Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins inaczej Bowersy


Recommended Posts

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Być może mam brudne okulary. 
Ktoś odważyłby się opisać Kowalskiego, co on tam ma w głowie, decydując się na kolumny B&W.

A ja sądzę, że pisząc na przykład powyższe, jak i również parę innych stwierdzeń, kolega AudioTube daje nam w dość zawoalowany sposób do zrozumienia, że jego nie stać w inny sposób na żadne kolumny jeśli tylko nie są wykonane właśnie dla Niego. No i że ogólnie duże marki  to nas golą na ogromną kasę. Mam rację @AudioTube

18 minut temu, kaczadupa napisał:

Bez przesady, stać Cię na Bowersa. Bowers ma coś na każdą kieszeń. 

Jeśli nie na Bowersa, to może chociaż na Wilkinsa. Coś mi jednak mówi, że tu nie o to idzie...🤔

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to „proste” że już parę firm próbowało zrobić swoją wersję Bowersow, „taką samą” jak oryginały, np. Firma Mistral, wyszło to tak jak na zdjęciu:

 

D0680C45-278F-4A8E-A9AC-35C8A1B9283C.webp

Nie dziwi mnie że firma sukcesu nie odniosła, słuch o niej zaginął, a jej nieudolne podróbki można kupić za grosze na olx…

A miało być tak pięknie, kiedyś nawet sam dystrybutor rozsiewał plotki, że na tej samej linii co B&w robione … tja…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

@MMarek musiałem wrzucić zdjęcie Twojego trzeciego systemu z Bowersem. No petarda. :)

Stary rząd sypnął groszem dla emerytów, a nowy także nie skąpi, to się kupuje, aby nie dać się inflacji :) 

 

13 godzin temu, Marcinos89 napisał:

A co to za problem? Bo nie czaję? Jestem stolarzem i zrobię takie same po swojemu, ale będą wyglądały jak owe 805 D4 

Nie znasz technologii dzisiejszych...

Wszystko się da, nawet ja w piwnicy zrobię takie same skrzynki

Acha i jeszcze jedno, zawsze można zamówić przetworniki od dystrybutora 😉

I mieć takie 805D4 za cenę 2/4 nowych 

Skrzynki mogę zrobić za 4-6 tys zł pod zamówienie, tz kolor i wykonanie pod właściciela, nie ważne jaki fornir i lakier! Jeżeli zechcesz to dodam jeszcze Matrixa takiego jak w 805 z lat 80' -tych a resztę sam sobie zamówisz i podłączysz... 

Chciałbym zobaczyć jak w piwnicy robisz skrzynki do serii 800 :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2024 o 02:24, Marcinos89 napisał:

Czy ja wiem? Może seria 800 potrzebuję adekwatnych wzmacniaczy by zagrało to jak należy🤔

Miałem Yamahę A-S1100 z 706s2 i bez podbicia basu prawie na maksa to wcale nie grało, góry dużo zdecydowanie za dużo, środek wycofany a o basie nie wspomnę... stary sprzęt zjadał tą Yamahę 

Roksan K2 z 606s1 grały już bardziej neutralniej, pozbawione technicznego grania mimo iż Roksan gra bardziej środkiem to można było usłyszeć dużo detali i czasami kolumny potrafiły sypnąć symbilantami, niestety brak regulacji barwy pogonił te kolumny, Z MA RX czy Silver grało to dużo, dużo lepiej, z Arcamem A-29 już ich nie testowałem bo za sprzedane kolumny nabyłem ten wzmacniacz ale myślę że było by podobnie z tym że Arcam gra jeszcze większą średnicą niż Roksan 

Nie bede pisał o jeszcze starszych wzmacniaczach z kolumnami tej i innych marek by nie zaśmiecać tematu.

Dla mnie sprawa jest jasna, nowe kładą duży nacisk na przestrzenność, klarowność, czystość, detaliczność zahaczając o techniczne granie... nie mój styl, wolę starą szkołę Bowersa!

Faktem jest, że obecna szkoła i ta poprzednia różnią się zauważalnie. Rozumiem entuzjastów jednej i drugiej. Widać, że w biurze projektowym zmienili się ludzie, kolejna generacja wprowadza nowe pomysły i swój styl dlatego taki dźwięk dostajemy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie dobrze wspominam Bowersy. Nadal gdzies leza w kartonie 706 S2. Wedlug mnie to takie uniwersalne kolumny. Jedne robia jedna, dwie rzeczy  bardzo dobrze, a reszta najczesciej lezy. W Bowersach raczej wszystko stoi na dobrym, bardzo dobrym poziomie. Niestety u mnie sie ostatecznie nie sprawdzily ze wzgledu na rozmiar pokoju. 706 sa za duze do pokoju 9m2 i "siadaja" walory przestrzenne. Zauwazyl to juz wczesniej Kraft w swoich testach, takze potwierdzam. Gdybym zakupil 707, moze moja przygoda skonczyla by sie na Bowersach. Ostatecznie ponioslo mnie troche z zakupami i stanelo na Rogers LS 3/5A Gold Badge. Oczywiscie w kolorze Burr Walnut :7 Odnosnie jeszcze Bowersow to uwazam, ze takie analityczne kolumny (tak samo KEF LS50) najlepiej laczyc z lampami. Jest dociazenie, holograficzna przestrzen, zlagodzenie gory, duzo, gestego planktonu, namacalne wokale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bebbop napisał:

Odnosnie jeszcze Bowersow to uwazam, ze takie analityczne kolumny (tak samo KEF LS50) najlepiej laczyc z lampami. Jest dociazenie, holograficzna przestrzen, zlagodzenie gory, duzo, gestego planktonu, namacalne wokale. 

Naszło mnie aby spróbować z lampą połączyć moje Bowersy. W zasadzie to nawet nigdy nie słyszałem brzmienia lampy.  Trzeba odczekać jakiś czas aby dojrzeć do tego pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MMarek napisał:

Naszło mnie aby spróbować z lampą połączyć moje Bowersy. W zasadzie to nawet nigdy nie słyszałem brzmienia lampy.  Trzeba odczekać jakiś czas aby dojrzeć do tego pomysłu.

Warto sprobowac, by chociaz zapoznac sie z takim dzwiekiem i wyrobic swoje wlasne zdanie. Wiadomo, lampa moze nie dla kazdego, czy to ze wzgledow brzmieniowych (zbytnia misiowatosc, w tanszych konstrukcjach mozliwe spowolnienie w stosunku do tranzystora), gabarytowych (nie kazdy chce trzymac pod TV ponad 20kg zelastwa),  czy uzytkowych (wymiana lamp co jakis czas, nagrzewanie sie, mozliwosc uszkodzenia lamp przez dzieci, zwierzeta). Warto tez zerknac na hybrydy oparte na lampach. Kaczykuper bawil sie swego czasu Coplandem i wrazenia raczej pozytywne. Widze, ze Rafal S przeskoczyl z Normy na Pathosa. Takze cos w tej lampie jednak jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMarek napisał:

Naszło mnie aby spróbować z lampą połączyć moje Bowersy. W zasadzie to nawet nigdy nie słyszałem brzmienia lampy.  Trzeba odczekać jakiś czas aby dojrzeć do tego pomysłu.

Jak byłbyś zainteresowany to przy okazji odwiedzin rodziny w Ustce mogę wpaść w odwiedziny do Ciebie z wzmacniaczem lampowym. 

Creme de la Creme wśród lamp. Mała moc, bez globalnego sprzężenia zwrotnego, triody na wyjściu, dual mono. 

Wyrobisz sobie zdanie i nikt Ci nie będzie mieszał w głowie czy lampa i B&W to nie techniczny mezalians 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MariuszZ napisał:

Jak byłbyś zainteresowany to przy okazji odwiedzin rodziny w Ustce mogę wpaść w odwiedziny do Ciebie z wzmacniaczem lampowym. 

Creme de la Creme wśród lamp. Mała moc, bez globalnego sprzężenia zwrotnego, triody na wyjściu, dual mono. 

Wyrobisz sobie zdanie i nikt Ci nie będzie mieszał w głowie czy lampa i B&W to nie techniczny mezalians 😉

Z wielką przyjemnością zapraszam.  Odezwę się na PW podając nr telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bebbop napisał:

Ostatecznie ponioslo mnie troche z zakupami i stanelo na Rogers LS 3/5A Gold Badge. Oczywiscie w kolorze Burr Walnut.

Gratulacje. Śliczne maluchy i podobno zjawiskowo grające, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Wyobrażam sobie, jak miło mieć w domu taki kawałek klasyki audio. :)

20 godzin temu, bebbop napisał:

Kaczykuper bawil sie swego czasu Coplandem i wrazenia raczej pozytywne. Widze, ze Rafal S przeskoczyl z Normy na Pathosa. Takze cos w tej lampie jednak jest. 

Jeśli chodzi o Adama, to w swoim czasie jednak wolał CSA 70 od 100-ki, czyli wybrał czystego trana. Ja rzeczywiście mam 2 lampki w Pathosie (i 2 w daku), ale to raczej w charakterze przyprawy. Nawiasem mówiąc chwilowo gra u mnie Norma, bo jeszcze jej nie sprzedałem. Pathos pobiera znacznie więcej prądu na biegu jałowym i bardziej się grzeje, więc na razie jest na urlopie. A Norma tylko lekko ciepła nawet po długim graniu i słuchając jej mam czyste sumienie co do swego śladu węglowego. ;) Ale ogólnie tak - Pathos ją zastąpi. Przy czym trudno mi ocenić, na ile o jego brzmieniu przesądzają te 2 budżetowe Tung-Sole (planuję wymianę na NOS-y), a na ile fakt, że nie ma pętli SZ i jest to klasa AB  z dużo większą zawartością A niż w Normie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rafał S napisał:

Gratulacje. Śliczne maluchy i podobno zjawiskowo grające, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Wyobrażam sobie, jak miło mieć w domu taki kawałek klasyki audio. :)

Musze przyznac, ze dzieki Tobie poszedlem w tym kierunku. Po doswiadczeniach z 706 S2 w 9m oczywiscie nie wyciagnalem kompletnie zadnych logicznych wnioskow i pamietam, ze pytalem w prywacie co myslisz o zakupie Dynaudio Special Forty do 9m... Pewnie jak to przeczytales to z wrazenia oplules monitor, ale ciesze sie, ze odwiodles mnie od tego zakupu i skierowales w strone Xaviana. Zakupilem Perla Esclusiva, potem Grahamy LS3/5, ale ostatecznie jednak serducho skladly Falcony Gold Badge (nie mam pojecia czemu nagle z Rogersami wyskoczylem). Takze oficjalnie, przy swiadkach, wielki dzieki Rafale za pomoc i sluzenie dobra rada. 

Edytowano przez bebbop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić.

Dzięki gościnności @MMarek mogłem dzisiaj poznać brzmienie flagowego monitora Bowersa model 805 D4.

Do dyspozycji były dwa wzmacniacze, lampowy SinusAudio na wysokiej jakości trafach i tranzystor Naim Uniti Nova. Do tego audiofilskie okablowanie w całym torze. 

Największe techniczne wrażenie zrobił na mnie... flagowy OLED od Sony :) (dokładnie to matryca od Samsunga ale kto siedzi w temacie, ten wie o co chodzi). Obraz majstersztyk a wisienką na torcie jest technologia grającej matrycy ekranu. Genialny obraz, genialna przekątna ekranu, świetny dźwięk, coś wspaniałego. 10/10 - Hi End. Chcę taki mieć!

Ad rem.

Bowersy na żywo robią zdecydowanie mocne wrażenie. Wykonanie to absolutny luksus i perfekcja. 

Brzmienie:

z tranzystorem dynamiczne, szybkie,  rozjaśnione na wysokich tonach, momentami brakowało  wypełnienia na średnicy. 9/10 

z lampą organiczne a zarazem prawie idealnie zrównoważone tonalnie, bardzo dobre wypełnienie, zawsze przyjemne, komfortowe ale troszkę brakowało werwy. 9/10 

I w obu przypadkach brakowało mi trochę mocniejszej górnej średnicy oraz lepszego obrazowania na dalszych planach. 

Na koniec najważniejsze.

Dziękuję @MMarek, @MariuszZ, @lpomis za fajnie spędzony dzień wśród osób pełnych audio pasji. Chociaż każdy z nas słucha innej muzyki,  każdy z nas lubi słuchać z innymi poziomami głośności to daliśmy radę.

Było SUPER. 

Dzięki.

 

 

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

I w obu przypadkach brakowało mi trochę mocniejszej górnej średnicy oraz lepszego obrazowania na dalszych planach. 

Tego trochę nie rozumiem. Mocniejszy górny środek często wiąże się właśnie z przybliżeniem pierwszego planu / graniem na twarz kosztem tego co z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po Cyrusie 8.2 wszędzie słyszę wycofanie i złagodzenie górnego środka więc możesz to uznać za tylko moją audio-perwersję. Lubię jak  kobitki są maksymalnie podniecone, "rozemocjonowane" i tyle. :) Przyjadę do Ciebie z Kate Bush album "The Kick Inside", to załapiesz o co mi chodzi. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...