Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Ja mam pytanie, czy Pan Wojciech Pacuła mając tak wybitny słuch i zmysł muzyczny połączony z ogromną wrażliwością dźwiękowo-muzyczną zajmuje się realizacją dźwięku bądź komponowaniem muzyki? A może gra na jakimś wymagającym instrumencie jak skrzypce, wiolonczela?

Wiecie coś o Panu Pacule? W Internecie nie ma o tym żadnej wzmianki

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje czy zmiany z zastosowania zewnętrznego zegara (bo jakieś tam muszą być) są w ogóle w zakresie słyszalnym?

Chociaż.....     dobry audiofil wyłapie nawet to co nie jest w słyszalnym 😉 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JohnDoe napisał:

dobry audiofil wyłapie nawet to co nie jest w słyszalnym 😉

No, no. Moim sąsiadem jest kompozytor i muszę Wam powiedzieć że gość ma w dupie te jittery itd.. a słuch ma zajebisty. Dla niego najważniejszy jest jego komp, syntezator, słuchawki i aktywne monitory bliskiego pola firmy ADAM i to wszystko. A jak nagrywa z orkiestrą to słyszy że gość w sekcji dętej się troszkę spóźnił i trzeba powtórzyć kawałek. 
Jednak są tacy co mają taki szybki i niemierzalny inżynierskimi metodami słuch że żaden bit im nie umknie 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inferno napisał:

Moim sąsiadem jest kompozytor i muszę Wam powiedzieć że gość ma w dupie te jittery itd.. a słuch ma zajebisty. Dla niego najważniejszy jest jego komp, syntezator, słuchawki i aktywne monitory bliskiego pola firmy ADAM i to wszystko. A jak nagrywa z orkiestrą to słyszy że gość w sekcji dętej się troszkę spóźnił i trzeba powtórzyć kawałek. 

Zastanówmy sie teraz zatem "dlaczego" ma aktywne kolumny a nie audiofilski wzmacniacz z pasywnymi kolumnami? Taka osoba z takim słuchem! 

Eeee zresztą nieważne.... znowu bedzie duzy OT.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wam widły w dłoń dać i można ganiać za ogrem.... A potem że to kablarze na siłę przekonują, że to oni są chamscy i na siłę swój pogląd wciskają. John odpuść sobie zegary po co Ci to potrzebne masz system ciesz się muzyką jak fafniak, po co wam kolejne spinki i przekonywanie na siłę siebie że to wszystko to bujdy i voodoo. Co do Pana z orkiestry wiecie po co są monitory bliskiego pola studyjne, wiecie jak dobry sprzęt robi firma ADAM czemu on je wybrał? Setki razy takie teksty czytałem Miro poszperać nawet tu na forum to znajdziesz odpowiedź dlaczego gość ma taki zestaw akurat. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Sanwing, jedyna chamska wypowiedź, którą ostatnio przeczytałem wyszła ... z Twojej klawiatury. 

Generalnie nie wypowiadam się w tematach "audiofilskich" gdyż sam siebie nie zaliczam się do tej grupy. Ale czytając niektóre wypowiedzi (np ostatni dialog Sanwing - Audiowit) w temacie Lorki odnoszę wrażenie, że pewne osoby uważają się tutaj za wyrocznie a kto wie czy nawet nie za półbogów. 

Audio to nie ratowanie świata przed inwazją obcych czy też szukanie szczepionki na kolejnego wirusa. To jest tylko hobby, które pewne osoby traktują nazbyt poważnie. Czasem mam wrażenie, że na tyle poważnie, że najchętniej zabronili by innym wypowiadania się w tym temacie. Pisałem już w innym wątku o forach tematycznych i o tym po co zostały stworzone. I moim zdaniem chyba generalnie po to, żeby dzielić się swoimi doświadczeniami, nawet jeśli nie są ogromne, a nie mówić innym " moja racja jest mojsza".

Życzę wszystkim odrobinę więcej dystansu i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wątek o sprzęcie, prawda? Pokazaliśmy swoje nowe zabawki dla dużych chłopców. Wybralismy je swiadomie i teraz dzielimy się swoją radoscią. Czyz nie o to w tym watku chodzi? Sprawiają radość i grają super.

Gdzie tu jakaś powaga? Tu jest radość. 

A Ty Seba jesteś jakimś komisarzem od moralności i etyki?

Seba, może jakiś merytoryczny wpis. Pokaż swój sprzęt przy ktorym spędzasz czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

To wątek o sprzęcie, prawda? Pokazaliśmy swoje nowe zabawki dla dużych chłopców. Wybralismy je swiadomie i teraz dzielimy się swoją radoscią. Czyz nie o to w tym watku chodzi? Sprawiają radość i grają super.

Gdzie tu jakaś powaga? Tu jest radość. 

A Ty Seba jesteś jakimś komisarzem od moralności i etyki?

Seba, może jakiś merytoryczny wpis. Pokaż swój sprzęt przy ktorym spędzasz czas.

Proszę bardzo. Ja swoje zabawki też wybrałem swiadomie, aczkolwiek nie wiem czy mieszczą się w kategorii "dla dużych chłopców". 

IMG_20201207_090248.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sanwing napisał:

John odpuść sobie zegary po co Ci to potrzebne masz system ciesz się muzyką jak fafniak, po co wam kolejne spinki i przekonywanie na siłę siebie że to wszystko to bujdy i voodoo.

Ja nigdzie nie napisałem,  że zegary to voodoo.  Ale jestem ciekawy jakie zmiany słyszycie po ich zastosowaniu w torze cyfrowym.  Chciałbym to wiedzieć zanim wydam 3k PLN na zabawki których dobrodziejstwa być może nie usłyszę. Chyba to jest normalne?

Ja nie mam żadnej spiny, wręcz przeciwnie, świetnie się czuję 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na serio

Żeby zabawa miała sens to cały system musiałby być oparty o jeden "master clock"

Każde z kolejnych urządzeń powinno już na etapie projektu byc dedykowane do danego rozwiązania

A jak jest? Każdy klocek z innej bajki , dokupujemy kolejne pudełeczko i "jest lepiej"

Czy jest faktycznie lepiej to inna sprawa bo zmiany moga iść w kierunku takim który nam sie spodoba a wcale nie są "poprawą sygnału"

Pomijam kwestie buforowania, bo nie wiedzieć czemu ten sposób "układania" danych który jest podporządkowany zegarowi danej skrzynki u audiofili wzbudza obrzydzenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Seba Ty chyba nie znasz chamskich wypowiedzi. Zastanów się nim coś takiego inteligentnego napiszesz bo śmiech bierze. Z Witkiem mogę sobie pożartować bo go znam i rozmowa o Lorce miała charakter luźnej rozmowy, widziałeś gdzieś tam recenzje opisy dokładne? Stróż prawa, pokaż mi gdzie te chamskie zwroty, gdzie obrażanie kogokolwiek w moich wypowiedziach tutaj? Zareagowałem na prześmiewcze akcję chłopaków jeśli były pół żartem to oki, nie skumałem.

John przed wydaniem 3 tyś na zegar (za Matrixa używanego płaci się 1 tyś) trzeba sprzęt wypożyczyć i sprawdzić czy wnosi cokolwiek czy to voodoo. Matrixa zegar zewnętrzny testowało wiele osób różnice słyszeli i to znaczące kolega nawet stwierdził że bez niego Matrix X-sabre pro gra na poziomie Marantza CD po modach także sam spdif coś raczej wnosi. Ale proszę lepiej wypożycz sprawdź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sanwing napisał:

Tylko wam widły w dłoń dać i można ganiać za ogrem.... A potem że to kablarze na siłę przekonują, że to oni są chamscy i na siłę swój pogląd wciskają. 

 

Rozumiem, że to był żart. Przepraszam. Najwyraźniej nie na poziomie mojego intelektu 🤪

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba tak to było pół żartem, pół serio mam nadzieję że dosłownie tego nie wziąłeś, że aż mnie chamam nazwałeś. Podpowiem widły to pewna przenośnia. 

John za granicą siedzisz? Jak w Polsce mogę podesłać Ci zegar. To voodoo odnosiło się do sporej części ludzi którzy uważają to za kolejny audiofilski badziew, a jest ich sporo :).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sanwing ale nie jestem w Polsce i z pożyczenia zegara nic nie będzie. 

Nie ma się o co spierać. Audiofil nie lubi jak go coś ogranicza, tak teoretycznie jak i praktycznie. Jeśli wie, że jakiś parametr można  poprawić, to zawsze to zrobi. Bez względu na to czy usłyszy poprawę - parametry nie mogą być ograniczone w żadnym miejscu! Jeśli pozwala na to dostępna technologia to dokupujemy nowe klocki aby te parametry mieć możliwie najlepsze. Nieważne czy poprawa jest słyszalna ale spokój w głowie, że "mam tam wszystko zajebiście" - i takie podejście rozumiem. Ale nie każdy takie ma.

Jako przykład podam sam siebie (choć audiofilem chyba nie jestem) - ostatnio wymieniłem laptop + chromecast na mini-komputerek z roon. Zrobiłem to bo chromecast wydawał mi się za cienki pod roon i zwyczajnie ograniczał jego możliwości, nie mogłem sobie grać 192kHz na przykład. Różnicy między 96 a 192 nie słyszę ale chcę to mieć i koniec!  😉   Drugim powodem była chęć uwolnienia systemu od laptopowych śmieci w torze.  Zrobiłem to wszystko i nie opisuję jakichś drastycznych zmian. Bo takich nie ma. Owszem, wydaje mi się, że teraz gra fajniej, klarowniej itp... ale to może być efekt posiadania nowego rozwiązania i gadżetów. 

Mi, jako sceptykowi, trudno jest uwierzyć kablarzom, że zegar wprowadza tak wielkie zmiany. Być może dla mnie żadnych nie wprowadzi.  Jak będę miał kiedyś okazję to sprawdzę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

 

A tak na poważnie to myślę, ze nie masz o tym zielonego pojęcia. 

Troche kluczowych informacji

http://audio-probe.com/en/documentation/clock-jitter-and-audio-quality/?ckattempt=2

Nie wiadomo czy kolega nie ma o tym zielonego pojecia? Jednak jesli znasz sie na tym tak dobrze to chcialbym zapytac o moj co o nim sadzisz? Wymienić czy zostawic bo jest ok i nie ma sensu myslenie o czyms lepszym.....

"""The PCM510xA devices are a family of monolithic CMOS-integrated circuits that include a stereo digital-to-analog converter and additional support circuitry in a small TSSOP package. The PCM510xA devices use the latest generation of TI’s advanced segment-DAC architecture to achieve excellent dynamic performance and improved tolerance to clock jitter.

Using Directpath™ charge-pump technology, the PCM510xA devices provide 2.1-VRMS ground centered outputs, allowing designers to eliminate DC blocking capacitors on the output, as well as external muting circuits traditionally associated with single-supply line drivers.

The integrated line driver surpasses all other charge-pump based line drivers by supporting loads down to 1 kΩ per pin.

The integrated PLL on the device removes the requirement for a system clock (commonly known as master clock), allowing a 3-wire I2S connection and reducing system EMI.

Intelligent clock error and PowerSense undervoltage protection utilizes a two-level mute system for pop-free performance.

Compared with many conventional switched capacitor DAC architectures, the PCM510xA family offers up to 20 dB lower out-of-band noise, reducing EMI and aliasing in downstream amplifiers/ADCs, measured from the traditional 100-kHz OBN measurements to 3 MHz).""

 

https://www.ti.com/product/PCM5102A

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie wiadomo czy kolega nie ma o tym zielonego pojecia?

Ustalmy że nie mam pojęcia

Już taka jedna dyskusja była.

Ja napiszę że słuchałem X/Y/Z

on napisze ze słuchał abcdefghijkxyz i on wie że te inne sa lepsze a poza tym on słyszy i to wszystko wyjaśnia.

Raz ta rozmowa się odbyła, nie mam zamiaru dać sie wciągnąć w kolejna

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...