Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

Dzisiaj byłem w sklepie. Miał Pan tam zintegrowany od nich. Za około 1800 euro - sam się zdziwił. A czym?

Tym, że ten klocek - jak sam mówił - zagrał prawie tak dobrze jak, jeden ze wzmacniaczy Accuphase, które wcześniej sprzedał. Różnica ponad 3 tysiace. Grał razem z Olympica Nova 3.

Nie prezentowali niczego innego,  o zmienionym wyglądzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień wolny od targów mam. Jeśli jutro zabłądzę na stadion to zapytam. 

Na stadionie można ich posłuchać w ten weekend, ale chyba nierozruszane jeszcze są, albo bas nie schodzi w nich tak nisko jakbybto rozmiar sugerował.  

Wczoraj nie przeszły mojego testu na Pigs three different ones z czarno białej plyty Animals Pink Floyd. Może dzisiaj już było to słychać w czasie wspólnego odsłuchu tej płyty, wczoraj jednak nie zeszły tak nisko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel74 napisał:

Bardzo dobrze zagrały tez Dynaudio 

FEF00858-9403-435B-A5AF-4013DA5146DF.jpeg

Tutaj grały kable z „dodatkami” 😉

64F3E641-6CB3-415A-85E4-86D94A0DFEE0.jpeg

Klipsche w za małym pomieszczeniu grały na ćwierć gwizdka

E7B76A2E-5895-4C21-BC07-D1B0A0A9F30C.jpeg

Jakoś ten dźwięk nie zachwycał …

BD851838-D568-4FAC-8CBB-9AAF8A7C27F5.jpeg

Było jeszcze parę dziwacznych zestawień… np Audio Note: potencjał systemu za 8mln PLN zmarnowany kiepskimi kolumnami - konfesjonałami.

holophony Avatar - wokale jak słuchane przez telefon

To wszystko w Golden Tulip? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Artur Brol napisał:

Też tych 50tek słuchałem. 

Rzeczywiście,  fajnie graja.

Niestety,  za duże dla mnie więc nie skupiłem się na nich, tylko na wzmacniaczu którego testowałem. 

Te 30ki , z drugiej strony, byłyby ok. No, ale nigdzie ich nie spotkałem.

Jeśli chodzi o stadion, to było to jedne z lepiej grających zestawów. Jak w większości sal dźwięk szedł z kolumn, tak tutaj dobra stereofonia i umiejscowienie głosów. Ale chyba Gato przyzwyczaiło że się dobrze prezentuje.

7 godzin temu, majkel74 napisał:

holophony Avatar - wokale jak słuchane przez telefon

Wiesz co, miałem okazję być trochę dłużej w tej sali. Rzeczywiście był np. utwór że odbiór muzyki miałem podobny, ale były inne że dżwięk był bardziej holograficzny. Do tego stopnia że artystka była umiejscowiona w 1/4 odlegości między kolumnami a nie dokładnie po środku. Tak to odbierałem. Generalnie dość pozytywnie, na tyle że posiedziałem dłużej.

 

 

IMG_3042.jpeg
 

A w Golden Tulip najlepiej słuchało mi się tego

 

IMG_3052.jpeg

IMG_3053.jpeg

IMG_3054.jpeg

Edytowano przez A...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Chmarski napisał:

Kwestia gustu. W tych cenach to dla mnie mają chyba najbardziej "kręcący" mnie design.

Bardzo mi się podoba też Synthesis. Reszta już trochę bardziej do siebie podobna, ale po ciemku to Advance Paris chyba najfajniej dla mnie wygląda.

Mogą się podobać, jeszcze jeśli grają tak jak słyszałem od właściciela salonu to ...🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

A jak grały, bo to kultowa konstrukcja? 

Nie opiszę, bo szczerze mówiąc nie pamiętam. To co jednak samo przyszło mi do głowy to fakt, że w obu salach "Dwóch kanałów" było bardzo dobre brzmienie. Miałem już większość pomieszczeń odsłuchowych za sobą, a ta myśl sama z siebie zakiełkowała mi w głowie. Czyli musiało się wyróżniać na plus w stosunku do wielu innych.

P.S. Wracając do Diory, to te czerwone dla mnie fajniej brzmiały od tych największych. To znowu pewnie kwestia tego że te wielkie chyba nie były jeszcze wygrzane, bo miałem wrażenie, ze chcą ale nie mogą się jeszcze bujnąć w pełni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, A... napisał:

Może ktoś podpowie. 
Co w Sobieskim z pięter 3-7 warto zwiedzić? Zjadłem późny obiad i zostały mi tylko 2 godziny. 🤦‍♂️🙀🤣

Np. Nautilus w pokoju 616 (wzmocnienie polskiej firmy Circle Labs, kolumny Dynaudio Confidence, CD Accopgase DP750, gramofon-a przede wszystkim świetnie zrobiona akustyka: ładne i skuteczne panele z krakowskiej firmy, choć cena zwala z nóg) i przy okazj 618 -też Nautilus, choć sporo słabszy (moczowo i ...) i tańszy (lampowy wzmacniacz Michała Posiewki plus streamer Ayona i kolumny Chario-to tak bardziej z porównania do drugiego pokoju niż jako "The best").

Na 5 piętrze w pokoju  510  AudioForte -światowa premiera preampu gramofonowego Atoll 200 (ok.6 tyś zł), inne Atolle: wzmacniacz IN400, CD400, streamer ST300  i bardzo fajnie grające podstawkowe kolumny Atohm GT1.

Światowa premiera gramofon Cyrus-też 5 piętro. Ciekawie zagrał tam Cyrus-grał streamer gdy ja tam byłem.

Adaptacje akustyczne w pokoju 616 Nautilus wykonała i ustawiła  krakowska firma PROTONE, Alwernia,  ul. Kasztanowa 20a. Działa na rynku od 13 lat, rozmawiałem z jej założycielem-Pan Robert Kramarz.

Pozdrawiam 

PS. To tak na szybko i bardzo mocno wybiórczo, nie napisze z pamięci co tam jeszcze było fajnego w innych pokojach.

Edytowano przez RoRo
Uzupełniłem nazwę firmy- PROTONE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...