Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

Jest sporo dobrych monitorów na rynku i chyba nie uważasz że ATC SCM 7 to szczyt możliwości w dziedzinie monitorów, a głośniki to audio-voodoo.

Jedyne co chcę powiedzieć, to że znajdziesz monitory o większej przejrzystości, lepiej rozciągniętym basie czy dynamice. Takowe szybciej pokażą różnice między wzmacniaczami, po prostu potencjał głośników nie będzie limitował całego systemu. 
Obawiam się, ze X14 to podobna klasa do małych ATC.
 

Mam Focusy 110, one były raczej wyżej w hierarchii Dynaudio. To bardzo przyjemne głośniki, ale nie różnicują zbytnio brzmienia, a porównanie ze Special 40 pokazuje, że między nimi jest przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majkel74 napisał:

Jest sporo dobrych monitorów na rynku i chyba nie uważasz że ATC SCM 7 to szczyt możliwości w dziedzinie monitorów, a głośniki to audio-voodoo.

Jedyne co chcę powiedzieć, to że znajdziesz monitory o większej przejrzystości, lepiej rozciągniętym basie czy dynamice. Takowe szybciej pokażą różnice między wzmacniaczami, po prostu potencjał głośników nie będzie limitował całego systemu. 
Obawiam się, ze X14 to podobna klasa do małych ATC.
 

Mam Focusy 110, one były raczej wyżej w hierarchii Dynaudio. To bardzo przyjemne głośniki, ale nie różnicują zbytnio brzmienia, a porównanie ze Special 40 pokazuje, że między nimi jest przepaść.

Z Dynaudio chętnie poznałbym Karimoku, żeby zobaczyć czy i w jakim kierunku idą zmiany u Dynaudio. Może kiedyś. Ogólnie temat Dyanudio jest dla mnie zamknięty. Cenię za pewne cechy brzmienia ale nigdy nie będzie to mój pierwszy wybór. 

ATC nie zamierzam bronić. Obronią się same. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, majkel74 napisał:

Jakiś zakompleksiony chyba jesteś…

No właśnie, jak nie udało się sprowokować z ATC i wzmakami to jedziemy dalej z nowymi pomysłami. Standardowe zachowanie... Co teraz wymyślisz ?  

Masz i czytaj zamiast wypisywać "gupości".

I pamiętaj co napisałem, ATC bronią się same. 

https://www.stereophile.com/content/atv-scm7-v3-loudspeaker-measurements

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kaczadupa napisał:

No właśnie, jak nie udało się sprowokować z ATC i wzmakami to jedziemy dalej z nowymi pomysłami. Standardowe zachowanie... Co teraz wymyślisz ?  

Masz i czytaj zamiast wypisywać "gupości".

I pamiętaj co napisałem, ATC bronią się same. 

https://www.stereophile.com/content/atv-scm7-v3-loudspeaker-measurements

 

 

 

Że nie mają basu? No właśnie, jak chcesz ocenić dynamikę wzmacniacza w rejonie niższego basu, skoro te monitory go nie odtwarzają? O tym piszę między innymi.

 

Rega ma bardzo dobry średni i wyższy bas, ale w niskie rejony już nie zapuszcza się tak ochoczo, więc to dobry zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie co jest napisane w tekście jaki Ci podesłałem. Uważnie.

Potem jak nadal nic nie zatrybisz, dołóż do tego bliskie pole i małe pomieszczenie. 

A na końcu dodaj do tego wzmacniacz, który nie popsuje tego co mogą dać ATC i jesteś w domu. 

Dasz radę.

Dobra, z mojej strony tyle bo to nie wątek o systemie Adama.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel74 napisał:

Jedyne co chcę powiedzieć, to że znajdziesz monitory o większej przejrzystości, lepiej rozciągniętym basie czy dynamice.

Michał, ale tutaj faktycznie problemem może być małe pomieszczenie. Na ogół te wyższe modele monitorów są też trochę większe. Midwoofer minimum 15 cm. A dla Adama to już ponoć za dużo. Wybór wśród "maluchów" jest ograniczony i zawsze to jakiś kompromis. Może faktycznie najlepiej w tej sytuacji postawić na paczki z fizjologiczną średnicą i pogodzić się z ograniczeniami basu i dynamiki. Nie wiem - zgaduję - nie byłem w takiej sytuacji. Natomiast pamiętam, że Adam przetestował kilka większych i trochę droższych monitorów i jakoś żadne go nie zachwyciły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze  bawi, jak osoba, która "słyszy różnicę" neguje rozsądne osoby, które nie poddają się "audio propagandzie" napędzająca sprzedaż nieistotnych audio gadżetów podpisanych "audio" i mówi otwarcie to, co uważa to przychodzi złotouchy audiofil i zaczyna pytać o kolumny i oczywiście jaka by odpowiedź nie padła, to zaczyna się  negowanie, że kolumny nie takie, wzmacniacz masz za słaby, akustykę, "za mało różnicuje", "basu nie masz to jak masz usłyszeć". 😁

Ale kiedy taki sam złotouchy audiofil mówi, że "słyszy" kolejny switch z zasilaniem liniowym oczywiście 😁 oraz pół metra kabelka zasilającego mając tak samo zrąbaną akustykę oraz sprzęt na podobnym poziomie to panie, gratuluje towarzyszu! *klepie kolegę po plecach*
Tu już okazuje się, że te kolumny i akustyka to jednak dobra panie jest. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zolt napisał:

mając tak samo zrąbaną akustykę

A jesteś w stanie pojąć że w tej samej akustyce jedne kolumny sie wpiszą, a drugie niekoniecznie. Mało tego, pomiary nie pokażą więc do gluchego nie trafi, ale jeden wzmacniacz odsłuchowo zaleje basem, drugi odchudzi, a trzeci wypchnie średnicę...

BTW, dostałeś ode mnie ulubioną swoją emotke 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które to kolumny wpisują się w zrąbane akustycznie pomieszczenie, że nawet na nagraniach komórką słychać pogłos jak sto penisów? Dawaj te kolumny. 😎  Cuda techniki to muszą być jak. 😎 Na ten moment ja o takich nie słyszałem, ale są tacy, co jak słusznie nie słyszą różnicy, to mają słabą akustykę, ale jak Ci co "słyszą różnicę" i mają słabą akustykę, to już problemu nie ma. :DZdecydujcie się w końcu czy ta akustyka to ma być dobra, żeby słyszeć switcha z zasilaniem oczywiście liniowym :D czy nie, żeby kolejne pokolenie audiofilów wiedziało co mają "usłyszeć" jak odejdą w zapomnienie pokemony pokroju Pacuły i innych. :D 

PS - dziękuję za moją ulubioną emotkę. :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zolt napisał:

jak odejdą w zapomnienie pokemony pokroju Pacuły i innych. :D 

Kto się przezywa, sam się tak nazywa  😁 

Nie mam nadmiernego pogłosu i specjalnych problemów z akustyką, a jak ktoś chce posłuchać na żywo to rozważę zaproszenie do siebie, Ciebie raczej nie 🙃

Był @River u mnie wczoraj przejazdem, może coś napisze o tej zjebanej akustyce 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie mam nadmiernego pogłosu i specjalnych problemów z akustyką, a jak ktoś chce posłuchać na żywo to rozważę zaproszenie do siebie, Ciebie raczej nie 🙃

Był @River u mnie wczoraj przejazdem, może coś napisze o tej zjebanej akustyce 

Szczególnie chętny na wizytę to ja bym nie był, więc nie ma problemu. 😎

To coś tam pewnie wygłuszyłeś w ciągu ostatnich 2-3 lat. Nie dziwię się, to była zdecydowanie słuszna decyzja. 😁

Poza tym, piszę ogólnikowo, nie odbieraj tego aż tak bardzo osobiście. 😎

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zolt napisał:

że nawet na nagraniach komórką słychać pogłos jak sto penisów?

Hehe w sensie, że jak słychać te penisy bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić ?:d

Mi wiszą ślepe testy, porównania i inne badziewia mogę sobie w domu zamknąć oczy i na to samo wyjdzie - w moim pomieszczeniu, salonie i wszędzie gdzie zabierałem CDka to kuźwa głuchy ze ślepym usłyszałby, że gra on lepiej od przykładowo jakiegoś eversolo. Często na odsłuchy nie jeździłem sam i ludzie z którymi byłem również wskazywali na player.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S!N! napisał:

Hehe w sensie, że jak słychać te penisy bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić ?:d

W sumie to nie wiem, ale to chyba dobrze. 🤣

 

8 minut temu, S!N! napisał:

Mi wiszą ślepe testy, porównania i inne badziewia mogę sobie w domu zamknąć oczy i na to samo wyjdzie - w moim pomieszczeniu, salonie i wszędzie gdzie zabierałem CDka to kuźwa głuchy ze ślepym usłyszałby, że gra on lepiej od przykładowo jakiegoś eversolo. Często na odsłuchy nie jeździłem sam i ludzie z którymi byłem również wskazywali na player.

Akurat nie neguję możliwej różnicy w brzmieniu między CD, a TIDALem. To ma realne uzasadnienie. Największe różnice wynikają moim zdaniem z różnych wydań danych albumów czy sposobu ich ripowania, ale ogólnie temat w tej kwestii zapewne może być bardziej złożony.


 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...