Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 531 tematów w tym forum

    • 21 odpowiedzi
    • 6,1k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
  1. zestaw do 1500 zł

    • 0 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 140 odpowiedzi
    • 24,1k wyświetleń
  2. Chromecast Audio

    • 23 odpowiedzi
    • 6,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 713 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  3. Zestaw do 2500zł 1 2

    • 28 odpowiedzi
    • 5,3k wyświetleń
  4. Nowy subwoofer buczy

    • 19 odpowiedzi
    • 13,4k wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
  5. Problem ze wzmacniaczem PM6006

    • 17 odpowiedzi
    • 4,4k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 7,2k wyświetleń
    • 71 odpowiedzi
    • 13,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,4k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Możesz jeszcze spróbować pobrać bezpłatną wersję  BubbleUPnp, tylko po to by stwierdzić która aplikacja bardziej Tobie odpowiada. Skoro masz wybór i nic cię to nie kosztuje to warto sprawdzić. Lecz wydaje mi się że są bardzo podobne, reszta to kwestia gustu. 
    • Dzień dobry wszystkim Jestem laikiem w temacie dźwięku, ale lubię jakość - są to moje początki w których doświadczam słuchania muzyki na lepszym sprzęcie niż ten podstawowy. Na tę chwile posiadam słuchawki jak w temacie oraz kartę muzyczną Creative Sound BlasterX G1. Kartę dzwiękową wspomaga program BlasterX Acoustic Engine. W programie w zakładce ''Ustawienia zaawansowane'' mam dwie opcje do wyboru: Wzmocnienie wejścia słuchawkowego:  a) normalne wzmocnienie - słuchawki 16 - 64 om  b) wysokie wzmocnienie - słuchawki 64 - 300 om      (Uwaga ustawienie wysokiego wzmocnienia może       spowodować uszkodzenie słuchawek jeśli ich impedancja      nie odpowiada wymaganemu poziomowi) Po włączeniu wzmocnienia mam wrażenie, ze wszystkie dźwięki są bardziej selektywne i mają o dużo głębszy i trójwymiarowy dźwięk (masło maślane? może trochę tak, tak jak mówiłem, są to moje początki i nie wiem czy terminologia którą się posługuje jest trafna). Nawet określiłbym go aż nazbyt głębokim. Różnica jest ewidentna, lecz czy bezpieczna dla moich słuchawek? Na normalnym wzmocnieniu dźwięk nadal pozostaje na dobrym poziomie i jest dla mnie zadowalający, ale jest mocno wypłaszczony i przyciszony w porównaniu do wysokiego wzmocnienia. I tu nasuwają mi się pytania. Jak parametr om odnosi się do moich słuchawek - czy to to samo co ohm? Jeżeli posiadam 80 ohm to znaczy, że mogę pozwolić sobie na korzystanie z takowego ''wzmocnienia''? Dlaczego miało by to uszkodzić głośniki słuchawek? (zbyt duża eksploatacja głośników na dźwięk? ) Czy mogę prosić by ktoś pomógł mi zrozumieć ten aspekt na chłopski rozum? a wtem może poleciłby mi jakieś materiały które pomogły by mi rozszerzyć wiedzę na ten temat. Tak jak widać jestem kompletnie zielony 🟩 Z góry dziękuję za pochylenie się nad tematem i pozdrawiam.  
    • Tak jak Piotr pisał, żadnymi parametrami, to często "fikcja". Przede wszystkim brzmieniem To mnie zaskoczyłeś tym stwierdzeniem. Tym się raczej średnio przejmuj, albo wcale. Mają w opisie 8ohm, ale głośnik pracuje i może momentami schodzić do 3ohm. Bardziej należy zwracać uwagę, czy amplituner nie ma ograniczeń. Im mniej ohm, tym więcej prądu potrzeba. Im więcej prądu, tym amplituner powinien być "sprawniejszy". Niektóre mają możliwość przełączenia w ustawieniach z 8 na 4ohm. Chodzi o zabezpieczenie przez przeciążeniem. Niektóre w ogóle nie mają. A niektóre modele, rzadko (chyba jakieś z Yamaha), są z przeznaczeniem dla 6-8ohm.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...