Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

3 godziny temu, lukluk71 napisał:

Mety już są.  R3 Meta wyceniona na 8400zł (para) myślę że to dość dobra cena kiedy takie monitor GOLD 100 poszybowały do góry i teraz kosztują 10,000zł. Nie wiem jak jeszcze z dostępnością, ale z pewnością wypożyczę mety i zrobię porównanie do R3. :] Dobre jest to, że jeśli ktoś zamieni R3 na R3 meta , to żona nawet nie ogarnie że była jakaś zmiana :D
 

 

Z mega niecierpliwością czekam na to porównanie. Cena na prawdę dobra!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa juz jakieś pierwsze porownaiania R do R Meta - tylko nie znam czeskiego, wiec może ktoś z Was pomoże podsumować co on tam gada

pierwsze opinie jakie się pojawiają, ze mety grają trochę czyściej (mając zwykle r-ki nie wyobrażam sobie już czyściej 🤣), ale są gorsze na basie. Podobno tez podstawowe r-ki głośniejsze. 
 

To takie na razie plotkarskie opinie. Czekamy na jakiś konkret.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kaczadupa napisał:

Ja niestety nie słyszałem R3. Zdaje się na opinie znajomych pracujących w salonach audio i kolegów z forum, że niskie tony w R3 nie są z tych szybkich, precyzyjnych. Chociaż pewnie wszystko kwestią punktu odniesienia. 

Wszystko kwestia tego co kto lubi. Dla mnie w porównaniu do innych kolumn jakie miałem jest on z tych szybszych, kontrolowanych i dokładnych, ale z dużym autorytetem, podstawą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateolo2 napisał:

Sa juz jakieś pierwsze porownaiania R do R Meta - tylko nie znam czeskiego, wiec może ktoś z Was pomoże podsumować co on tam gada

pierwsze opinie jakie się pojawiają, ze mety grają trochę czyściej (mając zwykle r-ki nie wyobrażam sobie już czyściej 🤣), ale są gorsze na basie. Podobno tez podstawowe r-ki głośniejsze. 
 

To takie na razie plotkarskie opinie. Czekamy na jakiś konkret.

Czekam na Twoją recenzję jak już kupisz mety :] 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukluk71 napisał:

Czekam na Twoją recenzję jak już kupisz mety :] 

No co Ty :) Nie mam takich budzetow na kolumny. Plus kocham te co mam. R3 meta kupię może jak będą na jakiś ultra promocjach, albo z rynku wtórnego tak żeby nie dołożyć za dużo - wtedy rozważę. Ale najpierw muszę wiedzieć czy jest między nimi jakaś wieksza różnica bo na razie wyglada to bardziej na marketingowy zabieg i lekkie odświeżenie linii, a nie nowe kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2023 o 14:08, mateolo2 napisał:

No co Ty :) Nie mam takich budzetow na kolumny. Plus kocham te co mam. R3 meta kupię może jak będą na jakiś ultra promocjach, albo z rynku wtórnego tak żeby nie dołożyć za dużo - wtedy rozważę. Ale najpierw muszę wiedzieć czy jest między nimi jakaś wieksza różnica bo na razie wyglada to bardziej na marketingowy zabieg i lekkie odświeżenie linii, a nie nowe kolumny. 

Posłuchaj sobie. 

Basik, głos ... 💪

 

Screenshot_2023-02-22-13-53-31-97_04e03425392fc155c003bf4da0c67f74.jpg

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez gdzieś tam posłuchałem/ poczytałem i na razie góra/średnica, która jest główna zmiana na głośniku lepiej się mierzy, ale podobno „słyszalne” jest to tylko w pomiarach. Nausznie nie do różnienia (podobno). Natomiast wszyscy narzekają na odchudzenie basu. Do dla mnie jest od razu wielkim „no no”. R3 dla mnie maja perfekcyjny bas. Gdyby to miały mniej to nie byłyby to kolumny dla mnie

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mateolo2 napisał:

R3 dla mnie maja perfekcyjny bas.

Człowiek tak zawsze myśli, dopóki nie znajdzie czegoś "bardziej perfekcyjnego". ;) Poza tym, mniej basu nie musi znaczyć gorzej.  Takie odchudzenie bywa czasem ceną, jaką płacimy za lepszą kontrolę i spójność całego pasma. Będę czekał, aż ktoś z fanklubu R3 posłucha Meta i wypowie się w tym wątku. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Fascynujące, Mety i zwykłe R3 grają tak samo a R300 i R3, przepaść 🤔.

Przewertowałem link od Daniela, nigdzie nie znalazłem informacji że grają tak samo, możesz wskazać gdzie to było napisane ? Lecą już pierwsze opinie że bas dużo mniejszy... Więc dla mnie mety mogą być skreślone ;)

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Tez czekam :)

Coś czuje ze będzie to @lukluk71 o ile już ich nie zamówił i nie chce przyznać :))

Możliwe że wypożyczę ;) jeśli będą już na stanie. Mam nadzieję że będą w @Top Hi-Fi & Video Design Wrocław to podjadę. Ciekawe które zostaną ... ;)

Plus taki że są takie same, jakby miały zostać mety, to żona nie ogarnie że była zamiana ;))) 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ciekawe czemu Kef z każdą kolejną serią bardziej psuje swoje R-ki ?

 

 

 

Proszę napisz skąd masz takie wiadomości ? 

Tutaj są użytkownicy R300 którzy zmienili R300 na R3 bo R3 są lepsze od poprzedników. Ja sam wcześniej wybierając pomiędzy R300 a R3 wybrałem R3 bo zdecydowanie to lepsze kolumny. 

I pierwsze recenzje(wstępne) opinie są takie że mety są lepsze od zwykłych 3. Jedyne co się czyta to że mniejszy bas, ale to wcale nie oznacza że są gorsze. 

 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...