Skocz do zawartości

Krok w otchłań dźwięku - pomoc w doborze sprzętu do 12 tys.


PoJohnDny

Recommended Posts

Cześć!

Może zacznę od kliku słów wstępu. Forum śledzę już od dłuższego czasu, ale im więcej czytam tym mniej wiem. Założyłem konto z nadzieją, że Wy forumowicze w jakiś sposób mi pomożecie. Coś o mnie, audiofil - na pewno nie, meloman - jak najbardziej. Swój pierwszy zestaw złożyłem z pieniędzy, które dostałem na 18'stkę, a było to już kupę czasu temu i od tamtej chwili w muzycznym życiu towarzyszy mi wzmacniacz Rotel RA-03 współgrający z kolumnami podłogowymi Indiana Line Nota 550. Teraz w końcu nadszedł czas na zmianę :) Pssst... mogę się rozpisać dlatego na końcu zostawię zwarte podsumowanie.

1. Wymagania

Przechodząc do konkretów, chciałbym skompletować nowe "urządzenie" do umilania sobie wieczorów i uprzykrzania ich sąsiadom :D Psychologiczna bariera dotycząca budżetu, którego wolałbym nie przekroczyć to 12 tys. Jednak jeśli można lepiej i jest to kwestia dołożenia przysłowiowych kilku stówek to jak najbardziej, mam słabą silną wolę. Muzyka, której słucham nie ogranicza się do paru gatunków, jest to dosłownie wszystko (może z wyłączeniem bardzo ciężkich brzmień), dlatego szukam sprzętu dość uniwersalnego i zdaję sobie sprawę, że może nie być łatwo. Żeby zawęzić ograniczmy się do rocka, muzyki symfonicznej, filmowej i popu. Tak więc szukam wzmacniacza i kolumn, skłaniam się ku podłogówce, ale również powoli dojrzewam do podstawkowych, załóżmy, że jest tu pełna dowolność. Drodzy forumowicze, tutaj chciałbym podkreślić, że nie szukam propozycji do zakupu w ciemno, a chciałbym się od was dowiedzieć jakie zestawy są godne polecenia, porady jaki typ kolumn bardziej będzie odpowiadał do mojego pomieszczenia itp. Czego oczekuję od dźwięku przede wszystkim? Fajnej, wyrazistej góry i średnicy, raczej jestem po zimnolubnej stronie mocy, nie oczekuje dudniącego basu, fajnie żeby był zwarty i nie rozlewał się zbyt mocno, średnie tony najlepiej żeby nie były wycofane, ale też żeby nie były zbyt natarczywe i najważniejsze to właśnie ciekawie i mocno grająca góra, która czasem może dać pstryczka w ucho :) Co do wzmacniacza to mile widziany jest DAC na pokładzie, chciałbym spiąć z TV żeby czasem obejrzeć jakiś film z lepszym dźwiękiem niż ten z TV lub obejrzeć jakiś koncert.

2. Pomieszczenie

Pomieszczenie, w którym będzie grane to niestety salon o powierzchni 20m2 z dość niefortunnie dobranym miejscem na jedną z kolumn - obrazek zostawiam poniżej. Kolejnym minusem jest otwarta przestrzeń na kuchnie i korytarz - sumarycznie dźwięk pewnie będzie grał na przestrzeni ok. 35m2, jeśli się mylę to możecie mnie poprawić. Wysokość pomieszczenia 270 cm. Jeśli chodzi o akustykę to biegnie ona na kolanach po żwirze, po prostu jest kiepska. Za kolumnami betonowa ściana, dębowa podłoga, za głową kawałek ściany z drewna, reszta to tynk z naniesioną farbą. Pojawi się dywan i trochę klamotów. Czemu poruszam temat akustyki? Chciałbym uniknąć w ewentualnych komentarzach dyskusji na temat tego, żebym zaczął właśnie od akustyki - doskonale o tym wiem, że może to być klucz do sukcesu, jednak wykształcenie graficzne ukierunkowało mnie na prostotę i jestem dość skrzywiony na punkcie wyglądu miejsca, w którym żyje, więc nie chcę wieszać na ścianach 10 centymetrowych paneli. Dłużej patrzę na pomieszczenie niż słucham w nim muzyki, a niestety nie mam możliwości zaadaptować pomieszczenia specjalnie pod odsłuch - a szkoda :) 

3. Co już słuchałem

W domu, tak jak pisałem wcześniej posiadam leciwy komplet w postaci Rotela RA-03 z Indiana Line Nota 550. Oprócz tego dość często mam okazję słuchać Marantza (modelu nie znam) w połączeniu z Focal Chorus 816. Pierwsze dość krótkie odsłuchy odbyły się na następujących zestawach:

1. Rotel A14 mk II + Bowers & Wilkins 606 S2 AE 

2. Rotel A14 mk II + Bowers & Wilkins 603 S2 AE

3. NAD C368 + Bowers & Wilkins 603 S2 AE

4. Rotel RA-1572 mk II + Bowers & Wilkins 603 S2 AE

Myślę, że domyślacie się gdzie byłem na odsłuchach :) Odsłuchy robione tylko w salonie u sprzedawcy, docelowe mieszkanie czeka na ostatnie szlify w postaci wyposażenia, więc na ten moment bez sensu je wypożyczać na starą lokalizację. Chciałem przesłuchać Rotela ze względu na sentyment do marki, zestawienie RA-1572 z B&W 603 w sumie mi odpowiadało, jednak lista odsłuchu jest zbyt krótka i ograniczona do jednej marki kolumn żeby mieć jakiekolwiek dobre porównanie. Dlatego drodzy Forumowicze, proszę was bardzo o pomoc co jeszcze warto odsłuchać, czy można "lepiej" w tym budżecie, może jest jakaś kombinacja sprzętu, która przyjmie mierną akustykę (utopijne podejście bo fizyki nie oszukamy, ale może jednak?). Sprzęt najlepiej jakby był nowy lub z outletu, używkę dopuszczam w ostateczności.

 

SKRÓT

Szukam zestawu wzmacniacz + kolumny, mogą być zarówno podstawkowe jak i podłogowe.

Budżet 12 tys. - sprzęt nowy, outletowy, w ostateczności używany.

Muzyka rock, symfoniczna, filmowa, pop.

Pomieszczenie na zdjęciu.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam, Szymon.

 

Rozkład.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szymonie

Mnie także Szymon z nazwy/bierzmowanie.

9 godzin temu, PoJohnDny napisał:

Chciałem przesłuchać Rotela ze względu na sentyment do marki, zestawienie RA-1572 z B&W 603 w sumie mi odpowiadało, jednak lista odsłuchu jest zbyt krótka i ograniczona do jednej marki kolumn żeby mieć jakiekolwiek dobre porównanie. Dlatego drodzy Forumowicze, proszę was bardzo o pomoc co jeszcze warto odsłuchać, czy można "lepiej" w tym budżecie

Ten Rotel😃 plus inne kolumny zatem. Twoje „uszy” to najlepszy doradca. Być może sklep z Rotel poleca w tym budżecie inne kolumny. 
 

 

9 godzin temu, PoJohnDny napisał:

może jest jakaś kombinacja sprzętu, która przyjmie mierną akustykę (utopijne podejście bo fizyki nie oszukamy, ale może jednak?)

Ja myślę, że znasz odpowiedź😉.

Poza tym Twoje potrzeby jak i warunki brzegowe wyraźnie podałeś. Powodzenia i dobrego dnia.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecydujesz się na sprzet używany to propozycji będzie więcej i będą inne.

W nowych, outletowych:

Arcam SA 20 + Heco Revolution 7

Magnat MA 900 + Monitor audio Silver 500

Jeśli wolał byś monitory to

KEF R3 + Cambridge EVO 150, Primare I15

Monitor audio Gold 100 / ELAC Vela 403 chodź tu może braknąć na elekotrnikę

Amphion Argon 1, nieco małe ale z wielkim potencjałem.

Musisz iść gdzieś dalej na odsłuch. Na spokojnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PoJohnDny napisał:

Czego oczekuję od dźwięku przede wszystkim? Fajnej, wyrazistej góry i średnicy, raczej jestem po zimnolubnej stronie mocy, nie oczekuje dudniącego basu, fajnie żeby był zwarty i nie rozlewał się zbyt mocno, średnie tony najlepiej żeby nie były wycofane, ale też żeby nie były zbyt natarczywe i najważniejsze to właśnie ciekawie i mocno grająca góra, która czasem może dać pstryczka w ucho :)

No to B&W musisz koniecznie sprawdzić. I daj przynajmniej szansę monitorom z serii 700. Będąc na Twoim miejscu (a byłem 🙂), dorzuciłbym więcej do kolumn kosztem elektroniki. Sprawdź koniecznie to: https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-rotel-a14-mkii-bowers-wilkins-706-s3.html?color=1715&gclid=EAIaIQobChMIjdWmv5um_gIVWuN3Ch3XVAerEAQYAiABEgIKnPD_BwE

Układ kolumn naprawdę nie jest najgorszy. Piszę to, bo wygląda praktycznie tak samo jak u mnie.

Edycja: to znaczy wyglądał, bo w salonie już nie gram, ale było naprawdę OK.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

na pewno przemyślałbym Monitor Audio Bronze 500 + Audiolab 7000A. Muzykalne podejście, określiłbym je raczej po jaśniejszej stronie, ale mimo to nie cierpi na niedobór basu, co sprawdzi się w filmach. 

Nie do końca jasnym zestawem, ale moim zdaniem bardzo ciekawym jest Polk R600 + Cambridge CXA61

Do tego nieco hardcore'owe opcje w postaci Cambridge Audio AXR100 + Acoustic Energy AE320 lub Pylon Audio Diamond 28. Sprawdziłbym takie połączenia, w razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PoJohnDny Szymon, zgrabnie to napisałeś - kibicuję Twoim poszukiwaniom. :) Zgadzam się z kolegami, że MA serii Silver zdecydowanie do sprawdzenia, ale nie wiem, czy 500-tki nie będą za duże i nie zdominują dźwięku basem. Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się np. @sonique, u którego te bestie grają. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze!

 

3 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

No to B&W musisz koniecznie sprawdzić. I daj przynajmniej szansę monitorom z serii 700.

Dokładnie przebrnąłem przez Twój wątek poszukiwań wzmacniacza do 706'tek, dzięki czemu są już na liście do odsłuchu :D Czy ewentualnie warto szukać używanych 705 s2?

3 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

dorzuciłbym więcej do kolumn kosztem elektroniki

Zapomniałem o to dopytać, gdy tworzyłem wątek więc nadrobię teraz. Czy połączenie wymagających kolumn ze znacznie słabszym wzmacniaczem "okaleczy" kolumny? Czy lepiej zgra się zestaw przy podziale wydanej sumy 50/50? Są przypadki, że słabsze kolumny nagle zaczynają błyszczeć przy lepszym wzmacniaczu? Z poczatku moje podejście było takie, żeby wydać więcej na wzmacniacz, który zagości na dłużej i w przyszłości pobawić się trochę kolumnami - czy to właściwe podejście czy jednak nie do końca właściwy kierunek? Po części sam sobie odpowiadam propozycjami, które padły w komentarzu, ale możecie mnie w tym utwierdzić :D 

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

na pewno przemyślałbym Monitor Audio Bronze 500 + Audiolab 7000A. Muzykalne podejście, określiłbym je raczej po jaśniejszej stronie, ale mimo to nie cierpi na niedobór basu, co sprawdzi się w filmach. 

Nie do końca jasnym zestawem, ale moim zdaniem bardzo ciekawym jest Polk R600 + Cambridge CXA61

Do tego nieco hardcore'owe opcje w postaci Cambridge Audio AXR100 + Acoustic Energy AE320 lub Pylon Audio Diamond 28. Sprawdziłbym takie połączenia, w razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia

Po obecnych komentarzach na pewno będę chciał sprawdzić MA z serii Bronze i Silver, może i małe Goldy 100. Co do Polka + CA CXA61 to jest też coś co chodziło mi po głowie, jednak do Was na odsłuch w żaden sposób nie jest mi po drodzę, ale jeśli posłucham i to będzie to, to na pewno się do was odezwę :) 

 

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

Denon PMA-1600NE (używany za 4400 pln na olx), skrojony pod Silvery.

Kurczę nie do końca mam zaufanie do marki Denon, od zawsze kojarzy mi się z marketowymi produktami, pewnie tu też jestem w błędzie, dlatego nie wykluczam takiego połączenia. Jak będzie okazja to posłucham :) 

 

54 minuty temu, Rafał S napisał:

Szymon, zgrabnie to napisałeś - kibicuję Twoim poszukiwaniom. :) Zgadzam się z kolegami, że MA serii Silver zdecydowanie do sprawdzenia, ale nie wiem, czy 500-tki nie będą za duże i nie zdominują dźwięku basem. Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się np. @sonique, u którego te bestie grają.

Dziękuję :D mam taką dolegliwość, że ciężko mi się dokonuje wyborów, więc poszukiwania mogą nie należeć do łatwych. No i oczywiście chętnie przeczytam opinię kolegi @sonique

 

50 minut temu, Kraft napisał:

W zaprezentowanym ustawieniu bałbym się, że bas będzie dudnił. Zacząłbym poszukiwania od kolumn że skromniejszym za to szybkim basem. 

Też się troszkę tego obawiam, nawet gdzieś tam sobie myślałem, że jak będzie bardzo źle to będę wyciągał kolumnę z rogu 😅 Co do kolumn ze skromnym, szybkim basem - mógłbyś coś zaproponować? Niestety nie jestem na tyle oczytany i osłuchany w temacie, żeby samemu sobie wskazać, który producent i model oferuje takie granie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do udziału w temacie napiszę, że Silver 500 - jak słusznie sugeruje @Rafał S i pośrednio @Kraft raczej na pewno się u Ciebie nie sprawdzą. U mnie grają w otwartym pomieszczeniu ok. 45m2 gdzie salon to ok 30m2 i z basem miałem największy problem. Pomimo, że od ściany za kolumnami do tej za słuchaczem mam 6.5m (a Ty jak widzę 3m). W Twoim przypadku rozważyłbym w szczególności większe monitory lub jakieś mniejsze podłogówki. Popatrz co dzieje się na wykresie MA Silver 500 6G. Fala dudniącego basu może zalać Twój pokój jak tsunami…

IMG_6468.jpeg.b1fdac9c33bff64a353b67701300ba43.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sonique napisał:

Wywołany do udziału w temacie napiszę, że Silver 500 - jak słusznie sugeruje @Rafał S i pośrednio @Kraft raczej na pewno się u Ciebie nie sprawdzą. U mnie grają w otwartym pomieszczeniu ok. 45m2 gdzie salon to ok 30m2 i z basem miałem największy problem. Pomimo, że od ściany za kolumnami do tej za słuchaczem mam 6.5m (a Ty jak widzę 3m). W Twoim przypadku rozważyłbym w szczególności większe monitory lub jakieś mniejsze podłogówki. Popatrz co dzieje się na wykresie MA Silver 500 6G. Fala dudniącego basu może zalać Twój pokój jak tsunami…

IMG_6468.jpeg.b1fdac9c33bff64a353b67701300ba43.jpeg

Dokładnie to samo ostatnio pisałem o bronze 500. Miałem te same wrażenia. 

@PoJohnDny

Na Twoim miejscu koniecznie rozważyłbym zestaw Triangle Comete Ez + wzmacniacz Musical Fidelity m3si

Swoja droga super, ze tak dokładnie opisałeś w pierwszym poście o co Ci chodzi! Od razu łatwiej się coś poleca. 

Daje tez + do zestawu zaproponowanego przez kolegę wyżej z Kef r3. Sam je mam i są to świetny kolumny dostępne obecnie za polowe swojej ceny oryginalnej czyli 5k. 

To jeśli chciałbyś nowe.

Natomiast gdybys miał te kwotę do wydania na sprzet używany to ło Panie … miałbyś już na prawdę gruby sprzet :) 

wtedy np:

https://www.olx.pl/d/oferta/quad-artera-play-CID99-IDTQbVo.html

i kolumny 

https://www.olx.pl/d/oferta/triangle-genese-trio-CID99-IDOO23G.html

I masz zestaw za prawie 15-16 tysi za dychę. 
 

Jeszcze do rozważenia wśród nowych kolumn https://www.olx.pl/d/oferta/studio-16-hertz-canto-grand-new-audioland-studio-kolumny-CID99-IDDME2e.html 

Świetne paczki. Natomiast nie do końca po jasnej stronie mocy, wiec tutaj musiałbyś je połączyć z jakimś cambridgem, żeby je wyostrzyć. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął domowe testowanie od KEF LS50 Meta. Dostaniesz je tanio w sieciówkach. Jak się nie sprawdzą, to odeślesz i nikt nie będzie robił problemu. Możesz je wstępnie odsłuchać w Topie. Ja gram nimi w 25m2. Nie daj się zwieść, że są stosunkowo niewielkie. To moje ulubione kolumny. 

Inne propozycje: Heco Revolution 3, Dali Opticon 2 mkII, Bowers 706.

Aha. Że wzmacniaczem nie szalej. 3000-4000 max. 

No i trzeba doliczyć standy. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Ja bym zaczął domowe testowanie od KEF LS50 Meta. Dostaniesz je tanio w sieciówkach. Jak się nie sprawdzą, to odeślesz i nikt nie będzie robił problemu. Możesz je wstępnie odsłuchać w Topie. Ja gram nimi w 25m2. Nie daj się zwieść, że są stosunkowo niewielkie. To moje ulubione kolumny. 

Inne propozycje: Heco Revolution 3, Dali Opticon 2 mkII, Bowers 706.

Aha. Że wzmacniaczem nie szalej. 3000-4000 max. 

No i trzeba doliczyć standy. 

Podbijam. Ls50 meta to tez dobry kierunek. Albo r3 jeśli chciałbyś się zbliżyć bardziej do brzmienia podłogowek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę też o ogromnej zalecie Silver 500 6G, która w niektórych ustawieniach może stać się przekleństwem, a mianowicie o wyraźnych i dobitnych tonach wysokich. Ja akurat tę ich składową cenie najbardziej. I tutaj Silver 500 notują najwyższe u mnie noty, w szczególności za wyjątkową w tej cenie namacalność oraz efekty stereo.

Mocniejsza góra może jednak oznaczać kłopoty. U Ciebie odległość między ścianami to tylko 3m. W dodatku na ścianę za słuchaczem nie powiesisz dyfuzora bo za mała odległość od głowy. Kolumny z większą ilością tonów wysokich mogą okazać się w takim anturażu dodatkowo ostrzejsze. Bas możesz zawsze skutecznie skorygować DSP. Wysokich tonów już nie bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AudioTube napisał:

Jak rozwiązałeś problem z tym „basem”?

Nie rozwiązałem;)

A tak serio, mocno go opanowałem: 5m2 absorberów pro o grubości 10cm na ścianie za kolumnami zrobiło sporą robotę. No i na dokładkę DSP.

IMG_9935.jpeg.cc80c0355ab86844d81217cf332d3662.jpeg

Chcę jeszcze dodać, że to wszystko nie dlatego, że Silver 500 mają tyle basu. Ale po to aby stworzyć przyjazne warunku dla każdych kolumn - bo Silver 500 nie będą u mnie wiecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PoJohnDny napisał:

Czy ewentualnie warto szukać używanych 705 s2?

Na pewno warto je podłączyć w TopHifi obok innych B&W. Grają trochę inaczej, wydaje mi się, że nieco spokojniej.

1 godzinę temu, PoJohnDny napisał:

Czy połączenie wymagających kolumn ze znacznie słabszym wzmacniaczem "okaleczy" kolumny?

Stwierdzeniem "słabszy" otwierasz puszkę pandory na tym forum 😉. Słabszy mocowo,  pod względem opinii, cenowo? Ja na przykład mam teraz wzmak 85W i nie rozglądam się za czymś innym.

2 godziny temu, Kraft napisał:

W zaprezentowanym ustawieniu bałbym się, że bas będzie dudnił. Zacząłbym poszukiwania od kolumn że skromniejszym za to szybkim basem.

Dwa eleganckie i nawet niewielkie panele za kolumnami powinny pomóc. Poza tym warto pobawić się z przysłanianiem bass refleksu zatyczkami które są w komplecie. A może problemu w ogóle nie będzie. Może to co napiszę niektórzy odbiorą jako herezję, ale z kolumnami podstawkowymi z "wylotem" z tyłu mam takie doświadczenie, ze czasami lepiej jak stoją bliżej niż dalej ściany tylnej. Delikatne podbicie basu czasami przynosi im więcej dobrego niż złego efektu.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, AudioTube napisał:

@Kraft gdy patrzę na rzut mieszkania, gdzie stanie stereo, to widzę „pomieszczenie” o wymiarach/strzelam 3x4mtr.

Jestem ciekawy co Ty widzisz?

 

Trudno powiedzieć. Nie wiadomo, jak dźwięk się tam odbija. Może być duży problem z pogłosem, a może tak się tam wszystko szczęśliwie poukłada, że nie będzie źle. Bliskość ścian może podbić bas, ale "pułapka basowa" w postaci sąsiedniego pomieszczenia, może go też zjeść. Kolega sam musi posłuchać i ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ja bym zaczął domowe testowanie od KEF LS50 Meta. Dostaniesz je tanio w sieciówkach. Jak się nie sprawdzą, to odeślesz i nikt nie będzie robił problemu. Możesz je wstępnie odsłuchać w Topie. Ja gram nimi w 25m2. Nie daj się zwieść, że są stosunkowo niewielkie. To moje ulubione kolumny. 

Inne propozycje: Heco Revolution 3, Dali Opticon 2 mkII, Bowers 706.

Aha. Że wzmacniaczem nie szalej. 3000-4000 max. 

No i trzeba doliczyć standy. 

Tu bym się nie zgodził. KEF LS50 Meta lubią potężniejsze wzmaki, spokojnie można tu myśleć nad czymś pokroju Atolla IN200 nawet lub po prostu końcówki na Hypexie. 

Oczywiście, można je lubić, gdy nie są zasilone w pełni, ale to inne brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft pogłos Szymon zaakceptował.

15 godzin temu, PoJohnDny napisał:

nie chcę wieszać na ścianach 10 centymetrowych paneli.

Za „bas” trzymajmy kciuki😉

Miejsce odsłuchowe znajduje się na powierzchni na oko ok 12mtr kw, 3 ściany. O ile jest na to „zgoda”, to czy to coś wnosi nowego do tematu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

KEF R3 + Cambridge EVO 150, Primare I15

W tym przypadku widzę, że taki zestaw wychodzi dośc mocno poza budżet, czy Panowie z branży są skłonni do rabatów czy raczej zabawa w negocjacje jest dość ciężka? Takie drobne pytanie pomocnicze odskakując od głównego wątku :) 

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Jeszcze do rozważenia wśród nowych kolumn https://www.olx.pl/d/oferta/studio-16-hertz-canto-grand-new-audioland-studio-kolumny-CID99-IDDME2e.html 

Świetne paczki. Natomiast nie do końca po jasnej stronie mocy, wiec tutaj musiałbyś je połączyć z jakimś cambridgem, żeby je wyostrzyć. 

Jak najbardziej wezmę pod uwagę, jeśli tylko satysfakcja będzie odpowiednia to chętnie wspomogę krajowy produkt :D 

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ja bym zaczął domowe testowanie od KEF LS50 Meta.

Przeczesując forum wiele razy natknąłem się na pozytywne słowa w kierunku tych paczek, z ciekawości przesłucham, ale na prawdę musiałby mnie meeega zaskoczyć, żebym był w stanie zaakceptować ich aspekt wizualny, wybredny nie jestem, ale akurat ten produkt ze stajni KEF jest bardzo nie w moim guście, ale tak jak mówię - posłucham. Dzięki za propozycję!

 

1 godzinę temu, sonique napisał:

Wywołany do udziału w temacie napiszę, że Silver 500 - jak słusznie sugeruje @Rafał S i pośrednio @Kraft raczej na pewno się u Ciebie nie sprawdzą. U mnie grają w otwartym pomieszczeniu ok. 45m2 gdzie salon to ok 30m2 i z basem miałem największy problem. Pomimo, że od ściany za kolumnami do tej za słuchaczem mam 6.5m (a Ty jak widzę 3m). W Twoim przypadku rozważyłbym w szczególności większe monitory lub jakieś mniejsze podłogówki. Popatrz co dzieje się na wykresie MA Silver 500 6G. Fala dudniącego basu może zalać Twój pokój jak tsunami…

Wielkie dzięki @sonique! Tak jak pisałem na początku nie jestem fanem zalewającego mnie z każdej strony basu więc pewnie odrzucę podłogowe konstrukcje od Monitor Audio, tym bardziej, że u mnie nie ma możliwości żebym dołożył taką ilość piany na ścianę :D

 

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Szymon, autor wątku być może także zainteresowany.

Każdy merytoryczny offtop jest jak najbardziej wskazany!

 

58 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Stwierdzeniem "słabszy" otwierasz puszkę pandory na tym forum 😉. Słabszy mocowo,  pod względem opinii, cenowo? Ja na przykład mam teraz wzmak 85W i nie rozglądam się za czymś innym.

Najmocniej przepraszam, oczywiście chodziło mi o tańszy! :) 

 

55 minut temu, Kraft napisał:

Trudno powiedzieć. Nie wiadomo, jak dźwięk się tam odbija. Może być duży problem z pogłosem, a może tak się tam wszystko szczęśliwie poukłada, że nie będzie źle. Bliskość ścian może podbić bas, ale "pułapka basowa" w postaci sąsiedniego pomieszczenia, może go też zjeść. Kolega sam musi posłuchać i ocenić.

Pomieszczenie 3,7x5,6m. I z tymi pogłosami prawdopodobnie dobrze tutaj trafiłeś - są słyszalne, jednak na ten moment w salonie brakuje kanapy, dywanów, stołu i krzeseł więc dźwięk ma teraz pełną swobodę w przemieszczaniu się. Nie pomaga również 7 metrowy korytarz, który wydaje mi się głównym problemem, z którego nadchodzą wszystkie pogłosy.

 

Chętnie bym już pojechał na jakieś wstępne odsłuchy żeby zawężąć grono kandydatów na tę salonową ozdobę dla oczu i (d)ucha, ale taki ze mnie typ, że teraz spędze parę dni na studiowaniu podanych propozycji, oczywiście każda kolejna jest mile widziana! Jak coś mi się uda osłuchać to na pewno dam znać :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PoJohnDny napisał:

W tym przypadku widzę, że taki zestaw wychodzi dośc mocno poza budżet, czy Panowie z branży są skłonni do rabatów czy raczej zabawa w negocjacje jest dość ciężka? Takie drobne pytanie pomocnicze odskakując od głównego wątku :) 

Jesteśmy ;) W razie czego pisz na PW/dzwoń do nas :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PoJohnDny napisał:

Jak najbardziej wezmę pod uwagę, jeśli tylko satysfakcja będzie odpowiednia to chętnie wspomogę krajowy produkt :D 

Odpuść sobie słuchanie tych Canto Grand New. Miałem je w wersji Premium - fajne paczki, ale z Twojego opisu, zupełnie nie tego szukasz. Canto to ciemniejsze, bardziej gęste i nasycone granie z  obfitą średnicą, sporym basem i łagodną górą. 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...