Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 585 tematów w tym forum

  1. wymiana głośników

    • 0 odpowiedzi
    • 619 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 8,3k wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 4,9k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3,9k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 6,5k wyświetleń
  2. Subwoofer do CXA80

    • 9 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
  3. JBL 308P Mk2 czy Wilson EL-4

    • 8 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
  4. Kolumny do Denona PMA-500AE 1 2

    • 37 odpowiedzi
    • 15,2k wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 5,5k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  5. Głośnik bluetooth!

    • 3 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 6,4k wyświetleń
  6. Nad c368 do Aurory?

    • 4 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
  7. Używany wzmacniacz

    • 3 odpowiedzi
    • 993 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3,9k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
  8. Co może pójść nie tak?

    • 4 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Żeby dokonać wyboru, trzeba najpierw poznać swoje preferencje, "otrzaskać" się, słuchając różnych zestawów. Poznać co nas w dźwięku bawi, co jest dla nas najważniejsze. Na to trzeba czasu, mogą pomóc notatki na temat odczuć które mieliśmy słuchając danego sprzętu. Potem wyciągnąć wnioski, i stopniowo zawężać pole poszukiwań. Tu nie ma drogi na skróty.
    • Spodziewam się rozczarowania, bo przecież mieliśmy pomóc wytypować, bo przecież nie sposób wszystkiego na rynku przesłuchać.  Założenie, że wszystko na rynku „gra” inaczej, było i mnie takie bliskie. I jak tu być racjonalnym dokonując wyboru lub na odwrót.  Czy jest zatem inne wyjście niż zapłacić frycowe? Ręka w górę, kto nie zapłacił. A może ten jeden jedyny raz rzucić snop światła świadomości na potrzeby i przyjrzeć się im. Przecież wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego    
    • Dokładnie, najlepszego dla siebie wyboru dokonać możesz tylko ty sam. Nikt inny nie zrobi tego za ciebie. Każdy z nas ma inne (nie zawsze w pełni uświadomione) preferencje brzmieniowe, każdy ma ewentualne inne ubytki słuchu, każdy ma inną konfigurację sprzętu, wreszcie każdy ma inną akustykę. Nawet tutejsze stare wygi spotykając się na zlotach czy wystawach, mają różne zdanie na temat tego samego sprzętu. Każdy ma własną hierarchię jakości sprzętu. To co dla jednego jest szajsem, może być dla kogoś innego topem. W świetle powyższego, wydawanie opinii nie znoszącym sprzeciwu tonem, o tym co będzie najlepsze dla kompletnie obcego człowieka, który nawet jeszcze nie wie czego oczekuje, jest w świetle logiki absurdem.  Jedyną metodą doboru sprzętu, jest zebranie własnych doświadczeń, i późniejszy wybór "pod siebie".  
    • Nie mam pojęcia jak „rynek” wygląda.  Czy jest takie miejsce, by i kolumny/białe/podłogówki? oraz „lampę” a i jak Witold skrupulatnie podał, 3 x lampa w jednym miejscu odsłuchać? Z tego co wiem, to „lampa” sama z siebie no nie zagra. Potrzeba jakieś kolumny. Dobrze, by to były te same kolumny. Może się mylę, ale potrzeba na odsłuch sporo czasu. Najlepiej w domku, na kanapie. Emocje opadną. Kilka, ja np potrzebowałem więcej.  20 tysięcy to sporo. Tak po kilku utworach decyzja to no nie wiem.  Może gdybyś wrzucił nowy wątek w dziale stereo, to „branża” się pokłoni i będą konkrety.  Adler, ten od psychologii sprowadza prawie wszystko do odwagi. Ale i do korzystania i decyzje pozostawia nam. Ty nie musisz się zdawać na naszą łaskę i niełaskę. Zatem odwagi👍       
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...