Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

4 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

O ile wzmacniacze klasy D są przyszłością i coraz częściej się przekonuje o tym, że wiele uprzedzenia niż złego brzmienia w niektórych z nich

A mi zupełnie nie pasuje brzmienie D klasy.

12 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Chodzi o to by kupować dobrze w miarę od razu.  Nie dać się nabijać na kasę. Dokładając pieniądze za suba mamy klasę lepsze kolumny.

głęboka myśl

5 minut temu, Kraft napisał:

Nasza przewaga polega na tym, że możemy sobie dostroić zwrotnicę woofera do naszego pomieszczenia, czego żaden konstruktor w fabryce zrobić nie może. 

Dostrojenie suba to nic łatwego, nawet z Umikiem i Rewem. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A mi zupełnie nie pasuje brzmienie D klasy.

Duzo się ostatnio zmieniło. D klasa miala najwieksze problemy z najwyzszymi rejestrami. Technika idzie do przodu.

Nie ma czegoś takiego jak brzmienie jakiejś klasy. Słychać znieksztalcenia czyli pięty achillesowe rozwiazan technicznych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MariuszZ napisał:

Sebastian dobrze zrobił nabywając Suba Rela. Jak nie spróbuje i nie pojeździ nim po pokoju to się nie dowie czy warto było.

Ależ oczywiście. I tego chyba nikt nie negował, a już na pewno nie ja. Zawsze warto spróbować, jeśli ktoś ma czas i ochotę na tę zabawę. W ostateczności można pewnie odsprzedać bez większej straty (o ile się kupiło używany). A doświadczenie zostaje. :)

Przy okazji: zastanawiam się na ile da się tego suba "skonsumować". Pisałem już wielokrotnie, że mam rezonans ok 42Hz. Ilekroć bas tam schodzi, pomieszczenie natychmiast mnie o tym informuje. I wiecie co - wcale nie zdarza się to tak często. Wiele nagrań w ogóle się tam nie zapuszcza. I nie mówię tylko o płytach typu wokal + gitara akustyczna, lecz o nagraniach z kontrabasem czy gitarą basową. Nie wiem, na ile to kwestia samej muzyki, a na ile masteringu, ale większość płyt z sekcją rytmiczną przechodzi u mnie bezproblemowo. Zgoda, pewnie nie są to realizacje wybitne, ale też nie beznadziejne, bo  całkiem nieźle brzmią w sensie barwy i stereofonii.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dostrojenie suba to nic łatwego, nawet z Umikiem i Rewem. 

Zanim zaczniemy dostrajać trzeba zdiagnozować. Wymiary i kalkulator chociażby Bartka. Patrzymy co się dzieje i szukamy lekarstwa mierząc i kombinując. Są gotowe poradniki, a mając narzędzia to już z górki.

Dla zobrazowania dwa mody na 41 i 50 Hz u mnie. Jak widać w takiej konfiguracji ustawienia na 40Hz siedzę w węźle i mam dolinkę amplitudową gdyby kolumienkom zachciało się zapuścić w te rejony. To uproszczenie ale jaką mam szansę bez zmiany położenia źródła basu tzn. subwoofera uzyskać zejście poniżej 40Hz? ;)

Zresztą planuję suba u mnie i jak już nabędę i zintegruję z systemem to się pochwalę. 

 

Zrzut ekranu 2024-10-07 095635.png

Zrzut ekranu 2024-10-07 095648.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rafał S napisał:

ta ikonka ze słuchawkami jest dość zabawna

Następnym razem wkleję swoje zdjęcie ;) U mnie problematyczny jest mod na 50 Hz ale Heresy dają radę. Jest taki kawałek transowy z mocną nutą na tej f i żeby sprawdzić dudnienie zapuszczam zawsze w tym mniejszym pokoiku, do livingroomu mam inne kawałki bo pomieszczenie większe i mody inne ale zawsze warto na utworze konkretnym sprawdzić. Oczywiście wcześniej warto kalkulatorem sprawdzić na jakiej rezonuje pomieszczenie i wtedy szukać rozwiązań przestawiając kanapę, kolumny czy ściany.

Tu moje Heresy pędzone jakąś połówką 1W w transowym kawałku, w pomieszczeniu z modem na 50Hz. Telefonem z ręki nagrane kilka minut temu dla fanu ;) 

Pozdrawiam. M

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...