Skocz do zawartości

Kef r3 - piano black czy orzech?


mateolo2

Recommended Posts

13 minut temu, PaWski napisał:

@mateolo2 musisz zmienić tytuł wątku 😉

Kef R3 vs Kef R300/ Gato FM-8 moje subiektywne spostrzeżenia. 

 

Ale ja taki wątek stworze jak będę opisywał kefy r3, bo wiele osób o to mnie prosiło :)

 

39 minut temu, Asia napisał:

No to ja, nie będąc kolegą, wcale nie uważam że Gato tak wymiatały. Myślę nawet, że po godzinie w tej salce większość miałaby dość.

Był tu efekt wow (takie małe?!)  i dobrze odrobiona lekcja  z przygotowania pomieszczenia. Ale zdecydowanie nie jest to dźwięk, który bym zabrała do domu.

 A o Gato u siebie nie napisałeś ani słowa (chyba, że przegapiłam), za to pozbyłeś się ich zaskakująco szybko, jak na takie wielkie odkrycie AVS.

Brakowało czasu, ale zrobię to w ramach opisywania r3 :) Ja o nich pisałem sporo w pojedynczych wypowiedziach w różnych wątkach, ale podsumuje wszystko w jednym jak chcecie, nie ma problemu :) To ze szybko się ich szybko nie oznacza wcale, ze mi się nie podobały. Miałem wiele kolumn, które grały u mnie świetnie i mógłbym z nimi żyć, ale wymieniałem je, ponieważ byłem ciekaw jak grają inne. R3 zostają na dluzej bo już jestem troszkę zmęczony tym ciągłym wymienianiem. Plus praca zawodowa nie pozwala czasowo na to, ale mam listę kolumn na olx, które na pewno sprawdzę w niedługim czasie. 

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

strasznie się kurzą...

 

327302917_926412991850538_5532805530445478225_n.jpg

No…. I jak widać, tez rysują :) 

A No i dobrego dnia dla Was wszystkich!!! 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bo0M napisał:

Jaki czas, autorze wątku, dajesz kolumnom na wygrzanie? Słyszysz jakieś wyraźne różnice w charkterstyce dźwięku podczas tego procesu? :) Jestem ciekaw Teojej opinii. Przypomnij też przy okazji cały swój system i kabelki :)

pozdrawiam

Pierwsze 50h cicho, potem 50h na normalnym poziomie glosnosci po 150h już będę słuchał głośniej. Pełne wygrzanie 300h. Slysze :) czuć ze nabierają plastyczności, zwłaszcza na basie. 
 

Jesli chodzi o resztę systemu to głupio mi się tak publicznie chwalić każdym kabelkiem, listwa i wszystkim co tam mam. Ale podstawa to creek destiny, destiny cd, Bluesound Node 2 w zestawie z arcam Irdac z zasilaczem liniowym. 
 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

KEFy wgniatają w fotel swoją potęgą i ogólnym wyrafinowaniem brzmienia , jest wszystko czego można oczekiwać-pięknie wybrzmiewające wysokie tony, mam wrażenie ,że jest ich chyba więcej niż zarejestrowano w studio ;) ale jakiej klasy!

Basy, no tutaj zdecydowane wskazanie na KEF, choc w pomieszceniu 18m2 obie konstrukcje potrafią zagrać tak ,że wypełniają pomieszczenie "zawystarczająco". 

Chcesz opadu sławnej audiofilskiej szczęki ze spektakularnym, żywym dzwiękiem, który daje radochę na krótszych dystansach -KEF R3.

To ja dorzucę kolejne trzy grosze do skarbonki.

Wysokie tony w R3 dla mnie też pięknie wybrzmiewają i są wysokiej klasy, ale z tym, że jest ich więcej niż zarejestrowano, to już się nie mogę zgodzić. Moim zdaniem jest ich ciut za mało, na czym cierpi zaangażowanie słuchacza w muzykę.

Bas w R3 również dla mnie był "zawystarczający", na czym cierpiała dynamika nagrań.

O ile spektakularnym też mógłbym dźwięk KEF-ów nazwać, to już żywym nie bardzo. Dla mnie grały za spokojnie.

30 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

BMN i jego Iluminator to nie żarty, głośnik doceniany i kosztujący swoje, tworzy podobne zjawiska przestrzenne ale charakterem jakby spokojniejszy, nie ściga się w tym zakresie z Kefami, jest wg mnie bardziej na długodystansowe delektowanie się muzyką.

Tu się zgadzam. Dla mnie jednak Illuminator (w odsłuchanej aplikacji) też grał za spokojnie i za delikatnie, bez pazura i elementu zaskoczenia.

 

Widać z tych dwóch opinii, jak ważny jest gust i punkt odniesienia. Co dla jednego żywe, dla drugiego spokojne.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie od 4 godzin słucham swoich r3 - oznak zmęczenia brak :) Natomiast jak nadmieniłem, słabsze realizacje płyt nie powodują takich emocji jak np. aktualnie odsłuchiwany pierwszy album Dire Straits. Góra pięknie cyka, błyszczy, jest jej w sam raz. Średnica piękna,  wokal na środku. Bas nasycony, cieplejszy, ale dobrze kontrolowany. Od razu wrzucam głośniej,  nóżka sama tupie 😁 Dźwięk się nie degraduje,  jest bardziej "koncertowo", całe pasmo pozostaje zszyte, nic nie męczy, całość gra pięknie :) A kolumny maja dopiero jakieś 30 godzin grania za sobą. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bo0M napisał:

Ja aktualnie od 4 godzin słucham swoich r3 - oznak zmęczenia brak :) Natomiast jak nadmieniłem, słabsze realizacje płyt nie powodują takich emocji jak np. aktualnie odsłuchiwany pierwszy album Dire Straits. Góra pięknie cyka, błyszczy, jest jej w sam raz. Średnica piękna,  wokal na środku. Bas nasycony, cieplejszy, ale dobrze kontrolowany. Od razu wrzucam głośniej,  nóżka sama tupie 😁 Dźwięk się nie degraduje,  jest bardziej "koncertowo", całe pasmo pozostaje zszyte, nic nie męczy, całość gra pięknie :) A kolumny maja dopiero jakieś 30 godzin grania za sobą. 

Pozdrawiam 

Jak głośno ich słuchasz na tym wczesnym etapie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, muzofan napisał:

Panowie nie przesadzajcie z tą ostrożnością, membrany nie wyskoczą 😉

Ale po co je męczyć jak są jeszcze nowe. Ja normalnie słucham głośno muzyki 85-90db - nie chce nowych kolumn rozkręcać do tego poziomu na razie, niech zachowawczo i tradycyjnie się wygrzeja najpierw :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje R3 maja 44godz za sobą od 10godz słucham z normalna głośnością. Największe zmiany nastąpiły w tych pierwszych 10godz na basie. Na początku nie było go prawie wcale. Teraz jest świetnie. Mam denona 1600 jesze za godz 9 na denku nie dałem. ;) 

Mateolo mi nie pozwala :) Pozdrawiam

Mateolo dzięki że mnie namówiłeś :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

A na jakich kolumnach wcześniej słuchałeś ?

Wcześniej miałem Buchardt s300 mk2. Bas był zbyt rozlazły jak na mój mały pokoik :)

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Jak głośno ich słuchasz na tym wczesnym etapie ?

Nie słucham ich głośno. Z reguły mam potencjometr na godzinie 9.00 i jest dobrze na moim metrażu. Na godzinie 10.00 robi się już trochę koncertowo. Przy dobrze zrealizowanych nagraniach jest duży komfort na takiej, a nawet większej głośności. Nie różnicuje też etapów wygrzewania.

Jstem zdania, że normalne słuchanie muzyki ten proces spełnia. Nie uważam też, że potrzebne jest 300 godzin. Myślę,  że kolumny się "układają" o wiele wcześniej i nie ma różnicy w charakterze dźwięku między 50 a 300 godzin. Ale to oczywiście moje moje zdanie :)

Największą różnice, jak dla mnie, wnosi jakość realizacji nagrań. Pink floyd, czy przytoczone Dire Straits mogę słuchać głośno, godzinami. Oczywiście przykładów jest znacznie więcej. A jak jest coś słabo nagrane, od razu czuję i słyszę mniej basu, wysokie rejestry stają się bardziej suche, mniej słyszalne, muzyka bardziej się zlewa. 

Btw. Fajny temat nam się narodził i ciekawie się rozwija :)

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

Oh, Rafał, Rafał...

Jeżeli wzmacniacz nie ogarnia dolnego pasma, to problem z dynamiką murowany. Pozdrawiam!

38 minut temu, kaczadupa napisał:

Rafał, masz dzisiaj gorszy dzień. Każdemu może się zdarzyć ;)

Jedyne co mi w tej chwili doskwiera to brak muzyki, ale czuję się dobrze. Dziękuję!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...