Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam Forumowiczów, planuję zakup kina 5.1. Na razie skłaniam się do zakupu: Amplituner Yamaha RX-V685; Sub Klipsch R-12SW. Mam dylemat co do głośników 5.0. Kwota na głośniki to tak z 2 do 3 tys. zł. Fajnie jakby były jakieś sensowne, jednocześnie niewielkich rozmiarów. Kino będzie w 90% wykorzystywane do oglądania filmów.
  3. Dali ogólnie dobrze zagrywa się z Rotelem, nie wiem czy akurat te modele Rotela z tymi Dali. W muzyce ciężkiej powinien pomóc, ktoś kto ma większe doświadczenie. To teraz należy przeliczyć budżet, dobrze jakbyś miał jakąś rezerwę około 500 zł + 😂 Możesz początkowo zrezygnować z daca i w chromecast'cie audio zastosować przewód analogowy mini jack 2x RCA, ale teoretycznie będzie strata na jakości. I na opcja to malina, któryś z kolegów forumowych sprzedaje Raspberry (mini komputer muzyczny), chyba już z daciem. Coś około 300 zł. Pozdrawiam
  4. To co opisujesz to typowe dolegliwości przy stosowaniu amplitunera av, wiem bo sam to przerabiałem. Szukaj docelowego zestawu kolumny + wzmacniacz i tego słuchaj. Nawet jak od razu nie kupisz wzmacniacza to później bedziesz wiedział czego szukasz.
  5. Today
  6. Dzięki uprzejmości q21 nabyłem / wypożyczyłem kolumny MA silver 300. Miała być wersja demo na testy, ale są nowe wiadomo nie wygrzane. Dźwięku jakiego oczekiwałem do końca nie ma. Miało być dość jasno i jest. Miał być nie dominujący bass i jest. Ale analityczność i separacja dźwięków instrumentów na niskim poziomie. Scena muzyczna nieznacznie zaznaczona. I teraz nasuwają się pytania. Źródło to pliki flac i chomecast audio połączone optycznie do amplitunera. Czy to wina marantza sr6007 ? Wiem to amplituner. Czy moje oczekiwania były zbyt wysokie? Czy zakup/wypożyczenie używanego wzmacniacza od pumpurka np. Wzmacniacz Stereo Marantz PM7001 lub też denon PMA-720AE (tylko te mogły by się znaleźć w budżecie na chwilę obecną) wydobył by to czego oczekuje od tych kolumn? Czy też potrzebny jest do tych kolumn wzmacniacz pokroju roksan k3 i żaden denon pma-720ae tego dźwięku nie zmieni? Na testy mam 14 dni.
  7. Ja jeszcze nigdy na żadnym kablu nie słyszałem jitter'a i nie mam pojęcia jak on w ogóle brzmi. @DiBatonio jeśli słyszałeś to napisz proszę żebym wiedział jak rozpoznać na słuch ten jitter.
  8. Zakupione. Focal Aria 5.0 + Yamaha 2080. Pod stereo jeszcze słucham. Może NAD 375, może Roksan K3. Muszę jeszcze posłuchać. Subwoofer również będę wybierał. Pozdrawiam i dziękuję za rady.
  9. ooo serdżaks wraca do formy niestety Najciekawsze jest to że strumieniowanie danych także odbywa sie w pakietach. "uszkodzenie pakietu" powoduje dziurę a nie zmiany w dźwięku. Jitter ? Ok. A co z układami buforujacymi które "układają" pakiety zanim prześlą do kości ?
  10. Może pytanie nie w temacie ale chciałbym przysłać do Was kabel głośnikowy do konfekcji. Inakustik exellent silver 4mm. Co powinno być założone? Widełki czy banany. I jakie żeby się nie utleniało i żebym nie musiał tego ruszać, ani nic czyścić.
  11. Jeśli masz ograniczone miejsce, to rzeczywiście lepiej zastosować urządzenie slim, tutaj Marantz NR1609 lub najnowsze modele z końcówka „10” są zdecydowanie najlepsze. Natomiast jeśli możesz wygospodarować więcej miejsca, na pewno warto zastosować klasyczny „wysoki” segment typu Onkyo TX-NR686. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.
  12. Sugerujesz, że ja gdzieś napisałem, iż droższy kabel cyfrowy gra lepiej? Opisałem pewien test na kablosceptyku, przeczytaj jeszcze raz, wynika z niego, że różnice były wychwycone przez kablosceptyka, nie było nic napisane, że jeden był lepszy od drugiego. A jakie to różnice nie ma sensu już pisać, powiem tylko tyle, że kablosceptyk opisał je dokładnie tak jak ja je słyszałem. Tylko tyle, dalszą część tej historii jak zareagował znasz. Pa 😍😙😙😙
  13. Co do prostych napraw elektroniki nie ma problemu . Wymiana kondensatorów czy zimne luty nie stanowią dla mnie problemu. Rozejrze się za tymi wzmacniaczami. Czy przykłady które podałeś to wzmacniacze dla tych kolumn dali które polecił kolega Stream czy jako dobre przykłady sprzętu dla rocka?
  14. No i mam jeszcze to :) Jak już wspomniałem, oryginalnie jest 6x10000uF tej samej marki (Nippon). Albo wymienię na poniższe - wzmacniacz ma już parę latek, albo zgodnie z późniejszym pomysłem dołożę, jeżeli będzie wystarczająca ilość miejsca. Na oko powinno się udać Elny RFS na podmiankę na płytkach układów końcówek. Tam może być trudniej je wcisnąć ze względu na spore rozmiary akurat tych kondensatorów.
  15. Wczoraj
  16. Zaraz, zaraz, dalszy ciąg właśnie powstaje Wiem, nie wygląda zbyt solidnie, ale uwierzcie, kondensatory ani myślały opuścić swoje miejsca. Dodam może jeszcze, że dobrze jest je zamontować przed włączeniem wzmacniacza, gdyż dokładanie pod napięciem powoduje krótkotrwałe zwarcie nienaładowaną pojemnością, co skutkuje nieładnymi wżerami na pozłacanych śrubkach listew. Później można już wyjmować i wkładać z powrotem bez takiego efektu. Należy oczywiście (koniecznie) pamiętać w jaki sposób były uprzednio umieszczone Wzmacniacz zasilany jest napięciem symetrycznym +/- 61V - a więc całkiem sporo. Czy coś się wydarzyło w dźwięku po takiej "dostawce"? Na moje ucho tak. Tego nie lubię najbardziej, ale pogwałcę się i napiszę co mniej więcej usłyszałem W kilku słowach: szybciej, nieco przejrzyściej, mniej misiowatości. Myślę, że efekt podobny do tego, który zapamiętałem po wymianie spuchniętych elektrolitów w CA Azur 840Av2 na Mundorfy MLytic (4x15000uF). W każdym razie na tyle dużo, że pokusiłem się o wykonanie swego rodzaju stelaża z miedzianego drutu o przekroju 2,5 mm2, na którym zmieściło się jeszcze więcej kondensatorów Ponieważ do połączenia we wzmacniaczu wykorzystałem listwy zaciskowe, nie używałem lutownicy. W każdej chwili można więc usunąć dodatki, bez pozostawienia jakiejkolwiek blizny. Pojemności na zdjęciu to 4 x 22uF + 4 x 10 uF.
  17. I zaobserwowałeś jakieś zmiany w dźwięku ?
  18. A miałem nadzieję, że ktoś zajrzy i coś napisze :) No trudno, skoro nikt nie chce, to znowu będę to ja :D Lekka zmiana tematu, ale nadal wokół R1.5. Tym razem kondensatorki :) Pojawiło się ostatnio na forum kilka tematów dotyczących tych właśnie elementów, to i ja nie chcąc pozostać w tyle, też sobie coś tam w tym zakresie przetestowałem. Wpadłem mianowicie na pomysł, albo może raczej sobie przypomniałem, że coś takiego widziałem, zbocznikowania głównych kondensatorów w zasilaczu końcówki (6 x 10000uF), względnie dużymi pojemnościami kondensatorów polipropylenowych. Akurat miałem takie na stanie, będące pozostałością po upgradzie zwrotnic w kolumnach. W ruch poszło więc 4 x 22uF. Usher jest rewelacyjnym wzmacniaczem dla osób lubiących pogrzebać w sprzęcie, więc i w tym przypadku nie było problemów. Wystarczyło odkręcić pleksi przykrywające płytkę z listwami zaciskowymi zasilacza, na której od spodu wmontowane są elektrolity i wpasować wyprowadzenia kondensatorów polipropylenowych w gniazda pod wkrętak łbów śrub w listwach. Wyglądało to mniej więcej tak:
  19. Do metalu mógłbyś poszukać rotel Ra 920, 921, 930, 931. Do Twojego metrażu spokojnie wystarczy. Koszt około 250 - 450 zł. Ale.. Musisz się liczyć, że te wzmacniacze są dość wiekowe. O ile wizualnie będą okej to technicznie loteria. Przypadłością tych modeli jest, że jeden z kanałów może grać ciszej. Na tymczasem można wyrównać balansem... Obowiązkowo serwis, jeżeli nie od razu to za jakiś czas. Czyszczenie, poprawa zimnych lutów, czasem wymiana kondensatorów. Koszt od około 100 zł do około 300 zł. Ale po tym zabiegu wzmacniacz będzie jeszcze długo pracował. Pozdrawiam
  20. ShareAze

Laik pyta.

He,cześć i czołem. Na wstępie przepraszam za wtórne pytanie. Wiem jak to jest,kiedy czujesz, że Twoja grupa i forum jest zaśmiecane. Z muzyką wychowywałem się od dziecka. Dopiero chwile temu poczułem, że chciałbym coś więcej. W chwili obecnej słucham muzyki na laptopie lub telefonie. Kilka dni temu wybrałem się do pobliskich sklepów z elektroniką. Ale zbyt ciekawych rzeczy nie znalazł lub nie potrafię ich szukać. Nie wiem na co zwracać uwagę w wyszczególnionych parametrach. Szukam wieży, Małej kompaktowej. Nie mam możliwości aby rozstawiać głośników po salonie. W trakcie remontu nie wiedziałem, że będę chciał mieć sprzed stereo. Z tego też powodu nie mam możliwości zamaskowania okablowania. Szukam sprzętu głównie do słuchania muzyki typu: Iron Maiden, Kat, Slayer itd. Budżet który mogę przeznaczyć na te strefę to 2000 PLN. Bardzo proszę o wszelkie wskazówki! Pozdrawiam ShareAze
  21. U mnie Zensory grały z Marantzem i brzmiało to bardzo dobrze. Podobno gorzej wypada zestawianie tych kolumn z Denonem.
  22. Dzięki za odpowiedzieć. Bardzo rzeczowo i myślę że po zakupie wzmacniacza i kolumn przyjdzie kolejna wypłata i spokojnie wszystko kupię bez pomniejszania zakładanego budżetu. Wszystko może gładko rozłożyć się w czasie 🙂
  23. Fafniak na psychoterapeutę! Ale nie chcą go kurde.... 🤣 A jak nie to dać sobie upust w krainie Narni albo innej fajnej. Każdy niech robi co lubi
  24. No to ciężko będzie. Wzmacniacza nie znam no i tool... O tego typu muzykę zapytaj @mordor12 . 1. Źródło:Chromecast audio, jak najbardziej polecam. Koszt 100 - 130 zł. + Przewód mały toslink na duży toslink (kabel optyczny) około 20-30 zł z wysyłką. Na allegro też za grosze kupisz subskrypcje Tidal. 2. Prosty dac, ale nie fiio d3 tishan, bo na niego szkoda kasy.. Szukaj używek za 200-300 zł wejście optyczne (toslink), wyjście RCA. Np. Coś z nostromo dac. Na nowe daci powyżej 300 zł też szkoda kasy. Nie w Twoim przypadku, kiedy budżet malutki. Zostaje około 1100 zł na kolumny i wzmacniacz. Pozdrawiam
  25. Też tak myślałem ale im więcej o tym myślę tym bardziej wątpię, że się nie da 😉 Co znaczy chyba tyle, że pragnę by tak było ale to ma już podłoże psychologiczne, a to pewnie tylko Kolega @Fafniak chętnie potłumaczy bo ma temat obcykany 👍
  26. Nie raz przewinął mi się temat tych kolumn . Szukając dla siebie kolumn czy też czytając z ciekawości o sprzęcie audio , ktoś poruszał ich temat czy też proponował je jako rozwiązanie do nie wielkich pomieszczeń. Słyszałem że uznawane są za zamulone . Nie wiem czy dobrze będą grały dynamiczny klimat tool. Może połączenie tych kolumn z jasnym wzmacniaczem coś by dało. Wezmę je pod uwagę gdy rozwiane zostaną moje obawy co do efektu przy odtwarzaniu muzyki jaką preferuję. Co do standów to kolumny stać będą na wysokich na 70cm meblach. Są to komódki które specjalnie zrobiłem pod kolumny by nie tracić miejsca i ładnie wyglądało. Są solidne i ciężkie, dobrze wypoziomowane. Dzięki za propozycje i myślę że się dogadamy po dłuższej konwersacji w tym temacie. Puki co chciałbym usłyszeć inne propozycje i trochę podyskutować 🙂
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...