Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 538 tematów w tym forum

  1. Quad Vena II - zestaw

    • 4 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  2. Zmiana wzmacniacza

    • 18 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,8k wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  3. Yamaha AS-3000

    • 5 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  4. Wymiana sprzętu - co wybrać?

    • 3 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  5. Wybór głośników

    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  6. wieża stereo do 1000zł.

    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Masz/miałeś też polskie obywatelstwo i masz również  obywatelstwo amerykańskie ?
    • Wyobrażając sobie tak na szybko, to odległość absorbera od ściany nie powinna mieć znaczenia. Gdy do niej ściśle przylega, dźwięk też przechodzi przez niego dwa razy (przynajmniej te częstotliwości, które nie zostaną zatrzymane przy pierwszym przejściu). Zmienia się jednak czas po jakim ponownie opuszczą absorber bo mają dłuższą drogę. Czy źle kombinuję? Jeżeli nie mylę Cię z innym użytkownikiem, zwróciłem uwagę na Twoją adaptację już dawno temu. Miałeś (masz?) sufit zaadaptowany ciemnoszarymi panelami o lekko pofalowanym czole. Wyglądały jak pianka ale pewności nie mam. Podobnie jak Ty wolałbym na suficie absorbery. Obecnie mam 7 absorberów 120x60x10 od MegaAcoustic na przedniej ścianie i duży regał z książkami na tylnej. 44m2 przestrzeni otwartej, sam salon 28-29m2. Salon służy całej rodzinie, nie mam go na wyłączność. Możliwości adaptacji zawężone wyłącznie do tej akceptowalnej wizualnie. Poszaleć nie mogę. Oczywiście dodatkowo DSP z DiracLive na dolne pasmo.  Po lewej stronie mam drzwi tarasowe o długości 3 metrów. To mój główny „problem” bo niczego na stałe tu nie zamocuję. Dlatego chcę najpierw zrobić sufit bo jest płaszczyzną „bezużyteczną” i łatwą do adaptacji (lany beton). Myślę tu tylko o pierwszych odbiciach (powierzchnia adaptacji to ok. 180x120 lub podobna). Jeżeli to nie pomoże (niewiele brakuje) to zastosuję boczne panele mobilne wysuwane na czas odsłuchów plus może panel stawiany na parapet okna za słuchaczem (odległość od głowy ok. 3 metry).
    • Przełącznik kosztował niecałą stówkę z przesyłką, więc spoko, 20 minut rzeźby i zaczął działać.
    • Tak jak pisałem powyżej. Podłączalem demona. Muzyka grała łukowato. Ale nie miałem dużo czasu i mikrofonu do kalibracji więc grałem na ustawieniach ach kolegi. Może to miało jakieś znaczenie  *mułowato
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...