Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Cyrus One po Elac FS247.4


Mikael

Recommended Posts

Cześć!

Po przygodach z poszukiwaniem mojego brzmienia, stanęło na zestawie Elac FS247.4 + Cyrus One. Niestety, albo kolumny nie sprawdziły się w moim metrażu, albo taka ich uroda. Gra to zbyt gęsto, potężnie z mocnym basem i mniejszą niż bym się spodziewał liczbą „przeszkadzajek", które chciałbym częściej wyłapywać. Owszem, ich granie jest dojrzałe, ale widocznie moje uszy lubią co innego.

Dlatego też szukam dla nich zastępstwa. Chciałbym wydać nie więcej niż 2000 zł (dojdą jeszcze standy). Względem Elaców chciałbym więcej powietrza, lekkości grania, separacji i jednak środka/góry, nawet kosztem basu (choć też nie przesadzajmy, bo słucham też rapu).

W kierunku których kolumn powinienem patrzeć? Proszę o pomoc. :)

 

Tutaj szczegóły mojego pomieszczenia:

 

Edytowano przez RoRo
Zmiana tytułu wątku na bardziej czytelny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Raczej za małe do 25 m2 i rapu.

Ten rap to też nie jest tak, że głównie jego słucham. Bardziej sentymentalnie. 

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/epos-es14-kolumny-glosnikowe

Dogadają się poza allegro za jakieś 2300 i będzie git.

Napiszesz proszę coś i ich brzmieniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Skąd taki przeskok?

W sensie Twoje Elaci są jednak droższymi paczkami.

Wspomniane Usher, Heco Revolution 3 albo może by się udalo z używanymi Monitor Audio Gold 100

Elec pewnie by rozwinęły skrzydła przy lepszym ustawieniu. Lewa kolumna się u mnie „dusiła”. I choć są względnie wąskie, to jednak zbyt duże. Inna sprawa, to wciąż nie wiem, czy cokolwiek dobrze zagra w rogu pokoju. W sumie może właśnie to powinienem stawiać jako priorytet - łatwość w ustawieniu. Bo nie mam szans by odsunąć kolumnę na odległość większą niż 40 cm od bocznej ściany. 
 

A jeśli chodzi o przeskok cenowy - używane Elac kosztowały mnie ok. 4K. Za podobną kwotę sprzedałem. Chciałbym jednak ciut zaoszczędzić, bo pojawiły się inne wydatki. Wiem też, że jednak moje uszy nie są aż wymagające i są w stanie dużo wybaczyć. Jasne, nie chcę dziadostwa, ale też nie oczekuję fajerwerków. 

IMG_2136.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Mikael chce wydać 2K na monitory, a padają sporo grubsze propozycje.

Ja bym jednak spróbował MA Silver 100, duży woofer potrafi zrobić zamieszanie, a poza tym to bardzo dobre paczki w swojej cenie. Sam je miałem:) 

Do Twojego metrażu sprawdzą się. To spore monitory z dobrymi płucami. Poza tym powinieneś osiągnąć to, czego szukasz.

Z tymże za 2000 zł ciężko też będzie je dorwać. A Bronze 100 to chyba jednak nie to, ja bym dołożył so Silverów, zwłaszcza w przypadku 100.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomasz1w napisał:

ja bym dołożył so Silverów, zwłaszcza w przypadku 100.

Mogę się tylko podpisać pod tym, co napisał Tomek. Silver 100 to kawał dźwięku, szeroka scena, separacja, powietrze i jednocześnie niewielkie wymagania co do wzmacniacza. Perkusjonalia na medal. Barwa instrumentów i głębokość sceny będą zależały od pieca. Nie znam tego Cyrusa, więc nie powiem, jak się to zgrywa. W najgorszym razie wyjdzie z tego dźwięk z akcentem na efekt "wow" kosztem ciepła i klimatu. To jedyne, czego można się ewentualnie obawiać z Silverami, jak się nie trafi ze wzmacniaczem.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się kolumnami Jean Marie Lucia - to ambitne stosunkowo niedrogie monitory. Fajna kontrola basu, muzykalny środek i raczej otwarty dźwięk (ale nie ostry). Można też poszukać używanych Audiovectorów ze starszych serii, też powinno być dobrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikael napisał:

Elec pewnie by rozwinęły skrzydła przy lepszym ustawieniu. Lewa kolumna się u mnie „dusiła”. I choć są względnie wąskie, to jednak zbyt duże. Inna sprawa, to wciąż nie wiem, czy cokolwiek dobrze zagra w rogu pokoju. W sumie może właśnie to powinienem stawiać jako priorytet - łatwość w ustawieniu. Bo nie mam szans by odsunąć kolumnę na odległość większą niż 40 cm od bocznej ściany. 
 

A jeśli chodzi o przeskok cenowy - używane Elac kosztowały mnie ok. 4K. Za podobną kwotę sprzedałem. Chciałbym jednak ciut zaoszczędzić, bo pojawiły się inne wydatki. Wiem też, że jednak moje uszy nie są aż wymagające i są w stanie dużo wybaczyć. Jasne, nie chcę dziadostwa, ale też nie oczekuję fajerwerków. 

IMG_2136.jpeg

Ja jestem sceptycznie nastawiony, że bez jakiejś adaptacji akustycznej(nie wchodzi w gre?), zagra to przyzwocie. Podobny pokoik mam (ciut większy) i monitor nawet dalej odsunięty i nie gra to. 

Ps. Przetestowane na paru zestawach. 

Heh, nawet szafka z czasów prl ta sama ;).

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo changed the title to Kolumny podstawkowe do Cyrus One po Elac FS247.4
Dnia 24.05.2024 o 07:39, Mikael napisał:

Elec pewnie by rozwinęły skrzydła przy lepszym ustawieniu. Lewa kolumna się u mnie „dusiła”. I choć są względnie wąskie, to jednak zbyt duże. Inna sprawa, to wciąż nie wiem, czy cokolwiek dobrze zagra w rogu pokoju. W sumie może właśnie to powinienem stawiać jako priorytet - łatwość w ustawieniu. Bo nie mam szans by odsunąć kolumnę na odległość większą niż 40 cm od bocznej ściany. 
 

A jeśli chodzi o przeskok cenowy - używane Elac kosztowały mnie ok. 4K. Za podobną kwotę sprzedałem. Chciałbym jednak ciut zaoszczędzić, bo pojawiły się inne wydatki. Wiem też, że jednak moje uszy nie są aż wymagające i są w stanie dużo wybaczyć. Jasne, nie chcę dziadostwa, ale też nie oczekuję fajerwerków. 

IMG_2136.jpeg

Przyzwyczaiłeś się do dobrych kolumn. Degradacja w dół będzie niestety odczuwalna. Moim zdaniem jeśli chcesz zachować jakiś przyzwoity poziom tego dźwięku, to zainteresuje się używanymi B&W 606s2. Do 2 tysięcy do znalezienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś podłogowe. Chcesz zaoszczędzić i kupić monitory a do nich i tak trzeba dokupić jeszcze standy.

Silver 100 miałem, patrząc po twoim pokoju możesz nie mieć lekko z pogłosem. Ich lekko męcząca góra (przynajmniej dla mnie) może w takim pomieszczeniu być jeszcze bardziej męcząca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Sonus Faber Lumina II w bardzo dobrej cenie. Do tego standy Norstone Alva, kabel jakiś Qed za 30 zł/m i jestem zachwycony, dosłownie. Choć kolumny jeszcze nie są wygrzane, to już słychać, że bardzo się lubią z Cyrus One. Jest powietrze, radość słuchania, a i wygląda to lepiej niż Elac. W skrócie - wszyscy zadowoleni. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...