Skocz do zawartości

Prośba o polecenie używanego daca do 2,5k


mateolo2

Recommended Posts

12 minut temu, mateolo2 napisał:

A nie wiem, nie znam się na tym, ale powszechnie tutaj czytam na forum, że kabel coaxialny jest lepszy pod kątem brzmieniowym i bardziej preferowany. Gdzie nie zajrzę, na fora zagraniczne, YouTube wszędzie opinia jest ta sama. Dlatego jakoś bez wgłębiania się w temat akceptowałem dotąd tylko kable coaxialne. 

Ależ oczywiście. Mało tego, optyka musisz kupić szklanego i z tytanowymi wtykami. On jest lepszy od normalnego coaxiala. Ale jak kupisz pełnopasmoego coaxiala to będzie nirwana.

Weź kup optyka, nawet jakąś używkę i posłuchaj. Usłyszysz różnicę (jakoś w to nie wątpię ;) ) to będziesz celował w połączenia coax

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mateolo2 napisał:

A nie wiem, nie znam się na tym, ale powszechnie tutaj czytam na forum, że kabel coaxialny jest lepszy pod kątem brzmieniowym i bardziej preferowany. Gdzie nie zajrzę, na fora zagraniczne, YouTube wszędzie opinia jest ta sama. Dlatego jakoś bez wgłębiania się w temat akceptowałem dotąd tylko kable coaxialne. 

Różnica jest taka jak między woda z groty z Lourdes a wodą z kranu.

Jak uwierzysz to usłyszysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mateolo2 napisał:

I gdzie by nie zajrzeć to wszędzie poważne źródła wiedzy na temat audio (magazyny etc) mówią to samo...

Przewaga coaxa to wyzsza maksymalna uzyteczna dlugosc kabla. Przewaga coaxa to wyzsza przepustowosc, co pozwoli na 192 kHz przy wiekszej dlugosci kabla, gdzie toslink polegnie. 

Oba kable przesylaja te same dane w tym samym spdif protokole z podobnym poziomem jittera, jesli kable nie sa zbyt dlugie. Coax dodatkowo przesle troche smieci jesli wyjscie nie jest izolowane.

Mozna to wszystko znalezc w powaznych zrodlach wiedzy, nie audiofilskiego belkotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mateolo2 napisał:

hmm no dobra, to rozważę tego optyka

Mataleo, a popytaj może na innym forum. Nikt nie łączy po optyku cd. Zwróć uwagę jak niewiele transportów ma optyka. Ja po tym złączu mam podpięte tylko tv.

Optyka kupisz najtaniej. Jeśli chodzi o to żeby było słychać, to wystarczy, jeśli było lepiej słychać coax. To tak ogólnie bo złącze może być różnie zaimplementowane.

Pisałeś w pierwszym poście o marzeniach i Aries. Trzymaj się z daleka od niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fafniak napisał:

Weź kup optyka, nawet jakąś używkę i posłuchaj. Usłyszysz różnicę (jakoś w to nie wątpię ;) ) to będziesz celował w połączenia coax.

@mateolo2 Dokładnie tak - porównaj i sam oceń. Od siebie dodam, że nie mam w systemie koaksjala. ;) 

4 minuty temu, audiowit napisał:

Pisałeś w pierwszym poście o marzeniach i Aries. Trzymaj się z daleka od niego.

Chodzi Ci o to, ze kiepski bo chiński (wiem, że nie cenisz ich sprzętu), czy też, że kiepski nawet jak na "chińczyka"?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fafniak napisał:

To że w transportach mało jest optyków wynika z prostej zależności. Zaczadzeni nie uznają optyków bo nie można żonglować za bardzo kabelkami. Firmy doskonale to wiedzą :) i muszą sie dostosować żeby nie tracić klienta którego życiową pasją jest kablologia. To proste  ;) Muszą dać opcje :D

Brak wyjść optycznych dotyczy również transportów produkowanych w latach 80 i 90, wtedy przemysł kablarski nie działał tak prężnie, więc kiepska teoria. Ale nie twierdzę, że się nie zdążały np Technics, Teac.

Mataleo, ja wypadłem z dać jakiś czas temu. Zadko zmieniam.

Wing polecal Ci LKS i jego możesz brać pod uwagę zarówno 3 jak i 4.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

Myślałem o nim! Tez o m-dacu zwykłym. Ale gdzie nie przeczytam to wszyscy mówią, ze to jasne granie bardzo i to mnie trochę odrzuciło :( 

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

Myślałem o nim! Tez o m-dacu zwykłym. Ale gdzie nie przeczytam to wszyscy mówią, ze to jasne granie bardzo i to mnie trochę odrzuciło :(

@DiBatonio dostaje ode mnie na zawsze niezmienną sympatie 🤣

Ale to nieprawda. Taki standard, ze niektórzy jak widzą ESS Sabre to piszą o zimnym graniu. Gra ciepło, fajnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hlary napisał:

Taki standard, ze niektórzy jak widzą ESS Sabre to piszą o zimnym graniu. Gra ciepło, fajnie. 

To prawda, że wszystko zależy od implementacji. Ja się zapierałem przed ESS Sabre, a jak usłyszałem Gustarda X26 Pro, to od razu zmieniłem zdanie. Jasny - owszem. Ale w życiu nie powiedziałby, że zimny. Wyobrażam sobie, że ten M-Dac może być bardzo przyjemny. @mateolo2 - nie uprzedzaj się, tylko sprawdzaj, jeśli masz okazję. A jak cena dobra, to i zaryzykować można. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

To prawda, że wszystko zależy od implementacji. Ja się zapierałem przed ESS Sabre, a jak usłyszałem Gustarda X26 Pro, to od razu zmieniłem zdanie. Jasny - owszem. Ale w życiu nie powiedziałby, że zimny. Wyobrażam sobie, że ten M-Dac może być bardzo przyjemny. @mateolo2 - nie uprzedzaj się, tylko sprawdzaj, jeśli masz okazję. A jak cena dobra, to i zaryzykować można. :)

Tak będę robił. Myśle żeby sprawdzić właśnie m-daca 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, mam prośbę. Kiedy już wybierzesz dac mógłbyś wziąć też z Amazona Topping mx3 pro+ ? Masz tam pewny zwrot do 30 dni więc nie ma ryzyka. Mógłbyś porównać obydwa na raz jednocześnie i opisać różnice.Po każdym Twoim temacie widać ,że jesteś bardzo poczytny więc pomogło by to wielu osobom, które wachają się w podobnym przedziale cenowym. Rozumiem ,że czasowo to większe obciążenie finansowe ale chyba byłby to fajny test :)

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Mateusz, mam prośbę. Kiedy już wybierzesz dac mógłbyś wziąć też z Amazona Topping mx3 pro+ ? Masz tam pewny zwrot do 30 dni więc nie ma ryzyka. Mógłbyś porównać obydwa na raz jednocześnie i opisać różnice.Po każdym Twoim temacie widać ,że jesteś bardzo poczytny więc pomogło by to wielu osobom, które wachają się w podobnym przedziale cenowym. Rozumiem ,że czasowo to większe obciążenie finansowe ale chyba byłby to fajny test :)

Hej, Dzieki za miłe słowa. Pomyślę! Na razie tylko mam spory problem jakiego daca wybrać bo siedząc od trzech dni w temacie wychodzi na to, ze w moich budżetach nic lepszego niż to co mam raczej nie znajdę, wiec możliwe, ze zostanę z tym co mam czyli arcamem irdaciem z sboosterem. Chyba, ze jutro koledzy z salonów podpowiedzą co na rynku wtórnym w tych ostatnich 10 latach się pojawiło co by było wyraznie klasowo wyższym sprzętem niż to co mam i w moim budzecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa koaksjale i optyk....co za wymagania :P 

Jak masz czas, ochotę i wolne środki finansowe , to bym zerknął na sprzęty typu :

https://www.olx.pl/d/oferta/przedwzmacniacz-classe-ssp-30-CID99-IDQNX7q.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/advance-acoustic-mpp505-przedwzmacniacz-dac-preamp-CID99-IDRNGke.html?reason=observed_ad  

Dużo wejść, wyjść , do tego może by spróbować Destiny odpalić w trybie main in :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...