Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 876 tematów w tym forum

    • 4 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  1. DAC magic

    • 10 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  2. Ustawienie kolumn stereo

    • 3 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  3. Budżetowe stereo

    • 20 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 52 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  4. Stereo do 3500 1 2

    • 28 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  5. MARANTZ, DENON czy YAMAHA

    • 5 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  6. Mikrofon

    • 11 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  7. Pytanie o typy głośników 1 2

    • 26 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  8. B&W 685 - dobry wybór?

    • 5 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 87 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Zależy jak lubisz by brzmiała taka muzyka. Można coś za 5 spokojnie kupić. Lampę która zagra detalicznie ale i taka która nada metalowi wypełnienia czy tam ciepła i też się może to podobać. Tu też wiele od kolumn zależy. Pytanie na czym zależy. Do łojenia lampy KT (choć też nie każdy piec). Do Czarowania 300b i podobne. Ja bym tu bardziej kolumny brał pod oko. Jeśli metal ma brzmieć selektywnie z przytupem, świetnie muszą być przede wszystkim odpowiednie kolumny i akustyka.
    • Pytanie lepiej skierować do kogoś innego, trudno mi powiedzieć, bo zbyt mało słyszałem tych lamp. Zależy to też od kolumn - nie tylko od ich skuteczności, ale i charakteru. Obstawiam, że jednak trzeba byłoby wydać więcej. 40-watowa Primaluna Evo 100 z linku poniżej już spokojnie dawała sobie radę w rocku (w tandemie z moimi Operami Callas lub tańszymi od nich Usherami). Metalu wtedy nie słuchaliśmy. https://audioplaza.pl/products/38610-primaluna-evo-100-integrated-wzmacniacz-zintegrowany-czarny-salon-poznan-wroclaw?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=92157d9b-fdcc-0d86-fdc5-0e8ed9aa438f Jeśli ma być uniwersalnie, to może właśnie warto rozważyć lampę z 2 trybami pracy: trioda / pentoda lub trioda / tryb ultraliniowy. Ale nie chcę się mądrzyć, niech się wypowiedzą lampiarze.
    • Ja słuchałem Titan IX. Według mnie bardzo fajnie zgrały się z Synthesis Rom 54dc+. Esoteric F03A grał jeszcze fajniej, ale nie miał wystarczającej siły by je "otworzyć". To co napisałem o tym odsłuchu w moim wątku: "Jednak na Titana się nie zdecyduję. Po pierwsze - nie mam 30k PLN luzu w tej chwili. Po drugie, ustawiliśmy je mniej więcej tak jak stałyby u mnie w domu. O ile moje Platinum+ Seven znikają bezproblemowo, o tyle Titany już by nie zniknęły. Dźwięk i scena bezproblemowo się od nich odrywają, ale u mnie byłyby cały czas widoczne optycznie. U mnie kolumny są dość mocno wyciągnięte do pomieszczenia, a szerokość między nimi nie jest jakaś wielka. TV też mam trochę wysunięty do przodu i Titany stanowiłyby granicę optyczną. Może jakbym zmienił TV na 85" powieszone na ścianie, wycofał Titany do tyłu i zwiększył szerokość między kolumnami w stosunku do tego co mam teraz, to może by się udało ten problem rozwiązać.  Jednak, jak ktoś ma spore pomieszczenie i szuka kolumn świetnie grających to w tej cenie chyba nic lepszego w tej chwili nie znajdzie. Kolumny mają trzypozycyjną możliwość zmiany filtrowania dla tonów średnich i wysokich - standardowe, podbite i ograniczone. Nie są to wielkie różnice bardzo zmieniające charakterystykę brzmienia, ale mogą pozwolić na delikatny tuning brzmienia. Tony niskie też możemy zmienić, ale tu mamy tylko pozycję neutralną i podbitą. Tu największą różnicę usłyszałem. Kolumny grają bardzo równo. To co mnie w nich szczególnie zaskoczyło to bas. Jakiś czas temu opisywałem w tym wątku odsłuch kolumn Alta Audio Adam, że bas nie ma takiego "mlaśnięcia" subwooferowatego jaki słyszę przy innych kolumnach. W Titanach też go nie ma. Dlatego może się wydawać, że tego basu nie ma, ale on jest, tyle że kolumna go nie akcentuje tym "mlaśnięciem"."   Nie wiem na ile podobnie Titan 8 gra, i w jakiej cenie możesz je mieć. Nowe Quadrale są teraz w bardzo dobrych cenach  
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...