Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@elektron6 oooo ten ten tego coś dla mnie 😅. Ale ja się nie zgodzę moim zdaniem najlepsza jest Lorka pod względem brzmienia na el84;). 

Ciekawe jak Fisher w porównaniu z Dynaco wypada. 

Pewnie coś tam kojarzysz :).

SAVE_20220814_202923.jpg

IMG_20201225_085437.jpg

Ale Fisher wygląda jak 1 mln dolców... Coś przepięknego. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elektron6 napisał:

Piękny sprzęt, piękna Lorka - to wiadomo ze najlepsza jest bez dwóch zdań:) a i Dynaco prezentuje top ligę!

Hehehe, no przecież wiesz że człowiek chwali co swoje ;). Ale tak serio Fisher bajka z chęcią bym posłuchał. Jedynie co mnie deczko odstrasza to ilość lamp, przy małych budżetach na audio ja właśnie szukałem czegoś prostego o tu Dynaco wydaje się oki, 4 lampy mocy, dwie sterujące mamy prosty tani układ w eksploatacji. Ale jak jest większy portfel to można coś zaszaleć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak Elektron ale wiesz jak to bywa... Ja już miałem strzał praktycznie idealnej lampy ;). Jeszcze el84 to nie majątek ale takie 300b za kilka tysięcy niech ci rąbnie to łza poleci ;). 

Ważne by z głową użytkować nie odpalać muzyki sekundę po włączeniu pieca, nie podpinać kolumn o trudnych dla lamp parametrach itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dźwięk lampy bardzo pasuje. Jakoś po przesłuchaniu całej masy różnych wzmakow to właśnie lampa w niskich cenach (4-8 tyś) wypada mi brzmieniowe najlepiej. Lubię taki dźwięk góra jest znacznie lepsza niż w tranzystorach, środek to samo ewentualnie bas jeśli ktoś lubi taki twardy punktowy to bardziej klasa D czy tranzystory niektóre, ale to jest coś za coś, całościowo lampy bardziej mi podchodzą, ale to dla mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wing0 napisał:

Jakoś po przesłuchaniu całej masy różnych wzmakow to właśnie lampa w niskich cenach (4-8 tyś) wypada mi brzmieniowe najlepiej. Lubię taki dźwięk góra jest znacznie lepsza niż w tranzystorach

Pod tym sam bym się podpisał. Soprany z lamp, nawet tych tańszych, uważam za wyjątkowo atrakcyjne. Górne rejestry fortepianu - bajka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu inna wersja. Ciekawe która lepsza. Prawdopodobnie w poprzedniej celowo wymieniono trafo zasilające na lepszej jakości. No, ale i jedna i druga wersja sa dostępne w cenie niższej niż forumowe😉 Magnaty na lampach JJ lub ruskich Mullardach. . O jakości się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

 

IMG_20230812_132314.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rega napisał:

@Karol64208 - a co wyszło z Twoimi kolumnami do których nie mogłeś znaleźć zawieszeń?

Sorki Roman, ale chyba pomyliłeś mnie z innym Karolem😁

28 minut temu, elektron6 napisał:

Akai wieczny szpulowiec, fajny!

Teraz to mogę potwierdzić, myślałem że nie przetrwa. Nawet tych kilka szpul spokojnie przeczekały🙂

 

10 minut temu, Pawel Laszenko napisał:

Nowe zabawki wjechały

fajne🙂, a jak sobie radzisz z akustyką pomieszczenia.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rega napisał:

- a co wyszło z Twoimi kolumnami do których nie mogłeś znaleźć zawieszeń?

 

18 godzin temu, Karol64208 napisał:

Sorki Roman, ale chyba pomyliłeś mnie z innym Karolem

 

18 godzin temu, Rega napisał:

- zupełnie możliwe. Przepraszam. To jednak nie był Karol😉 , tylko John Doe.

Roman, zawieszeń do niskotonowców (B&W DM16) nie znalazłem bo ich po prostu nie ma nigdzie. Znalazłem i kupiłem na eBay sprawną parę głośników w Holandii. Zwrotnice wysyłałem do pomiarów, wszystkie części oryginalne, kolumny 100% sprawne. Ostatnio zapakowane w pudła i folię stoją w piwnicy bo nie mam miejsca na wszystkie ulubione zabawki. Trochę szkoda. Rozważam sprzedaż DM16 skoro u mnie się marnują w tych pudłach. Może komuś dadzą radość. Kolumny w pięknym stanie mimo wieku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...