Skocz do zawartości

Monitory do 10 tys.


Karmelowy

Recommended Posts

@lysyrafal: Nie czuję się kompetentny, żeby polemizować. Ten Aethos był podłączony zaledwie do 3 różnych zestawów. Przy czym każdy z nich zagrał zdecydowanie lepiej niż ze wzmacniaczem z którym grał na codzień. Dużo lepsza dynamika oraz jakość i kontrola niskich zakresów. Zakładam więc sporą rezerwę mocy. Nie jestem specem od niuansów w konstrukcjach wzmacniaczy, ale o ile wierzyć producentowi, to przy projektowaniu tego sprzętu kładli spory nacisk na dostarcznie możliwie największej ilości prądu. Podzespoły czy trafo wyglądają na więcej niż porządne. Aha, te moje KEFy spaliły mi kiedyś końcówki mocy w Cyrusie One, więc potrzeby też mają niemałe.

Tak czy inaczej - moc tej Regi, to ostatnia rzecz, która spędza mi sen z powiek.  

@marcinmarcinTo naprawdę niegłupi pomysł z tymi monitorami. Pewnie stanie się opcją nr.1 jak już wszystko inne zawiedzie. Jednak szkoda mi było by przynajmniej nie spróbować wykorzystać posiadanego już wzmacniacza w obecnych warunkach.  

@Na Temat Audio: Mocno zintrygowały mnie te Audio Physic. Po lekturze kilku recenzji wydają się faktycznie skrojone pod moje potrzeby. Dopisuję je jako ostatnie do listy. Byłbym wdzięczny za info. czy wchodzi u was w grę kwestia ewentualnego wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Karmelowy napisał:

@lysyrafal: Nie czuję się kompetentny, żeby polemizować. Ten Aethos był podłączony zaledwie do 3 różnych zestawów. Przy czym każdy z nich zagrał zdecydowanie lepiej niż ze wzmacniaczem z którym grał na codzień. Dużo lepsza dynamika oraz jakość i kontrola niskich zakresów. Zakładam więc sporą rezerwę mocy. Nie jestem specem od niuansów w konstrukcjach wzmacniaczy, ale o ile wierzyć producentowi, to przy projektowaniu tego sprzętu kładli spory nacisk na dostarcznie możliwie największej ilości prądu. Podzespoły czy trafo wyglądają na więcej niż porządne.

Spoko, podyskutować nie zaszkodzi, człowiek uczy się całe życie, a ja zwróciłem uwagę na to, że potrafi "wysterować prawidłowo każde kolumny".

A jaki jest wzmacniacz z którym grały na co dzień, jeśli można wiedzieć?

17 godzin temu, Karmelowy napisał:

Tak czy inaczej - moc tej Regi, to ostatnia rzecz, która spędza mi sen z powiek.  

Cieszy mnie to. Gratuluję!

17 godzin temu, Karmelowy napisał:

Aha, te moje KEFy spaliły mi kiedyś końcówki mocy w Cyrusie One, więc potrzeby też mają niemałe.

No właśnie i tj. rzecz o której wspomniałem na poprzedniej stronie, a według informacji z linka nie ma się czego obawiać, a tu spalone końcówki. Cyrus One w specyfikacji też nie podaje mocy od 4 Ω tylko znów od 6 Ω i nasuwa się znowu pytanie dlaczego?

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2826-one

Cyt. z powyższego testu:

Jest jednak znacznie lepiej, bowiem ok. 100 W (dokładnie 98 W) otrzymujemy już przy 8 Ω, a przy 4 Ω – niemal dwukrotnie więcej (195 W). W trybie stereo wynik przy 8 Ω to 2 x 91 W (8 Ω), natomiast przy 4 Ω... I tutaj niemiłe zaskoczenie, bo przy 100 W włączyły się układy zabezpieczające (prawdopodobnie przed przegrzaniem), wprowadzając wzmacniacz w tryb awaryjny.

Kolejne pytanie, dlaczego nie zadziałał tryb awaryjny we wzmacniaczu u Ciebie? Powinno to uchronić wzmacniacz przed uszkodzeniem, według zapewnień z linka?

Odnośnie kolumn Kef Q750 to mają minimalną impedancję 3,8 Ω i przykładowo porównać z Focal Aria 948, gdzie minimum to 2,5 Ω

Oczywiście dużo zależy w jakim zakresie pasma ten spadek występuje, dlatego pewnie nie z każdymi kolumnami poradzi sobie Rega Aethos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karmelowy napisał:

Mocno zintrygowały mnie te Audio Physic. Po lekturze kilku recenzji wydają się faktycznie skrojone pod moje potrzeby. Dopisuję je jako ostatnie do listy. Byłbym wdzięczny za info. czy wchodzi u was w grę kwestia ewentualnego wypożyczenia. 

Jasne, że tak. Napisz do mnie na priv, jak będziesz gotowy.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal B&W grają u właściciela z Cambridge Audio CXA81, a Focale z tego co pamiętam z jakimś Magnatem który na papierze miał większą moc niż Aethos. Niestety nie mam już kontaktu z właścicielem i nie jestem w stanie podać konkretnego modelu, ani kolumn ani wzmacniacza. 

Mój dokładny cytat to "Mam wrażenie, że jej dużym atutem jest wydajność prądowa i możliwość prawidłowego wysterowania każdych kolumn". Po raz kolejny zaznaczam, to tylko moje wrażenie i bardzo możliwe że jestem w błędzie. Nie jestem tego w stanie sprawdzić empirycznie :) . Dodam, że mialem na myśli kolumny dla zwykłego zjadacza chleba a nie jakieś monstra wymagające monobloków wielkości komody ;) . W sumie sam teraz jestem ciekaw jak Rega poradzila by sobie z Focalami o których wspominasz.

W recenzji Cyrusa którą przytaczasz jest kawałek, który mnie szczególnie rozbawił: ""Łon" ma moc." Podczas kiedy sami przyznali, że wzmacniacz się wykrzaczył się podczas testu. U mnie wyglądało to tak, że po przekręceniu gałki głośności w okolice godz. 11:30 ( Apple Watch pokazywał wtedy głośność ok 90 - 95dB ) zabezpieczenie wyłączało czasem sprzęt. Po kilku minutach przerwy i restarcie Cyrus wracał do życia. Aż za którymś razem nie wrócił. Diagnoza w niemieckim serwisie wskazała na spalone końcówki mocy, które wymieniono na nowe wraz z całą sekcją zasilania. 

@Na Temat Audio. Super! . Odezwę się pewnie po świąteczno-noworocznym płukaniu portfela ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmelowy Dziękuję za wyjaśnienie zdarzenia z Cyrus One, bo nie dawało mi to spokoju. Warto mieć to na uwadze na przyszłość i w razie takiej sytuacji, nie powtórzyć błędu. Tak czy siak, wzmacniacz nie dawał rady z tymi kolumnami, a Rega Aethos radzi sobie z nimi bez problemu z tego co piszesz. Czasami przegrzewanie wychodzi po dłuższym i głośniejszym graniu, szczególnie latem, oraz, gdy wzmacniacz nie ma odpowiedniego chłodzenia.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2022 o 15:55, marcinmarcin napisał:

miałem u siebie przez jakiś czas A7X i uwierz mi że bardzo przyzwoite Audium comp 5.2 z Cyrusem 8.2 były od nich trochę lepsze, ale przepaści nie było. Mógłbym je mieć bez narzekania. Nowy model seria V ma okrojony wzmacniacz i konwersję ad da, ale X to naprawde dobre granie. 

Spojrzałem na używki a7x vs zestaw audium plus cyrus. 🤔😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2022 o 03:02, Karmelowy napisał:

Hej. Potrzebuję waszej porady w temacie wyboru monitorów do niewielkiego pokoju, do którego musiałem przenieść swoje klamoty. Stare podłogówki niestety duszą się w nim. Zniknęła cała przestrzeń, bas zdominował wszystko i być może fan hip-hopu czy EDM mialby frajdę z takiego obrotu spraw, no ale ja za tymi gatunkami średnio przepadam.

Ale do rzeczy: pokój nie tylko jest mały - 12m2 , to jeszcze dość niski - 2,20m. Ma jednak niepodważalną zaletę - jest piętro niżej niż reszta domowników i nie muszę kręcić gałką w lewo, żeby czasem komuś nie było za głośno ;). Szukam czegoś w budżecie ok. 10 tys. zł. 

Po lekturze dziesiątek różnych opinii , testów itd. wstępną selekcję przeszły: PMC twenty 21i, ATC SCM 11 ( lub 7 ), Buchardt S400 MK II, ELAC Vela 403, Spendor A1, Harbeth P3ESR, Dali Rubicon 2. 

Oczywiście jestem otwarty na na inne propozycje, za które będę wdzięczny, ale najbardziej zależy mi na opiniach tych których pomieszczenie odsłuchowe jest równie mikre, lub prznajmniej mają praktyczną wiedzę na ten temat. Za wszelką cenę chciałbym uniknąć wzbudzania się basu.

Od zestawu oczekiwalbym w miarę równego grania, bez kłucia w uszy, z jak najlepszym środkiem i przynajmniej poprawnym niskim skrajem pasma. Fajnie też jakby nowe głośniki miały "dar znikania". 

Reszta toru to Rega Aethos + Blusound Node 2i, którego koślawego daca zastępuje w tej roli VMV D1 se. 

Z góry pięknie dziękuję! 

Cześć,

W naszej ocenie do pomieszczenia o kubaturze ok 12m2 proponowałbym ATC SCM-7 oraz Harbethy P3ESR XD (nowsza wersja). Buchardy S400 mają potencjał ale potrzebują jednak większych przestrzeni. ATC SCM-7 jest fajnym kompromisem połączenia dynamiki i muzykalności. Grają analogowo, mają fajne nieofensywne wybrzmienia oraz górę pasma. Harbeth P3 też jest muzykalny, większy nacisk kładzie na średnicę, ta jest nieco bliższa. Jedne i drugie są godne zainteresowania. Zapraszamy na odsłuchy abyś samemu się przekonał :)

 

Pozdrawiam,

Q21

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lysyrafal napisał:

@Karmelowy Tak czy siak, wzmacniacz nie dawał rady z tymi kolumnami

No chyba nie do końca. Czy przeczytałeś z jakimi poziomami głośności były słuchane kolumny napędzane przez Cyrusa? 90 - 95 dB to nie pykanie w tle, to nawet nie jest głośne słuchanie. To jest hałas 🙂. Mnie dziwi, że tweeterów nie trafił szlag. Miałem Cyrusa one dość długo i ani razu nie zdarzyło mi się aby włączył się w nim system zabezpieczeń. Słuchałem go też w dość sporej salce odsłuchowej, gdzie grał naprawdę głośno i wszystko było ok. Także nie pisałbym dziwnych histori o nieradzeniu sobie z kolumnami a jedynie o niewłaściwym użytkowaniu. Jeśli raz rozkręciłem na tyle głośno, że włączyły się systemy zabezpieczeń to warto rozważyć myśl, że jednak do robienia dyskotek ten wzmak nie jest stworzony 🙂

Dlatego może doprecyzuj Rafał co masz na myśli pisząc, że Cyrus nie radził sobie z jakimś kolumnami, bo słuchałem go z kilkoma, które do ułomków nie należą, i grało to naprawdę ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Spojrzałem na używki a7x vs zestaw audium plus cyrus. 🤔😎

Chodzi Ci o różnice w cenie? 😉 

A7x to naprawdę dobre granie, a w swoje cenie znakomite. Audium grają lepiej ale przepaści  nie ma. Charakter grania jest calkiem podobny, jeśli chodzi o balans tonalny. Audium ma więcej i niżej schodzący bas, oraz lepsze wykończenie dźwięków, jakąś taką nutkę muzykalności... 

Wiem że Adamy mógłbym mieć, a np Genelec 7040b bym w domu nie strawił... 

Co do grającej kasy - finalnie Cyrusa i Rme  sprzedalem, a zostawiłem sporo tańszego Hypexa z interfejsem Focusrite Clarett jako Dac i pre 🙃 i nie mogę się oderwać od słuchania muzyki... (na Audium, Adamów też już nie mam) 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Miałem Cyrusa one dość długo i ani razu nie zdarzyło mi się aby włączył się w nim system zabezpieczeń.

U mnie też działał bez jednego wyłączenia 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal @seba3002  Fakt, awaria miała miejsce latem, ale z tego co pamiętam to nie bylo wtedy jakichś strasznych upałów. Pomaru głośności zegarkiem dokonałem raz , zbliżając go do membrany wysokotonowca. Faktycznie było bardzo głośno, ale bez przesady. Żeby też była jasność - to nie tak, że słucham muzyki na takich poziomach. Po prostu zdażyło się kilka razy podkręcić trochę gałką w prawo, kiedy coś tam robiłem w innym pomieszczeniu. W momencie awarii, diody wskazujące w tym Cyrusie poziom głośności były w okolicy 8:30. Dobrze to pamiętam bo słuchałem pierwszy raz nowej wtedy płyty Stinga siedząc na kanapie naprzeciwko zestawu i miałem wszystko na oku. Być może układ zabezpieczający ulegał stopniowo degradacji ( ale jeszcze raz podkreślam - naprawdę głośne słuchanie miało miejsce dosłownie kilka razy ) 

Ha! mam nawet filimik z jednej z takich głośniejszych sesji . Niestety telefon z automatu sciszył poziom nagrywanego dżwięku.

Przed chwilą zrobiłem podobny eksperyment z Regą. Gałka głośności na 10:30 i AW pokazał 90dB. W większe drgania wpadła szyba w drzwiach niż membrany ;) W sumie ciekawe zjawisko, że jeden wzmak powoduje takie efekty a drugi już nie a jest tak samo głośno. Sam jestem bardzo ciekaw dlaczego.  

@Q21 Dzięki. Do Pabianic rzut beretem. Choć oczywiście będę naciskal na ew. wypożyczenie ;).  

 

 

 

Edytowano przez Karmelowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no tylko wypozyczenie do domu.

Akustyk zmieni Ci więcej niż ten wzmacniacz.

Tylko nie sluchaj ich wtedy tak głosno żeby jednak sprzet ewentualnie wrócił do sklepy w całości :P

11 godzin temu, Karmelowy napisał:

W sumie ciekawe zjawisko, że jeden wzmak powoduje takie efekty a drugi już nie a jest tak samo głośno. Sam jestem bardzo ciekaw dlaczego.  

Bo MOC w pomiarach Wat jest może i równa. Ale nie tylko Waty grają.

Duzo gadania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karmelowy napisał:

Przed chwilą zrobiłem podobny eksperyment z Regą. Gałka głośności na 10:30 i AW pokazał 90dB. W większe drgania wpadła szyba w drzwiach niż membrany ;) W sumie ciekawe zjawisko, że jeden wzmak powoduje takie efekty a drugi już nie a jest tak samo głośno. Sam jestem bardzo ciekaw dlaczego.  

Jeden z tych wzmacniaczy lepiej kontroluje bas. Po prostu trzyma w ryzach głośniki odpowiadające za niskie tony.

19 godzin temu, seba3002 napisał:

No chyba nie do końca. Czy przeczytałeś z jakimi poziomami głośności były słuchane kolumny napędzane przez Cyrusa? 90 - 95 dB to nie pykanie w tle, to nawet nie jest głośne słuchanie. To jest hałas 🙂. Mnie dziwi, że tweeterów nie trafił szlag. Miałem Cyrusa one dość długo i ani razu nie zdarzyło mi się aby włączył się w nim system zabezpieczeń. Słuchałem go też w dość sporej salce odsłuchowej, gdzie grał naprawdę głośno i wszystko było ok. Także nie pisałbym dziwnych histori o nieradzeniu sobie z kolumnami a jedynie o niewłaściwym użytkowaniu. Jeśli raz rozkręciłem na tyle głośno, że włączyły się systemy zabezpieczeń to warto rozważyć myśl, że jednak do robienia dyskotek ten wzmak nie jest stworzony 🙂

Czytam uważanie i staram się wyciągać wnioski z tego, co pisze autor tematu. Nic mi do tego, czy ktoś słucha głośno czy cicho, tj. sprawa indywidualna i nie ingeruje w nią. Sebastian, nie baw w Strażnika Teksasu i nie pouczaj kogoś jak ma słuchać, bo Ty tak słuchasz. Ja lubię czasami zagrać głośniej, ale nigdy nie doszło do sytuacji, że wzmacniacz mi się wyłączył.

Idąc tym tokiem rozumowania w teście Cyrus One ( które przeprowadziło AUDIO ) testujący doprowadził do włączenia się trybu awaryjnego. Oczywiście, nie jest to jedyny test, gdzie dochodzi do wyłączenia się wzmacniacza, a powinieneś wiedzieć, bo czytasz AUDIO. W związku z tym moje pytanie brzmi, po co to zrobił, skoro test można przeprowadzić na normalnym poziomie głośności, a nie robić hałas?

Dla porównania, nie przypominam sobie, aby @Kraft kiedykolwiek przeprowadzał test kolumn i doprowadził do tak ekstremalnej sytuacji, czy się mylę?

19 godzin temu, seba3002 napisał:

Dlatego może doprecyzuj Rafał co masz na myśli pisząc, że Cyrus nie radził sobie z jakimś kolumnami, bo słuchałem go z kilkoma, które do ułomków nie należą, i grało to naprawdę ok.

Rozumiem Twoje oburzenie, ponieważ masz sentyment do tego wzmacniacza ( podobnie osoby, które dały polubienia i branża, co ma go w ofercie ) i dlatego to Was w jakiś sposób tłumaczy. Na podstawie tego, co napisał autor tematu, zostało wykazane, że Cyrus One nie poradził sobie z Kef Q750 i ja mu wierzę. Z drugiej strony pisze, iż Rega Aethos robi z nimi co chce i też mu wierzę. Ja zwróciłem uwagę na impedancję, która może być problemem, przy podłączaniu bardziej wymagających kolumn np. Focal Aria 948.

@Na Temat Audio Już kiedyś Państwu zwróciłem uwagę w innym temacie na kwestię impedancji i odpowiedzi się nie doczekałem. Szkoda, iż branża lekceważy tak podstawowy problem, ale w sumie mnie to nie dziwi.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lysyrafal napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania w teście Cyrus One ( które przeprowadziło AUDIO ) testujący doprowadził do włączenia się trybu awaryjnego. Oczywiście, nie jest to jedyny test, gdzie dochodzi do wyłączenia się wzmacniacza, a powinieneś wiedzieć, bo czytasz AUDIO. W związku z tym moje pytanie brzmi, po co to zrobił, skoro test można przeprowadzić na normalnym poziomie głośności, a nie robić hałas?

Dla porównania, nie przypominam sobie, aby @Kraft kiedykolwiek przeprowadzał test kolumn i doprowadził do tak ekstremalnej sytuacji, czy się mylę?

Podczas testu w Audio wzmacniacz wyłączył się podczas pomiaru, a nie testu odsłuchowego. Przy pomiarze oczywiste jest, że starają się wyciągnąć maksa. I ten wyciągnięty maks był i tak bardzo dobry (100W zanim włączył się tryb zabezpieczeń).

Mi się nigdy nie wyłącza, bo mam porządny wzmacniacz;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Mi się nigdy nie wyłącza, bo mam porządny wzmacniacz;)

Nie wiem czy Twój wzmacniacz, ale mój ma podobne zabezpieczenia do Cyrusa i w teście w audio, kiedy moc w teście przekroczyła poziom 100 W, wzmacniacz wyłączył się.

Dla mnie nie dowodzi to tego, że wzmacniacz nie radzi sobie z kolumnami. Mamy na tym forum dość spory krąg posiadaczy Cyrusa one, i nigdy nie słyszałem o przypadku opisywanym przez kolegę. Powtórzę, jeśli ktoś ma potrzebę robienia w domu dyskotek, należałoby kupić sprzęt estradowy i tyle. Jeśli autor postu chce słuchać muzyki na małych monitorach z podobna głośnością do tej z któregoś z poprzednich postów, to niestety ale muszę zmartwić, nie do tego te monitory zostały stworzone. 

A teraz taka prośba do Rafała. Włącz proszę muzykę i rozkręć sprzęt, żeby osiągnąć poziom 95 dB. Po pierwsze - odważysz się? Bo ja bałbym się o kolumny. 2 - wytrzymasz ten hałas? - bo dla mnie nie jest to słuchanie muzyki a jedynie katowanie uszu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Podczas testu w Audio wzmacniacz wyłączył się podczas pomiaru, a nie testu odsłuchowego. Przy pomiarze oczywiste jest, że starają się wyciągnąć maksa. I ten wyciągnięty maks był i tak bardzo dobry (100W zanim włączył się tryb zabezpieczeń).

Masz rację z tym pomiarami, aczkolwiek nie chce mi się wierzyć, aby podczas testu nie słuchano głośniej. W sumie, można by zrobić same pomiary i test gotowy, a nie o to chodzi, bo trzeba posłuchać muzyki na nim. Z drugiej strony, czy zwykły użytkownik zawraca sobie głowę pomiarami? Oczywiście że nie, ponieważ chce cieszyć się muzyką i podłącza sprzęt i muzyka gra, a czasami wychodzi ZONK.

3 godziny temu, Kraft napisał:

Mi się nigdy nie wyłącza, bo mam porządny wzmacniacz;)

Zrobiłeś mi dzień i jeszcze Ci trochę posłodzę. Gdybym miał do wyboru między Marantz PM8005 i Cyrus One to wybrałbym ten pierwszy. 

2 godziny temu, Kraft napisał:

Ciekawe. Mój w teście audio uzyskał 145W i się nie wyłączył. Coś musieli pozmieniać.

Czyżby impedancja?

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A teraz taka prośba do Rafała. Włącz proszę muzykę i rozkręć sprzęt, żeby osiągnąć poziom 95 dB. Po pierwsze - odważysz się? Bo ja bałbym się o kolumny. 2 - wytrzymasz ten hałas? - bo dla mnie nie jest to słuchanie muzyki a jedynie katowanie uszu. 

Nigdy nie mierzyłem, ponieważ mi do szczęścia to niepotrzebne, aczkolwiek nie boję się o sprzęt. Uważam, że w tej chwili jest tak spasowany, iż potrafi zagrać głośno i czysto ( niezbyt wymagające kolumny i wydajny wzmacniacz ). Nie mam na myśli ciągłego słuchania w ten sposób, ale przychodzi ochota, coś wpada w ucho i robię to bez obaw o niego.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Nie wyłączał się, ponieważ ma zdolność obsługi kolumn o niższej impedancji, o to mi chodziło.

Teraz to ja nie rozumiem. Pomiar w Audio jest przy 8 i 4 omach. Dla wszystkich wzmacniaczy taki sam. To, że jakiś wzmacniacz ma zabezpieczenia przed przeciążeniem, to tego tak wysoko ustawione - 100W to nie przelewki, nie oznacza, że nie ma "zdolność obsługi kolumn o niższej impedancji". Ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat poszedł w dość nieoczekiwaną stronę :) . 

@seba3002 - ja naprawdę słucham muzyki jak normalny człowiek. Cyrus kilka razy ( naprawdę kilka ), został podkręcony na "bardzo głośno" . Choć pokrętło głośności nie przekroczyło nawet połowy zakresu.  Nie zamierzam "testować" w ten sposób nowych kolumn. Mam nauczkę i szczęście że sprzęt był na gwarancji. 

Cyrusa One wciąż uważam za przyzwoity wzmacniacz. Pisząc o tym że nie dał rady KEFom, mam na myśli, że dopiero po zakupie czegoś mocniejszego, zdałem sobie sprawę że Cyrus się z nimi jednak trochę męczył. Nie chodzi o wspomnianą głośność a o kontrolę nad brzmieniem, scenę, dynamikę itd. No ale mowa o sprzęcie 3,5x tańszym niż następca. Nie ma się co dziwić, punkt odniesienia jest tu kluczowy. Gdybym teraz zamiast Regi, podpiął jakiegoś Gryphona czy innego Accuphase, bardzo możliwe że efekt byłby podobny i uznałbym że Aethos nie dał rady :). Napewno wyciągnąłem z tego wniosek: wzmacniacz ma duże znaczenie.  

A żeby nie bylo off-topu, to moją obecną sytuację poprawilo pogrzebanie w equalizerze w Roonie. Da się już tego całkiem słuchać. Choć oczywiście to rozwiązanie tymczasowe. Black friday'owa subskrybcja za 2 funty/ 3msc. wygasa w lutym ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Na Temat Audio Już kiedyś Państwu zwróciłem uwagę w innym temacie na kwestię impedancji i odpowiedzi się nie doczekałem. Szkoda, iż branża lekceważy tak podstawowy problem, ale w sumie mnie to nie dziwi.

Dzień dobry,

Nie wiem o jakim wątku Pan pisze i w jakim kontekście mielibyśmy lekceważyć problem impedancji. Forum nie jest podstawowym miejscem prowadzenia przez nas działalności więc nie śledzimy go tak wytrwale, by zaczynać każdy dzień od postów w 20 tematach. Mogło więc coś umknąć naszej uwadze.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...