Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Adi777 zatem Qobuz działa. 
Jakie standy wymyśliłeś i jak wysokie?

Zostaje zatem przetwornik do zamówienia. Czyżby Lampizator?? 
Od razu poproś niech Tobie lapka na źródło przystosują. Mają w tym doświadczenie. I system gotowy👍
A po suba to już do Piotra😃 Wiesz zapewne o kim mowa. Ze świecą lepszego inżyniera Tobie szukać. Powodzenia.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, terracan1929 napisał:

Ale kaseciak first class.... trzygłowicowy i do tego mojego ulubionego producenta 

Tak to K-1020 , ile razy na niego patrzę to przypominam sobie co 1985 roku produkowaliśmy w Polsce.

 

5 godzin temu, terracan1929 napisał:

Taśma Maxellka też niczego sobie, ale chyba bezchromowa

Zgadłeś :) Właśnie przytargałem ok. 200 kaset z piwnicy , głównie jak pamiętam Pewex , firmy chyba wszystkie.

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Zakładam że ta komoda drewniana, tyle skrzynek pewnie swoje waży

Deski palisandrowe calówki. Nawet tylna ścianka jest z desek. A na górze ok. 80 kg.

4 godziny temu, Adi777 napisał:

Później ma mi wysłać pomiary.

Adi. Nie wiem czy to ważne , ale ktoś Ci przykręcił głośnik na górze kolumny. 

Przesłać Ci " Protokół reklamacyjny " ? Będzie szybciej .... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

fajny psiak :)

Tak, tu zgadzam się w 110%. Przypomina mi mojego (patrz mój avatar), który pozegnał nas przed ponad dwoma laty. Jeszcze nie jesteśmy gotowi na następnego. Może w przyszłym roku, bo to że będzie to nie ulega wątpliwości. Na zdjęciu czeka na żonę i mnie bo zbliżał się czas naszego powrotu do domu. Doczekała się też swojego wizerunku na obrazie. No i czasem chodziliśmy razem na piwo.

PS chyba nie offtopuję bo to był jeden z najważniejszych klocków mojego domowego systemu.

 

DSC00406.JPG

IMG_20211221_135802.jpg

DSC00539 (1).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Adi. Nie wiem czy to ważne , ale ktoś Ci przykręcił głośnik na górze kolumny. 

Przesłać Ci " Protokół reklamacyjny " ? Będzie szybciej .... :) 

Nie, dzięki 😄

PS Z tyłu też jest 😁

@Wing0 Jasne, $5000. 

@AudioTube Standów jeszcze nie mam, ale na spokojnie coś poszukam. Dobre by były z regulacją wysokości, tak w razie czego. Tak, Dell będzie służył jako źródło, no i jak napisałeś, jeszcze jakiś DAC.

Może RME? Nie wiem, nie myślałem jeszcze o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lapka/Apple  z tysiącami hires. Chesky, TRPTK, ECM i inne, większość muzyka klasyczna. 
 

Gdy miałem od lampiego Baltic daca dostałem lapka na Linux. Po dwóch miesiącach irytacji wyrzuciłem lapka a baltic trochę później znalazł nowy dom. Nie mam pojęcia na czym polegało te dostosowanie. Używanie go wymagało kosmicznych umiejętności z zakresu … co związane z komputerami. Niektórzy chwalą.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Kupiłem lapka/Apple  z tysiącami hires. Chesky, TRPTK, ECM i inne, większość muzyka klasyczna. 
 

Gdy miałem od lampiego Baltic daca dostałem lapka na Linux. Po dwóch miesiącach irytacji wyrzuciłem lapka a baltic trochę później znalazł nowy dom. Nie mam pojęcia na czym polegało te dostosowanie. Używanie go wymagało kosmicznych umiejętności z zakresu … co związane z komputerami. Niektórzy chwalą.
 

 

A czyli czary mary. Z łapka super dźwięku nie będzie. Poprawny jasne, ale mimo super odtwarzaczy nie uda się uzyskać tego co z dedykowanego nawet w miarę taniego odtwarzacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wing0 napisał:

A czyli czary mary. Z łapka super dźwięku nie będzie. Poprawny jasne, ale mimo super odtwarzaczy nie uda się uzyskać tego co z dedykowanego nawet w miarę taniego odtwarzacza. 

Uda się , jak taki laptop ma czysty system I tylko potrzebne sterowniki urządzeń audio do których jest podpinany, dobry soft i tu się powtarzam, ale JRiver, poprawiacze fidelizer i dobry kabel USB plus "uzdrawiacze" iFi silencer plus iFi Defender.

Czy to pliki hires, czy ripy plyt CD zagrają bdb, a nawet lepiej niż z bele CD Playera.

Jak ktoś myśli, że wystarczy foobar i Windows, a często zawalony pakietami biurowymi i innymi bzdetami system i będzie dobrze, to się grubo myli.

Temat był już walkowany...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Uda się , jak taki laptop ma czysty system I tylko potrzebne sterowniki urządzeń audio do których jest podpinany, dobry soft i tu się powtarzam, ale JRiver, poprawiacze fidelizer i dobry kabel USB plus "uzdrawiacze" iFi silencer plus iFi Defender.

Czy to pliki hires, czy ripy plyt CD zagrają bdb, a nawet lepiej niż z bele CD Playera.

Jak ktoś myśli, że wystarczy foobar i Windows, a często zawalony pakietami biurowymi i innymi bzdetami system i będzie dobrze, to się grubo myli.

Temat był już walkowany...

 

 

Kochany doktorze audio testowałem wszystko to nie tylko kwestia softu :)

używałem laptuka bardzo bardzo długo z różnymi programami, na baterie, na kablu, z defenderami i bez JRivery, Foobary, Małpki i Bóg wie co jeszcze. Laptop tylko do audio nawet z daphile stawiałem to neo kwestia softu tylko i wyłącznie drogie robaczki. Czy da się z tym żyć jasne, czy można lepiej a robię tanio można. Laptop natomiast jest mega stabilny, duże biblioteki danych ma w jednym palcu, ze zbiorem 8-9 tysięcy płyt na dysku zewnętrznym podpiętym do streamera już tak miło nie jest, no ale dźwiękowo już do laptopa nie wrócę. Ale to ja.

A nie ukrywam długo na laptopie siedziałem bardzo długo, oczywiście da się żyć :)

36 minut temu, Adi777 napisał:

Ciekawe, że budowniczy moich kolumn używał CD do końca lat 90, później lapek z JRiver bodajże, i "nie oglądał się za siebie."

Takich osób jest całkiem sporo.

Ostatnio byłem u gościa widać że żeby zjadł na audio dosłownie i w przenośni. Kolumny wielkości lodówek wepchane w naroża, że sztukowanymi głośnikami w totalnie pustym pokoju dosłownie tylko kanapa. I co słucha tak i nie ogląda się za siebie :)

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

używałem laptuka bardzo bardzo długo z różnymi programami, na baterie, na kablu, z defenderami i bez JRivery, Foobary, Małpki i Bóg wie co jeszcze. Laptop tylko do audio nawet z daphile stawiałem to neo kwestia softu tylko i wyłącznie drogie robaczki.

Nie będę się licytować przecież.

Można używać,  tylko jeszcze trzeba je sesnownie ogarnąć i skonfigurować, optymalizery pod Windows dla audio takie jak fidelizer, też robią robotę, bo wyłączają niepotrzebne usługi Windowsa i zostają te, które są potrzebne do audio.

Tak się składa, że u mnie raz ktoś się wyłożył i nie wiedział, czy leci Tidal, CD, czy plik akurat rip z płyty CD 😊

Tylko nie mówcie mi robaczki, że mój system nie różnicuje nagrań i nie jest wystarczająco rozdzielczy 😉

Już od dawna coraz mniej używam lapka jako źródła, chociaż zanabyłem jakiś czas temu M2tech Hiface Two, żeby też wchodzić do DAC coaxialem.

Teraz większość plików (hires, ripów) mam wpiętych w router na penie i też jest miodzio.

Poza tym dostęp do 3 serwisów streamingowych.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2023 o 15:36, Artur Brol napisał:

Spore te skrzynki 🙂

Aleeeeee fajans!! Adi - a gdzie kawę postawić albo popielniczkę? Przecież jak włączysz to poleci wszystko w h..  od basu😉. A widziałem, ze masz wykładzinę dywanową. Coś Ty kupił? Gdyby ktoś to odczytał dosłownie to ..... no, nic. Juz się do tego przyzwyczaiłem. Kolumny SUPER!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...