Skocz do zawartości

druga para kolumn (obok B&W 706)


Grzesiek202

Recommended Posts

6 minut temu, Asia napisał:

Choć Ty chyba wolisz jak Cię kolumny trochę sponiewierają 🤔, stąd miłość do B&W,  więc może to nie jest Twoja droga.

🙂 kurczę, w sumie poniekąd jest to trochę prawda. Mam teraz kandydata do bycia drugą (słowo klucz) parą. Słucham, zamieniam i myślę; co one mi oferują zamiast B&W? Nędzny substytut muzyki "tu i teraz". Siedemsetdzóstki zostają na pewno.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam pan Dominik (ogłoszenia m.in. na olx) i ma sporo sprzętu sprowadzanego z Francji, raczej starszego. Ja się przymierzałam do jakichś starych Focali (JMLab electra), które ponoć grają o wiele lepiej od obecnych, albo stylowych Cabasse, ale ostatecznie nie dotarłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Wszystko jest dla nich właśnie " do ruszenia".😋

W jakim są wieku? Kolumny podstawkowe mam w salonie od blisko 2 lat. Kiedy się pojawiły, nasza Basia miała lat 6. Nie była i nie jest "małym aniołkiem". Ale z dzieckiem w tym wieku da się już normalnie dogadać, wytłumaczyć, że pewne rzeczy są drogie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S jasne że się da wytłumaczyć, choć w praktyce chodzi też przecież o wypadki losowe-bardziej prawdpopodobne z udziałem dzieci. Ale w naszej sytuacji, w dużej mierze chodzilo też o dzieci gości. A poza tym, ja teraz mam swój pokoik, gdzie mogę wstawić co tylko chcę. 

9 minut temu, Rafał S napisał:

W jakim są wieku?

5 i 8 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

 Każdy ma inną sytuację. Każdy ma znajomych, czy rodzinę.

Oj, tak. Ja w takich sytuacjach siadam blisko sprzętu na wielkim fotelu na kółkach i niby przypadkiem blokuję dostęp. W razie potrzeby - przesuwam się. Działam, jak bramkarz w polu karnym. A swoją drogą - delikatny temat - czasem dziwi mnie, na ile niektórzy pozwalają swoim dzieciom, również kiedy są z wizytą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dziwi gdy odwiedzajacy rodzice widząc sprzet z półki wyzszej niż przeciętny nie trzymają w "ryzach" swoich pociech. Przecież w razie czego chyba są świadomi, że ewentualne straty wypadało by pokryć.

Był nawet taki przypadek gdzie pociecha idąc blisko samochodu na podjeździe zarysowała niechcacy lakier, bo kurtka miała metalowe elementy na kieszeni. Rodzic jak by nie patrzeć odpowiada za pociechę i powinien dopilnować by nie doszło do niezręcznych sytuacji.

To temat szerszy, nie tylko z audio.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.05.2023 o 23:56, Rafał S napisał:

Grzesiek, a te R3 nie są zbyt miękkie do ostrzejszego grania? Nie jest tak, że, podobnie jak Bowersy, preferują łagodniejszy repertuar? (Chodzi mi głównie o średnicę.)

No właśnie są. Dałem im drugą szansę, tym razem słuchając właśnie ostrzejszego grania i jednak to nie to. Ponadto po przesłuchaniu jeszcze kilku innych paczek R3 wydają mi się ponadprzeciętnie ciemne.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2023 o 10:41, Mizebo napisał:

Przeszedłem z 707s2 na R7.  Powiem krótko, nie ma powrotu. Nadal mam b&w, podłączę je co jakiś czas, żeby mieć porównanie i natarczywość wysokich tonów męczy. Kupując R7 chciałem zachować detaliczność i uspokoić wysokie tony, jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Swój głos oddaje na R3 😀

🤔 co prawda 706 to nie 707, a R7 to nie R3, ale.... kurczę - nie. Nie chodzi tylko o wysokie, które w jednych są jakoś podbite, a w drugich schowane. Nawet nie chodzi o ten efekt "łał!", co na mnie już nie powinno robić wrażenia, a jednak robi. Ja jednak lubię słyszeć w miarę możliwości wszystko co jest w materiale.

10 minut temu, Artur Charicki napisał:

@Grzesiek202 Czyli co, dalej w punkcie wyjścia??  

Czegoś tam słucham w tak zwanym "międzyczasie". Teraz  na przykład PMC Twenty5. Po kilku zakupowych wtopach, jednak powoli nabieram nawyku niekupowania na gorąco 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...