Skocz do zawartości

Krótka recenzja silikonowych zaślepek RCA


Gość

Recommended Posts

40 minut temu, Bebop napisał:

Wolałbyś gdyby każdy olał gumki i nikt nie odpowiedział w tym wątku?

Jakbyś pamiętał lub przeczytał uważniej pierwszy post, to nie zadałbyś tego pytania. Co poradzić... Takie są dzisiejsze fora i ich użytkownicy. 

40 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Ma swiadomosc wyszla z tej konfrontacji w doskonalym stanie :D

Nie było żadnej konfrontacji, chyba ze konfrontowałeś sie z krasnoludkami. Cytowany przeze mnie post jest jedynym Twoim w tym temacie i ostatnim Twoim na forum, które przeczytałem, bo od dawna jesteś w ignorowanych, tak samo jak cala banda użytkownikow zachowujących się podobnie do Ciebie. Widziałem, że często pojawiasz się pod moimi postami, więc chciałem Cię tylko poinformować. Zrób z tym co chcesz, pisz pod publikę lub nie. Na to że mnie sprowokujesz nie licz. 

Edytowano przez J4Z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie z tych co szukam poprawy za pomocą zaślepek czy podstawek... Ale zaślepki mam. Pal licho czy je słychać, zupełnie inne cele miałem z tym związane. Z powodu utrudnionego dostępu (tylko z prawej strony jeśli coś szybko mam zrobić) i sporej ilości okablowania zaślepiłem wszystkie nieużywane złącza w moich sprzętach. Łatwiej rozpinać/spinać system w razie zmian, nie muszę się zastanawiać czy to RCA czy HDMI jest np. czwarte czy piąte w rzędzie. Drugim celem było uniknięcie niepotrzebnego zwarcia podczas podłączania pomiędzy poszczególnymi akcesoriami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia, kto zjawi się w tym wątku. A ci, co dla nich wszystko gra tak samo z mafii "cyfra to cyfra" to mógłbym obstawiać w ciemno, że będą się tu produkować. 

A kuriozum jest takie, że fajny wątek o fajnym Arcamie ledwo 3 strony uzbierał, a zatyczki tylko w weekend więcej wpisów mają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stach_s napisał:

A ja mam takie nieśmiało kiełkujące przeczucie, że Adrian nas wszystkich cudnie wkręcił... 🙃

Ja czytając ten temat to początkowo byłem przekonany, że to taki fajny trolling, ale okazało się, że chyba nie. Peron po prostu srogo  odjechał. 🫠 Przepacułowanie treści. Częste zjawisko w audioświrskim środowisku. :P

3 godziny temu, Butler napisał:

Ja tam nie z tych co szukam poprawy za pomocą zaślepek czy podstawek... Ale zaślepki mam. Pal licho czy je słychać, zupełnie inne cele miałem z tym związane. Z powodu utrudnionego dostępu (tylko z prawej strony jeśli coś szybko mam zrobić) i sporej ilości okablowania zaślepiłem wszystkie nieużywane złącza w moich sprzętach. Łatwiej rozpinać/spinać system w razie zmian, nie muszę się zastanawiać czy to RCA czy HDMI jest np. czwarte czy piąte w rzędzie. Drugim celem było uniknięcie niepotrzebnego zwarcia podczas podłączania pomiędzy poszczególnymi akcesoriami. 

No i to jest racjonalne uzasadnienie używania takich zatyczek. Nawet wskazane w takich celach i sam takie rozwiązania to propsuję.
Ale odnośnie innych kwestii to litości... 🫠

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

To było do przewidzenia, kto zjawi się w tym wątku. A ci, co dla nich wszystko gra tak samo z mafii "cyfra to cyfra" to mógłbym obstawiać w ciemno, że będą się tu produkować. 

A kuriozum jest takie, że fajny wątek o fajnym Arcamie ledwo 3 strony uzbierał, a zatyczki tylko w weekend więcej wpisów mają. 

Dorzuc tam zatyczki to moze statystyki sie poprawia. Samo gledzenie o magii w audio czy karkolomny wywod o wadliwosci slepych z grubsza testow bo nie pozwalaja obronic z gory zalozona teze, najwyrazniej nie wystarcza.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

kto zjawi się

To chyba Ci... Czytałem o nich... Pogromcy duchów voodoo, wojownicy prawdy. W pradawnych księgach audiofilskich ostrzegają przed nimi. 

12 minut temu, DiBatonio napisał:

WP porządny człowiek. Świec Panie nad jego nickiem. 

Edytowano przez J4Z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, J4Z napisał:

WP porządny człowiek. Świec Panie nad jego nickiem. 

Cyt.

"Test, w czasie którego albo „pracuje” zaślepka RCA, albo przeciwnie, mówi, że nie wolno pozostawiać gniazd RCA na pastwę szkodliwych fal radiowych. Dziś mi też łatwiej wskazać, która z prezentacji jest dobra, a która zła, bo na nią składają się i inne elementy systemu, które są w przypadku mojego systemu audio wiele lepsze niż wtedy gdy decydowałem czy pozostawić RCA Caps Signature Cardasa zaciśnięte na wolnych gniazdach.
Wniosek dodatkowy tu się wyraźnie przebija:
Im więcej w systemie audio lepszej jakości elementów (nie należy zapominać, że wliczam do niego i adaptację akustyczną) i lepiej dobranych (poszukiwanie synergii pomiędzy nimi) to tym łatwiej można usłyszeć różnice jakie te elementy wnoszą do przekazu muzycznego z całości."

Źródło

http://wpszoniak.pl/portfolio/porownanie-zaslepek-rca-i-xlr-3/

Podpisuję się pod wyboltowaną czcionką. 

P.S.

Czas na bezpiecznik 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiBatonio trochę uprzedził mnie, ale te zaślepki to chyba był jeden z powodów, dla których WPszoniak przestał pisać na tym forum. W archiwum można znaleźć jego wpisy na ten temat i mnóstwo hejtu, szydery i idiotycznych, cwaniackich komentarzy, po  których autorowi opadają ręce i traci się ochotę na dyskusję o czymkolwiek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...