Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Today
  3. Witam. Zamierzam kupić JBL boombox (40 lub 60w) i używać go jako car audio w kabinie ciężarówki. Czy ma to sens? Czy jakoś dźwięku płynącego z tego głośnika będzie lepsza od jakości dźwięku z fabrycznych dwoch głośników? Chcę podłączyć jbla pod radio fabryczne samochodowe takim konwerterem, który wpina się pomiędzy złącza radia (kostki, tam z tyłu) i ten konwerter wystawia dwa czincze, następnie kabel czincze - mały jack i już jestem w jblu a oprócz tego dwa fabryczne głośniki też grają. Co więcej, mogę zmieniać balans pomiędzy fabrycznymi głośnikami a jblem (opcja tego konwertera). Dzięki takiemu rozwiązaniu mam radio FM w jblu oraz cokolwiek innego wykorzystując auxa z fabrycznego radia np. pendrive, smartfon, komputer, cokolwiek na małego jacka lub USB. Czy to się trzyma kupy? Co o tym myślicie? Taki konwerter: https://allegro.pl/oferta/wyjscie-na-wzmacniacz-remote-pod-fabryczne-radio-5641303942?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
  4. Wczoraj
  5. Nie nie słuchałem nic ponieważ nie mam możliwości na chwilę obecną. Pokój to jest salon o powierzchni 20 metrów kwadratowych Z tego salonu wydzielona jest sypialnia przegrodzona ścianka nie do końca. Dźwięk będzie się odbijał od tej ścianki właśnie a odległość telewizora od tej ścianki to 3 metry. Służyłoby mi do oglądania telewizora i słuchania muzyki przeważnie muzyka popularna Polska i zagraniczna i rock. Zestaw byłby pod telewizorem . Budżet mogę trochę przekroczyć bo i tak chce ten sprzęt wziąść na raty. Proszę o wskazówki.
  6. Witam, tak jak w temacie. Mój zestaw to Yamaha 485 i Polk Audio T531. Chciałbym go uzupełnić o dobry subwoofer. Budżet max 1500 zł z okablowaniem Przeznaczenie muzyka/kino (50/50) Używany sprzęt też wchodzi w grę
  7. Czy chcesz kupić zestawy głośnikowe bo jeszcze nie masz, czy chcesz wymienić? Masz wzmacniacz? Odpowiedz sobie na kilka pytań? Co jest dla Ciebie najważniejsze, jak najlepszy dźwięk czy funkcjonalność, cena czy inne cechy, np zestaw all-in-one czyli wygoda. Jeśli dźwięk, to jakie cechy dźwięku są ważne, jakie brzmienie lubisz? Jakie wielkości masz pokój i jak jest urządzony, czy puste ściany czy szafki, meble i inne elementy rozpraszająco-pochłaniające dźwięk. Potem napisz do kilku dobrych dystrybutorów blisko Ciebie niech zaproponują Tobie zestaw wzmacniacz-zestawy głośnikowe do Twoich upodobań, a potem pojedź na odsłuch lub wypożycz za kaucją i posłuchaj w domu. Kupuj zestaw wzmacniacz+zestawy głośnikowe, nie osobno
  8. Witam,chciałbym dołączyć do klubu z V-604.
  9. Zostaw gramofon, kup na początek inną wkładkę np. Nową AT 95. Albo shure M95 używaną i nową igłę. Przedwzmacniacz co @tomek4446 napisał jest okej. Ale można np. Taki https://m.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-inpoland-nad-pp-1-2-reczna-robota-CID99-IDxQs1o.html Mam pre od tego gościa, model poniżej https://m.olx.pl/oferta/nowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-in-poland-gwarancja-CID99-IDzsbBt.html#position=3&page=0 polecam. Pozdrawiam
  10. Dzwiek : Coax AQ -- Od ... połowy niskich tonów, do .... hmm.. początku wysokich jest wszystko cofnięte, w cd na 4k sprawa nie dopuszczalna Resztki basu : konturowy, dokładny, rozdzielczy i suchy. // Góra : duży potencjał, blask, słychać klasę (lepszy od cd Emotiva) tylko sterylny, zimny. Przestrzennie : bogato, daleko poza kolumny. na+ RCA Harmonix : Od razu wszystko wraca do kolumn, wszystko ściśnięte. Dobra .. wnikamy dalej. Teraz dostajemy bardziej wypełniony bas, jest ślad zmiękczenia, ciepła i głębi. Średnie tony wracają w świetle chwały na swoje miejsce. Jest lepiej. Wysokie tony lekko przysiadły, ale po chwili aklimatyzacji jest dobrze. Ten model znacznie lepiej, pracuje ze swoją kostką D/A tylko tracimy dźwięk wokół siebie, .... coś za coś. Zostawiam Rotel`a na noc w trybie powtarzania losowego.
  11. Marek001

Kable

Po co chcesz zmieniać kable, co Ci nie pasuje? Przy tym poziomie sprzętu jak chcesz poprawić dźwięk, pomyśl o lepszych kolumnach, bo one mają największy wplyw na końcowe brzmienie. Kable zmieniaj na samym końcu, a co 2 lata przemyj styki w kablach i w gniazdach spirytusem i ewentualnie użyj Kontakt Gold 2000 do konserwacji styków.
  12. Wyświetlacz dwurzędowy. Górny pokazuje które nagranie + czas. Dolny rząd jako lekko ważniejszy ma większe litery, pokazuje cd-text, jeśli nie ma, pokazuje ilość nagrań i całkowity czas płyty. Jest to display bliskiego pola, z 3m całkowicie nie czytelny. Czas wgrywania płyty ... 15-20 sekund, w zależności czy to platinum czy złota czy ... zwyczajna, K2 nie sprawdzałem. Już tylko te elementy zwiastują rychłe pożegnanie tego sprzętu i ŻADNE wygrzewanie, nic tu nie pomoże.
  13. Witam wszystkich i proszę Was o radę 😉 kompletuje zestaw audio do salonu 25m2 połączony z kuchnią 10m2 ale sufit jest otwarty, w najwyższym punkcie 5m. Zastępczo mam tam ustawione yamachy hs7 ale docelowo idą do gabinetu. Nowy zestaw chciałbym zasilić Yamaha v685 i teraz zaczynają się schody, celuje w dali oberon 7 ale ostatnio mocne rekomendacje otrzymuje heco Aurora 700.. Co lepiej zagra? Do kompletu będę chciał w przypadku dali, vocal plus efektowne w ścianie dali phantom. Jeśli wybiorę heco to coś z tej serii.. Słucham głównie Depeche Mode, Jessie ware, ale zdaża się też coś elektronicznego czy nawet sepultura.. 😉 cały przekrój.. Proszę również o radę czy warto inwestować w wzmacniacz stereo do frontów. Czy faktycznie dostaną dużego kopa i jakość dźwięku będzie lepsza? Jeśli tak to jaki wzmacniacz? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
  14. Poprawka . W jednym z Polskich sklepów internetowych są obecnie za 69 zł.
  15. Tyle że stamtąd pochodzi wiele marek , produkujących swoje własne produkty o rożnym poziomie jakości w zależności od ceny. Zwykle w bardzo dobrej relacji jednej cechy do drugiej.
  16. Witajcie, Potrzebuję rekomendacji sprzętowej, posiadam kolumny Tonsil Maestro II 180, chcę do nich dobrać amplituner, głośnik centralny, suba i dwa głośniki tylne. Klasyczne 5.1. Wymagań jednak nie koniec, na tonsilach wylądował biały lakier w połysku i takie też chciałem mieć pozostałe części zestawu. W zeszłym roku gdy szukałem tu bezprzewodowego zestawu (na szczęście się nie zdecydowałem) zaproponowaliście mi jako centralny Magnat shadow center 213, heco aleva center oraz polk audio signature e. Czy od tego czasu pojawiło się jeszcze coś ciekawego? Z amplitunerów zastanawiałem się nad denonem X2600H oraz 2500H i Yamahą r685, czy jest jeszcze coś wartego uwagi w moim budżecie? Czy w ogólę w tym budżecie da się złożyć coś sensownego? Satelity chciałem umieścić na standach. Bas jest jak najbardziej mile widziany, ale im mniejszy sub tym lepiej-nie chciałbym nim wyjeżdżać na środek salonu;) Będę wdzięczny za każdą poradę :) Pozdrawiam Przemek
  17. Za kota w butach raczej podziekować...
  18. Nie przekonuje mnie ten DAC zastanawiam się poważnie nad Yamaha NP-s303 ma chyba wszystkie bajery do obsługiwania muzyki plus bluetotha Wi fi itp. ale rozglądam się jeszcze Moze sie dziwisz ze szkoda mi te 600 zl na DAC a nie szkoda mi 1400 na ta yamahe po prostu chce aby to miało ręce i nogi aby ładnie razem wyglądało jak postawie jedno na drugim : )
  19. Na tej stronie napisane też jest w pewnym momencie, ze autor nie poda strony producenta czy nazwy bo to klon jakiejś tam firmy. Według mnie tu tkwi problem. Nie w tym że Chińczycy robią fajne przystępne cenowo urządzenia czasem bazujące na dobrych komponentach. Problem jest w tym że w chińskiej kulturze kopiowanie nie jest niczym złym. Czyli firma X z Europy wydała miliony czy tam setki tysięcy na rozwój, projekt, prototypy a oni robią klon i tyle. Zupełnie nie mam problemu z takimi konstrukcjami jak Xindak które są porządnie zrobione i brzmią fajnie. Mam problem że ktoś kopiuje NAIM, NAD, MusicalFidelity itd... To jak te wpisy kto chętny na rodzinny TIDAL ? Z jednej strony chcemy żeby muzycy tworzyli nowe przeboje a z drugiej w jakiś tam sposób olewamy to za co będą żyli. Co innego dobra promocja a co innego tania kopia sprzętu uznanego producenta. Takie tam przemyślenia... A jezeli chodzi o jakość to jest taka jaką życzy sobie klient. Produkty Apple produkowane są tam i nie można im odmówić wysokiej jakości wykonania i materiałów.
  20. @prasky89 no to faktycznie kicha. Jak szukałem rozwiązania problemu u mnie to też się spotkałem z opiniami, że są jakieś niedopracowania w Windowsie, tak jak pisał @anderg i prawdopodobnie jest coś na rzeczy. Tak samo Windows 10 do tej pory ma problem ze skalowaniem obrazu przy programach Win32, gdzie Windows 7 całkiem nieźle sobie z tym radził. Ja pisałem do supportu Onkyo jak zacząłem ten wątek, do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi, ale spróbuj, może ci odpiszą. Mi działało tak, że PC miałem podłączony do TV po HDMI 2, ampli z TV po HDMI 1 z włączonym ARC. Na ampli ustawione na TV (zazwyczaj samo się ustawia) i dźwięk z komputera normalnie leciał mi przez amplituner. Dla mnie minusem tego rozwiązania było to, że telewizor ograniczał do podstawowego kodowania Dolby Digital i DTS.
  21. ok, łapie o co chodzi dzięki jeszcze raz pozdrawiam
  22. Witam, jestem nowy na forum. Czytam o sprzęcie od dłuższego czasu, małymi krokami zdobywam wiedzę i przymierzam się do wyboru używanego sprzętu do salonu z aneksem mam dość komputerowych geniusów 5050v2. Budżet na fronty, amplituner i sub to 4000. Chodzi mi po głowie amplituner onkyo 686 w konfiguracji 5.1.2 skrzynki w suficie czekają na głośniki Sprzęt będzie użytkowany po równi do filmów, muzyki i gier z PC. Zastanawiam się co do frontów, poza filmami i graniem lubię posłuchać cięższych gitarowych brzmień jak AC/DC, klasycznego rocka i jazzu. Łupanki w stylu techno i disko nie słucham. Czy warto pakować się przy tym układzie mebli w podłogówki? Mam obawy że to dobrze nie zagra bo na wprost lewej kolumny stoi sofa wysoka na 60cm. Odległość od czoła kolumny do sofy to też 60, max 80cm. Czy takie ustawienie mocno by zaburzało odsłuch? Druga opcja to monitory na standach lub na szafce pod TV tak jak teraz stoją głośniki komputerowe. Z racji wąskiej na 50cm i stosunkowo płytkiej tj 60cm przestrzeni po bokach szafki myślałem o kolumnach z przednim bass reflexem Po głowie jakiś czas temu chodził mi klipsch serii synergy chyba f2 na taki metraż by wystarczyły? Teraz wpadły mi w oko dali ikon i zensor 7 choć czy nie za duże? Podobają mi się też Monitor Audio BX6 bronze. Czy idę w dobrym kierunku? Jak to zagra z onkyo? Które kolumny byście polecili do mojego pokoju by zrównowarzyć odsłuch muzyki i efekty w kinie, może jakieś inne kolumny, jestem otwarty na propozycje. Poniżej rzut pokoju. Byłbym zapomniał, na planie pokoju zaznaczyłem x przygotowane otwory sufitowe i czerwonymi prostokątami 3 opcjonalne miejsca na sub, pytanie gdzie najkorzystniej go ustawić?
  23. Ja mam w onkyo 2 hdmi wyjściowe do tv , 1 do arc , 2gi by mieć normalny obraz z pc-ta. Na arc jest taki "brzydki" Także jest dziwnie , wolę nie wnikać
  24. no i klops , kabel ze standardem HDMI 2.1 też nie pomógł @anderg - ja w sumie odrzuciłem tą opcję, mógłbyś mi powiedzieć na czym opierasz swoja tezę że to wina sterowników lub windowsa , skoro tak jak już pisałem podłączenie bezpośrednio pod TV daje HDR w 4K 60Hz ? Postaram się z serwisem onkyo skontaktować. Jeszcze w razie czego - czy jest opcja bym np PC pod TV podłączył(normalnie kablem HDMI) a dźwięk do amplitunera , z tym że nie mam SPDIF wyjścia na płycie tylko jack - jakieś 4 wyjścia ( teoretycznie jest 7.1) ale czy dało by rade z karty graficznej puścić dźwięk przez DISPLAY PORT (kabel DP-HDMI ) jeszcze dodatkowo ?
  25. Internety mnie zaprowadziły w nieznane... Karin Dreijer pseudonim Fever Ray - szwedzka artystka, muzyka elektroniczna, eksperymentalna, rock alternatywny i coś tam jeszcze. Może niektórzy poznają charakterystyczny głos z gościnnego zaśpiewu z grupą Röyksopp. Tutaj w swoim repertuarze, nawet ciekawy kawałek i cała płyta (z Tidal) jak ktoś lubi taki klimat. Wrzucam z jutjuba bo łatwiej.
  26. https://www.audiostereo.pl/topic/89306-dali-grand-jaki-wzmacniacz/ ciekawy temat , pomijam iż ktoś tam piszę iż potrzeba 2x 100W na lampach , ale kieleka interesujące wnioski wysnuł Monobloki SE na diable 2x 15W ciekawe czy by podołały przy odpowiednim zasilaczu
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...