Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Szanowni Koledzy!

Kolumny graja pięknie z lampą ( do której były wyprodukowane) oraz równie pięknie i bardzo mocno (104 dB) z tranzystorem (który dopiero wchodził na szerszą skale, do produkcji sprzetu masowego, kiedy były wyprodukowane.) Nie umiem poetycko opisywac dżwięku i nie będę tego robił. Wolę ,,kleić skrzynki,, Chętnych do posłuchania zapraszam i ugoszcze w mojej piwnicy. Najchętniej w lipcu ,kiedy będę miał urlop, ale w większość weekendów też jestem do dyspozycji.  Pozdrawiam. 

 

IMG_20240302_184013.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Kolego @Marcysko - i po co ten obłudny wpis? Zainteresowani znają Twój punkt widzenia.

Właśnie dzieki Tobie nie będzie więcej zdjęć i opisów. Pozdrawiam. 

Fotki ładnego sprzętu wstawiasz to i zazdrość gościa gryzie :D  dodaj gostka do ignora i wsio...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega posłuchał by kurczaki :). Ciekawe czy zostaną, z lampą mówisz Roman lepiej grają? Jak kwestia góry wypada z takich tub? Często tubowym głośnikom przypisuje się krzykliwość, jak to tak prawdziwie się przedstawia? Jak kwestia takiej kubatury w Twoim pomieszczeniu? Styl Japoński ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2024 o 18:34, Wing0 napisał:

Heheh ja tak mam z klasą D. Próbowałem 4 końcówek i ni wała mimo różnych pre mi to nie gra, a wielu osoba pasuje super... Są gusta i guściki. My mamy chyba guścik 😜

Mam podobnie, ale dzięki tym eksperymentom poznałem dźwięk lampy i się zakochałem w nim 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rega napisał:

Kolumny graja pięknie z lampą

Cieszy mnie, że są pasjonaci doświadczający muzycznych wrażeń nie idąc na skróty. Taki zestaw stereo z lampowym wzmacniaczem i wysokoefektywnymi kolumnami to moje klimaty. Ciekawe jakby wypadły te piękne "potworki" ze słabszą lampą tak jak mój SET trzywatowy na duotriodach 6C4C. Może kiedyś sprawdzimy? ;) 

Gratuluję doskonałej roboty 👍

Pozdrawiam. M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MariuszZ napisał:

Cieszy mnie, że są pasjonaci doświadczający muzycznych wrażeń nie idąc na skróty. Taki zestaw stereo z lampowym wzmacniaczem i wysokoefektywnymi kolumnami to moje klimaty. Ciekawe jakby wypadły te piękne "potworki" ze słabszą lampą tak jak mój SET trzywatowy na duotriodach 6C4C. Może kiedyś sprawdzimy? ;) 

Gratuluję doskonałej roboty 👍

Pozdrawiam. M

Mariusz powiem Ci że miałem do 2a3 3.5W wpięte kolumny 88 db i bez problemu wzmacniacz dawał radę. Nie zmienia to jednak faktu że lepiej gdy skuteczność jest większa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "radzi" sobie ten wzmacniaczyk z kolumienkami o efektywności 84dB/1W/1m. O ile nie słucham koncertów to da się słuchać ;) Cały szkopuł w tym by mocy wzmacniacza lampowego używać jak najmniej bo wtedy pracuje on na odcinku charakterystyki przenoszenia gdzie zniekształcenia są "najkorzystniejsze" spoglądajac przez pryzmat brzmienia zestawu. Wysokoefektywne kolumny w tym pomagają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcysko akuracik Kolegę Rege zna wieku ludzi z forum, jest chyba obecnie jednym z najstarszych (stażem) uczestnikiem tego forum. Sprzętu przesłuchał masę w tym nie jeden wzmacniacz Sansui (ja z resztą też i jakoś nie uważam tej marki za coś wybitnego), podobnie jak i Ayon(miałem, słuchałem w wielu miejscach ot chińczyk , ładnie zbudowany i poprawnie grający, bez opadu szczęki).

Rega jest mocno wyważony w swoich opiniach chyba że ktoś kozaczy to potrafi zareagować. 

A co do jego kolumn które złożył sory Panowie to że nie wiecie co to i macie skojarzenia Bóg wie z czym to świadczy tylko o waszej (nie)wiedzy w temacie audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcysko napisał:

Przypominam, że ten Kolega skrytykował m.in. mój zestaw audio (o którym nigdy nic nie pisałem, a jest tylko widoczny jako sygnatura,

Tak? Ja sobie nie przypominam , bym skrytykował czyjkolwiek system.  Napisałem jedynie , że jednemu moze się podobać, a innemu nie. NIC, ani słowa krytyki Twojego systemu. Jesteś chyba mitomanem, że tak uważasz. 

Poza tym sygnatura NIC nie znaczy . Równie dobrze może być opisem marzeń.

30 minut temu, Marcysko napisał:

Potrafi także napisać „opinię” w jednym z klubów marek, nigdy nie słuchając wzmacniacza u siebie.

Oj , zdziwiłbyś się. Tu mamy nastepny dowód mitomanii. Coś sobie wymyśli i przyjmuje za pewnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rega napisał:

Szanowni Koledzy!

Kolumny graja pięknie z lampą ( do której były wyprodukowane) oraz równie pięknie i bardzo mocno (104 dB) z tranzystorem (który dopiero wchodził na szerszą skale, do produkcji sprzetu masowego, kiedy były wyprodukowane.) Nie umiem poetycko opisywac dżwięku i nie będę tego robił. Wolę ,,kleić skrzynki,, Chętnych do posłuchania zapraszam i ugoszcze w mojej piwnicy. Najchętniej w lipcu ,kiedy będę miał urlop, ale w większość weekendów też jestem do dyspozycji.  Pozdrawiam. 

 

IMG_20240302_184013.jpg

Fajnie masz urządzony muzyczny "kącik".👍 Widać prawdziwą pasję. Duży plus za niemanie telewizora. 😎 Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...