Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

Grubo :) Na początek można robić fronty z pojedynczych formatek 19mm. Jak już będziesz znał docelowy kształt i wymiary, to można zrobić wersję finalną w wydaniu "heavy duty" ;)

I wtedy ze sklejki 32mm 😉

2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

No tak, jest bardziej zawiła niż by się mogło wydawać. Dużo osób myśli, że to najprostsza i najłatwiejsza forma głośników - wystarczy kawałek deski, głośnik i już gra muzyka :)

Grubo :) Na początek można robić fronty z pojedynczych formatek 19mm. Jak już będziesz znał docelowy kształt i wymiary, to można zrobić wersję finalną w wydaniu "heavy duty" ;)

Tak, pokazywałem już gdzieś jak to u mnie wygląda w tym momencie. Wersja "in progress" oczywiście. Co chwilę coś w niej dłubię. Teraz myślę o jakimś głośniku planarnym, ale muszę się zastanowić czy iść w tym kierunku.

Lar-IA30-wzmacniacz-Audio-Autonomy-scale

Czyli poszedłeś w wersję z szerokopasmowcem. 

No i fajnie 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

@Audio AutonomyA co powiesz o LAR - ze? 

LAR był u mnie na wymianie lamp i grałem na nim tylko przez moment. Generalnie sporo zależy od tego jakie lampy mu włożymy, ale gra dosyć żwawo i dynamicznie. Jednocześnie jest to dosyć przyjemne i relaksujące granie z zachowaną dobrą stereofonią, przestrzennością. Słuchałem go jednak dosyć krótko, więc to tylko takie wnioski odnotowane na szybko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Audio Autonomy @Chyba Miro 84 @elektron6 może by tak założyć jakiś wątek o konstrukcjach OB, a stąd off topy przenieść do nowego tematu. 

Wrzucilibyśmy kilka projektów, zdjęć poglądowych, może komuś się przydadzą.

Może linki do zestawów i driverów, które mogą się przydać,  oczywiście poza Acoustic Elegance, bo te tanie nie są, choć mają typowe dipole do OB😉

Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens? Tak naprawde w sieci jest ogrom informacji w tym temacie wraz z gotowymi projektami obudów i zwrotnic. Kazdy znajdzie coś dla siebie a i na Allegro jest oferta Open baffle Lampizatora. Przetworniki- tutaj lista jest mocno ograniczona jak znajdziemy 10 przetworników na bas to Brdzie sukces. Moim zdaniem jeśli ktoś się decyduje na taka konstrukcje to korzysta z sprawdzonego projektu lub sam kombinuje, testuje, stroi - ale to jest proces zjadacz czasu a i wynik może być tylko częściowym sukcesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elektron6 napisał:

Czy jest sens? Tak naprawde w sieci jest ogrom informacji

W sumie idąc tym tokiem rozumowania można by zamknąć to forum i wszystkie wątki, zwłaszcza te z zapytaniami.

W sieci jest ogrom informacji o wzmacniaczach, odtwarzaczach, dakach i kolumnach.

😉

 

10 minut temu, elektron6 napisał:

Moim zdaniem jeśli ktoś się decyduje na taka konstrukcje to korzysta z sprawdzonego projektu lub sam kombinuje, testuje, stroi - ale to jest proces zjadacz czasu a i wynik może być tylko częściowym sukcesem.

To prawda, koszty też bywają nieznośne w zależności od komponentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elektron6 napisał:

Konstrukcje diy to nie jest tania zabawa a i doliczmy do tego ogrom poświęconego czasu.

A i tak na całym świecie jest cała rzesza osób, które w ten sposób budują swoje zestawy audio :) Nikt nie powiedział, że jest to droga na skróty (czasem wręcz odwrotnie), ale jednak zwykle pomaga ona osiągnąć fajne rezultaty przy stosunkowo małym nakładzie finansowym. Gorzej jak doliczymy do tego swój czas, który na to poświęcamy... ale coś w życiu przecież trzeba robić. Inaczej by człowiek z nudów umarł ;) 

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

Panowie @Audio Autonomy @Chyba Miro 84 @elektron6 może by tak założyć jakiś wątek o konstrukcjach OB, a stąd off topy przenieść do nowego tematu. 

Ja jestem za :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wykorzystałem sobotnie popołudnie na majsterkowanie i po długich ale bezowocnych poszukiwaniach stolika, po prostu go zrobiłem. Jest naprawdę masywny i stabilny. Beckers ma fajne farby do drewna, czarną sprawdzałem już na podstawkach pod kolumny (pochłaniacze to też moje wykonanie). To na jaki kolor go walnąć? Myślę o czymś oryginalnym - butelkowa zieleń? 😊

20230715_184112.jpg

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzesiek202 napisał:

A ja wykorzystałem sobotnie popołudnie na majsterkowanie i po długich ale bezowocnych poszukiwaniach stolika, po prostu go zrobiłem. Jest naprawdę masywny i stabilny. Beckers ma fajne farby do drewna, czarną sprawdzałem już na podstawkach pod kolumny (pochłaniacze to też moje wykonanie). To na jaki kolor go walnąć? Myślę o czymś oryginalnym - butelkowa zieleń? 😊

20230715_184112.jpg

Coś jak wiśnia może?

Albo to?

image.png.ecbe44ebafa27eaac5931f7053f52f31.png

To profesjonalnie wygląda, przynajmniej dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

A ja wykorzystałem sobotnie popołudnie na majsterkowanie i po długich ale bezowocnych poszukiwaniach stolika, po prostu go zrobiłem. Jest naprawdę masywny i stabilny. Beckers ma fajne farby do drewna, czarną sprawdzałem już na podstawkach pod kolumny (pochłaniacze to też moje wykonanie). To na jaki kolor go walnąć? Myślę o czymś oryginalnym - butelkowa zieleń? 😊

20230715_184112.jpg

@Grzesiek202 możesz napisać z jakiego materiału są wykonane podstawki pod kolumienki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Luxman SQ202 wzmacniacz jako jeden z pierwszych dojrzałych wzmacniaczy tranzystorowych tej marki. Sprzęt produkowany na początku lat 70 tych. Piękny modułowy montaż- mistrzostwo. Gałki, gałeczki, szkło, drewno tutaj nie znajdziemy tandety. Gra pięknie aż się nie chce wyłączać. Tuner - nawet nie trzeba słuchać jak się patrzy na ten sprzęt to się miło robi. Zestaw unikatowy. 

1DBD01E8-9E04-43C6-B0F7-EA4D56323FD5.jpeg

90CBFB7D-70D7-418A-AAE4-4EB9F3DD47D2.jpeg

D235BB0B-A83C-4BFC-985A-B1A069355C90.jpeg

1F8A4AFD-6570-490A-8420-45097F355C23.jpeg

AF3CC20A-6D81-4ACE-B4FC-6392412B22CE.jpeg

A7C04113-8852-48E3-83E9-4312DC725667.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na uruchomienie już dawno kupionego Sansui AU-777D. Wzmacniacz z początku lat 70 tych oferowany tylko na rynek japoński. Moc 30w na kanał. Gra cudownie - jest to jeden z lepiej brzmiących wzmacniaczy jakie słuchałem, poezja dla uszu. Bardzo muzykalny i wciągający dźwięk. Zostawiam go w swojej kolekcji:)

18C0BF78-F4B9-4FA0-B86B-D973AFFDCBA3.jpeg

E9ACC3D8-D514-4415-8036-C8C5982573DE.jpeg

95AC05C9-0075-4795-A483-4A239800FD92.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Trochę było zabawy- ok 40 kondensatorów (im mniejszej pojemności kondensator tym większa upływowość). Kondy o większej wartości są ok. Problemy z potencjometrami - nie obyło się bez konieczności rozbierania i czyszczenia potencjometrów  a to już jest temat zjadacz czasu. Niestabilny bias w prawym kanale. Koszt części relatywnie niski ale tak z 10-12h poświeciłem na doprowadzenie do stanu top. Także nie było tragedii a sprzęt jest był tego wart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

To, że wart, to wiem. Mam coś innego na oku podobnej klasy, co mam już przećwiczone i zastanawiam się czy sansui czy toto:) W każdym razie bez serwisu ( najlepiej kogoś, kto zna się na rzeczy) się nie obędzie.

Obecnie moje Dynaco st35 jest w serwisie. Miał być doprowadzony do stanu oryginał. Jak z okablowanie i elektroniką problemu nie ma, to z gniazdami lamp pojawił się problem. W moim były zamontowane ceramiczne, pozłacane gniazda... chińskie. Co spowodowało, że te wypasione gniazda zaczęły przerywać na pinach. Chciałem wrócić do gniazd z epoki. I ... nie ma lub są nadgryzione zębem czasu. Chyba się już udało znaleźć technicznie sprawne ale minęło kilka 3-4 miesięcy poszukiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż gniazda są china zapewne to i jakość taka sobie. Oryginalne używane/sprawne gniazda (brązowe, bakelitowe) nie są wielkim problemem takie można trafić na aukcjach. Sam takie posiadam z oscyloskopu z lat 60 tych.  Trzeba dobrać właściwą średnicę gniazd gdyż w sprzęcie japońskim z epoki z reguły otwory montażowe były pod gniazda 18mm. Większość współczesnych gniazd ceramicznych ma wymiar 20-22mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update - Wzmak GM70 otrzymał na zewnątrz wojskowe kondy żarzenia Nippon Chemicon 22mf/35v. Fajnie to wyglada, świetna kompozycja z lampami mocy. Lubię sobie popatrzeć na elektronikę:)

N.B Jakoś nudno się robi w tym temacie. Dajcie proszę jakieś fotki…ktoś coś zmienia, kupuje, ulepsza??? No chyba ze wszyscy złapali już swojego króliczka to fakt też dobrze.

FA405549-DFE3-445F-A835-AB4F32BD23BC.jpeg

73C2C058-0BEA-42A0-BACD-3CB980704BD7.jpeg

4D88B49F-562F-496B-9E02-303125863E6B.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...