Skocz do zawartości

ELAC Vela 407 i alternatywa?


Miras23

Recommended Posts

Panowie,

Czy ktoś z Was przesłuchiwał bezpośrednio VELA 407 z inną marką w tym samym czasie? 

Chodzi mi po głowie, ta kolumna ale chciałbym jeszcze mieć wgląd z waszej strony.

Słuchałem już ich w co najmniej trzech konfiguracjach i jestem bliski ich zakupu...

Nabyłem niedawno Hegla H590 i Rose 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, jak duże masz pomieszczenie? 
Osobiście przesłuchałbym jeszcze Polk Audio Legend L600, może Audio Physic Tempo Plus, Sonus Faber Sonetto III i nieco droższe System Audio Legend 40.2. Potrafią zaskoczyć :) 

Q21->

30 metrów. Nie zanosi się w przyszłości na większe.

AP Tempo Plus jak bardzo różni się od tej starszej wersji Tempo 6? - Sądzisz, że nie będzie mniej basu a niż w Vela? Znam trochę AP i z tym dołem bywało różnie.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Ciężko mi określić jak zagra to w połączeniu z Heglem. Tempo 6 były jaśniejsze, więc przypadku Tempo Plus powinieneś odczuć, że dołu jest więcej. 

No dobra, jestem z Łodzi, to mógłbym w sumie do Was podjechać i posłuchać. Wziąłbym Hegla 590 ze sobą, pasowałoby? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Do 30 m2 to powinieneś jeszcze rozważyć model ciut większy, czyli VELA 408 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-vela-fs408.html

Nie wiem czy słuchałeś tego modelu? Jeśli nie, a jesteś z Łodzi, to zajedź do naszego punku na P.O.W 36/38 na odsłuch :)

408 są już dla mnie za drogie, dlatego odpadły w naturalny sposób. Gdyby nie nominał...

LS60? - Musiałbym sprzedać Hegla, a nie chciałbym :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność porównywać Vele 407 bezpośrednio z Audiovectorami R3 Signature, ATC SCM40, Cantonami Reference 7K i poznańską marką Intrada Claude. Wszystkie z Primare I35 Prisma, także sygnatura chyba zbliżona do Twojego Hegla. Pomieszczenie również około 30 metrów.


Audiovectory - Dużo góry, dużo dołu i wycofana średnica. Mi się nie podobało.

ATC SCM40 - grały pięknie… dopóki grały głośno. Przy cichym, wieczornym plumkaniu zrobiło się płasko i nijako. Może Twój Hegel lepiej by sobie z nimi poradził, warto sprawdzić.

Cantony - kliniczne granie. Trzeba takie lubić. Dużo detali i wybrzmień - po krótkiej chwili za dużo. Męczące.

Największy problem miałem z Intradami. Najlepsza średnica i stereofonia ze wszystkich wymienionych. Trochę brakowało wykopu, ale nie wiem czy mi to jakoś super przeszkadzało. Aczkolwiek wygląd i cena już tak. 

Finalnie te niepozorne 407 Vela pomimo swojej ceny (kupowałem za 13k na promocji w Topie) zagrały relatywnie najlepiej. Jest wykop, jest świetna scena, czarująca średnica, niemęczący detal. Intrady i ATC niektóre rzeczy potrafiły zrobić lepiej, ale robiąc rachunek zysków i strat wygrały Vele. Miałem też przyjemność odsłuchiwać znacznie droższe kolumny z przedziału 50-100k, również z inną elektroniką. Jeżeli ktoś jest bogaty, to może warto. Ja te różnice wyceniłbym na kilka, ewentualnie kilkanaście tysięcy - na pewno nie kilkadziesiąt :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne kolumny. Testowałem z innymi w podobnym budżecie i ......jest wybór. chociaż nadal uważam że są fajne.

Dnia 20.04.2023 o 20:15, kaczadupa napisał:

Wkręciłem się :) kto wygra, Top czy Q21? Stawiam na Elaca.

Chociaż Q21 wie jak uczłowieczyć Hegla. :)

Będzie się działo.

:)

23 godziny temu, WaldeMAR napisał:

Dziwne, że dystrybutor Elaca nie polecił Ci B&W, które osobiście lubię ale zdaje sobie sprawę, że są i gusta i guściki.

Do Hegla? Kiedyś polecali Yamahe do Bowersa to musieli zmienić osobę piszacą na forach. :P Są pewne granice.

:P

49 minut temu, muzofan napisał:

Audiovector ma fajne dociążenie? 

Ma. W niektórych konfiguracjach faktycznie może brakować środka. Ale dołu nie.

Ale wracając do tematu to jest wybór w tej cenie.

Spendory, Kefy, Dali, Fyne,......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiki2010 napisał:

To jest chyba jakiś żart. Hegel i Primare to zupełnie dwa inne światy, gdzie Rzym a gdzie Krym.  

No chyba że należysz do klubu Krafta, wtedy wybaczam. 

Hegla nigdy nie słuchałem. Sugeruję się tylko opisami w prasie i stąd też moje „…sygnatura chyba zbliżona…”. Ale możesz rozwinąć myśl - jak opisałbyś brzmienie jednych i drugich? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karmel napisał:

opisałbyś brzmienie jednych i drugich? 

Nie opisuje, bo z takich opisów później wychodzą takie wnioski jak twoje. 

Jakbyś uważnie przeczytał informacje o tych wzmacniaczach, to byś zauważył ich różnicę już w samej klasie. Jeden to klasa AB a drugi to klasa D. 

Gruszki to gruszki a jabłka to jabłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...