Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

piano black jest materialem zupełnie nieużytkowym :) najlepiej do szklanej wystawki. Te r3 w orzechu sa piękne, zdecydowanie ładniejsze od piano black. Jedyne co bym zmienił, to może te drivery na troszkę inny odcień wykończył, bo tak troche rozowym zlotem zalatują w odpowiednich ujeciach :) Niemniej drewno bez lakieru,  właśnie w oleju/wosku wyglada zazwyczaj duzo bardziej premium. 

Mam nadzieję, że R3 Meta pojdą trochę w stylistykę reference1, tez rewelacja :)

pdt-ref1-stn-pks-03_960x.jpg?v=164508028

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szyt napisał:

piano black jest materialem zupełnie nieużytkowym :) najlepiej do szklanej wystawki. Te r3 w orzechu sa piękne, zdecydowanie ładniejsze od piano black. Jedyne co bym zmienił, to może te drivery na troszkę inny odcień wykończył, bo tak troche rozowym zlotem zalatują w odpowiednich ujeciach :) Niemniej drewno bez lakieru,  właśnie w oleju/wosku wyglada zazwyczaj duzo bardziej premium. 

Mam nadzieję, że R3 Meta pojdą trochę w stylistykę reference1, tez rewelacja :)

pdt-ref1-stn-pks-03_960x.jpg?v=164508028

Zgadzam się z każdym słowem reference 1 to idealna wersja wyglądu r3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, River napisał:

Proszę bardzo R3 black .

Świetne granie mateolo ma rację jak te kolumny grają. 

 

20230131_143812.jpg

20230131_143744.jpg

20230131_143732.jpg

20230131_190837.jpg

Ciesze się, że dałeś się namowic! Graty! Piękne są. Tylko jak już zostają to ściągnij nalepki ochronne z logo kef ;) 

@River jak masz ochotę i czas to napisz pare slow jak grają, co miałeś poprzednio bo jest się czym pochwalic ! Chyba, ze nie chcesz to uszanujemy ❤️

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, River napisał:

Proszę bardzo R3 black .

Świetne granie mateolo ma rację jak te kolumny grają. 

 

20230131_143812.jpg

20230131_143744.jpg

20230131_143732.jpg

20230131_190837.jpg

Witamy w klubie. Kolejna osoba zadowolona.
Czyli "męcząc" ostatnio podstawki do 10,000k pln (między innymi Elac Vela 403 MAGold 100 i kilka innych) nie wydawało mi się że R3 mogą zagrać lepiej niż droższa konkurencja (DLA MNIE <- dopiszę bo zaraz ktoś mnie zje) :D Tak jak wspomniałem wcześniej: szkoda że w Polsce poleciał tak kiepski marketing, a branża porównywała mocno R3 do R300 - co się wielu źle kojarzyło. Sam przy odsłuchach w tym samym momencie tych kolumn słyszałem ogromne różnice pomiędzy R300 a R3 i totalnie nie rozumiałem dlaczego tutaj branża tak porównywała R3 do R300. 

Wygrzej dobrze UniQ i dół. R3 z czasem jak się rozruszają, będą "szybsze" dostaną więcej powietrza. 

Co masz za standy ? 
Daj znać z czym u Ciebie grają :]


@mateolo2 coś Ty, ja nie miałem ostatnio czasu żeby kurz pościerać  z szafek, a co dopiero nacierać, głaskać R3 :D

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest pięknie nieprzewidywalny! Ale jaki sympatyczny! A zaczęło się od koloru hehe, ale czuje, ze ta babka z przed salonu Was tu najbardziej urzekła… ;) 

58 minut temu, seba3002 napisał:

Podsumowując. Wszyscy sprzedajemy swoje kolumny i kupujemy R3, tak? 

Dokładnie! Nie No, co się każdemu podoba :) 

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Witamy w klubie. Kolejna osoba zadowolona.
Czyli "męcząc" ostatnio podstawki do 10,000k pln (między innymi Elac Vela 403 MAGold 100 i kilka innych) nie wydawało mi się że R3 mogą zagrać lepiej niż droższa konkurencja (DLA MNIE <- dopiszę bo zaraz ktoś mnie zje) :D Tak jak wspomniałem wcześniej: szkoda że w Polsce poleciał tak kiepski marketing, a branża porównywała mocno R3 do R300 - co się wielu źle kojarzyło. Sam przy odsłuchach w tym samym momencie tych kolumn słyszałem ogromne różnice pomiędzy R300 a R3 i totalnie nie rozumiałem dlaczego tutaj branża tak porównywała R3 do R300. 

Wygrzej dobrze UniQ i dół. R3 z czasem jak się rozruszają, będą "szybsze" dostaną więcej powietrza. 

Co masz za standy ? 
Daj znać z czym u Ciebie grają :]


@mateolo2 coś Ty, ja nie miałem ostatnio czasu żeby kurz pościerać  z szafek, a co dopiero nacierać, głaskać R3 :D

 

Miałem r300 długo, wszędzie czytałem, ze różnice są kosmetyczne - co za stek bzdur!!! Wstawiam zdjęcie swoich starych r300 na dowód ( z cała miłością do Was, cieszcie kolejnego właściciela). Jeszcze nie wygrzalem r3, ale od razu mogę powiedzieć, ze to kompletnie inna kolumna. Czy brzmi jak kolumna kefa? No jasne, za to my ja pokochaliśmy. Ale poziom samej klasy dźwięku nieporównywalny (No może troszkę w niektórych aspektach co napisze w mojej mikro opinii o r3 jak wygrzeje) a kolega @River tez miał poprzednio r300 potem r700 i zmienił teraz na r3 i w rozmowach poza forum tylko potwierdziliśmy się w naszych wrażeniach :) 

@lukluk71 porównywali je do siebie bo r3 jest następca r300 w najlepszym znaczeniu tego słowa. 
 

Ja prywatnie może trochę przesadze, bo jeszcze ich dobrze nie znam, ani nie są wygrzane, ale (wierzcie lub nie) Przez ostatnie dwa lata miałem z kilkanaście par kolumn i wielu słuchałem u siebie (nieskromnie mówiąc, nie chce się chwalić). Wymieniałem jedne na drugie, żeby poszukiwać swojego dźwięku (czego tam nie było audiumy, Chario, triangle, audiophysic, Elac jety, monitor audio, quad i wiele innych) dopiero r300 dały mi najwiecej z tego czego chciałem w dźwięku. Czy miały najlepsze wysokie tony jakie słyszałem - nie, średnice - nie , niskie - nie. Ale wszystkie z tych zakresów były dobre. A w pozostałych kolumnach coś było super, a druga rzecz kompletnie kulała. I z r300 żyłem najdłużej, razem z triangle Comete ez (które tez mega szanuje). A w r3 te wszystkie dobre rzeczy z „r300” zamieniły się w swietne. Dlatego coś czuje, ze to moja pierwsza kolumna, z która na prawdę dluzej pożyje :) 

Sorki za długo wywód, ale jakoś ze szczęścia sie wylało :)) 

7D6C3A23-2066-45C3-BFD2-6834E6D81860.jpeg

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mateolo2 napisał:

Ten temat jest pięknie nieprzewidywalny! Ale jaki sympatyczny! A zaczęło się od koloru hehe, ale czuje, ze ta babka z przed salonu Was tu najbardziej urzekła… ;) 

Dokładnie! Nie No, co się każdemu podoba :) 

Miałem r300 długo, wszędzie czytałem, ze różnice są kosmetyczne - co za stek bzdur!!! Wstawiam zdjęcie swoich starych r300 na dowód ( z cała miłością do Was, cieszcie kolejnego właściciela). Jeszcze nie wygrzalem r3, ale od razu mogę powiedzieć, ze to kompletnie inna kolumna. Czy brzmi jak kolumna kefa? No jasne, za to my ja pokochaliśmy. Ale poziom samej klasy dźwięku nieporównywalny (No może troszkę w niektórych aspektach co napisze w mojej mikro opinii o r3 jak wygrzeje) a kolega @River tez miał poprzednio r300 potem r700 i zmienił teraz na r3 i w rozmowach poza forum tylko potwierdziliśmy się w naszych wrażeniach :) 

@lukluk71 porównywali je do siebie bo r3 jest następca r300 w najlepszym znaczeniu tego słowa. 
 

Ja prywatnie może trochę przesadze, bo jeszcze ich dobrze nie znam, ani nie są wygrzane, ale (wierzcie lub nie) Przez ostatnie dwa lata miałem z kilkanaście par kolumn i wielu słuchałem u siebie (nieskromnie mówiąc, nie chce się chwalić). Wymieniałem jedne na drugie, żeby poszukiwać swojego dźwięku (czego tam nie było audiumy, Chario, triangle, audiophysic, Elac jety, monitor audio, quad i wiele innych) dopiero r300 dały mi najwiecej z tego czego chciałem w dźwięku. Czy miały najlepsze wysokie tony jakie słyszałem - nie, średnice - nie , niskie - nie. Ale wszystkie z tych zakresów były dobre. A w pozostałych kolumnach coś było super, a druga rzecz kompletnie kulała. I z r300 żyłem najdłużej, razem z triangle Comete ez (które tez mega szanuje). A w r3 te wszystkie dobre rzeczy z „r300” zamieniły się w swietne. Dlatego coś czuje, ze to moja pierwsza kolumna, z która na prawdę dluzej pożyje :) 

Sorki za długo wywód, ale jakoś ze szczęścia sie wylało :)) 

7D6C3A23-2066-45C3-BFD2-6834E6D81860.jpeg



Tak R3 są następcą R300, wszystko okej, gdyby nie opinie że między tymi kolumnami praktycznie nie ma różnic w dzwięku, albo że są minimalne różncie :]

ps. R300 też fajnie wyglądały u Ciebie. Jakie masz standy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lukluk71 napisał:



Tak R3 są następcą R300, wszystko okej, gdyby nie opinie że między tymi kolumnami praktycznie nie ma różnic w dzwięku, albo że są minimalne różncie :]

ps. R300 też fajnie wyglądały u Ciebie. Jakie masz standy ?

Norstone

 

1 godzinę temu, J4Z napisał:

A gato jakie wady miały dla Ciebie?

Jak dasz mi chwilkę to przy opisywaniu R3 niedługo napisze tez o gato i porównam do r3 bo wiele osób mnie o to prosiło (gato to kolumny, które niezwykle szanuje i tez uwielbiam). Dla mnie po prostu okazały się zbyt subtelne. Brakowało mi w nich trochę tej „agresywności”. Ale to było już na prawdę ba granicach gustu/ co kto lubi. Generalanie większość słuchaczy, którzy gościli u mnie wgniataly te maluszki w fotel potężnym dźwiękiem. Nowy właściciel tez jest zachwycony :) I to najbardziej cieszy, bo poszły w dobre ręce kolegi z forum, który rzadko się tu udziela, ale mówił , ze może skrobnie kilka slow o nich dla nas :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mateolo2 napisał:

Generalanie większość słuchaczy, którzy gościli u mnie wgniataly te maluszki w fotel potężnym dźwiękiem.

Moim zdaniem potężny dźwięk z monitorków takich jak małe Gato nie wróży niczego dobrego.

 

24 minuty temu, mateolo2 napisał:

Brakowało mi w nich trochę tej „agresywności”.

Potężne ale nie agresywne czyli ? Potężnie podbity np. przez bliskość tylnej ściany jakiś wycinek niskich tonów przykrywający delikatną, gładką górę? Czy może  górny środek mocno wycofany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kaczadupa napisał:

Moim zdaniem potężny dźwięk z monitorków takich jak małe Gato nie wróży niczego dobrego.

 

Potężne ale nie agresywne czyli ? Potężnie podbity np. przez bliskość tylnej ściany jakiś wycinek niskich tonów przykrywający delikatną, gładką górę? Czy może  górny środek mocno wycofany?

Piszac potężny dźwięk miałem na myśli to, ze tworzą gigantyczna przestrzeń przed słuchaczem i uzupełniają jak zaczarowane wszystkimi zakresami. Wokale są obłędne, średnia tez. Bas jest niewiarygodny jak na takie małe monitory ale bardzo dobrze kontrolowany i twardy. Ale jest to mimo wszystko dźwięk miękki, dostojny i właśnie w jakimś sensie „subtelny”. Faktycznie słowo subtelny i grały potężnie to nie pasujące do siebie określenia ;) mnie zachwyciły, ale w moim systemie lepiej się sprawdziły r3, które są dużo bardziej dynamiczne, szybkie i odważniejsze w zbliżaniu się do granic częstotliwości nieprzyjemnych już dla uszu, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Prosto mówiąc gato są dużo ciemniejsze i cieplejsze ale ich magia polega na tym, ze potrafią zabłysnąć przez co cała muzyka brzmi na nich jak żywa. Natomiast r3 są bardziej neutralne, ostrzejsze. 
 

Nie jestem mistrzem opisywania takich rzeczy, ale mam nadzieje, ze teraz bardziej zrozumiesz :)

To wszystko tez powiedział Steve, wiec polecam obejrzeć jego filmik. Zgadzam się z każdym słowem o nich

https://youtu.be/zfdBMtOMVc8

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

Bas jest niewiarygodny jak na takie małe monitory ale bardzo dobrze kontrolowany i twardy. Ale jest to mimo wszystko dźwięk miękki, dostojny i właśnie w jakimś sensie „subtelny

Panie, panie... no to wyjątkowe monitory  muszą być. Raz, że z małego woofera i skrzyneczki wyszedł taaaki bas a to jeszcze nie koniec atrakcji bo i średnica z tego woofera jest wybitna. Trochę mnie zastanawia spójność i jednorodność charakteru brzmienia tych paczek bo to jakieś czary muszą być. To chyba tylko te czarne tak potrafią. A że są śliczne to zostawmy to tak jak jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz za standy ? 
Daj znać z czym u Ciebie grają :]
 

 

Witam. Standy firmy Ostoja można czasami trafić na olx, kawał żelastwa  12kg szt.

Gra to u mnie z Denonem 1600ne

Bluesound node 3    qobuz , tidal ostatni najczęściej qobuz jest bardzo dobra jakość dzwięku

Bluesounda mam zasilany przez zestaw od PD Creative polecam jest duża różnica nawet jako transport.

RME ADI-2 DAC FS 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

A co dopiero autorytetów audio takich jak Steve Guttenberg  czy najlepszego na świecie forum audio - Naim Community. Tu jest dopiero pranie mózgu. 

Tylko z drugiej strony, jakie nudne byłoby to nasze hobby bez guru audio i pięknych opisów. 

Sądzisz, ze chce Wam „prac mózgi” 🤣? Poczytaj w wątku o tegorocznym audioshow o tych gato - znajdziesz podobne opinie kolegów z naszego forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mateolo2 napisał:

Sądzisz, ze chce Wam „prac mózgi” 🤣? Poczytaj w wątku o tegorocznym audioshow o tych gato - znajdziesz podobne opinie kolegów z naszego forum. 

No to ja, nie będąc kolegą, wcale nie uważam że Gato tak wymiatały. Myślę nawet, że po godzinie w tej salce większość miałaby dość.

Był tu efekt wow (takie małe?!)  i dobrze odrobiona lekcja  z przygotowania pomieszczenia. Ale zdecydowanie nie jest to dźwięk, który bym zabrała do domu.

 A o Gato u siebie nie napisałeś ani słowa (chyba, że przegapiłam), za to pozbyłeś się ich zaskakująco szybko, jak na takie wielkie odkrycie AVS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...