Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 549 tematów w tym forum

    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  1. Pomoc w poskładaniu zestawu.

    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  2. Jaki CD do 500 zł ?

    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  3. Laik chce kupic stereo

    • 6 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  4. Saba 9140

    • 3 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  5. Monobloki lampowe Culm

    • 1 odpowiedź
    • 1,2k wyświetleń
  6. Cambridge Audio Sonata

    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  7. Zestaw stereo do 4 tys, 18 m2

    • 10 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  8. wzmacniacz dual

    • 2 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  9. Azur 550A czy NAD 326bee

    • 8 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  10. Monitory do 1200zl

    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  11. Monitor Audio BX2 vs Silver 2

    • 5 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  12. MHC-RX50

    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Wracając do głównego wątku, zainwestowałem w nowy wzmacniacz, ale wybór padł na Denon AVR-S770H. W sklepie trafiłem na promocję – za 3000 zł dostałem nie tylko wzmacniacz, ale także słuchawki Denon Perl o wartości 900 zł. Teraz trochę żałuję, że nie zdecydowałem się na mocniejszy model, który mógłby być bardziej przydatny w przyszłości, ale w moim metrażu obecny wzmacniacz radzi sobie doskonale. Do zestawu dokupiłem subwoofer Rel HT/1030 MKII oraz kolumnę centralną Rubicon RP06, która jest najprawdopodobniej najsłabszym element całego systemu. Na fronty użyłem moich domowych Telefunken TLX1, a do dźwięku przestrzennego Telefunken TLX10. Telewizorem to Samsung S90C o przekątnej 55 cali. Muszę przyznać, że jestem niezmiernie zadowolony z efektów, jednakże planuję w przyszłości wymienić głośniki frontowe, surround oraz centralny na coś bardziej wyszukanego (telefunkeny muszą one wrócić na swoje miejsce - kuchnia i pracownia  ). Rozważam skompletowanie zestawu z drugiej ręki OLX, głównie przeglądam oferty kolumn Canton. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i porady w tej kwestii. Dziękuję wszystkim za aktywny udział w dyskusji. btw. Subwoofer miażdży .... a te gratisowe słuchawki to najlepiej brzmiące dokanałówki jakie miałem.
    • Pewnie każdy producent podaje co innego, jeden przy oddawaniu mocy maksymalnej, drugi przy np przy odsłuchu z mocą deklarowaną przez producenta przy 8 ohm. Dlatego warto patrzeć na wielkość trafa i pojemność kondensatorów bardziej niż parametry deklarowane. W tej jamaszce trafo malutkie, kondensatory tez, wiec jak ktoś z tego wyciskał takie moce, to nie wróży to dobrze jakości dźwięku.  Rotel na takim zasilaniu oparłby pewnie wzmacniacz z mocą 2x40 albo i mniej. Sama Yamaha w swoich wyższych seriach daje zasilanie ze 3 razy większe, a moce wcale nie są większe, jednak tzw „rezerwa prądowa” ma znaczenie.
    • Mówicie o 175 watach poboru przy 230 woltach w gniazdku . Moc oddawana przez wzmacniacz, to 175w przy około 28-35V, wzmacniacz oddaje mniej mocy niż pobiera, bo resztę traci zamienioną bezproduktywnie  w ciepło. Tu nie ma żadnych czarów, to fizyka. Nikt nie wymyślił jakiegokolwiek wzmacniacza audio który oddał by więcej mocy niż by pobierał, to nie perpetuum mobile.
    • Audio = 90% wiedzy ezoterycznej + 10% konkretów. Nawet wśród branży:(. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...