Skocz do zawartości

Krótka recenzja silikonowych zaślepek RCA


Gość

Recommended Posts

Przed chwilą, Janek1939 napisał:

Niektórzy producenci dają, np. Accuphase.

Ot i już poznaliśmy tajemnicę sukcesu Accu 🤦‍♂️.

Teraz łatwiej zrozumieć tezę kolegi @Kraft, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo. Zapewne to co je różnicuje to rodzaj zastosowanych zaślepek! Z drugiej strony to zawsze zazdroszczę kolegom, którzy są w stanie takie zmiany-niuanse jednoznacznie wychwycić. Ba nawet tak w detalu opisać! Ja niczego nie zmieniając raz jestem swoim setem zachwycony a raz załamany a tu proszę! 5%! Szacun!

Przed chwilą, Bebop napisał:

PIN do karty. Jak będzie kupował magiczne zatyczki to tutaj sobie zapisał. 

🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slaw0001 napisał:

Ja niczego nie zmieniając raz jestem swoim setem zachwycony a raz załamany

Bardzo mi przykro z tego powodu. Byłeś może u laryngologa i neurologa? Nie chce krakać, ale może to być coś poważnego. 

Edytowano przez J4Z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, J4Z napisał:

Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Obstawiałbym jakieś 5% progresu.

Gratuluję i wcale nie żartuję. Radość jest najważniejsza. 

Przyszła mi taka myśl do głowy. Skoro gniazda RCA to jedynie znikoma część gołych przewodników wystających ze sprzętu audio, co by to było gdyby pokryć silikonem w środku wszystkie luty i gołe kabelki? Ciekawe do ilu procent progresu by doszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, J4Z napisał:

A obudowa nie jest swego rodzaju ekranem?

"Swego rodzaju"  są również ludzkie zmysły. Proponuję przetestuj jeszcze kilka dni lub tygodni te zaślepki, może wszystko się wyrówna. Chyba za wcześnie oceniłeś wpływ tych gumek na jakość Twojego systemu.  Mam nadzieję, że wrócimy do tematu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slaw0001 napisał:

Ja niczego nie zmieniając raz jestem swoim setem zachwycony a raz załamany

W moim przypadku może nie od razu załamany, ale stwierdzam fakt iż różnica jest. Zagłębiem temat wielokrotnie i za każdym razem "ląduje" w obszarach wpływu psychoakustyki 🤔

Mowa o graniu sprzetu bez użycia "ulepszaczy".

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J4Z napisał:

Gratulacje nie były szczere.

Gratulacje były szczere. Dotyczyły Twojej radości której nie mam zamiaru Ci odbierać. 

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

W moim przypadku może nie od razu załamany, ale stwierdzam fakt iż różnica jest.

Nie znam Twojego przypadku ale przyznaję, że różnica z gumką i bez gumki jest niepodważalna. Nie załamuj się, nie jesteś sam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslepki co robia dobrze zeby sie nie kurzylo i rdzy nie bylo.

Wzmacniacz mam z 15 lat ten sam,budzetowy,pelno 'fasolek' ma na obudowie.Fabryka (Yamaha) pewnie specjalnie je zrobila zeby sie zakurzyl,zardzewial i szybko spierdolil.A on smiga caly czas.Dodam ze dwa razy zdjalem bude i zapoznalem z odkurzaczem.Bez zaslepek w dodatku.

Para RCA Monster Cable,druty do kolumn glosnikowych,tej samej firmy,bez lutowania,bez bananow i zaslepek,kupione,a wlasciwie to dodane do wzmacniacza i reszty zakupow,przepinane,dokrecane,odkrecane,przewozone z/do,mieszkaja sobie caly czas w wilgotnej Irlandii.Brak rdzy,patyny,lupiezu.

Cos zlego sie dzieje z nowym sprzetam?Moze z glowami?Moze sie myle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2023 o 01:20, J4Z napisał:

20230606_212312.jpg.2ebeeb129169db137e49aa1ab7e2a70d.jpg

Kupiłem na Allegro zaślepki RCA noname, za całe 5zł. Nastawiony byłem sceptycznie, ale 5zł to nie pieniądz. Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałem brzmienie z mego, przecież dobrze osłuchanego systemu - Bluesound Node 2i z interfejsem PD i zasilaczem Allo Shanti, Arcam Irdac z zasilaczem Tomanek ulps, Unison Research Unico, Audio Physic Spark V. 

Zmiany porównałbym do wymiany zasilacza z impulsowego na porządny liniowy w dacu, czy transporcie. Nie będę się rozpisywał. Usłyszałem więcej kultury, mniej krzyku, cichsze tło, lepsze rysowanie źródeł, lepsze oddanie akustyki pomieszczenia z nagrania. Przy tym nie straciłem nawet odrobiny dynamiki. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Obstawiałbym jakieś 5% progresu. 5% za wydane 5zł? Dla mnie bajka.

Oczywiście nie zmierzymy tego (a może jednak? [Cardas]), ale są rzeczy słyszalne, których nie da się zmierzyć za pomocą dzisiejszej technologii. Myślę też, że nie każdy system może to pokazać, jak i nie każdy wzmacniacz może być na to czuły - jak z przewodami zasilającymi. Dużo zależy też od środowiska w którym pracuje nasze urządzenie.

W przyszłości zamierzam sprawdzić trochę droższe zaślepki między innymi Cardasa, gdzie wpływ według producenta jest mierzalny: "Bezzwarciowe zaślepki gniazd RCA zabezpieczające urządzenia audio przed absorpcją szkodliwego promieniowania RFI i EMI poprzez nie używane wejścia i wyjścia RCA. Zaślepki chronią również gniazda RCA przed kurzem i korozją. Ze względu na mierzalne obniżenie poziomu szumu "tła" i wzrost stosunku sygnał/szum, po zastosowaniu zaślepek odczujesz poprawę jakości brzmienia swojego systemu audio."

Zapraszam do dyskusji ludzi zaznajomionych z tematem. Pozdrawiam serdecznie. 

Jak nie sa jak sa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...