuj do tego samego układu (mózg) wprowadzić inny rodzaj porownania np. Kolory. Czerwony i czerwienszy. Porownaj szybko, a nastepnie obcuj z kazdym nieco dłużej :)

Radosna taTwoja twórczość poznawcza.

Robiłem już takie testy z przełączaniem w locie, na kimś też i wnioski tak jak pisałem wyżej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Gorzej? Bez jaj. Przyklaskuję temu, który ze względu na zastosowaną procedurę miał większe szanse na uzyskanie obiektywnego wyniku. Tak. Uważam go za bardziej wiarygodny i nie zamierzam się z tym kryć;). Czy promowanie pozytywnych wzorców jest naganne? 

Jak bardziej obiektywny? Na jakiej zasadzie bardziej obiektywny? Czym się różnił od testu Aro? Oba subiektywne, oba nie na ślepo, oba na praktycznie tej samej zasadzie. Myślisz że Aro podkręcał sobie potencjometr żeby IO data brzmiała lepiej od laptop? :) ja tu widzę ewidentnie klepanie po plecach bardziej pasującego wyniku pod swoje przekonania, żadnego tu testu nie ma tylko subiektywne odczucie, nie tak Kraft? ;).

 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...