Skocz do zawartości

Muzykalny wzmacniacz


mar77a

Recommended Posts

Hej, szukam wzmacniacza z emocjami 🫶. Chcę pełnej muzykalności jakiej nie dawał mi Audiolab 6000a (czego byłem świadomy przy zakupie).

Sonus Faber Lumina II to kolumny, które mogą dać z siebie więcej. Więcej, nie znaczy kupując od razu Unity Atom czy wysokie Lyngdorfy 🤓. Więcej to porządny, muzykalny wzmacniacz (pewnie bez wbudowanego DACa, którego brak wypełniłbym np. Chordem Mojo 2).

W głowie świta mi Rega Brio ale chętnie usłyszę wasze opinie 👌

 

Aaa, no i budżet: 2800zł (mogą być używane). Jeśli dobrze kombinuję to takie warianty (wzmak plus chord mojo 2) powinny być w danej cenie „lepszym” dźwiękowo rozwiązaniem niż wersja z wbudowanym DACiem 🤞😇

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, tu się pojawia jedno, zasadnicze pytanie. Czym jest dla Ciebie muzykalność? Rega Brio to całkiem inne brzmienie od 6000A, znacznie gęstsze, bardziej nastawione na średnicę.

Zdaję sobie z tego sprawę - Audiolab był świadomym , bezpiecznym półśrodkiem 😇 (ze swoimi koniecznymi wtedy zaletami jak przejrzystość i względna neutralność).

Muzykalność dla mnie to odwrotność analitycznego, chłodnego podejścia do dźwięku. To soczyste, dźwięczne (nie znaczy iskrzące górą a zwyczajnie nie okryte płaszczem) swego rodzaju wręcz „radosne” 🫢 granie. Z mnóstwem średnicy właśnie i takiego ciepełka w tle. Chce czuć emocje 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, nawet nie wiem czy odpisywać..

 

Ale ok, wyjaśnię ten jakże zawiły skrót myślowy 🥸 Otóż, w powszechnie, nieformalnie przyjętym znaczeniu (choć tak, uproszczonym i widocznie mogącym wprawić niektórych w zakłopotanie 🫠) emocje to: pewnie nieco przerysowane, dobitniej zaznaczone uczucia. Zwykle z pozytywnymi, wręcz zmysłowymi konotacjami. Nijak więc ma to się do analitycznego podejścia, o którym (a jakże) pisałem wcześniej.

 

 

Strasznie męczące podejście, prawda Adi? 👌😏

Edytowano przez mar77a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam używany roksan caspian, według mnie świetnie oddaje emocje, bardzo dobrze prezentuje wokale  , jest dość dynamiczny kiedy trzeba potrafi dobrze wszystko zaakcentować zarówno górne rejestry  jak równierz dolne i ma coś w sobie że można go słuchać godzinami z czystą przyjemnością. Nie ma dużej różnicy pomiedzy wersją pierwszą oraz drugą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

To co autor chce osiągnąć , mam na SET 300B DM z sinusaudio - ciarki , dreszcze , łezka w oku itp. wszystko ten sprzęt w słuchaczu wyzwala ;) 

Możesz też spróbować wzmak Arcama w klasie G z DL-em

ew. coś z Accuphase / Luxman

Potwierdzam, klon Sun Audio 2a3 na trafach Tango lub Tamura też ok (najwyższa półka) ale to poza budżetem pytającego.....Accuphase e-202, Luxman L550 - oryginał.

Edytowano przez Chlorofil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chlorofil napisał:

Potwierdzam, klon Sun Audio 2a3 na trafach Tango lub Tamura też ok (najwyższa półka) ale to poza budżetem pytającego.....Accuphase e-202, Luxman L550 - oryginał.

Sądziłem ,że skoro takie ma wymagania to budżet będzie pod 30tysi ;)  teraz widzę ,że 2800 - za tyle nawet używki nie kupi się by było zgodnie z marzeniami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kubakk napisał:

Sądziłem ,że skoro takie ma wymagania to budżet będzie pod 30tysi ;)  teraz widzę ,że 2800 - za tyle nawet używki nie kupi się by było zgodnie z marzeniami

Gdyby uwierzył, że wybitne stare germany (tylko 6 modeli) z lat 1965-70, grają blisko tych top lamp albo że stare lampowce Scott, Fisher, Braun itp. to 80% tego grania, to zmieści się w budżecie.😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chlorofil napisał:

Takie inne niż wszystkie, dziwne propozycje:😆
Music Hall a25.2, Scott 299b, Scott 388 (wszystkie stare Scotty do roku 1969), Sansui 2000x, Sony STR-6060, Kenwood KA-6000, Panasonic SA-65, Fisher X101ST, Elekit TU-8200, Rotel RX-800, Sony TA - 3650, Grundig nf20, Philips RH580.🙃

Ciekawe, jak kupić 50-letni wzmacniacz i liczyć na to, że będzie dobrze działał chociaż przez rok? Pakowanie się w takie zakupy to proszenie się o rychłe wydatki. Nie wierzę w takie cuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomasz1w napisał:

Pakowanie się w takie zakupy to proszenie się o rychłe wydatki. Nie wierzę w takie cuda.

Obecnie dostępne i działające pięcdziesięciolatki to na ogół sprzęt z najwyzszej półki, produkowany na długowieczność. Byle jakie to już na złomowisku. A te grające, nawet przy awarii, można dość łatwo naprawić, czego nie można powiedzieć o większości nowych, modułowych konstrukcji, psujących się zaraz po wygaśnięciu gwarancji, gdzie uszkodzenie miernej jakości kondensatora chińskiej produkcji, o wartości kilku centów, skutkuje stwierdzeniem przez pana serwisanta, ze należy wymienić cały moduł bo inaczej nic z tego nie będzie. Problem w tym, że ów moduł dostępny jest w Chinach i czas wysyłki to kilka tygodni, lub też ma znajomy pana serwisanta, ale też nie chce za tanio sprzedać. Tak , więc z kosztami tych napraw to bywa różnie i nie generalizowałbym. Używam wielu sprzętów z tzw epoki i jakoś niewiele jest awarii, natomiast nowy tuner tv w ciągu roku wymieniany czterokrotnie, co skutkuje napiętą atmosferą bo słychać ,,znowu nie mogę obejrzeć M jak mdłości,,

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tadeus72 napisał:

Ehm. Patrząc na to co masz i czego ci w tym brakuje nie do końca rozumiem dlaczego chcesz wymienić akurat wzmacmiacz, a nie głośniki. Dlaczego sadzisz, ze to nie one sa "problemem" ?

Bo z tej dwójki mniej żywiołowy/ bardziej neutralny jest Audiolab. Nie ma w nim czystej analityczności, o nie. Ale to w Sonusach jest "to ciepełko" :P

*Sprawdzałem je z Rotelem A11 Tribute właśnie podpinając Chord Mojo 2 i było znacznie lepiej.
** Budżet to ok. 2800zł za wznak bez DACa (wtedy moim pomysłem jest dołożenie np. Mojo 2)/ ok. 4400zł za model z DACiem (Chorda jeszcze nie nabyłem 😇). Nie muszą być nowe :P

Edytowano przez mar77a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2023 o 15:22, mar77a napisał:

Zdaję sobie z tego sprawę - Audiolab był świadomym , bezpiecznym półśrodkiem 😇 (ze swoimi koniecznymi wtedy zaletami jak przejrzystość i względna neutralność).

Muzykalność dla mnie to odwrotność analitycznego, chłodnego podejścia do dźwięku. To soczyste, dźwięczne (nie znaczy iskrzące górą a zwyczajnie nie okryte płaszczem) swego rodzaju wręcz „radosne” 🫢 granie. Z mnóstwem średnicy właśnie i takiego ciepełka w tle. Chce czuć emocje 😋

Czyli rozumiem że Audiolab 6000a ma mało średnicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sk91 napisał:

Czyli rozumiem że Audiolab 6000a ma mało średnicy?

Pytasz mnie czy ma mało średnicy czy weryfikujesz czy dobrze czytasz ze zrozumieniem (no offense)? Chyba nigdy mnie nie przestanie bawić ta część każdego forum "hobbystycznego" xD  Jeśli jednak to drugie to cytujesz fragment, w którym mówię o tym czym ogólnie jest dla mnie "muzykalność" 👌🏼.
Audiolab ma średnicę (wnioskuję jak każdy wzmacniacz), z tym że podaną w sposób bardziej "kulturalny", wręcz neutralny. Swoją drogą czuć w tym jakość i piękno ale mi w tym momencie zwyczajnie bardziej zależy na innych cechach. Nawet kosztem wierności (oczywiście wciąż ze smakiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy średnica jest wycofana. Po prostu interesuje się 6000a/7000a. Myślę czy nie wypożyczyć na testy. Stąd zaciekawiła mnie twoja wypowiedź. Q21 wyżej tez napisali ze Rega bardziej nastawiona jest na średnice w stosunku do 6000a. Na yt jest recenzja gdzie recenzent opisal Audiolaba jako super do słuchania muzyki ale nienadający się do oglądania filmów ze względu na wycofane dialogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sk91 napisał:

Chodziło mi o to czy średnica jest wycofana. Po prostu interesuje się 6000a/7000a. Myślę czy nie wypożyczyć na testy. Stąd zaciekawiła mnie twoja wypowiedź. 

W takim razie wybacz sarkazm. Panuje tu czasem tendencja do bufonady stąd mój wpis 😬

Wg. mnie średnica jest obecna tak pośrodku, nie powiedziałbym, że jest cofnięta. Ja głównie słucham muzyki ale nie zauważyłem, żeby dialogi w filmach były mało wyraźne itp. (być może to te Sonusy).

Zdecydowanie przetestuj jeśli masz okazję 👌🏼👌🏼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...