Skocz do zawartości

Krótka recenzja silikonowych zaślepek RCA


Gość

Recommended Posts

Nie mam zamiaru nikogo ośmieszać, ale gdzie jest w tej audiofilii granica dymania? Każdy ma ją w innym miejscu? Definiujemy która nam bardziej pasuje i zaczynamy jej bronić utożsamiając się z nią? Dla mnie te zaślepki są poza tą granicą, dźwiękowo różnic nie odczuwam, absurd. Ale dla kogoś innego to jakiś proges, co tam polepsza, filtruje, głos konferansjera staje się głębszy itd. No ale gdzie ta granica w której faktycznie ktoś robi nas w bambuko oferując audio talizmany które poza autosugestia nie wpływają absolutnie na nic co możemy usłyszeć? Zawsze znajdzie sie jakis orędownik który "slyszy" a później  przez spore grono userów przyjmowany jest to jako guru wyższego poziomu. Bo my elita wiemy lepiej?  No przecież nie powiecie mi że każdy gadżet audiofilski to jakiś realny upgrade tłumacząc się wybitnymi zdolnościami a'la nietoperz udowadniającymi sluchowo sens zakupu, kiedy tych różnic po prostu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu nikogo ośmieszać ale na kinie i klipschach może nie słychać. Nie wiem. Klipschów nie miałem, a z kina zrezygnowałem jakiś czas temu. 

Słuchu jak nietoperz nie trzeba mieć. Nigdy nie ukrywałem że nie mam. 

Edytowano przez J4Z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, J4Z napisał:

Nie chce tu nikogo ośmieszać ale na kinie i klipschach może nie słychać. Nie wiem. Klipschów nie miałem, a z kina zrezygnowałem jakiś czas temu. 

To do mnie? Nie jesteś na bieżąco bo już mam dzielony system. Zresztą nieważne, jedno piszesz a co innego wyrażasz, przykre to trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie miałem Ciebie osobowo na myśli. Staram się tylko określić gdzie jest ta granica niedorzeczności. Przeciez ona gdzieś jest. Moim zdaniem bardzo blisko tych zaślepek i niepokoi mnie że rozmnaża się ta idea.

11 minut temu, J4Z napisał:

W sensie kino, końcówka atolla 200 i klipsch? 

Kino jako tako jest, ale stereo jest już niezależne od reszty.

Właśnie doczytalem PW... Bez odbioru.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ide o zakład, że już sprowadzono karton tych zaślepek i niebawem będą na oelixach :)

biznes to biznes ;)

A popyt właśnie tworzony jest.

 Naprawdę? 

Biznes na zaślepkach za 5zł.

Już ktoś tutaj napisał, było do przewidzenia którzy userzy będą mieli największy ból dupy, jak zawsze nie zawiedliście Panowie.

A teraz powiem tak, jestem od dawna w posiadaniu AQ RCA Noise Stopper Caps i mogę powiedzieć, że działają, lepiej nie zatykać wszystkich gniazd RCA na raz. Ja zacząłem od tych najbliżej pary gniazd, które były zajęte kablem Albedo dokładałem parami słuchając co się dzieje z brzmieniem w znanych mi kawałkach. 

Wyszło mi na to, że w moim przypadku wszystkie nie mogą być zajęte kapslami, a działają może dlatego, że właśnie są metalowe, a nie silikonowe.

Cardasa bym nie kupił nie dam 50zl za sztukę kapslach, ale AQ nie były drogie ok 100-120zl za opakowanie 10szt.

Kiedyś o tym pisaliśmy na tym forum jeszcze jak był Wojtek Pszoniak, ale nie ma już chłopa, bo nie wytrzymał z bandą hejterów.

Chcesz zdjęcia poglądowe jak to u mnie wygląda?, albo nie ,oszczędzę Ci  nasilenia bólu dupska.

Ja czekam na temat bezpieczników,  też działają....

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Biznes na zaślepkach za 5zł.

Jak widzę leżące 5zł, nie schylam się. Komuś bardziej się przydadzą. 

10 minut temu, DiBatonio napisał:

a działają może dlatego, że właśnie są metalowe, a nie silikonowe.

Twierdzisz że silikonowe nie działają?

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Już ktoś tutaj napisał, było do przewidzenia którzy userzy będą mieli największy ból dupy, jak zawsze nie zawiedliście Panowie.

Norma... do wor... do ignora ich. I tak żadnej, ciekawej dyskusji nie przeprowadzisz z takimi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, J4Z napisał:

Jak widzę leżące 5zł, nie schylam się. Komuś bardziej się przydadzą. 

Błąd. Należy podnieśc. Nie ważne czy to 5 zł czy też 5 gr. To jest obiegowy pieniądz z godłem kraju w którym zyjesz i któremu należy się szacunek. No, ale dla większości młodych ludzi, to o czym piszę, to abstrakcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

Błąd. Należy podnieśc. Nie ważne czy to 5 zł czy też 5 gr. To jest obiegowy pieniądz z godłem kraju w którym zyjesz i któremu należy się szacunek. No, ale dla większości młodych ludzi, to o czym piszę, to abstrakcja. 

Spokojnie, ktoś sobie weźmie. Może większość starszych tego nie rozumie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, ze KTOŚ sobie weźmie. Tu chodzi o szacunek dla pieniądza i symboli. To, ze ktoś weźmie to na pewno, ALE moze wcześniej będzie przechodził pies z .... chorym pęcherzem i .... lub podobna sytuacja. Widząc takie zdarzenie nie byłbym szczęśliwy z tego powodu. Oczywiście to skrajny przypadek, ale uczono mnie od zawsze szacunku do nawet najmniejszej monety i zawsze mi życzono, aby NIGDY mi nie zabrakło nawet tej najmniejszej, bo kiedy się je ma to się ich nie docenia, podobnie jak ze zdrowiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rega napisał:

Tu nie chodzi o to, ze KTOŚ sobie weźmie. Tu chodzi o szacunek dla pieniądza i symboli. To, ze ktoś weźmie to na pewno, ALE moze wcześniej będzie przechodził pies z .... chorym pęcherzem i .... lub podobna sytuacja. Widząc takie zdarzenie nie byłbym szczęśliwy z tego powodu. Oczywiście to skrajny przypadek, ale uczono mnie od zawsze szacunku do nawet najmniejszej monety i zawsze mi życzono, aby NIGDY mi nie zabrakło nawet tej najmniejszej, bo kiedy się je ma to się ich nie docenia, podobnie jak ze zdrowiem. 

No O.K.

A co z wszelkimi fontannami, gdzie ludzie rzucają monety na szczęście,  tam też powinien być zakaz rzucania monetą przez wzgląd na szacunek do godła państwowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4ZWolno Ci (choć tak naprawdę grozi za to wyrok), ale wtedy pomyśl, ze za taką samą stówę można nakarmić kilku głodnych. Slogan? - może i slogan oraz patetyczne porównanie. Tyle, ze coraz mniej ludzi zauważa to, co naprawdę jest ważne.

@DiBatonio - tak naprawdę to jest przestępstwo. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...