Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Każdy ma 4 miejsca do lutowania, ale tego do masy obudowy wtyku nie trzeba, mierzyłem kilka XLRów nawet tych drogich, mój Albedo Monolith Monocrystal też i nie ma połączenia pinu GND z masą obudowy wtyku. Trzeba tylko uważać na oznaczenia w żeńskim i męskim wtyku XLR, żeby nie pozamieniać żył.
  3. Dokładnie to samo usłyszałem w Topie na temat BS404.
  4. Today
  5. Jeśli chodzi o brzmienie to Monitor Audio+ Advance Acoustic. Ale Kolega tam jakiś wejść potrzebuje 🤨
  6. dzieki za opowiedź. Tego nie napisałem: wtyk KaCsa - MC-942G ma 3 piny, ale 4 miejsca do lutowania, stąd pytanie.
  7. Podoba się granie Tungsol to ok kupujesz i grasz. Warto rozważyć czy nie lepiej kupić nos czy lekko używane RFT EL34 - te lampy uchodzą za najlepsze lampy a do tego są w zasadzie wieczne. Z ciekawostek TFK nie produkował osobiście EL34 a rebrandował lampy RFT.
  8. No oczywiście, że nic z tego. Tym bardziej ,że ta "moc", to jakaś z czapy. Ale jest granie i jest granie.
  9. To już bym szukał coś ze starszych Roteli tam sporo modeli grało lepiej nawet od 701. Co z tego że ta 201 ma 2x 176W/4Ohm, jak sama moc nie gra.
  10. Dzień gwiezdnych wojen po polsku…
  11. no ale 701-ki za tysiaka raczej nie dostaniesz. A w takiej kwocie chciałby się zmieścić autor wątku. Poza tym tak z automatu nie skreślałbym np.501-ki, bo to już przyzwoite granie.
  12. Lubisz przesadzać , na ale ok 🖐️ (....)Wbrew pozorom, znalezienie kombinacji oferującej takie brzmienie, o jakie nam chodziło jest dość trudne. Niestety nie ma tu jednej, uniwersalnej reguły, tak jak nie ma jednego wzorca dźwięku, który podobałby się każdemu audiofilowi. Nie istnieją również żadne metody przewidywania czy połączenie danych kolumn z wybranym wzmacniaczem będzie udane, kiepskie czy po prostu średnie
  13. Jak ktoś naprawdę nie ma pieniędzy na coś lepszego to ok. Ale takich sprzętów jak AS201 czy 301 nie powinno się polecać, bo grają płasko i sucho. Jak Yamaha to chociaż AS701.
  14. Nie ma sprzętu idealnego, ale przez analogię, wychodząc na pełne słońce wolę założyć okulary przeciwsłoneczne. Kieruję się zdrowym rozsądkiem. Jeśli ktoś inny woli w pełnym słońcu zakładać na oczy lupy, to w porządku, może tak lubi. Nie moja sprawa.
  15. Każdy myśli, że jak kupi słuchawki z ANC to go odetnie i nic nie będzie słyszał z zewnątrz...To jest najbardziej zabawne...
  16. Nie widziałem tutaj aby ktoś polecił Yamaha AS201, wzmacniacz z imponującą mocą 2x176 W / 4 Ohm , do tego jakieś mobitorki Pylona i można mieć fajny systemik.
  17. RN602 to był fajny amplituner. Ten nowy RN600 nie zrobił względem niego progresu.
  18. Moim zdaniem Audiovector zagra jaśniej na górze, i da Ci mocny dół, obszerny. BW nie co spokojnej na górze i bas bardziej konturowy. Środek, tu i tu raczej podobny. Bez wątpienia prąd ze strony wzmacniacza wymagany i to konkret.
  19. Oto jest pytanie naszych czasów: - Co łączy krowie bąki i metan? Tesla na forum audio? Hmmm, a jak zagra Tesla vs Yamaha? Które brzmienie ciekawsze?
  20. Czyli ciepłe kolumny i ciepły wzmak nie może się podobać .? Zależy też sporo od pomieszczenia . Ale to nie jest nasz temat . Co nam się podoba Czytałem artykuły kiedyś gdzie było napisane że niedobór jednego elementu uzupełniany nadmiarem następnego to nie oczywistość . Jeśli byłyby żelazne definicje którymi określali byśmy łączenie sprzętów to każdy miał by idealny system . Mi Yamaha nie przypadła do gustu , Aurora też ale Celan już jest spoko . Ale to nie dla mnie sprzęt , tylko autora tematu.
  21. Szczególnie metanu🤣. Za duzy procent metanu w atmosferze ziemskiej odpowiadają roślinożercy.
  22. Oczywiście, każdy może lubić dowolny dźwięk, ja tylko piszę o tym że wolę spinać że sobą sprzęty w taki sposób, by niedobory pieca uzupełnić ze strony kolumn. Oczywiście to wyłącznie moje zdanie. Jeśli ktoś lubi dublować skrajności to ok, nic mi do tego.
  23. Kurde z kim ja się zadaję ! Zimno to ja lubię w lodówce , po za tym tylko ciepełko
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...