Skocz do zawartości

Nowe KEF serii R jednak z META


Piotr Sonido

Recommended Posts

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

W Lubelskim Top Hi-Fi prezentacje chyba są non stop bo za każdym razem kiedy dzwoniłem, żeby umówić się na odsłuch, panowie proponowali mi termin kilka dni do przodu. Tymczasem kiedy zaszedłem do salonu z marszu, ten świecił pustkami. Ale odsłuch i tak nie mógł się odbyć bo trzeba się zapisać. Ot, taka polityka. 

hehe  Gdy kupowałem Yamaszkę w THF w Sopocie, to na odpowiedź na zapytanie mailowe czekałem z 4-5 dni.

Byłem tam kilkukrotnie. Sprzedawcom najwięcej czasu zajmuje  pakowanie i wysyłanie towaru do innych sklepów.

Nigdy nikt niczego w salce odsłuchowej nie testował. Aczkolwiek w tamtym czasie - 2,5 roku temu, ruch w sklepie był spory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zolt napisał:

Impedancja to byl tylko zapis.

R3 schodzily ponizej 4 Ohm. Wiec moze po prostu postanowili byc bardziej rzetelni wobec klienta, bo te 8Ohm to bylo srogo naciagane. 

Dokładnie. Pacula w swojej recenzji i pomiarach napisał wyraźnie na koniec ze są to kolumny 4ohm i koniec. 8 ohm to chwyt marketingowy i bzdura. Wiec pewnie napisali w końcu prawdę. Ciekaw jestem skąd wynika niższa waga - ja Kubie ze te moje r3 tyle waza. A jak slysze ze mniej to mam od razu wątpliwości, ze w srodku mniej towaru, albo zW mdf jakiś gorszy hehe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Dokładnie. Pacula w swojej recenzji i pomiarach napisał wyraźnie na koniec ze są to kolumny 4ohm i koniec. 8 ohm to chwyt marketingowy i bzdura. Wiec pewnie napisali w końcu prawdę. Ciekaw jestem skąd wynika niższa waga - ja Kubie ze te moje r3 tyle waza. A jak slysze ze mniej to mam od razu wątpliwości, ze w srodku mniej towaru, albo zW mdf jakiś gorszy hehe :)

Może z oszczędności na budzie?
Ewentualnie trzeba poczekać, aż ktoś rozbierze R3 Meta i zobaczymy jak wyglądają przetworniki względem R3 i czy tu zaszły jakieś zmiany w budowie.

PS - tylko nie Pacuła. Mam alergię na tego pseudo znawcę.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zolt napisał:

Impedancja to byl tylko zapis.

R3 schodzily ponizej 4 Ohm. Wiec moze po prostu postanowili byc bardziej rzetelni wobec klienta, bo te 8Ohm to bylo srogo naciagane. 

To przecież wiadomo, że impedancja była mocno naciągana.

Sam podział zwrotnicy na pewno będzie miał wpływ na brzmienie kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lysy napisał:

To przecież wiadomo, że impedancja była mocno naciągana.

Sam podział zwrotnicy na pewno będzie miał wpływ na brzmienie kolumn.

 

No pewnie, że będzie miał.
Takim to zabiegiem można co rok wypuszczać nową kolumnę, grzebnąć coś w zwrotnicy, dać 3k więcej za parę, reklamować jakie to zmiany zaszły i technologicznie do przodu i lux. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lysy napisał:

Nie napisałem nic o cenie, ponieważ nieładnie zaglądać komuś do portfela.

Czasami odnoszę wrażenie, że dla niektórych osób ważniejsza jest cena niż brzmienie, i tu jest problem.

 

Nie ni bardziej chodzi o to, ze czy ktoś nas tu próbuje „dy**ć” na hajs czy nie 

55 minut temu, zolt napisał:

No pewnie, że będzie miał.
Takim to zabiegiem można co rok wypuszczać nową kolumnę, grzebnąć coś w zwrotnicy, dać 3k więcej za parę, reklamować jakie to zmiany zaszły i technologicznie do przodu i lux. :)

Tez tak uważam. No między r300 tych zmian jest dużo - wizualnyc, konstrukcyjnych i brzmieniowych. Chociaż rozumiem ze r3 Meta to rozwiniecie r3 a nie kompletnie nowy model kolumn

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysy napisał:

@mateolo2 Rozumiem, a jak Ci powiem, że za Twoje obecne kolumny dużo przepłaciłeś?

Jak się z tym teraz czujesz?

Normalnie bo wiem, ze nie przeplacilem. Chyba, ze powiesz, ze wartość podzespołów w moich kolumnach, ogromne marże itd to kompletnie nie o to chodzi w tej dyskusji. Mówimy o gotowcach od marek

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysy napisał:

Mam na myśli cenę za jaką można je kupić w salonie, a tu różnice mogą być spore.

Co to są gotowce od marek, bo nie rozumiem?

Myślałem, ze chodzi Ci o to, ze kolumny DiY w cenie za nowe r3 to dużo lepszy deal i dlatego przeplacilem. 
 

No różnice są spore, zwłaszcza ze niedawno kosztowały 7-8k. Ja za swoje nie będę mówił ile zapłaciłem, ale Moge powiedziec tylko, ze mniej niż niektórzy płaca za nie używane. Wiec przepłacić raczej nie przeplacilem. 

BBBADDD2-0D0B-465E-8C88-956B4F01291C.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szyt napisał:

Sprzętu jeszcze nikt nie słuchał, a już wiadomo ze to samo, tylko drożej i dymanie ;) 

No nie do końca.
Bo moim zdaniem różnica będzie.
Tylko tak jak napisałem. Można grzebnąć w zwrotnicy, lekko zmienić charakterystykę i będzie grać inaczej. Nowy produkt. Reklamować, jako nowe, ulepszone brzmienie. A czy to oznacza, że to jest faktycznie lepiej? To już zapewne tylko kwestia gustu. Jak to w audio. Ja np. stawiam, że będzie mimo wszystko lżej na niższych względem poprzednik R. ;) ale zobaczymy. 

AAAALE, może okaże się, że nowa wersja totalnie zmiecie z fotela, choć nie wiem co by się tu musiało stać. ;)
Klient podświadomie traktuje nowszą wersję, jako z założenia lepszą. Firmy chcą zarabiać.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

No różnice są spore, zwłaszcza ze niedawno kosztowały 7-8k. Ja za swoje nie będę mówił ile zapłaciłem, ale Moge powiedziec tylko, ze mniej niż niektórzy płaca za nie używane. Wiec przepłacić raczej nie przeplacilem. 

 

Tylko że ta cena z czapy była wzięta, o czym świadczy tak drastyczna jej obniżka. Rynek zweryfikował cenę tych kolumn i dystrybutor ją obniżył. W tej chwili też na nich zarabia, bo na pewno do interesu nie dopłaca.

1 godzinę temu, zolt napisał:

Klient podświadomie traktuje nowszą wersję, jako z założenia lepszą.

Jest to błędne założenie, przynajmniej dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mateolo2 napisał:

Ciekaw jestem skąd wynika niższa waga - ja Kubie ze te moje r3 tyle waza. A jak slysze ze mniej to mam od razu wątpliwości, ze w srodku mniej towaru, albo zW mdf jakiś gorszy hehe :)

Masz na myśli te nowe R3meta?

Że w sensie lżejsze?

I o jakiej różnicy masy mówimy jesli można wiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...