Skocz do zawartości

druga para kolumn (obok B&W 706)


Grzesiek202

Recommended Posts

Jakie kolumny polecilibyście do niecałych 20m kwadratowych, ale ze ścianką kolankową, czyli dość małą kubaturą? Myślę jednak o jakichś podstawkowych. Rozważam zakup drugiej pary obok posiadanych 706, które pełni satysfakcji mi nie dają, ale bez których szczęśliwszy na pewno nie będę, i które w pewnych aspektach są w swojej cenie bezkonkurencyjne 😉. To czego oczekiwałbym od tej drugiej pary, to uzupełnienie słabych punktów modelu który mam. Teoretycznie chodzi mi o coś co:
- dużo lepiej zagra ostrzejszą muzykę rockową i metal i mocniej wyeksponuje bębny perkusji,
- tam gdzie jest, ściana dźwięku instrumenty nie będą sklejone w jedną bezwładną masę z odklejoną górą pasma, choć tego fenomenu moich kolumn nie rozumiem, bo spokojniejszą muzykę one grają nieprawdopodobnie dobrze pod tym względem,
- zagra twardszym i nie mniejszym basem,
- ma mniej eksponowaną górę niż 706.

Budżet to powiedzmy 8 tys., ale jeśli coś zachwyci, to jeszcze do dychy rozważę. Rynek na (nie)szczęście mamy taki, że wszystkiego nie da się przesłuchać, ale zwrócę szczególną uwagę na Wasze propozycje. Czas mnie nie goni.

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

sprawdziłbym na pewno System Audio Legend 5.2. Dobrze radzą sobie w większych składach. 

Świetną opcją mogą też być KEF R3 Meta, ale tu dużo zależy od elektroniki. Szybszy wzmacniacz jest wskazany, a mogą się bardzo spodobać przy Twoich wymaganiach. 
Luźno sprawdziłbym też ATC SCM11 oraz Fyne Audio F500SP, bo ciężko mi powiedzieć, na ile spodoba Ci się ich bas. 

W razie czego zapraszamy do nas na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Ja też. I zastanawiam się - pytanie do branży - jak zagrałyby (z Magnatem MA 1000) Amphion Argon 3S?

Względem moich preferencji może być ciut zbyt miękko na basie, bo wolę Amphiony z neutralnymi wzmakami, ale na pewno da się to polubić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się gdzieś nawiną to posłuchaj Heco Revolution 3. Wiem, że za tanie, ale są dynamiczne, np. wspomniane bębny grają bardzo realistycznie. Bas bardziej kopiący niż wstępujący do piekieł. Góra detaliczna, ale komfortowa. Będą odstawać od Bowersów stereofonią i klarownością, ale jak chcesz odmiany, to moim zdaniem mogą pasować do Twojego spisu życzeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Nie znam Twoich B&W więc nijak się do nich nie odniosę. Za to luźna propozycja do sprawdzenia to Triangle Comete Ez

A ja nie znam komet, ale mogę poznać. Czytałem tylko, że to też granie po jasnej stronie mocy, ale czytanie to nie słuchanie. Do mojego pierwszego wpisu chcę tylko dodać, że ta druga para nie musi, a nawet nie powinna naśladować 706. Ot! taka koncepcja.

7 godzin temu, Józef Herczek napisał:

MA Gold 100.

Któryś już raz są polecane na tym forum. Na pewno do rozważenia. tym bardziej, że w Kielcach widziałem reklamę nowego salonu (https://www.110hz.pl/), który ma je w oferice.

8 godzin temu, Q21 napisał:

Świetną opcją mogą też być KEF R3 Meta, ale tu dużo zależy od elektroniki.

Słuchałem od Was wersji R3 bez "Meta" i... w sumie żałuję że ich nie zostawiłem. Może nie byłoby tego tematu. Zupełnie inne granie niż B&W. Choć ten bas idzie bardziej na ilość a nie jakość, to intrygujące granie.

7 godzin temu, Kraft napisał:

Wiem, że za tanie

Jarku, mimo wszystko sądziłem że nie zaliczysz mnie do tej grupy...

7 godzin temu, Kraft napisał:

Jak Ci się gdzieś nawiną to posłuchaj Heco Revolution 3.

To w moich stronach jest jednak "egzotyka". Ale poszukam.

7 godzin temu, Kraft napisał:

Będą odstawać od Bowersów stereofonią i klarownością,

Moim zdaniem, w zadanym budżecie wszystko będzie odstawać. Ale pomysł jest taki, że zamiast szukać Świętego Graala łatwiej mieć dwa zwykłe przedmioty do czegoś, co przynosi satysfakcję z zależności od nastroju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Jakie kolumny polecilibyście do niecałych 20m kwadratowych, ale ze ścianką kolankową, czyli dość małą kubaturą? Myślę jednak o jakichś podstawkowych. Rozważam zakup drugiej pary obok posiadanych 706, które pełni satysfakcji mi nie dają, ale bez których szczęśliwszy na pewno nie będę, i które w pewnych aspektach są w swojej cenie bezkonkurencyjne 😉. To czego oczekiwałbym od tej drugiej pary, to uzupełnienie słabych punktów modelu który mam. 

 

W praktyce, o ile nowe monitory bardziej Ci podpasują, to do 706 nie będzie już powrotu, po ponownym ich podłączeniu góra wyda się jeszcze ostrzejsza, średnica jeszcze mniej nasycona itd. 
Ciekawe jakby te nowe Paradigmy Founder się sprawdziły. Ew. Dynaudio Special 40 z rynku wtórnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Słuchałem od Was wersji R3 bez "Meta" i... w sumie żałuję że ich nie zostawiłem. Może nie byłoby tego tematu. Zupełnie inne granie niż B&W. Choć ten bas idzie bardziej na ilość a nie jakość, to intrygujące granie.

Cześć. Czytałem Twój opis po odsłuchu R trójek i jak teraz zobaczyłem że poszukujesz drugiej pary kolumn o brzmieniu innym niż 706 które posiadasz to się zdziwiłem że ich nie zostawiłeś. Zwłaszcza, że Ci podpasowaly. Ja nie słuchałem R3 meta ale chyba warto iść w tym kierunku. Ewentualnie Elac Vela. Nie doczytałem pod co chcesz je podlaczyc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charicki wiesz jak jest. Człowiek szuka i ciągle liczy, że kolejny sprzęt to będzie ten już dający 100% satysfakcji. Być może wrócę do R3, bo to fajne kolumny. Odpowiadają na pytanie mam Magnata MA1000, czyli wzmak, gdzie słychać lampki, ale grający naprawdę żywo i odważnie. Elaci nie dla mnie.

@soberowy Ej, teraz widzę sygnaturkę. Masz 707?! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek202, jeszcze coś. Patrząc na nasze wspólne wybory (KEF, Bowers), można zaryzykować twierdzenie, że mamy zbliżony gust i oczekiwania. Jeśli tak jest faktycznie, to proponuję Ci jeszcze posłuchać Q Acoustics Concept 30 (lub pewnie podobnych brzmieniowo nowych Q Acoustics 5020 - może będą łatwiej dostępne). Ja do zestawu KEF, Bowers dorzuciłem sobie właśnie Q Acoustics, model Concept 20. Skoro dla mnie coś w sobie mają, to może Ty też znajdziesz w nich coś ciekawego. Szczególnie, że Concept 30 to bardziej zaawansowany następca moich Concept 20 - w domyśle lepszy. Powinna w nich być coś ze szczegółowości i rześkości Bowersów, wyrównanego i czystego grania KEF-ów, do których Q Acoustics dorzuca trudny do opisania pierwiastek przyjemności. Może będzie brakować niskiego basu, ale reszta powinna być interesująca. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...