Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Heh ta "mądrala" to moim zdaniem taki trochę lepszy "kalkulator" z funkcjami uśredniania na podstawie dużej bazy danych.

Bo trochę to prawda. Wcześniej Si zachwalała większe membrany ale jak zadasz szersze pytanie to odpowiada inaczej. Kontekst ma znaczenie.

W załączniku pdf co Si mi na temat odpowiedziała 😉

Si o przetwornikach_241010_162806.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Być może jednak pozorny

Jeśli ktoś z kolegów był zainteresowany, chciałby rzeczywiście zasięgnąć sprawdzonej informacji na temat przeskoku, postępu technologicznego w obszarze driverów. Projektowania, budowy, strojenia, pomiarów kolumn, to poproszę na PW. Podam nick kolegi z DIYaudio.pl

Wykształcony inżynier/akustyk.
Życzliwy, ale konkretny. Z ogromnym doświadczeniem. Reszta już zależy od Państwa. Namawiam, bo to szansa na rzeczywiste powiększenie wiedzy. 

Szkoda czasu na przewalanie internetu i spekulowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem cofam o nieprzekopywaniu neta. Poniosło mnie. Warto mieć informacje z wielu źródeł. 

Mimo wszystko nalegam do kontaktu. Być może ta wiedza/informacje pozwoli, zwiększy szanse na zrozumienie i poruszaniu się po necie w obszarze „kolumn”

 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MMarek napisał:

Jeśli Tomek doświadczony audiofil, sprzedał poprzednie, a nabył te drogie, a więc lepsze, to wie co robi. Chyba też sobie takie kupię, muszę tylko poczekać aż Pan Tusk sypnie groszem (13, 14 a może i 15 emerytura) 

Marek , , a kiedy Ty masz te emerytury ? Bo wiesz te stopki wyczerpały mój budżet na i tak pomyślałem , że emeryt .... :) 

10 godzin temu, Amarok napisał:

Jakby co też takowe mam i z napisem od frontu

Ziomal , normalnie :) 

A teraz parę słów o stopkach. Wykonanie super , estetyka i dopasowanie na plus. W zestawie mamy gwinty M6 ; M8; 1/4 . Świetna sprawa , bo jak zmienimy np. tak jak ja standy , czy kolumny ,to w tych nowych jak będziemy mieli inny gwint ,też je zastosujemy. 

I tyle dobrych wieści. Jakież było moje zdumienie , gdy wkręciłem stopki w standy , postawiłem monitory próbowałem je ustawić we właściwym miejscu. Przesunięcie po parkiecie jest niemożliwe . Chcąc je podnieść / standy z kolumną/ mało nie oderwałem klepek parkietu. To bydle tak się zassało , że odrywając czułem się jak podczas bicia rekordu świata w martwym ciągu :) Stopki wykorzystują prostą zasadę poduszki powietrznej , i to ona powoduje , że drgania są w ograniczonym stopniu przenoszone , ale o swobodnym przesuwaniu można zapomnieć. Cóż , widocznie nie można mieć wszystkiego :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

A teraz parę słów o stopkach.

Ale co z najważniejszym - dźwiękiem? Czy poprawiła się analityczność, barwa, dynamika, lokalizacja źródeł pozornych, neutralność, równowaga tonalna, przestrzenność, stereofonia, muzykalność, melodyjność, plastyczność, pływalność basu i co z sybilantami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dość duże zmiany najpierw dokupiłem  zasilacz liniowy MuzgAUDIO do mojego DACa  Cambridge Audio DacMagic 200M.

A od miesiąca grają u mnie kolumny Kudos Cardea C2 :)

Aktualnie mój system składa sie :

Kolumny Kudos Cardea C2+ Wzmacniacz Exposure 3010S + Cambridge Audio DacMagic200M + zasilacz liniowy MuzgAUDIO, kable głosnikowe Cardas 101, listwa zasilająca Taga Harmony PF-1000, kable zasilające Melodika.

 

IMG_3199.jpeg

Edytowano przez panbulka_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, panbulka_ napisał:

U mnie dość duże zmiany najpierw dokupiłem  zasilacz liniowy MuzgAUDIO do mojego DACa  Cambridge Audio DacMagic 200M.

A od miesiąca grają u mnie kolumny Kudos Cardea C2 :)

Aktualnie mój system składa sie :

Kolumny Kudos Cardea C2+ Wzmacniacz Exposure 3010S + Cambridge Audio DacMagic200M + zasilacz liniowy MuzgAUDIO, kable głosnikowe Cardas 101, listwa zasilająca Taga Harmony PF-1000, kable zasilające Melodika.

 

IMG_3199.jpeg

To te kolumny co ma Witold?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2024 o 19:29, terracan1929 napisał:

Też bym nie polecił.

Miałem listwę Tagi, dawała przebicie na obudowę.

Teraz mam zwykła przepięciówkę Brennenstuhla za 250 zł :) 

No i na poważnie wziąłem sobie Twoje słowa do siebie. Dzisiaj Taga wyjechała a wjechał AudioQuest Niagara 1200 😁. Bezpieczeństwo przede wszystkim 😁💪🤘.

IMG_20241017_182453.jpg

IMG_20241017_182514.jpg

IMG_20241017_182600.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2024 o 17:30, panbulka_ napisał:

U mnie dość duże zmiany najpierw dokupiłem  zasilacz liniowy MuzgAUDIO do mojego DACa  Cambridge Audio DacMagic 200M.

A od miesiąca grają u mnie kolumny Kudos Cardea C2 :)

Aktualnie mój system składa sie :

Kolumny Kudos Cardea C2+ Wzmacniacz Exposure 3010S + Cambridge Audio DacMagic200M + zasilacz liniowy MuzgAUDIO, kable głosnikowe Cardas 101, listwa zasilająca Taga Harmony PF-1000, kable zasilające Melodika.

 

IMG_3199.jpeg

Gratuluję dobrego wyboru ;)

To jest nas juz 2 na tym forum z kudosami. A w zasadzie 3. Tylko, ze trzeci forumowicz zadko się juz udziela.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...