Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

45 minut temu, mateolo2 napisał:

A ktoś z Was kiedyś słuchał Rubiconów 2 - podobno zacne kolumienki. 

Myślę, że odsłuch Menuetów można tak traktować. To jakby najmniejsze kolumny z serii Mentor/Rubicon, oparte na tej samej technice, jednak z nieznanych powodów umiejscowione w katalogu w oddzielnym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Czyli co? Bowers wprowadził nową serię 700, KEF nową serię R. Czas na ruchy Dali, Dynaudio i Monitor Audio. Szczególnie Rubicony są już dawno na rynku. Focal też by mógł coś wypuścić. Może się zrobić zamieszanie w tym segmencie. 

Dynaudio napsuło mi krwi wprowadzając Contour 20i w miejsce Contour 20. Stara wersja była jeszcze do przełknięcia cenowo. Nowa już nie. 😡

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

Pamiętaj, że im starsza piękna Norma tym mniej będzie na nią chętnych :)

Piękno wewnętrzne opiera się upływowi lat. ;) 

A wracając do wątku - jeśli R3 ma tak oddanych fanów, to firma powinna pomyśleć o przygotowaniu dla nich na przyszłość ciekawej propozycji z wyższej półki. Zdarza się, że klient ceniący markę jest skłonny po kilku latach zapłacić więcej za "to samo, tylko lepiej". I nie zawsze jest to osiągalne, bo droższe modele brzmią już zupełnie inaczej. Czekam z ciekawością na pierwsze opinie na temat R3 Meta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się ostatnio ,że nie do końca jest tak kolorowo z tymi R3 , każdy sprzęt znajdzie swojego wielbiciela ale R3 to nie jest kolejny cud świata . Więc prawda jest troszkę inna niż ta  stworzona tu na forum , ale nie będę wam zabawy psuł 😏. Za jakiś czas pewnie będziecie/my zachwycać się czyms innym . Pzdr 

 

@Rafał S myślę że kilka opinii forumowych o różnych klockach Zweryfikowałes w domu . I jaki bilans 😉?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal75 napisał:

myślę że kilka opinii forumowych o różnych klockach Zweryfikowałes w domu . I jaki bilans 😉?

Sam wiesz - mamy to już obgadane. :) Są mniej i bardziej udane modele, ale zawsze coś za coś. Ile by się nie wydało, wciąż jest ciągnięcie przykrótkiej kołdry w różne strony. Te droższe kołdry są z lepszych materiałów, więc bardziej grzeją to, co akurat przykrywają. Ale pod żadną nie zmieścisz się w całości. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał S napisał:

Ile by się nie wydało, wciąż jest ciągnięcie przykrótkiej kołdry w różne strony. Te droższe kołdry są z lepszych materiałów, więc bardziej grzeją to, co akurat przykrywają. Ale pod żadną nie zmieścisz się w całości. :) 

Można się zwinąć w kłębek. Także w audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dedal75 napisał:

no ale nie czytam u Ciebie że miałeś coś co zamiata 

Oczywiście, że zamiata, ale tylko część pokoju. ;) A serio, to zdarzają się chwile zachwytu i kusi mnie wtedy, by o tym napisać. Ale pamiętam, że w przeszłości już tak bywało, a potem sprzęt trafiał na olx, więc teraz staram się ostrożniej dobierać słowa. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się, że rozmowy o graniu np. takich R3 czy innych (poza samą przyjemnością wynikającą z bycia na forum i swobodnej wymiany myśli) są przydatne jedynie minimalnie. To co każdy z nas słyszy w domu to przecież „instrument” tylko w jednej części składający się z kolumn a w drugiej z pomieszczenia. Nie mówiąc o innych zmiennych wpływających na ocenę a będących nie do powtórzenia w tym natężeniu czy konfiguracji w innej przestrzeni odsłuchowej. Niby oczywiste ale często zapominane.

Myślę, że spotkania naszej audiofilskiej braci i słuchanie kolumn w różnych salonach audio mają zdecydowanie większy sens. Bo wtedy, pomimo tego, że każdy siedzi w innym nieco miejscu - warunki odsłuchowe dla każdej pary uszu można uznać za te same.

Ja po pewnej rekomendacji powinienem był kupić Dali Rubicon 6 lub 8 w ciemno. Znajomemu, pracownikowi salonu audio „zamiotły” całą resztę, również tę droższą. Mają jednak tak podbity dół, że u mnie w domu by nie przeszły. Dzisiaj już to wiem. To tak na temat „obiektywnych opinii” i „zamiatania”;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sonique napisał:

To co każdy z nas słyszy w domu to przecież „instrument” tylko w jednej części składający się z kolumn a w drugiej z pomieszczenia. Nie mówiąc o innych zmiennych wpływających na ocenę a będących nie do powtórzenia w tym natężeniu czy konfiguracji w innej przestrzeni odsłuchowej. Niby oczywiste ale często zapominane.

Podjarałem się, gdy przeczytałem Twój post, zwłaszcza tą część/cytat, a dwa słowa pozwoliłem sobie😊 pogrubić.

Te dwa terminy to dla mnie klucze, którymi otworzyłem sobie drzwi do rzeczywistości, która w niezwykły sposób wpływa na jakość mojego życia.

@mateolo2 napisałeś to porównanie zrozumiałym dla mnie językiem. 
Nie śledzę tak regularnie wpisów na forum, ale interesuje mnie od kiedy „zajmujesz” się audio?

Czym się zajmujesz na codzień?

Może być na pw, i kiedy będziesz miał ochotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AudioTube napisał:

@mateolo2 napisałeś to porównanie zrozumiałym dla mnie językiem. 
Nie śledzę tak regularnie wpisów na forum, ale interesuje mnie od kiedy „zajmujesz” się audio?

Czym się zajmujesz na codzień?

Może być na pw, i kiedy będziesz miał ochotę.

Hej, 

Bardzo dziękuję za mega miłe słowa. Staralem sie :)

Audio zajmuje tak na powaznie (w sensie choroby audiofilskiej) ponad 2 lata, wiec staż mam jeszcze malutki. Ale miłość do sprzętu grającego i muzyki towarzyszy mi od lat :)

W kwestii pracy zawodowej - to żadna tajemnica :) Nie pracuje w służbach specjalnych. Na codzień zajmuje się reżyserią filmową i reklamową. Trochę tez wykładam z zakresu reżyserii - wiec generalnie artystycznymi rzeczami na codzień sie zajmuje :) Stad tez muzyka jest mi tak bliska. A audio to moje główne i największe hobby. 
 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mety już są.  R3 Meta wyceniona na 8400zł (para) myślę że to dość dobra cena kiedy takie monitor GOLD 100 poszybowały do góry i teraz kosztują 10,000zł. Nie wiem jak jeszcze z dostępnością, ale z pewnością wypożyczę mety i zrobię porównanie do R3. :] Dobre jest to, że jeśli ktoś zamieni R3 na R3 meta , to żona nawet nie ogarnie że była jakaś zmiana :D
 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2023 o 12:54, sonique napisał:

Ja po pewnej rekomendacji powinienem był kupić Dali Rubicon 6 lub 8 w ciemno. Znajomemu, pracownikowi salonu audio „zamiotły” całą resztę, również tę droższą. Mają jednak tak podbity dół, że u mnie w domu by nie przeszły. Dzisiaj już to wiem. To tak na temat „obiektywnych opinii” i „zamiatania”;)

Może być na to rozwiązanie. Black Cat 3232 mocno temperują bas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...