Skocz do zawartości

Roksan Caspian M2 czy Rega Elicit MK5


Recommended Posts

1 minutę temu, Sławomir Unknown napisał:

Nie mam jeszcze u siebie Caspiana. W Nadzie czasami brumi trafo jak sie załącza i jak miałem kompa włączonego albo pralka szła  .Ale mam DC blocker  i teraz mniej brumi.

 

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Miałem C356 :) i dobrze wspominam, poza potencjometrem oczywiście...

Dla mnie Caspian ma o wiele  bardziej kolorową, nasyconą i obecną górą pasma. Basik mocny  tu i tu. Oba gęściaki ale C356 z bardziej ofensywną górną średnicą i nie tak barwny na średni na Caspian. Oba fajne ale dla siebie wybrałbym Caspiana. 

A trafo nie brumi za mocno ?

Gitary elektryczne i perkusja to gdzie w Caspianie czy Nadzie lepiej brzmiały według ciebie.

Górna średnica to co za instrumenty, wokal?

Gitary i perkusja dla mnie najważniejsze bo głownie rocka słucham na wokalu mi nie zależy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Górna średnica

Posłuchaj płyty Kaśki Krzak "The Kick Inside" (genialny album) ewentualnie płyty "Dotyk" Górniaczki, tam też na niektórych kawałkach  potrafi przyciąć na górnej średni, przydzwonić zdrowo. Z Caspianem nie ma szans na jakąś nachalność chyba, że paczki i akustyka będą temu mocno sprzyjały. NADzik jest bardziej ofensywny na średni.

35 minut temu, soberowy napisał:

U Ciebie Caspian brumił? 

Od razu zapytam @Piotr Sonido o to samo.

Nie, cichutko szumił, był słyszalny ale to z uchem na praktycznie otwartej obudowie. Absolutnie akceptowalne i pomijalne!. Teraz ten sam egz. ma nasz wspólny Kolega, możesz się go podpytać jak u niego to wygląda.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

@KrólKiczu przykre to ale i prawdziwe, niestety…

Nie wiem czy prawdziwe czy nie. Jeszcze 3 lata temu, większość z nas, także tutaj, chciała pomagać Ukraińcom. Dziś sytuacja się odmienia i ta sama większość utyskuje, że Ukraińcy zabierają nam miejsca u lekarzy czy nawet 500 +, które można by przecież rozdać rodzimym nierobom. 

W każdym razie teksty takie jak te, szanownego audiofila Adama, są bardzo słabe i moim zdaniem ocierają się o brak tolerancji dla innych narodowości. 

Weź tylko pod uwagę fakt, drogi Adasiu, że gdyby nie Ci ludzie ze wschodu, to Twoje wzmacniacze dojeżdżały by do Ciebie dużo później bo prac takich jak kurier czy magazynier, w większości firm, Polacy nie chcą się już podejmować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chmarski napisał:

Gorsze nagrania meczą już na sprzętach niekoniecznie nadmiernie detalicznych.

U mnie w aucie  jest dokładnie na odwrót tak samo jak na słuchawkach oraz na wieży firmy sharp (którą posiadam w pracy ) nawet tracki nagrane na kiblu potrafią wybrzmieć w taki sposób, iż są kompletnie niemęczące oraz po prostu przyjemne, a przy tym detaliczne.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, soberowy napisał:

U Ciebie Caspian brumił? 

Od razu zapytam @Piotr Sonido o to samo.

Miałem dwa swoje no i salonowe każde było idealnie ciche.

13 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Gitary elektryczne i perkusja to gdzie w Caspianie czy Nadzie lepiej brzmiały według ciebie.

Górna średnica to co za instrumenty, wokal?

Gitary i perkusja dla mnie najważniejsze bo głownie rocka słucham na wokalu mi nie zależy

356 też miałem i tez bardzo go ceniłem co widac było po forum. Capisan to inna liga.

Wszystko było lepiej.

 

19 godzin temu, michaudio napisał:

I potem ludzie, którzy wpadli w tę  pułapkę nadmiernej detaliczności sprzętu narzekają, że słuchanie gorszych nagrań męczy. I ograniczają się do słuchania tylko tych lepiej zrealizowanych, co pozostawia niedosyt. I za jakiś czas szukają następnych sprzętów.

Zgadzam się. Jednak coś za coś. Tańsze chińskie wzmacniacze tak grają. ale są tanie i nowe. Wielu to kusi.

Musza sami dojść do wniosków o których piszesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No już Caspian  gra u mnie. Wzmacniacz sie wygrzewa bo wygląda na nówkę w instrukcji pisze że 40 godzin potrzebuje.

Co do dźwięku jest co najmniej klasę lepiej od Nada , góra sie bardziej otworzyła ale ogólnie to podobny kierunek co Nad356. Bas tak samo gesty ale lepiej kontrolowany i te wokale faktycznie robią wrażenie. Narazie słucham cicho rzadko przekraczam 9 . 

Nie da sie go wyłączyć na pilocie tylko przyciskiem pod wzmacniaczem. Dosyć chłodny jest w porównaniu do Nada.

Wyprodukowany Made in Britain zostanie u mnie na długo jedynie ta moc mogła by być większa jak choćby w K3.

Wygląda bardzo fajnie i zbudowany solidnie gruba blacha z przodu czarny , obudowa srebrna .

Nie rozbierałem jeszcze śrubki dziwne  okrągłe w środku nie wiem czym to odkręcić. Wgniecenie nie widać z przodu nie przeszkadza w sumie mi.

Gdyby nie ta przeciętna moc to był by high end i dla mnie ciekawie wygląda jak nie klasyczny wzmacniacz ale w rękach czuć ze to solidny piec.

Chyba zakup życia w stereo prawie za pół ceny rynkowej. Teraz jakieś kolumny do niego choć Pylon daje rade.

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2024 o 06:41, Piotr Sonido napisał:

 

 

Zgadzam się. Jednak coś za coś. Tańsze chińskie wzmacniacze tak grają. ale są tanie i nowe. Wielu to kusi.

Musza sami dojść do wniosków o których piszesz.

 

Piotrze ten cytat @michaudio to był lekki przytyk w moją stronę, za co oczywiście nie mam pretensji.

No cóż ja mam swoje latka(60),sluch już nie za specjalny, góry powyżej 12kHz już nie wyłapuję i może dlatego lubię taki detaliczny dźwięk (możliwe , że dla inaczej słyszących on będzie męczący).U mnie to też może być zasługa kolumn, które nie którzy po odsłuchach określali jako dla nich zbyt analityczne. Za to wzmak jest czysto niemiecki ,nie chiński i daca ma raczej po ciepleszej stronie(Burr Brown).Dodatkowa Eversolo A8 ma daca na kościach AKM, to też po cieplejszej stronie. Jak dla mnie z moimi ograniczeniami słuchu, brzmi to super, z dużą ilością powietrza, szczegółów, bardzo ładne wokale i dobry basior.Gra też świetnie przy cichych odsłuchach. Nawet dłuższe słuchanie absolutnie nie męczy. Niestety bardzo obnaża źle zrealizowany materiał, ale mnie to nie przeszkadza, bo akurat 99% tego czego słucham jest zrealizowana dobrze lub bardzo dobrze.

Możliwe że z innymi kolumnami o spokojniejszej górze  i cieplejszej barwie te kiepskie realizacje brzmiały by lepiej, ale ja jestem bardzo zadowolony z całego swojego zestawu, w porównaniu do tego jak kolumny grały z Arcamem SA30, czy to po zrobieniu Diraca czy bez Diraca , nowy system po tygodniowym graniu gra co najmniej o dużą klasę lepiej.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

gra co najmniej o dużą klasę lepiej.

 

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Tomasz , taka rekomendacja zamyka właściwie dyskusję

A co to są te klasy, teraz nawet podział na dużą klasę, klasę i może jeszcze małą klasę. 

Co definiuje te klasy i skąd to stopniowanie "klasa", "duża klasa" ?

🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

 

A co to są te klasy, teraz nawet podział na dużą klasę, klasę i może jeszcze małą klasę. 

Co definiuje te klasy i skąd to stopniowanie "klasa", "duża klasa" ?

🤭

1 Klasa to 1 jakość lepiej(taka średnia, bo jakby była mała klasa lepiej to tylko ciut lepiej)

 

1 duża klasa to 1 duży przyrost lepszej jakości.

Oczywiście to moje subiektywne oceny, bo każdy przecież słyszy inaczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

1 Klasa to 1 jakość lepiej(taka średnia, bo jakby była mała klasa lepiej to tylko ciut lepiej)

 

1 duża klasa to 1 duży przyrost lepszej jakości.

Oczywiście to moje subiektywne oceny, bo każdy przecież słyszy inaczej.

 

Ale co z tą jakością w dużej klasie, a co w małej? 

Co definiuje te klasy i tę jakosć, bo nic to mi nie mówi?

Pytam, bo ciekawy jestem ile klas ma mój zestaw, albo o ile klas gra lepiej od tych Kaspianoŵ, Wiimow i Ever Solo 🤭

3 minuty temu, michaudio napisał:

Zwykła radość że zmiany na lepsze, więc od razu trzeba zgasić czyjś zapał.

To forum zamienia się w swoiste pole minowe,  nie wolno się nawet ucieszyć, bo zaraz ktoś się do kogoś o coś... 🤔

Można i to bardzo wskazane, tylko nigdy nie ogarniam takich ogólników jak "klasa", albo dwie "klasy" lepiej.

Nikt niczego i nikogo nie gasi, dociekliwość nie jest jeszcze karana, a Ty byś widzę najchętniej bany rozdawał za takie pytania.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale co z tą jakością w dużej klasie, a co w małej? 

Co definiuje te klasy i tę jakosć, bo nic to mi nie mówi?

Pytam, bo ciekawy jestem ile klas ma mój zestaw, albo o ile klas gra lepiej od tych Kaspianoŵ, Wiimow i Ever Solo 🤭

Chyba jesteś za bardzo dociekliwy, i do dalszych wynaturzeń w tej materii mnie nie sprowokujesz.

Jak już pisałem jest to moja subiektywna ocena i to dotycząca mojego poprzedniego zestawu z nowym.

Jak również pisałem mój słuch jest ułomny i do moich wywodów nie trzeba przywiązywać wagi.

A co do innych sprzętów jak Kaspiany czy Wimy i ich jakości nie będę się odnosił, bo ich nie słuchałem. 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dodać to w pierwszej chwii po podłączeniu sprzętu, a i A9 i A8 jak i kable do ich połączenia były nowe, to byłem trochę rozczarowany i nie widziaem przyrostu jakości na plus, a nawet wydawało mi się że jest gorzej od tego jak kolumny zgrywały się z Arcamem. Ale Tomek czyli @Chmarski, opisywał w swoim temacie o jego testach z A9 i wcześniejszych z jego starszym bratem A8 , że muszą chwilę pograć by się całkowicie otworzyć.Z każdym dniem było coraz lepiej, a po tygodniu, to dla mnie bardzo duży skok jakości na plus.Nie będę pisał o klasach, bo może @DiBatonio poczuł się jak w szkole i mu to nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Chyba jesteś za bardzo dociekliwy, i do dalszych wynaturzeń w tej materii mnie nie sprowokujesz.

Jak już pisałem jest to moja subiektywna ocena i to dotycząca mojego poprzedniego zestawu z nowym.

Jak również pisałem mój słuch jest ułomny i do moich wywodów nie trzeba przywiązywać wagi.

A co do innych sprzętów jak Kaspiany czy Wimy i ich jakości nie będę się odnosił, bo ich nie słuchałem. 

 

18 minut temu, michaudio napisał:

DiBatonio, tu nie chodzi o żadne bany, tyle że przez taką celowaną dociekliwość ludziom odechciewa się pisać na forum. A potem słychać narzekanie że forum obumiera. Tak to widzę, bez podtekstów.

Nie chodzi o wynaturzenia, nie chodzi o obrzydzanie komuś pisania, tylko o wyjaśnienie co określa tę jakość w klasie wyżej i w dwóch klasach wyżej. Proste pytanie.

Dla mnie i z tego co wiem dla wielu tu,  to za mało.

Dobra napiszę jaśniej, jak już pisze jeden z drugim o jakiejś klasie to oczekiwałbym co składa się na tę gorszą klasę, a co na tę lepszą, czyli opisać słowami różnice brzmieniowe.

Bo samo określenie klasa wyżej, czy dwie klasy wyżej to za mało, bo co jest odniesieniem do tych klas-jakie to brzmienie, jakie kryteria?

To proste.

Moje klamoty (i kabelki też) czasopisma oceniają i określają jako Hi-End, tylko po co? ja nigdy bym tak nie napisał, bo co określa ten HiEnd? 

 

14 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie będę pisał o klasach, bo może @DiBatonio poczuł się jak w szkole i mu to nie pasuje.

Mnie pasuje, natomiast wielu z tą szkołą to mogło mieć na bakier, bo nie potrafią złożyć zdania poprawnie o interpunkcji nie wspomnę.... (

Właśnie w moim poście doszukujecie się złośliwości i za chwilę może jeszcze ktoś wyjedzie, że chamstwa.

A jak określić to co napisałeś? 

Dowiem się co to tę klasy, bo na te chwilę to pustosłowie, żeby nie powiedzieć śmieszne. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio Bardzo cenię Twoje wpisy, często przekorne, ale z inteligentnym nerwem. 

Przepraszam, ale teraz to się po prostu czepiasz i jesteś trochę upierdliwy, za wszelką cenę oczekując, żeby przytoczyć definicję "klasy" czy też "dużej klasy". Ktoś użył skrótu myślowego, który chyba wszyscy rozumieją i traktują z lekkim przymrużeniem oka. A Ty już chwytasz za gardło, o pardon, słowo. Na co to komu? 

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...