Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Wczoraj
  2. Czy takie coś sprawdzi się jak podstawka pod głośnik? https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/podstawki-pod-monitor/podstawka-pod-monitor-mozos-spm3
  3. HiRes

    Qobuz Studio

    Oto interesujący link, który znalazłem, aby założyć konto Qobuz.
  4. To już sprawdzą pierwsi ochotnicy. W ostateczności będzie można dokupić dedykowany do wzmacniacza DC Block Audiolaba. Wracając do mojego pytania…. Z tego co się orientuję Q21 nie lubi urządzeń audio, które starają się jak najmniej podbarwiać, dla nich to oznacza brak barwy.
  5. To juz jest bardzo drogo dla mnie aby dodatkowo dorzucić takie pieniądze. Generalnie myślałem o fiio k11 r2r z zasilaczem liniowym np od IFI za ok 500zł - wtedy łącznie wychodzi ok 1400zł. Plus minus do CXN także muszę tyle dołożyć gdy sprzedam Wiima. Akurat CXN z tego co kiedyś przez chwilę słyszałem a także "naczytałem" to nieco potrafi ocieplić dźwięk. I troszkę tego potrzebuje. Pytanie czy ten dac K11 R2R będzie lepszy niż implementacja 2x Wolfson w CXN V2. Edit: Właśnie znalazłem ofertę za 2300zł CXN V2 z możliwością testów 1 dzień i w razie czego zwrotu gdy nie będzie pasował wobec moich poszukiwań. Zobaczymy jak to zagra
  6. @PanKlor No i właśnie dlatego poruszyłem temat rz30 jako wariant z niezależną regulacją sub'ów, bo nie zawsze jest to szczęśliwa opcja. To było tutaj:
  7. Multipla nie jest brzydka - jest inna, być może wyprzedza(ła) powszechnie przyjęte standardy 😁, jeżdżę od ćwierćwieku "cytrynami" więc też nieraz spotkałem się z "gustami" ale komfortu jaki zapewnia "hydro" nie pokona żadna sprężyna z amortyzatorem - nawet te progresywne, nawiasem mówiąc szkoda, że w momencie jak dopracowali to do perfekcji to odeszli od hydro, no ale dzisiejszy świat = koszty 😡. Więc obecna będzie mnie wozić aż się rozleci - mimo że nie ma bluetooth 🙂. Koniec OT @Fierce ja na Twoim miejscu jednak skonsultowałbym to z drugą połówką, nie takie rzeczy się przeforsowało 🙂
  8. Podchwytliwe pytanie. Który się Wam bardziej podoba, starszy czy nowy model ?
  9. Witam, zamieszczam małą aktualizację gdyż od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem HK990, udało się mi upolować egzemplarz w idealnym stanie. Teraz ponieważ planuje zwiększyć rozstaw kolumn to potrzebuję nowych kabli i właśnie ten kontrowersyjny temat przewodów chciałbym poruszyć. Aktualnie korzystam z przewodów Bitner LP0201 do bi-ampingu, nie narzekam na nie sprawdzają się świetnie, jednak może udałoby się coś doradzić by wyciągnąć jeszcze więcej z połączenia HK990 z Klipsch. Chodzą mi po głowie Melodika MDC 2415 mają Bass Core ale 72zł/m a potrzebuję 2x2,5m, Audioquest Rocket 11 ale 4x2,6mm2 oraz cena, nieco tańsze Klotz LSC 440 i najtańsze Bitner ale LP0203 a więc 4x4mm2. Jak widać skłaniam się ku bi-ampingowi. Mimo prób nie mam jak przetestować tych przewodów więc proszę o poradę.
  10. Najnowsza wersja brytyjskiego, wręcz kultowego wzmacniacza zintegrowanego w klasie AB już jest dostępna w naszym salonie! Nowa wersja cenionego wzmacniacza zintegrowanego Audiolab 6000A to udoskonalone obwody w klasie AB, oferujące moc 50 W przy 8 Ohm (75 W przy 4 Ohm). Producent Ulepszoł toroidalny transformator 200VA, a także zwiększył pojemność kondensatorów do 30000uF na szynę, co przekłada się na lepszą stabilność zasilania i wyższą dynamikę dźwięku. Za cyfrową obróbkę odpowiada nowy DAC ESS Sabre ES9038Q2M, wspierający sygnał PCM do 32-bit/768kHz i technologie HyperStream® II oraz Time Domain Jitter Eliminator, co zapewnia czyste, szczegółowe i naturalne brzmienie. 6000A MKII oferuje bogaty zestaw złączy: HDMI ARC, wejścia optyczne i koaksjalne, phono MM, a także Bluetooth 5.1 z aptX/aptX HD. Może działać w trzech trybach: jako wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacz lub końcówka mocy. Całość dopełnia elegancki design z czytelnym ekranem OLED i solidną metalową obudową, dostępny w czerni i srebrze. Brzmienie W porównaniu do poprzednika Audiolab 6000A MKII oferuje szybsze, bardziej techniczne brzmienie z lepszą kontrolą basu i wyraźnie szerszą sceną dźwiękową. Dźwięk jest bardziej szczegółowy i uporządkowany, co czyni ten model solidnym wyborem w swojej klasie cenowej. Zdecydowanie warto go sprawdzić – już czeka na odsłuch w naszym salonie. Umów się na odsłuch już teraz! Audiolab 6000A MKII będzie na bieżąco dostępny w naszym salonie do odsłuchu, zapraszamy! Ofertę sprawdzicie TUTAJ.
  11. Bardzo fajnie to ująłeś i zgadzam się w 100%:) Tak, jest to pewien obszar, "plama" na audio mapie gustów i oczekiwań, co do dźwięku. Ale nie jeden, idealny punkt. W każdym razie z pewnością nie istnieje on dla mnie.
  12. Teraz mi to mówisz? A ja sobie wbiłem do głowy, że masz prawdziwą lampę i zazdroszczę Ci od kilku lat! 😡
  13. Hej, porównam sobie wymienione mniejsze suby, chociaż na razie (z tego co często wymieniane było) to SVS 3000 Micro wygrywa. Niemniej jednak odsłuchu nie było, wiec gadać sobie mogę. Spojrzałem na nie i każdy z nich wydaje się solidny. KEF na pewno powyżej budżetu. Jak spojrzałem na dane pomiędzy Velodyne a SVS, to zauważyłem że SVS ma frequency response: 23-240 Hz (±3 dB), a Velodyne Frequency Response: (± 3 dB) 32 – 180 Hz i jeśli dobrze to rozumiem to SVS powininen zagrać niżej i lepiej? Jeśli chodzi o kolumny, to myslę właśnie o podstawkowych modelach jako kolumny przednie w KD i mam tylko zagwozdkę jak je zamontować - czy na stojakach czy na uchwytach na ścianie przy TV. No i oczywiście które wybrać, ale to już zabawa na odsłuchy (chociaż wolałbym zawęzić listę przed nimi). Dzięki za info o tym temacie, poszukam i poczytam Myślę, że drugi sub to byłby fajny dodatek po tym jak skompletuje 5.1.2 (albo chociaż 5.1). Koszta spore, a nie wiem czy będę czuł potrzebę. Tak właśnie czytałem, że FX dają przestrzeń i to mnie na nie nakierowało w porównaniu do klasycznych głośników. W moim przypadku ustawienie na bi-pole, prawda? Tak czy inaczej najpierw 2.0, później 2.1, kolejno 3.1 i dopiero będę działał z tylnymi i "atmosami". To najpierw ogarnę (recenzje) jak wypada ten RZ30 na tle starszego RZ50, bo nie wiem czy byłby dla mnie sens brania go dla niezależnego sterowania sub'ami. Jakie jeszcze plusy/minusy? Różnica ceny nie jest zbyt duża pomiędzy tymi modelami.
  14. Akurat RZ30 posiada niezalezna kalibrację dla dwóch subwooferow. A efektem tej dyskusji było to, że jak ktoś ma możliwość ustawienia subwooferow poprawnie (czyli trzeba założyć pełną dowolność w szuraniu nimi po pomieszczeniu) to ta niezalezna kalibracja nie jest niezbędna. Jeżeli zaś takiej możliwości nie mamy to niezależne sterowanie plus dobra korekcja potlmoga uzyskać przyzwoity efekt.
  15. Różnica miedzy x3800h a s970 (troche uboższy x2800h) jest wyraźna. W zależności od glosników i tego jak głośno chcesz słuchać dodatkowe wzmocnienie doda troche zmian na plus. Jednakże Dirac bedzie moim zdaniem lepsza inwestycją w standardowym, niezadoptowanym pomieszczeniu.
  16. Panowie , proszę o pilną pomoc. Kolega poprosił mnie o pomoc w zakupie roweru. Jutro mamy ten rowerek kupić , a ja dzwoniąc do kilku sklepów rowerowych już zgłupiałem. Dochodzi nawet do sytuacji , gdzie dzwoniąc do tego samego sklepu kilka razy , w zależności kto odbierze to padają różne propozycje rowerów. To teraz trochę danych. Kolega ma 65 lat , 170 cm. wzrostu / rama chyba 17" /. Rower ma służyć do jazdy w mieście , sporadycznie po lesie. Budżet 3500 - 4500 zł. Znacie coś co się sprawdzi ?
  17. Serdecznie dziękuję za Wasze odpowiedzi. Uważam, ale jakiejś wstępnej selekcji muszę jednak dokonać. Nie pójdę przecież na odsłuch i nie poproszę o podłączenie kilkunastu różnych zestawów. Stąd na początkowym etapie zakupowym wspomagam się właśnie filmami na YT, testami, forum, itd. Optymalnie chciałbym odsłuchać coś typowo "ekonomicznego" co mieści się w moim pierwotnym budżecie (pewnie będą to Pylony, bo z tego co czytałem Teufele to sprzedaż głównie internetowa), coś z nieco wyższej półki co mógłbym dostać za mój maksymalny budżet żeby sprawdzić czy różnica w dźwięku względem tańszych Pylonów jest wyczuwalna i warta dopłaty (tu wstępnie wybrałem Klipsche i cieszę się, że potwierdziliście że to sensowny zestaw) oraz dla świętego spokoju coś jeszcze trzeciego co kosztuje podobne pieniądze do Klipschów (skoro już zwiększam budżet, to chciałbym mieć pewność że te spore jak dla mnie pieniądze wydaję na zestaw który faktycznie dla moich uszu brzmi najlepiej - na trzeci zestaw również dostałem od Ciebie kilka ciekawych propozycji). Myślę, że odsłuchiwanie większej liczby różnych modeli (poza tym że upierdliwe/kłopotliwe dla sprzedawcy) mija się z celem, bo wprowadzi tylko większy zamęt w mojej "głowie amatora" (3 zestawy kolumn + 2 różne aplitunery to już aż 6 różnych kombinacji). Domyślam się, ale na zestaw Klipscha/Focala w komplecie od razu z subem mnie nie stać. Mam więc wybór, kupić kompletny zestaw "budżetowy" (Teufele/Pylony), z którym już nic nie zrobię i jak za jakiś czas jakość dźwięku przestanie mi wystarczać to będę musiał wymienic całość albo kupić teraz coś nieco bardziej jakościowego (Klipsche/Focale/itp.) w zestawie 5.0 "na próbę" i ewentualnie dołożyć subwoofer za jakiś czas jak basu będzie jednak za mało (teraz na starych Altusach jest ich aż nadto, zmieniam sprzęt bo ten jest wysłużony, charczy, szumi, brakuje mi wzmocnienia dialogów i efektu surround; wiem że Altusy mają większy głośnik niskotonowy, ale może ten w Klipschach/Focalach mi wystarczy). Dziękuję za sugestię. Mógłbyś polecić jakieś konkretne sklepy z Niemiec (Francja odpada, bo wolałbym tak duże i ciężkie paczki odebrać jednak osobiście)? Przed utworzeniem tego tematu przejrzałem kilka podobnych na tym forum i trafiłem na Twoje wpisy, gdzie innych użytkowników również zachęcałeś do zakupów za granicą. Na szybko porównałem kilka sklepów niemieckich (pierwszych kilka wyników z Google) i różnice faktycznie były, ale nie jakieś powalające (może przy dokładniejszych poszukiwaniach byłyby większe). Tym bradziej, że ceny w sklepach w Polsce również się różnią - jeden ma promocję i cena "oficjalna" jest przekreślona, inny daje rabat 10% jak zminimalizujesz kartę i otworzysz nową, jeszcze inny ma przycisk negocjuj cenę. Zakładam więc, że te "polskie" wyjściowe ceny też nie są ostateczne i jak już wybiorę konkretny sprzęt to dostanę atrakcyjniejszą ofertę, a z Niemcem raczej nie ponegocjuję. Co to znaczy "ciężko"? Jak wcześniej pisałem "audiofilskie" sformułowania są mi obce. Chdzi o to, że dźwięk będzie niski i basowy, czy że stłumiony i bez wyrazu (jak ze studni)? Kończąc posta, chciałbym jeszcze przejść do kwestii amplitunera (głośniki mam chyba "załatwione", dostałem kilka propozycji i powinny mi wystarczyć). Zostając przy marce Denon, rozważam model 2800H i 3800H. Z tego co na forum przeczytałem, to bez dodatkowych inwestycji w dodatkowy wzmacniacz czy Diraca dźwięk z nich będzie raczej podobny. Czy różnią się jeszcze czymś istotnym poza lepszą kalibracją i wyjściami pre out w wyższym modelu? Jeśli nie, to czy dobrze myślę że wyjścia pre out mógłbym za jakiś czas wykorzystać do podłączenia przednich kolumn i nadal mieć zestaw 5.0/5.1 ale z mocniejszym przodem? I czy wspomniane Klipsche/Focale byłyby w stanie w ogóle wykorzystać dodatkowy wzmacniacz? Pytam o to, bo nie wiem po prostu czy jest sens dopłacać do droższego Denona, skoro na dodatkowych wejściach/wyjściach HDMI ani głośnikowych mi nie zależy (więcej niż 5.1 + 2 Atmosy mieć nie będę). Aha... Oglądając testy Denonów usłyszałem, że model 2800H nie ma żadnych wentylatorów, a 3800H dwa. Początkowo uznałem chłodzenie pasywne (tak jak tester z filmu) w tańszym modelu za zaletę. Później doczytałem, że Denony się grzeją. Szafkę RTV mam przewiewną, ale może jednak dodatkowe wentylatory to mimo wszystko spora zaleta? Domyślam się, że działa to tak jak w PC, tzn. na niskich poziomach głośności a więc i niskim obciążeniu amplitunera będą one pracowały z niską prędkością i nie powinny być w ogóle słyszalne, a na wysokim obciążeniu i tak będzie mi wszystko jedno bo zagłuszy je dźwięk kolumn? I jak to w ogóle jest z chłodzeniem aplitunetów w tym segmencie cenowym? Wszystkie mają wentylatory? Pytania może wydają się śmieszne, ale jak pisałem w temacie audio jestem kompletnie zielony. Oprócz ww. dwóch Denonów rzucę jeszcze okiem na wspomniane Onkyo i Pioneera.
  18. Chciałbym Wam polecić świetny, a dosyć mało popularny, gramofon - Sony PS 8750. Zajmuję się serwisowaniem gramofonów już parę ładnych lat, a styczność z tym modelem miałem wcześniej tylko raz. Myślę, że jest to trochę niedoceniany sprzęt, a śmiało może konkurować z topowymi drapakami Mamy tu kilka ciekawych rozwiązań od Sony. Między innymi ciekawy patent na antystkating z pokrętłem do jego blokowania. Zresztą całe ramię jest wykonane na najwyższym poziomie. Nie ma się do czego przyczepić. Jedyny mankament, to elektronika, która lubi czasem sprawiać trochę problemów. Nie zawsze ich rozwiązania jest proste, ale raczej nie ma tu rzeczy, których nie dałoby się naprawić The Vintage Knob - Sony PS8750
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Czy takie coś sprawdzi się jak podstawka pod głośnik?  https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/podstawki-pod-monitor/podstawka-pod-monitor-mozos-spm3
    • Oto interesujący link, który znalazłem, aby założyć konto Qobuz.  
    • To już sprawdzą pierwsi ochotnicy. W ostateczności będzie można dokupić dedykowany do wzmacniacza DC Block Audiolaba.    Wracając do mojego pytania…. Z tego co się orientuję Q21 nie lubi urządzeń audio, które starają się jak najmniej podbarwiać, dla nich to oznacza brak barwy. 
    • To juz jest bardzo drogo dla mnie aby dodatkowo dorzucić takie pieniądze.  Generalnie myślałem o fiio k11 r2r z zasilaczem liniowym np od IFI za ok 500zł - wtedy łącznie wychodzi ok 1400zł. Plus minus do CXN także muszę tyle dołożyć gdy sprzedam Wiima. Akurat CXN z tego co kiedyś przez chwilę słyszałem a także "naczytałem" to nieco potrafi ocieplić dźwięk. I troszkę tego potrzebuje.  Pytanie czy ten dac K11 R2R będzie lepszy niż implementacja 2x Wolfson w CXN V2.   Edit:  Właśnie znalazłem ofertę za 2300zł CXN V2 z możliwością testów 1 dzień i w razie czego zwrotu gdy nie będzie pasował wobec moich poszukiwań. Zobaczymy jak to zagra
    • @PanKlor No i właśnie dlatego poruszyłem temat rz30 jako wariant z niezależną regulacją sub'ów, bo nie zawsze jest to szczęśliwa opcja. To było tutaj:    
    • Multipla nie jest brzydka - jest inna, być może wyprzedza(ła) powszechnie przyjęte standardy 😁, jeżdżę  od ćwierćwieku "cytrynami" więc też nieraz spotkałem się z "gustami" ale komfortu jaki zapewnia "hydro" nie pokona żadna sprężyna z amortyzatorem - nawet te progresywne, nawiasem mówiąc szkoda, że w momencie jak dopracowali to do perfekcji to odeszli od hydro, no ale dzisiejszy świat = koszty 😡. Więc obecna będzie mnie wozić aż się rozleci - mimo że nie ma bluetooth 🙂. Koniec OT @Fierce ja na Twoim miejscu jednak skonsultowałbym to z drugą połówką, nie takie rzeczy się przeforsowało 🙂
    • Podchwytliwe pytanie. Który się Wam bardziej podoba, starszy czy nowy model ? 
    • Witam, zamieszczam małą aktualizację gdyż od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem HK990, udało się mi upolować egzemplarz w idealnym stanie. Teraz ponieważ planuje zwiększyć rozstaw kolumn to potrzebuję nowych kabli i właśnie ten kontrowersyjny temat przewodów chciałbym poruszyć. Aktualnie korzystam z przewodów Bitner LP0201 do bi-ampingu, nie narzekam na nie sprawdzają się świetnie, jednak może udałoby się coś doradzić by wyciągnąć jeszcze więcej z połączenia HK990 z Klipsch. Chodzą mi po głowie Melodika MDC 2415 mają Bass Core ale 72zł/m a potrzebuję 2x2,5m, Audioquest Rocket 11 ale 4x2,6mm2 oraz cena, nieco tańsze Klotz LSC 440 i najtańsze Bitner ale LP0203 a więc 4x4mm2. Jak widać skłaniam się ku bi-ampingowi. Mimo prób nie mam jak przetestować tych przewodów więc proszę o poradę.
    • Najnowsza wersja brytyjskiego, wręcz kultowego wzmacniacza zintegrowanego w klasie AB już jest dostępna w naszym salonie! Nowa wersja cenionego wzmacniacza zintegrowanego Audiolab 6000A to udoskonalone obwody w klasie AB, oferujące moc 50 W przy 8 Ohm (75 W przy 4 Ohm). Producent Ulepszoł toroidalny transformator 200VA, a także zwiększył pojemność kondensatorów do 30000uF na szynę, co przekłada się na lepszą stabilność zasilania i wyższą dynamikę dźwięku. Za cyfrową obróbkę odpowiada nowy DAC ESS Sabre ES9038Q2M, wspierający sygnał PCM do 32-bit/768kHz i technologie HyperStream® II oraz Time Domain Jitter Eliminator, co zapewnia czyste, szczegółowe i naturalne brzmienie. 6000A MKII oferuje bogaty zestaw złączy: HDMI ARC, wejścia optyczne i koaksjalne, phono MM, a także Bluetooth 5.1 z aptX/aptX HD. Może działać w trzech trybach: jako wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacz lub końcówka mocy. Całość dopełnia elegancki design z czytelnym ekranem OLED i solidną metalową obudową, dostępny w czerni i srebrze. Brzmienie W porównaniu do poprzednika Audiolab 6000A MKII oferuje szybsze, bardziej techniczne brzmienie z lepszą kontrolą basu i wyraźnie szerszą sceną dźwiękową. Dźwięk jest bardziej szczegółowy i uporządkowany, co czyni ten model solidnym wyborem w swojej klasie cenowej. Zdecydowanie warto go sprawdzić – już czeka na odsłuch w naszym salonie. Umów się na odsłuch już teraz! Audiolab 6000A MKII będzie na bieżąco dostępny w naszym salonie do odsłuchu, zapraszamy! Ofertę sprawdzicie TUTAJ. 
    • Bardzo fajnie to ująłeś i zgadzam się w 100%:) Tak, jest to pewien obszar, "plama" na audio mapie gustów i oczekiwań, co do dźwięku. Ale nie jeden, idealny punkt. W każdym razie z pewnością nie istnieje on dla mnie.
    • Teraz mi to mówisz? A ja sobie wbiłem do głowy, że masz prawdziwą lampę i zazdroszczę Ci od kilku lat! 😡
    • Hej, porównam sobie wymienione mniejsze suby, chociaż na razie (z tego co często wymieniane było) to SVS 3000 Micro wygrywa. Niemniej jednak odsłuchu nie było, wiec gadać sobie mogę.  Spojrzałem na nie i każdy z nich wydaje się solidny. KEF na pewno powyżej budżetu. Jak spojrzałem na dane pomiędzy Velodyne a SVS, to zauważyłem że SVS ma frequency response: 23-240 Hz (±3 dB), a Velodyne Frequency Response: (± 3 dB) 32 – 180 Hz i jeśli dobrze to rozumiem to SVS powininen zagrać niżej i lepiej? Jeśli chodzi o kolumny, to myslę właśnie o podstawkowych modelach jako kolumny przednie w KD i mam tylko zagwozdkę jak je zamontować - czy na stojakach czy na uchwytach na ścianie przy TV. No i oczywiście które wybrać, ale to już zabawa na odsłuchy (chociaż wolałbym zawęzić listę przed nimi). Dzięki za info o tym temacie, poszukam i poczytam Myślę, że drugi sub to byłby fajny dodatek po tym jak skompletuje 5.1.2 (albo chociaż 5.1). Koszta spore, a nie wiem czy będę czuł potrzebę. Tak właśnie czytałem, że FX dają przestrzeń i to mnie na nie nakierowało w porównaniu do klasycznych głośników. W moim przypadku ustawienie na bi-pole, prawda? Tak czy inaczej najpierw 2.0, później 2.1, kolejno 3.1 i dopiero będę działał z tylnymi i "atmosami". To najpierw ogarnę (recenzje) jak wypada ten RZ30 na tle starszego RZ50, bo nie wiem czy byłby dla mnie sens brania go dla niezależnego sterowania sub'ami. Jakie jeszcze plusy/minusy? Różnica ceny nie jest zbyt duża pomiędzy tymi modelami.
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...