Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

2 minuty temu, Carmion napisał:

Jak miałem Cambridge cxn V2 to nawet kiepskiej jakości radia internetowe grały bardzo dobrze jak na tak kiepską jakość. 

No to skąd wiadomo, że były kiepskiej jakości, jak grały bardzo dobrze? Może były jednak dobrej jakości? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

Udowodniłeś, że właśnie się zalicza, skoro gra "bardzo dobrze";).

No ba, jak na taką jakość to Cambridge nieźle ogarniał. Przy MP3 96kbs nie było takiej degradacji dźwięku jak np. Yamaha rn 803d. Oczywiście pliki we FLAC dało się łatwo wyczuć.  

Skoro to dla Ciebie oznacza że gra bardzo dobrze to nie ma sensu dalsza dyskusja 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

Ale wracając do setna tematu .Co można zrobić z gorszym np strimeram .Co to znaczy popracować?.Silnika mu nie wymienię jak gra słabo to gra słabo i tyle.

Pytanie jest czy jakiekolwiek inne źródło gra u Ciebie tak , że jesteś zadowolony  ?  

U mnie streemer nie jest wybitny (BN n130) a nie zamierzam go zmieniać gdyż robi jako transport a tutaj akurat nie sądzę żebym zbyt wiele ugrał. Zresztą na tę chwilę nie walczę o lepiej bo jestem zadowolony. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Też tak kiedyś pracowałem, głupota okrutna, na szczęście mi przeszło.

Ja nie bardzo sobie mogę pozwolić na wybrzydzanie. Taka sytuacja życiowa. Już i tak mocno ograniczyłem w stosunku do tego co było kiedyś. Na szczęście ciężkie pod względem ilości pracy dni przeplatają się z takimi, gdzie sporo nudy jest. 

50 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

u mnie jest lepiej jak ze streemera idzie po USB a z CD po optyku do wzmacniacza który ma na pokładzie dac. 

41 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

U mnie streemer nie jest wybitny (BN n130) a nie zamierzam go zmieniać gdyż robi jako transport a tutaj akurat nie sądzę żebym zbyt wiele ugrał. Zresztą na tę chwilę nie walczę o lepiej bo jestem zadowolony. 

 

Mam ten sam streamer. Spróbuj po optyku CD podłączyć do BS. U mnie lepiej działa niż CD podpięty do wzmacniacza po optyku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radek Kostrzewski napisał:

Ale wracając do setna tematu .Co można zrobić z gorszym np strimeram .Co to znaczy popracować?.Silnika mu nie wymienię jak gra słabo to gra słabo i tyle.

Bardzo dużo czynników. Po pierwsze streamery czy transporty nie graja tak samo. Zasilanie liniowe. Dodatkowy switch. Konfiguracja streamera ‐ u mnie Sotm gra najlepiej na wersji alpha softu z obniżonym taktowaniem, wyłączonym ipv6 i siecią na 100 zamiast 1k. Wszystkie te bzdety prawdopodobnie ograniczają użycie procesora i zmniejszając jego obciążenie zmniejszają generowane zakłócenia.

Mam malinę raspbery pi4 ktora jest uważana za całkiem dobry streamer - u mnie w porównaniu do usbridge signature czy sotm malina gra tragicznie. Niby wszystko jest ale brak jakości,  szlachetności,  wybrzmień, kultury grania czyli tego wszystkiego czego brakuje streamerom w stosunku do CD.

Warto też zadbać o dobry Player ‐ aktualnie chyba najlepiej gra u mnie USb Audio Player Pro. 

Dawno już się pozbyłem CD , ale nie przypominam sobie już systemu w którym lepiej by grało CD niż mój stream.

Kumpel gra na moim byłym Volumio Primo i CD gra u niego trochę gorzej moim zdaniem , niż Primo po analogu

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

To sa dopiero bzdety...

Bzdety to twoje teorie. Trzeba być gluchym albo promotorem jakiegoś szajsu 🙃

A że są jołopy które mówią ludziom że wszystko jedno, bo to i tak cyfra, to potem ludzie stwierdzają że od chłamowatych streamerów jednak lepiej graja CD. I wcale się nie dziwię bo tak zazwyczaj jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, shureido napisał:

sława, sława, sława 🤭 

Ile Ty masz lat…🤦‍♀️

 

14 godzin temu, Adi777 napisał:

Odważyłbyś się na ślepy test?

Zabrzmiało to tak jakby użytkownik miał na szali postawić swoje życie😃

Tak jak pisałem wcześniej jak ktoś jest z wro i ma ochotę na testy porównawcze swojego super toru stremingowego ze zwykłym Cd wpiętym przez rca to można pisać na priv. A tak btw jest tutaj jakiś użytkownik posiadający sam streamer w granicach 20-40tys ?Jest to bardziej interesujący przedział streamerowy, niż pudełeczka z dolnego pułapu przewijające się w temacie.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

tak btw jest tutaj jakiś użytkownik posiadający sam streamer w granicach 20-40tys ?Jest to bardziej interesujący przedział streamerowy, niż pudełeczka z dolnego pułapu przewijające się w temacie.

A ile ty masz lat w ogóle? 😀

BTW,  nawet nie jesteś w stanie pojąć  jak bardzo różnie ,  a nawet czasem  bardzo dobrze potrafią zagrać takie pudełeczka....

Postawisz strymer za 40 i przez brak pojęcia i umiejętności co i jak zagra na poziomie bliskim chromecast audio albo wima 😁

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcinmarcin napisał:

A ile ty masz lat w ogóle? 😀

Podawałem, chyba nawet w tym temacie. Nie doświadczyłem, aby to dobrze zagrało tak jakbym chciał, no niestety nie posiadam level ekseprt ja co drugi tutaj, ale też nie potrzeba jakieś filozofii, żeby dobrze spiąć sprzęt. Rozumiem, że salony też źle spinają i tylko Ty potrafisz tak zrobić, żeby było dobrze,.

 

23 minuty temu, Kraft napisał:

A co z odtwarzaczami CD, które posiadają funkcję streamera?

Uuu rzeczywiście tego nie brałem pod uwagę, więc tutaj mnie zaskoczyłeś, nawet nie sprawdzałem.

 

45 minut temu, Adi777 napisał:

Serio?

To nie atak, po prostu zabawnie zabrzmiało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...