Skocz do zawartości

Drugi wzmacniacz lampowy.


Recommended Posts

Dzień dobry drodzy forumowicze. Jestem nowy na forum i proszę was o wyrozumiałość jeśli coś napiszę nie zrozumiale.Zwracam się do was z ogromną prośbą o doradzenie mi w  kwestii wyboru wzmacniacza lampowego i kolumn podłogowych. Wiem że najlepiej pojechać gdzieś do salonu i coś posłuchać nie mniej jednak trzeba coś typować bo nie sposób przesłuchać wszystkiego co jest na rynku. A więc:

1. Pokój odsłuchowy ma 25m2.

2.Muzyka jakiej słuchamy razem z żoną to raczej spokojniejsza. Trochę jazzu, blusa, instrumentalna, pop, ale zdarza się i wokalna. 

3. Brzmienie lubimy raczej cieplejsze z delikatną lecz szczegółową górą pasma ale nie krzykliwą na dobrej podstawie basowej. Fajnie jak słychać ten riff gitarowy. Ogólnie raczej spokojny charakter.Obecny sprzęt to Pylon pearl27 i creek evo 1. Bardzo fajnie to gra ale przyszedł właśnie czas na lampę i level wyżej. Miałem okazję usłyszeć wzmacniacz lampowy i tak mnie urzekł że postanowiłem się zainteresować tematem. Zwłaszcza że żonie też się spodobało to granie.

4. Budżet na całość 20k nie chciał bym przekraczać bo muszę jeszcze streamer szukać póki co mam Wiim pro plus.

Proszę o jakieś wskazówki odnośnie tych w sumie najważniejszych rzeczy.

Jeszcze jedno żona mi postawiła jeden wymóg co do kolumn. Muszą być białe w połysku i mieć maskownice.😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Na pewno zainteresowałbym się Pylon Diamond 25 MK2 w połączeniu z Fezzem Silver Luna EVO :) Bardzo dobrze zgrywające się combo, żywe, cieplejsze dzięki kolumnom, ale jednocześnie bez zamulania. Sprawdziłbym również Fyne F501 SP, Audiovector QR3 SE. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuch, wspomniane opcje to jedne z wielu, które mamy na miejscu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dnia 14.05.2024 o 19:04, Przemas napisał:

level wyżej.

chcesz  level  wyżej?

Dnia 14.05.2024 o 19:04, Przemas napisał:

Jeszcze jedno żona mi postawiła jeden wymóg co do kolumn. Muszą być białe w połysku

to raczej nie idzie w parze z tym.

Poszukaj kolumn w komisach z poprzedniej epoki.

Dnia 14.05.2024 o 19:04, Przemas napisał:

Miałem okazję usłyszeć wzmacniacz lampowy i tak mnie urzekł że postanowiłem się zainteresować

Dobrze to przemyśl, przede wszystkim wypożyczaj i testuj.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2024 o 20:39, Kubakk napisał:

Jaki wzmacniacz lampowy słuchałeś ?

 

Haiku audio 6550

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Z jakimi kolumnami słuchałeś, gdy „lampa” była podłączona?

U Ciebie w pokoju, czy gdzieś indziej?

Audiovector qr5 

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

U Ciebie w pokoju, czy gdzieś indziej?

Nie słuchałem tego zestawu u siebie w domu. Ale raczej podobnej wielkości .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemas napisał:

Haiku audio 6550

Brać i nie marudzić😃

1 godzinę temu, Przemas napisał:

Ale raczej podobnej wielkości

Według mnie/moje obserwacje,  ogromną różnicę może zrobić „wygłuszenie” pokoju. Sufit”panele, dywany, zasłony, sofy, szafeczki, półeczki, książki itp.

Posłuchaj u siebie. I jak długo się da. Krótki odsłuch to przeważnie mix z podjaraniem, chwilowym napływem hormonów szczęścia itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa 6550 to zamiennik KT88 , słuchałem takiego wzmacniacza w sinusaudio , powiedzmy że wolałbym tranzystorowego luxmana jeśli miałbym taką lampę kupować ;) 

W sumie w żadnym zakresie pasma nie grał na tyle dobrze co mój set300b na wypasie - słuchane w tym samym miejscu , te same kolumny.

Jak myślisz o audiovectorach czy temu podobnych to jednak lepiej coś co mocno podbije średnicę , wtedy będzie audionirvana :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AudioTube napisał:

Gdzieś czytałem o współpracy, czy jakiejś jej formie, YB Audio i Sinusaudio. Być może i wzmacniacz i kolumny byłyby do odsłuchu razem. Biały kolor to żaden problem. 
 

@Kubakk czy w tym co piszę jest ździebko prawdy?

Pytaj u źródła , nie pamiętam już , ale pewnie na fb było coś pisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

stereotypy

Witold, pomóż koledze jakiegoś tube stereo typa zakupić. A może on gdzieś blisko Krakowa?😉

 Co by przesłuchać mógł sam.

Z gwarancją, a potem łatwe do naprawy. I ładne dla oka. A z brzmieniem wyboru, to on już sobie poradzi. To na szczęście  subiektywne ma być.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie znam dobrych obecnie produkowanych wzmacniaczy lampowych. Przepraszam znam ale takie mozna przesluchać w salonach. Polecam Mcintosha, Air Tight, VTL  czy Audio Note w ostateczności Unison Research. Ale jak wiemy konstrukcje te bazują na starych schematach prostych jak budowa cepa, wiec gwarancja mi niepotrzebna, a wolę kupić ( stać mnie) na stare rupiecie niekoniecznie gorzej zrobione :)

Widzę dość swobodne operowanie stereotypami, a z tym trzeba bardzo uważać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, dopiero jutro do mnie dotrze. Jestem uzależniony od ,,mojego człowieka w Danii,, A jeśli późnym wieczorem to posłucham dopiero w poniedziałek. Na pokładzie lampy 4x The Fisher 7591 (trochę mocniejsze od EL 84) oraz 6 razy Telefunken Ecc83. Mam nadzieję , że będzie nienajgorzej. Mam do wypróbowania cztery komplety kolumn oraz sześć rodzajów przewodów głośnikowych i trzy preampy. Trochę czasu to zajmie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie na temat Fezz audio Titania Evo? Informacji w necie ogrom ale chciałbym poznać wasze zdanie? Narazie typuje z wyglądu bo niestety co po niektóre lampowe wzmacniacze są poprostu brzydkie jak jakieś spawarki. Wiem że najważniejszy jest dźwięk ale urządzenie będzie stało w salonie i bym chciał żeby też wyglądało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz masz określony model upatrzony to na ogół żadne opinie nie będą dla Ciebie wiążace. Sam musisz wypróbować i ocenić. A bardzo często jest tak , że to co ładnie wygląda, niekoniecznie ładnie gra. I nie piszę tu o wymienionym przez Ciebie modelu wzmacniacza. Nie miałem okazji go posłuchać. Może akurat.... .

PS Większość urządzeń stoi w salonie, nawet te wyglądające jak spawarki. Tylko nieliczni mają dedykowane pokoje odsłuchowe. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przemas napisał:

Panowie a co myślicie na temat Fezz audio Titania Evo? Informacji w necie ogrom ale chciałbym poznać wasze zdanie? Narazie typuje z wyglądu bo niestety co po niektóre lampowe wzmacniacze są poprostu brzydkie jak jakieś spawarki. Wiem że najważniejszy jest dźwięk ale urządzenie będzie stało w salonie i bym chciał żeby też wyglądało. 

Spojżalem ile kosztuje. W życiu nie dalbym 12kzł za wzmacniacz lampowy z obecnej produkcji od tak młodej marki. Nie słyszałem, ale tez nie wierzę, że zagra lepiej niż wzmacniacz za 12kzł renomowanego producenta z rynku wtornego.

Wiadomo, ze wyglad to rzecz subiektywna. Ale czy ten Fezz jest ładny i jego wykonczenie jest warte 12kzł?

W przyszlym tyg moze coś kupię, to podam Ci przykład.

A moze i słyszałem... nie zwracam uwagi na Fezz.

Jeszcze jedna sprawa. Chcesz wydać 12kzł na wzmacniacz do kolumn za.... nie wiem ile teraz one kosztują ale to dość budżetowy sprzęt.

Za 12kzł to Ty mozesz juz miec wzmacniacz ktory mozesz zestawić z kolumnami za 50kzł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przemas napisał:

Fezz audio Titania Evo

Słuchałem kilku wzmacniaczy Fezz. Dla mnie szału nie ma , podkreślam to moje zdanie, lepiej zagrał już wzmacniacz zrobiony przez @MariuszZ a kosztował ułamek tej kwoty. 

Ostatnio słuchałem Ars- Sonum w podstawowej wersji Filharmonia. Słuchałem z tym wzmacniaczem czterech różnych zestawów kolumn i w każdym przypadku było świetnie. 

https://audio-connect.pl/ars-sonum/filarmonia-so/

Oczywiście sam musisz ocenić.

To ten na górze :) 

IMG_2427.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

i w każdym przypadku było świetnie. 

Akustyka?

14 godzin temu, Przemas napisał:

Narazie typuje z wyglądu

Zachęcam, byś się nie ograniczał. Dla mnie obfitość brzmienia to radość z brzmienia.  Ale mam łatwiej/chyba, ponieważ zamykam oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Dla mnie szału nie ma , podkreślam to moje zdanie, lepiej zagrał już wzmacniacz zrobiony przez @MariuszZ a kosztował ułamek tej kwoty. 

Dzięki. Dopowiem, że ten z kolei zagrał nieco gorzej niż ten który zamówiłem i kupiłem u Mariusza z SinusAudio. Co prawda w innej topologii i innej mocy. SET vs PP, 3,5W vs 12W, 0,5 % THD+N vs 0,01% czyli wszystko gorsze, a mimo to brzmienie wg moich standardów dużo lepsze 😉 

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Akustyka?

To też. Ale , albo mam szczęście , albo akustyka nie zmienia charakteru kolumn. QLN-y zagrały tym samym dźwiękiem w Salonie jak i u mnie w chałupie. Dodam , że adaptacji akustycznej mam " 0 ". Słuchałem ten wzmacniacz z : QLN one , Diapasonami Adamentes V . Diptyque DP 77 , JMR Cantabile Jubile i wstydu nie było :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

albo akustyka nie zmienia charakteru kolumn

Wiem co na pewno zmienia i ma wpływ. A jest to moja radość, a nawet krok dalej, ekstaza.

Gdy maluję salon i wyrzucam prawie wszystko z salonu, to wycieram łzy smutku, gdy smyczki moje ukochane „puszczam”

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...