Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Czasem , wydaje mi się,  że ludzie zmieniają coś czy poprawiają,  dla samego poprawiania,.

Nie raz ktoś pisał że chce kupić taki a taki sprzęt i pytał co z akustyka, co kupić i gdzie powiesić.

Tak jakby niektórzy " poprawiali " coś co nawet nie było zepsute.

Moim zdaniem wpierw sprzęt, odsłuchy a potem ewentualnie, gdy coś nie gra, zabawa z akustyka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Moim zdaniem wpierw sprzęt, odsłuchy a potem ewentualnie, gdy coś nie gra, zabawa z akustyka.

Z jednej strony i ja tak robiłem, ale to kwestia wyboru, jak jest możliwość i okazja to akustykę sobie zrobić w dedykowanym pokoju i potem sprzęt, jak to salon to wiadomo są różne czynniki wpływające na to co można tu łatwiej sprzęt odpowiedni dobrać mniej inwazyjnie niż ściany budować czy sufity akustyczne podwieszane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wing0 napisał:

Z jednej strony i ja tak robiłem, ale to kwestia wyboru, jak jest możliwość i okazja to akustykę sobie zrobić w dedykowanym pokoju i potem sprzęt, jak to salon to wiadomo są różne czynniki wpływające na to co można tu łatwiej sprzęt odpowiedni dobrać mniej inwazyjnie niż ściany budować czy sufity akustyczne podwieszane :)

Ale to w takim razie ta akustyke sie robi by ktore problemy rozwiazac ? Troche jak branie lekow na chorobe ktora nie wiesz czy masz.

Jesli chodzi o nas poczatkujacych audiofili.

Z drugiej strony, jesli ktos juz jest powiedzmy, wyjadaczem w tym temacie, i robi sobie pokoj to pewnie wie jak sie fale rozchodza, gdzie bedzie mail sprzet , w ktorym miejscu bedzie siedzial itp. W takim przypadku rozumiem.

Tylko czy nie istnieje niebezpieczenstwo , ze sie przedobrzy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artur Brol napisał:

Troche jak branie lekow na chorobe ktora nie wiesz czy masz.

Można się łatwo samemu zdiagnozować. Wystarczy klasnąć w dłonie.

 

21 minut temu, Artur Brol napisał:

Tylko czy nie istnieje niebezpieczenstwo , ze sie przedobrzy ?

Istnieje. Dlatego lepiej nie mocować wszystkiego na super glue.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur zadaje pytania, ponieważ jest ciekawy. A także być może zaskoczony, zaskakiwany. 
 

@Artur Brol znamy się z forum. Pozwolę sobie Tobie odpowiedzieć.

„Audio” nie jest mi czymś niezbędnym. Akustykę w salonie zrobiłem jak umiałem, jak mi poradzono, niektóre rzeczy wyliczono. Gra/brzmi ok. 
Ale okazało się, że jest mi dobrze, efektywnie odpoczywam, uspokajam się, ciekawe i spokojne rozmowy z kimkolwiek, kto u nas przebywa. Coraz mniej/inaczej słyszę. Klarowność rozmów jest inna/lepsza. A mógłbym tak więcej.
No jest bardzo przytulnie. Już kończę😊

Malutkie mieszkanko mam. I w całym nim zastosowałem adaptację. Nie koniec, ponieważ w biurze także. I w sali konferencyjnej i…

Co Ty na to?

Pozdro.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz ja moge na to 🙂

Nie jestem przeciwnikiem adaptacji, jesli jest potrzebna. Jesli ktos wie co robi i dlaczego, to jak najbardziej.

Ja adaptacji nie robilem i tez bylo przyjemnie i to bardzo. Nie mowie ze idealnie. Jednak tez przyjemnie mi bylo usiasc i posluchac muzyczki z Pylonkow. Tak jak Tobie jest u Ciebie.

Teraz mam to narazie z glowy, wzmacniacz juz ma nowego wlasciciela a reszta, mam nadzieje wkrotce.

Tylko mieszkanie znalezc albo domek, i wszystko od nowa. Bedzie szukanie i odsluchiwanie. Sama przyjemnosc, czesc tej przygody.

Czy bede robil adaptacje? Jesli tylko stwierdze, ze cos mi przeszkadza w dzwieku, absolutnie. Bez zastanowienia.

Jak nie bedzie funduszy to grube koce porozwieszam🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...