Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

33 minuty temu, Rega napisał:

Polsce prawdopodobnie problem, ale sprawdzałem na e-bay i jest tego trochę. Na razie działa bezproblemowo, ale pewnie za jakiś czas trzeba będzie pomysleć. A może wolałbyś taki. Po przeliczeniu na złotówki to 7900.

Zobacz jaką opinie znalazłem o tym Accu😉

"Wizualnie był perfekt , mało używany  mechanizm wyczyściłem , nasmarowałem a pasek dałem nowy . To było z rok temu .

Brzmieniowo słabo ( za te pieniądze ) , jako transport CD w miarę chociaż PD-30AE Pioneera jest znacznie lepszy . Wizualnie z serii 55, 65 , 75 najbardziej mi się podobał .

Brzmieniowo w tej serii to dopiero DP-65 jest fajny , jest też lepiej zbudowany od obudowy zewnętrznej po lepszy mechanizm szuflady i topowy laser .

W tej cenie , cóż . Drogo . Za 5000 sprzedałem znacznie lepszy Resolution Audio Opus 21 ."

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to ogłoszenie w Polsce, gdzie niczego bym nie kupił. Poza tym trochę drogo zapłacił. ja za Meridiana zapłaciłem dużo taniej.  Zwróć uwagę na ceny podobnego sprzętu w Polsce i za granicą. Drozej niż w Polsce, sprzęt używany to jedynie w Japonii. . Jednak więcej jest opinii pozytywnych. Nigdy nie twierdziłem że to mistrzostwo świata. Poza tym to był tylko przykład😉. No i proponuję przejrzeć ten portal - można znaleźć duzo ciekawych sprzętów. M.in wzmacniaczy i kolumn.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega

Spoko, fajnie, że zarzuciłeś ten link, warto wiedzieć. 

Ja i tak za bardzo nie mam miejsca na kolejne urządzenie, ale kto wie, takiego Meridianka bym przyjął, bo to zacne granko.

Swoją drogą czytałem, że Accu DP75 jest spoko, ale cena już też pewno swoje waży. 

Dnia 28.04.2022 o 12:07, Fafniak napisał:

Można się śmiać z narzekania na ciężar odtwarzaczy, ale mój przykład jest dowodem na to ze jednak waga gra rolę.

Parę lat temu zakupiłem MF E61

Wadą jego było to że nawet lekkie puknięcie w obudowę mogło spowodować błędy.

Wyklejenie w środku matą (bitumiczną?) oraz od spodu i od góry spowodowało zwiększenie wagi, może sztywności- problem zniknął

Marcinie, bo to często niedoceniany, ale jednocześnie wyśmiewany aspekt wibroakustyka.

Swojego czasu każde urządzenie miałem wyklejone matami bitumicznymi 😉

Zresztą są producenci urządzeń, którzy fabrycznie nakładają taką matę na pokrywy lub w newralgiczne miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, misiek x napisał:

Polsce taki sam był kiedys na olx  dwa razy droższy. 

Pewnie był NARODOWY i dlatego :) Wy to nie jesteście w ogóle patrioci , zamiast wspomóc budżet , by było na plakaty rządowe jak to jest nam dobrze  , w odróżnieniu od reszty świata, to Wy jakimś Belgom ... ech. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DiBatonio napisał:

Jak bym miał przeprosić się z CD, to właśnie coś takiego bym zanabył.

Przeprosić? Dla mnie na chwilą obecną nie ma nic lepszego. Jak masz dobrego playera, to nie musisz szukać plików DSD czy nawet płyt SACD. Poza tym - w plikach i  SACD nie masz wszystkiego.

Winyl też jest dla mnie super i gdybym dzisiaj rozpoczynał kolekcjonowanie, to bym się zastanawiał na tym formatem. Minusem - użytkowanie nośnika. Tutaj CD jest zdecydowanie lepszy. Ale brzmienie, barwa, urok - tutaj wygrywa winyl.

Oczywiście mówimy o prawdziwych wydaniach czarnego krążka, a nie jakiś "skarbach" z Biedronki.

Poza tym strumieniowanie póki co oferuje jednak zauważalnie gorszą jakość niż CD.

17 godzin temu, Rega napisał:

Accuphaseów sporo różnych w ofercie, ale mojej marki wzmacniacza tam nie ma. Pewnie, jak duńczyk kupi, to nie chce sprzedać. 🙃

Edytowano przez Melo-man
literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Melo-man napisał:

Przeprosić? Dla mnie na chwilą obecną nie ma nic lepszego.

Tak, przeprosić.  

Od ładnych paru lat już nie mam CD Playera i jakoś nie widzę sensu powrotu.

Gdybym wrócił to w jednym celu, żeby wykorzystać czasem w torze słuchawkowym.

Nie widzę sensu dlatego, że robiłem na sobie testy z CD vs rip tej samej plyty przez DAC, lub z innych źródeł jak Tidal, Qobuz.

Każdy ma własne doświadczenia i odczucia, skoro Tobie gra lepiej z CD Playera, to O.K. i masz pewno rację, nie chce z tym dyskutować nawet.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam też RME + końcówka N-core ;) - zastanawiam sie nad kupieniem starszych CANTONÓW

 

https://www.olx.pl/d/oferta/glosniki-canton-karat-100-w-dobrym-stanie-CID99-IDORXzz.html

I wtedy będe miał w sumie 4 możliwośći

lampa + RME + cantony

vs 

lampa + RME + RLS oberon II

lub 

RME + Ncore + canton

vs 

RME + Ncore + RLS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...